R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wycinka Drzew przy Wojska Polskiego
Autor Wiadomość
jameswoo 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 155
Piwa: 13/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-04, 18:39   Wycinka Drzew przy Wojska Polskiego

Witam.
Ciekawe z jak ważnego powodu Miasto wycina wzdłuż tak wielu ulic wieluńskich miejską zieleń? Rozumiem, że na WP z chodnika w ostatnim czasie zrobiono miejski parking, na którym parkują rajdowcy unikający opłat na Kaliskiej, ale czemu przeszkadzały wycięte w ubiegłym tygodniu drzewa????
Przedziwnym jest, że miasta Europy zachodniej i wielkie polskie miasta raczej starają się zazielenić ulice, zwiększając tym samym urok samych miast. Natomiast u nas jest na odwrót, spójrzmy chociaż na WP, czy obecnie chol...nie łysą Szkolną.
Kto w tym mieście prowadzi takie działania, a może jeszcze wykarczuje wszystkie parki i drzewa na plantach???
_________________
Są równi i równiejsi - Ludzie zróbmy z tym coś ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2011-03-04, 20:38   

jameswoo, życzę Ci, żebyś kiedyś miał tyle szczęścia i przy niebezpiecznej sytuacji na drodze udało się się zmieścić pomiędzy te drzewa...
Temat wycinania przydrożnych drzew był już poruszany na tym forum.
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-04, 20:59   

W mieście obowiązuje prędkość maksymalna 50km/h więc bezpieczeństwo nie ma tu nic do rzeczy (o ile w ogóle można bezpieczeństwem usprawiedliwiać wycinanie drzew).
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2011-03-04, 23:48   

Gregg Sparrow, a poślizg, zajechanie drogi, wymuszenie pierwszeństwa - możesz jechać i 30/h a jak ładnie się w drzewo wkomponujesz... Już kiedyś napisałem, że jeżeli nawet wycięcie tysiąca przydrożnych drzew miałoby zapobiec śmierci chociaż jednej osoby (mimo, że sama własną głupotą by się naraziła) to warto... Ja nie mam nic przeciwko drzewom w parkach, skwerkach, miejscach zielonych, ale na litość boską nie przy drogach...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jameswoo 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 155
Piwa: 13/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-05, 08:56   

bob_mistrz napisał/a:
jameswoo, życzę Ci, żebyś kiedyś miał tyle szczęścia i przy niebezpiecznej sytuacji na drodze udało się się zmieścić pomiędzy te drzewa...
Temat wycinania przydrożnych drzew był już poruszany na tym forum.


W mieście drzewka parkowe niebezpieczne? Jeśli drzewo rośnie pół metra od krawężnika, ma średnicę ok 5-25 cm w pniu i corocznie gałązie cięte są do pnia, przy maksymalnej prędkości w terenie zabudowanym 50km/h, a w naszym mieście realnie ok 15-30km/h, to chyba jedynym niebezpieczeństwem grożącym z jego strony jest urwanie luster i połamanie zderzaków u ślepego kierowcy. Dodam tylko że jakieś 2-3 lata temu na WP dosadzano w tym pasie nowe drzewka, które to zostały rozjeżdżone w większości przez parkujących na tym pasie "zieleni". Kasztany na szkolnej i innych ulicach to innych problem, który jak wspomniałeś był już wcześniej omawiany na tym forum.
Mam tylko nadzieję, że ta wycinka na WP będzie preludium do budowy parkingu...
_________________
Są równi i równiejsi - Ludzie zróbmy z tym coś ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jameswoo 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 155
Piwa: 13/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-05, 08:59   

bob_mistrz napisał/a:
Gregg Sparrow, a poślizg, zajechanie drogi, wymuszenie pierwszeństwa - możesz jechać i 30/h a jak ładnie się w drzewo wkomponujesz... Już kiedyś napisałem, że jeżeli nawet wycięcie tysiąca przydrożnych drzew miałoby zapobiec śmierci chociaż jednej osoby (mimo, że sama własną głupotą by się naraziła) to warto... Ja nie mam nic przeciwko drzewom w parkach, skwerkach, miejscach zielonych, ale na litość boską nie przy drogach...


Sorry, ale to też do mnie nie przemawia, skasujmy wszystkie w takim razie drzewa żeby wariaci tylko się mogli ze sobą stukać. Zjeździłęm całą Europę i takich traktów zadrzewionych jest wszędzie mnóstwo na bocznych drogach, tylko że wszyscy inni mają drogi główne, a u nas takimi drogami nazywa się trakty leśne ;)
_________________
Są równi i równiejsi - Ludzie zróbmy z tym coś ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-05, 10:09   

jameswoo napisał/a:
W mieście drzewka parkowe niebezpieczne? Jeśli drzewo rośnie pół metra od krawężnika, ma średnicę ok 5-25 cm w pniu i corocznie gałązie cięte są do pnia, przy maksymalnej prędkości w terenie zabudowanym 50km/h, a w naszym mieście realnie ok 15-30km/h, to chyba jedynym niebezpieczeństwem grożącym z jego strony jest urwanie luster i połamanie zderzaków u ślepego kierowcy


Dokładnie to miałem na myśli. Tłumaczenie wycinki drzew głupotą niektórych użytkowników dróg... tak to wygląda.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-05, 10:43   

Najlepiej wyciąć drzewa i zrobić półmetrowe krawężniki. A oddychać będziemy betonem.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-05, 11:16   

jameswoo napisał/a:
Mam tylko nadzieję, że ta wycinka na WP będzie preludium do budowy parkingu...


Działania te są spowodowane przebudową drogi w ramach "tzw Szlaku Bursztynowego". O ile dobrze pamiętam dokumentację na przebudowę Wojska Polskiego ... to większość drzew zostanie nietknięta, a w miejscu wyciętych:
- po południowej stronie ulicy WP pomiędzy Młodzieżową a Sieradzką pojawią się zatoki parkingowe + jedna zatoka autobusowa (po tej stronie ulicy WP, na tym odcinku zostaną wycięte wszystkie robinie /"akacje")
- zatoki autobusowe w okolicy parku im M Kałuży (wycięte tam zostaną pojedyncze sztuki)

Zostanie/zostało również wyciętych kilka drzew (jesionów) na ulicy Żubr - pomiędzy ul Barbary a Kijak (pod chodnik i zatokę autobusową).

Wydaje mi się że projektant rozsądnie podszedł do tematu, i w przypadku tych dwóch ulic drzewa znikną jedynie tam, gdzie jest to zasadne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW