R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Dieta Dr Atkinsa
Autor Wiadomość
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-07, 15:02   Dieta Dr Atkinsa

Czesc babeczki,

Chcialam odkurzyc jakis stary temat, ale wszystkie pozamykane.

Generalnie chodzi o to, ze od dzis zaczelam diete Atkinsa i potrzebuje moralnego wsparcia :grin:

Poki co, nie jest zle, ale przez najblizsze dwa tygodnie moge jesc tylko mieso, ryby, sery, jajka i znikoma ilosc zielonych warzyw.

Mam troche do zrzucenia, wiec trzymajcie kciuki :)

A moze ktoras z Was juz probowala? Prosze o spostrzezenia.

Dzieki,
daff


PS. Przepraszam za brak polskich znakow :/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daughter 
Ma stragan na targu



Pomogła: 12 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 699
Piwa: 16/34
Skąd: Osjaków/Wydrzyn
Wysłany: 2011-03-07, 20:28   

"Zdaniem wielu dietetyków stosowanie się do zaleceń dr. Atkinsa może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. Może wywoływać zaburzenia równowagi elektrolitowej, np. niedobór sodu prowadzi do odwodnienia organizmu. Powoduje zakwaszenia organizmu, także śliny, a to niekorzystnie wpływa na szkliwo zębów i zwiększa ryzyko próchnicy. Natomiast nadmiar białka i tłuszczu obciąża nerki i może doprowadzić do skazy moczanowej. Sama dieta jest uboga w produkty z magnezem, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania serca. "
może przemyśl jeszcze raz decyzję o odchudzaniu... :|
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-07, 22:57   

daughter, ja to wszystko wiem i prosiłam o wsparcie moralne a nie o umoralnianie :grin:

prawda jest taka, ze trzeba być zdrowym żeby robić taką dietę, i na dobrą sprawę każda z diet ma jakieś minusy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daughter 
Ma stragan na targu



Pomogła: 12 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 699
Piwa: 16/34
Skąd: Osjaków/Wydrzyn
Wysłany: 2011-03-07, 23:23   

zastosuj szwedzką...2 tygodnie i jesteś lżejsza o 8 kilogramów...sprawdzone... :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jestsuper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 488
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2011-03-08, 10:07   

daughter napisał/a:
zastosuj szwedzką...2 tygodnie i jesteś lżejsza o 8 kilogramów...sprawdzone... :grin:


To jest dopiero wyniszczające dla organizmu, już nie wiem która gorsza. Kiedy ja szukałam diety i odrzucałam te, które są niezgodne z zasadami zdrowego odżywiania lub są po prostu drogie, to w końcu zrezygnowałam. Najważniejsze to jeść zdrowe, nieprzetworzone produkty i duuużo błonnika i więcej ruchu, a brzuszek sam po jakimś czasie jest ładniejszy. Aby stosować diety trzeba mieć dużo cierpliwości, a najgorsze jest to, że wtedy mamy największą ochotę na rzeczy zabronione :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-08, 10:22   

daughter napisał/a:
zastosuj szwedzką...2 tygodnie i jesteś lżejsza o 8 kilogramów...sprawdzone... :grin:


Dieta jest skuteczna, moja siostra stosowała ale bardzo niezdrowa i szybko efekt jojo występuje.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daughter 
Ma stragan na targu



Pomogła: 12 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 699
Piwa: 16/34
Skąd: Osjaków/Wydrzyn
Wysłany: 2011-03-08, 10:29   

glizda napisał/a:
daughter napisał/a:
zastosuj szwedzką...2 tygodnie i jesteś lżejsza o 8 kilogramów...sprawdzone... :grin:


Dieta jest skuteczna, moja siostra stosowała ale bardzo niezdrowa i szybko efekt jojo występuje.

Widocznie zaczęła jeść "normalnie" zaraz po zakończeniu diety....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-08, 13:50   

Hmm... raczej nie. Po prostu jej organizm zareagował w ten sposób i tyle.
Ale ogólnie to diety zdrowe nie są.

Najlepsza dieta to NŻT - nie żryj tyle :D :D :D jej bym nie mogła stosować bo kocham jeść :D
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Asiunia 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 30 Cze 2007
Posty: 170
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-08, 15:21   

Najlepsza to jest dieta cud ;) - jesz ile chcesz i będzie cud jak schudniesz :lol:

No a tak poważnie to też się biorę za jakąś dietę :) Moje postanowienia od jutra to :
- nie jeść słodyczy
- nie jeść fast foodów
- więcej ruchu
:)
Mam nadzieje, że na początek wystarczy ;p
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-08, 17:13   

glizda napisał/a:

Najlepsza dieta to NŻT - nie żryj tyle :D :D :D jej bym nie mogła stosować bo kocham jeść :D


Ja taką dietę nazywam MŻ - mniej żreć :D I stosuje się ostatnio do niej + nie jem słodyczy ani białego pieczywa. Czuję się lepiej i mam wrażenie, że z twarzy mi zjechało (ale to może tylko takie wrażenie) :P Niby nie mam nic do zrzucenia, ale lepiej się czuję ważąc tak 3-4kg mniej i tyle właśnie zamierzam zgubić. W czwartek - piątek się zważę tak z ciekawości czy chociaż pół kilo zrzuciłam. :570:


A co do diet to próbowałam kiedyś być na South Beach i niestety nie wtrzymalam, nie lubię tego typu diet - w etapach, strasznie rujnują psychikę i nie tylko. :wink: Ograniczyć kalorie i zdrowo jeść no i oczywiście w miarę możliwości więcej się ruszać, a na pewno będą efekty. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-03-08, 18:01   

Sąsiadka!
Wspieram- trzymam kciuki! g;) Zdawaj relację na bieżąco co i jak.

Każda dieta (a te, dzięki którym widzimy szybkie efekty) jest niebezpieczna dla organizmu.

Tak od siebie, a może warto by było udać się do dietetyka i on indywidualnie by dostosował dietę?

A! No i trzeba było napisać, że "psychiczne" wsparcie, a nie "moralne" :P


Pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-08, 20:50   

Dzięki Dominika,

na razie dwa dni za mną, i czuję się świetnie. Nie chodzę głodna, a nie jem wiele, to chyba dobrze, co? ;)

Względem powyższych wypowiedzi, ze trzeba jeść zdrowo i umiarkowanie, a na dodatek wspierać ćwiczeniami- ja się z tym jak najbardziej zgadzam. I ja się tak odżywiałam, czułam się dobrze, a waga nie rosła.

Ale tez nie spadała...

Dlatego zdecydowałam się na dietę. Ja wiem, że każda dieta, gdzie się rezygnuje z pewnych elementów, nie jest zbyt zdrowa dla organizmu, ale alkohol i papierosy tez szkodzą, a ja nie pale i nie pije :)

Nie ważyłam się od niedzieli, jak sprawdzę to dam znać (ale tylko jeśli będą postępy) :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-03-08, 23:56   

Pamiętam moje pierwsze dni jak rozpoczynałam każdą z diet- niesamowite uczucie: po 1 czujesz, że masz kontrolę nie tylko nad tym co jesz, ale nad całym swoim życiem! :D , po 2 bardziej udowadnianie sobie, że nie jestem głodna :P , po 3 od razu czułam wiosnę- wszędzie. :wink:

Teraz nie jestem na żadnej specjalnej diecie, ale...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-09, 14:30   

Dominika napisał/a:
Pamiętam moje pierwsze dni jak rozpoczynałam każdą z diet- niesamowite uczucie: po 1 czujesz, że masz kontrolę nie tylko nad tym co jesz, ale nad całym swoim życiem! , po 2 bardziej udowadnianie sobie, że nie jestem głodna , po 3 od razu czułam wiosnę- wszędzie.


To dziala! :)
I 1,5 kg lzej! (w 2 dni)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-03-09, 16:35   

daff napisał/a:
I 1,5 kg lzej! (w 2 dni)


Proszę jak ładnie! :) Zauważyłaś jakieś nieprzyjemne dolegliwości?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW