R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Poród w Wieluniu
Autor Wiadomość
takajedna22 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 05 Mar 2010
Posty: 13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-02-22, 13:32   Poród w Wieluniu

Witam.
Jestem w ciąży , latem czeka mnie wątpliwa przyjemność porodu w wieluńskim szpitalu. Nasłuchałam się już na ten temat (nie ma to jak kopać leżącego ;) ), sama również musiałam odwiedzić oddział ginekologii póki co i jestem zrozpaczona podejściem pracujących tam pań.
Chciałam wiec zapytać o Wasze wrażenia i odczucia- chodzi mi zarówno o atmosferę jak i kwestie organizacyjne że tak powiem czy wyposażenie.
Pozdrawiam

Szukałam podobnego tematu, ale nie znalazłam - jeśli jednak coś pominęłam to proszę o informacje i usuniecie bądź zamkniecie tematu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2011-02-22, 14:21   

Jeżeli już trafisz na blok porodowy, to mogą Cię czekać albo miłe albo niemiłe chwilę. Wiadomo miłe, bo pojawia się dziecko, a niemiłe, bo zanim to się stanie to czeka Cię długi "maraton". W zależności na jaką zmianę położnych trafisz. Ja miałam bardzo miłą położoną. Wszystko było super. Najlepsze, że tylko ona jedna była, bo inne miały też inne rodzące, bo akurat na bloku byłyśmy cztery. To też zależy od lekarza jaki jest na bloku, który ma zmianę. Przy pierwszym dziecku zmianę miał dr Mariusz Rychlik, tylko nie zdążył być przy moim porodzie, bo dziecko było szybsze :) :) ogólnie miałam miłą atmosferę. Po porodzie zabrali mnie po ponad godzinie na salę. A dziecko przywieźli dopiero po 6godz od urodzenia. Położne, które zajmują się dziećmi po urodzeniu też mają swoje "humory". Jedne potrafią być miłe, a drugie w nocy jak przywożą dzieci do matek, to zrobią wszystko. Żeby te dzieci zawieźć do matek i żeby były u nich jak najdłużej. Z jednej strony to bardzo dobrze, bo można cieszyć się swoim skarbem,a z drugiej- jest noc, każda chce odpocząć, a one to uniemożliwiają. Ale to da się wytrzymać. Bo po urodzeniu dziecko jest w szpitalu przeważnie 3-4 doby, w zależności czy ma żółtaczkę i jak szybko spada poziom bilirubiny. Póki co wieluńskiemu szpitalowi brakuje remontu na bloku porodowym, ale to już nie tak długo mają zacząć się tam pracę. W tym roku raczej nie będzie możliwości rodzić w bardziej komfortowych warunkach niż dotychczas. Bo jak się wejdzie na blok porodowy i popatrzy na te niebieskie kafelki z lat '90-tych to się odechciewa wszystkiego, ale to szybko mija. Jak się już urodzi, to nie trzeba tam wracać, chyba, że w przysłości... Ale miejmy nadzieję, że wtedy będzie już odremontowana porodówka :)
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-22, 15:48   

Bethi napisał/a:
Póki co wieluńskiemu szpitalowi brakuje remontu na bloku porodowym, ale to już nie tak długo mają zacząć się tam pracę. W tym roku raczej nie będzie możliwości rodzić w bardziej komfortowych warunkach niż dotychczas. Bo jak się wejdzie na blok porodowy i popatrzy na te niebieskie kafelki z lat '90-tych to się odechciewa wszystkiego, ale to szybko mija.


No cóż, w listopadzie trwały tam prace remontowe, wymieniali okna na bloku i pół żartem pół serio zakazali kobietkom rodzić przez weekend, bo na bloku byli budowlańcy :P

Moja bratowa rodziła w naszym szpitalu, leżała ponad miesiąc, spotkała się z różnymi kobietami i słyszała wiele opinii. Jedno jest pewne - kobiety z różnych stron przyjeżdżają do Wielunia rodzić, mówiąc że tutaj jest najlepiej w porównaniu do innych szpitali w okolicach. Były Panie z Bełchatowa, Praszki, Gorzowa Śląskiego i innych większych lub mniejszych miejscowości. To co opowiadały te Panie co przeżywały w innych szpitalach daje naszemu na prawdę dużą przewagę na tle innych. Inne kobiety z Wielunia wcześniej rodziły w innych szpitalach ale w końcu zdecydowały się na poród w Wieluniu, słysząc pochlebne opinie i wiele z nich się nie zawiodło. Oczywiście zdarzały się różne sytuacje, zarówno miłe jak i nieprzyjemne, jak zawsze i jak wszędzie..
Ja oczywiście nie powiem niczego więcej niż to, co zasłyszałam przy okazji odwiedzin w szpitalu. Pielęgniarki jakie są, każdy wie. Każdy ma lepsze i gorsze dni/humory. My też :wink: Lekarze również są różni, BARDZO. Niektórzy bardzo chamscy, niektórzy przeuprzejmi.

takajedna22, my za wiele Ci nie pomożemy. Będziesz słyszeć różne opinie ale żadne słowa nie odzwierciedlą tego, co Ty tam przeżyjesz. Powodzenia!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2011-02-22, 17:38   

Marta, wtedy co wymieniali te okna, to urodził mi się syn. :) Ale, żebyście widziały jaka wtedy tam była akcja. Blok zamknięty, była tylko rezerwowa sala porodowa, na końcu oddziału Ginekologiczno-Położniczego, za Oddziałem Septycznym. Jedno miejsce do rodzenia. Piątek, 5.11.2010, około godz 17tej. Zaczynają rodzić 2 kobiety. A na sali..'miejsce dla jednej. Położne latały jak w ulu. Biegiem na blok, złapały jakieś ścierki, i szybko robiły porządek. Przecierały zakurzone łóżka i tzw. "kozę". Wywiozły dziewczyny na blok. Jedna pojechała wózkiem inwalidzkim, długa tym łóżkiem, którym przewozi się kobiety z bloku na salę. Akcja jak nie wiem co. Mój syn zdążył się urodzić przed zamknięciem bloku. Kobiety z okolic Pajęczna wybierają Wieluń, zamiast rodzić w Częstochowskiej Parkitce. Kobiety z terenu pow. wieruszowskiego też wolą Wieluń. Świat idzie do przodu, szpital robi się nowoczesny. Minął stereotyp sprzed około 10 lat, że Szpital we Wieluniu jest jednym z gorszych. A co za tym idzie, lepiej traktują pacjentów, niż to było przed laty.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
takajedna22 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 05 Mar 2010
Posty: 13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-02-23, 12:52   

Dzięki za odpowiedzi. Wiem, że wszystko to subiektywne opinie i tego co mnie czeka dowiem się dopiero na bloku ;) ale mimo wszystko dobrze jest posłuchać opinii większej ilości osób
Zdziwiłyscie mnie że do Wielunia przyjeżdżają kobiety z dalszych okolic!
Siostra mówiła, że latem musiała grzać sobie wodę żeby się umyć w misce, bo ciepłej nie było... To było 5 lat temu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2011-02-23, 17:19   

Od tamtej pory dużo się zmieniło. Wystarczy zrobić sobie spacer po szpitalu i można zobaczyć, że szpital dąży do tego, żeby było lepiej. Wymienione drzwi na oddziałach, na położnictwie, wyremontowana łazienka 3 czy 4 lata temu. A wieczorem w kranach leci nie ciepła, a gorąca woda. :)
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
BaD_GiRl 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 175
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-23, 20:25   

wyremontowana łazienka??
rodziłam trzy i pół roku temu i jedyne czego nie zapomnę to właśnie te paskudne łazienki i niedomykające się drzwi w WC. Jedna wielka masakra!
a poród zależy od położnej więc radzę się ładnie do niej uśmiechać i nastawiać pozytywnie;);) i przede wszystkim mieć dystans do wszelkich opinii i plotek jakich pełno.
_________________
Dum spiro-spero
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2011-02-23, 20:45   

Mój pierwszy syn urodził się w styczniu 2 lata temu i łazienki były wyremontowane. Nawet na obchodzie ordynator, dr Z. Cywiński prosił kobiety-pacjentki o datek na szpital na dalsze remonty i chwalił jak to ładnie szpital remontują, z pozyskanych pieniędzy. Teraz za zebrane pieniądze z biletów parkingowych wymienili drzwi. Na wszystkich oddziałach, i wejścia z korytarzy. W ubiegłym roku za parkowanie uzbierali 70tys zł. I jest bardzo ładnie :)
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
BaD_GiRl 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 175
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-24, 13:45   

bardzo mnie to cieszy;)
_________________
Dum spiro-spero
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
takajedna22 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 05 Mar 2010
Posty: 13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-02-26, 10:19   

Dobrze, że chociaż łazienki są wyremontowane, zawsze to lżej na duszy jak się słyszy o ciepłej wodzie :D
Wiem że dużo zależy od podejscia położnych, i tego też się obawiam bo jak pisałam miałam już "przyjemność" spotkania z nimi... No ale nie będę się zamartwiała na zapas.
Na lekarza prowadzącego moją ciążę raczej nie mam co liczyć bo wątpliwe żeby był na dyżurze, gdyż ma tylko jeden w ciągu tygodnia (on może nie byc przy porodzie ale zawsze lżej by mi bylo jakbym wiedziała że w razie czego bedę miała z nim do czynienia)
No właśnie - a jak lekarze? Który był przystepny, a który wręcz odwrotnie?
i chciałam jeszcze zapytać o rzeczy mi potrzebne, ubranka dla dziecka biore ze sobą? Kosmetyki jakieś? Bo pieluszki to raczej na pewno, prawda?
Miała któraś z Was poród rodzinny?
Pójdę się zapytać do szpitala dokładnie, ale to bliżej końca ;) a juz teraz się zastanawiam jak to będzie i co mi będzie potrzebne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
BaD_GiRl 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 175
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-26, 13:38   

a więc dla dziecka to jakiś kaftanik, pajacyk, ubranko na wyjście, nosidełko,żeby mieć w czym wynieść maluszka, jakiś kocyk, jakby wiało,żeby dziecka nie owiało, pampersy, chusteczki nawilżane, jak ja rodziłam to trzeba było też zakupić jakąś czapeczkę (taką zwykłą jaką zakłada się niemowlakom) i zostawić ją w szpitalu (taki zwyczaj. ale to było ponad 3lata temu nie wiem czy teraz też tak jest).

Tobie do porodu będzie potrzebna maszynka do golenia (chyba,że sama sobie poradzisz w domu). t'shirt biały (taka szeroka koszulka zwykła, ale chyba niekoniecznie biała?), gumka do włosów;), podpaski-najlepiej duży rozmiar (w aptece można kupić),czasami przydawał się laktator-żeby móc odciągać nadmiar pokarmu, jeśli nie przywożą za często dzidzi.

i uważać na przeciągi, bo to jest norma w szpitalu- chodzić w szlafroku i dodatkowo zasłaniać piersi,żeby nie nabawić się choroby (mówię z doświadczenia) i w sumie nie tylko w szpitalu uważać na piersi;)

jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę;)
_________________
Dum spiro-spero
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
BaD_GiRl 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 175
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-26, 13:59   

http://www.wielun.biz/viewtopic.php?t=10341 Przeczytaj sobie. i jeszcze to odkopałam:
http://www.wielun.biz/vie...ghlight=#138095

Co do porodu rodzinnego, to ja miałam to szczęście i był przy mnie ojciec dziecka i moja siostra i rodziłam na ogólnej sali (tzn. nie na tej wydzielonej do porodów rodzinnych), ale to pewnie dlatego,że prócz mnie nikt nie rodził
_________________
Dum spiro-spero
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
takajedna22 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 05 Mar 2010
Posty: 13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-02-26, 14:08   

Ale ten pajacyk i kaftanik to na czas pobytu dziecka w szpitalu czy też na wyjście? Bo jeden komplet to może nie wystarczyć na cały pobyt...
I dzięki za linki :)
Jeszcze nie wiem czy mąż mi będzie towarzyszył, na daną chwilę raczej oboje tego nie chcemy, ale chodzi mi o wiekszy komfort porodu...Oddzielna sala, a i podobno zachowanie położnych zmienia się jak jest ktoś z nami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Moniqa28 
Czytał o Wieluniu


Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-28, 13:53   

Widzę, że temat w sam raz dla mnie bo za dwa miesiące będę musiała odwiedzić naszą wieluńską porodówkę ;)
Zaskoczyłyście mnie tym, iż niektóre kobiety przyjeżdżają z tak daleka do naszego szpitala. Dobrze wiedzieć, że jednak coś się zmienia na lepsze. Najbardziej obawiam się tego na jakie położne trafię i tego, że mnie oleją. Mimo to trzeba być dobrej myśli :)
Z tego co wiem nie trzeba mieć ubranek dla dziecka na czas pobytu (tylko na wyjście); poza tym z rzeczy potrzebnych w szpitalu to standard: pampersy, husteczki, podkłady poporodowe, przybory higieniczne itd.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcialuna 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 34
Dołączyła: 02 Gru 2012
Posty: 5
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2012-12-06, 17:05   

Hej dziewczyny,

mam termin na 8 marca ale coś słyszałam o remoncie porodówki w wieluńskim szpitalu.
Czy wie któraś z Was jak długo taki remont potrwa? I czy w ogóle już się zaczął?
Bo chyba całego oddziału nie zamkną przez to prawda?

Pozdrawiam:)

Info:
http://wielun.naszemiasto...dowki,id,t.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW