R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Sonda o RZW - opinie, uwagi, błędy

Jak Wam się podoba wieluńskie radio?
Jest OK!
16%
 16%  [ 32 ]
Może być!
30%
 30%  [ 60 ]
Jest do niczego!
46%
 46%  [ 91 ]
Nie mam zdania na ten temat!
6%
 6%  [ 13 ]
Głosowań: 196
Wszystkich Głosów: 196

Autor Wiadomość
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2005-08-09, 14:03   

Marta, spokojnie :) To zwyczajna nędzna prowokacja.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-09, 14:05   

A ja zwyczajnie spokojnie odpowiadam :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-09, 14:15   

magda_21_21 napisał/a:
CO WY WIECIE O ZABIJANIU...CIEKAWE JAK WY BYSCIE PROWADZILI PROGRAMIKI RÓZNIASTE.DO TEJ PRACY POTRZEBA KOMPETENTNYCH LUDZI I ODPOWIEDZIALNYCH,A WY RACZEJ MI NA TAKICH NIE WYGLADACIE....FERBIK ZAJMIJ SIE LEPIEJ SWOIMI BEZNADZIEJNYMI ZDJECIAMI...BO LUDZIE SIE Z CIEBIE NAŚMIEWAJĄ!!!!PILNUJ SWOJEJ DUP***A NIE CZYJEJŚ


magda_21_21: to albo jedna z slepych fanek radia, albo pracownica, ze tak ostro i zawziecie broni tych niedociagniec...
Chyba mam prawo miec swoje (a raczej to nie jest tylko moje) zdanie ??
Zamkniesz mi usta?? Bo co ??
Beznadziejne zdjecia ?? A czym ty sie mozesz pochwalic, bo jak na razie to impertynencja i chamstwem. A ludzi, ktorzy sie ze mnie smieja mam gleboko w (słowo wymoderowano).
Pierwsze ostrzezenie ode mnie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-09, 15:23   

magda_21_21 napisał/a:
CO WY WIECIE O ZABIJANIU...CIEKAWE JAK WY BYSCIE PROWADZILI PROGRAMIKI RÓZNIASTE.DO TEJ PRACY POTRZEBA KOMPETENTNYCH LUDZI I ODPOWIEDZIALNYCH,A WY RACZEJ MI NA TAKICH NIE WYGLADACIE....FERBIK ZAJMIJ SIE LEPIEJ SWOIMI BEZNADZIEJNYMI ZDJECIAMI...BO LUDZIE SIE Z CIEBIE NAŚMIEWAJĄ!!!!PILNUJ SWOJEJ DUP***A NIE CZYJEJŚ. :twisted:

Powiem Ci coś. Masz rację co do pierwszej części wypowiedzi. My się do prowadzenia audycji w RZW czy TVK nie nadajemy. Nie jesteśmy do tego kompetentni. Różnica między nami a tymi, którzy tam pracują polega tylko na tym, że Oni sobie z tego nie zdają sprawy (że nie są kompetentni). Wiesz, dam Ci małą zagadkę -> Kompetentni != Znajomi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
voice_of_true
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-11, 12:12   

Czepiacie się audycji, że są monotonne ale ludzie tego słuchają i chcą słuchać ... btw. skąd wiecie, że są monotonne skoro twierdzicie, że nie słuchacie tego radia?
tak czy tak klamiecie! i to nie jest oskarżenie tylko fakt. bo albo słuchacie a twierdzicie, że nie słuchacie! albo nie słuchacie i twierdzicie, że są monotonne a to już definitywnie świadczy o Waszym poziomie a raczej jego braku (poprzeczke zawiesiliście sobie a raczej położyliście na glebie) Wasze opinie, że radio jest złe a pracownicy są nie kompetentni śmieszą mnie! A wiecie dlaczego? Odpowiem Wam ... Czy oskarżenia poparte argumentami typu "bo tak" "radio jest złe bo jest złe" itd. itp. mają jakiś sens? One śmieszą mnie, śmieszą mnie do łez i świadczą o Was samych
jeśli ktoś chce podyskutować na poziomie to zapraszam
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-11, 12:54   

voice_of_true, a czy slyszales o pojeciu "bierne lub czynne sluchanie" ??
U niektorych leci w biurze... jedna osoba czynnie slucha, inne musza sluchac biernie. Wiec chcac nie chcac sluchaja...
Jacy ludzie sluchaja tych audycji ?? Bo z tego co zauwazylem, to tacy, ktorzy dzwonia na audycje do Waldka K. A to sa ludzie typu: babcia Halinka z Kopydlowa pozdrowio całom Białom, Pioski, itp. RZW jest robione bez tzw. "pompy". Proponuje porownac profesjonalizm chociazby z "Naszym Radiem" Sieradz.
Wezmy sobie jeszcze wstawki: "Juz dochodzi... !! Juz dochodzi... !! czternasta... nasta...", albo: "nizej.... niiiizeeeejjj.... o taaaaaakk... " no sorry ale to chyba pomylka jakas.
A to co napisalem wyzej w poscie odnosnie RZW to nie tylko moje zdanie... powinienes moze zrobic tu na forum albo gdziekolwiek ankiete na temat: "co sadzisz o RZW" ?? Ale z rozgraniczeniem na wiek i wyksztalcenie. Wtedy moze bys zrozumial co w tym temacie maja do powiedzenia ludzie, ktorzy sa w pewnym sensie autorytetami dla innych.

PS. Tutaj obowiazuja takie reguly i grzecznosc tego wymaga, abys moze sie tak najpierw przedstawil w dziale "powitania/zyczenia"
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
voice_of_true
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-11, 14:00   

Ferbik napisałeś: "Jacy ludzie sluchaja tych audycji ?? Bo z tego co zauwazylem, to tacy, ktorzy dzwonia na audycje do Waldka K. A to sa ludzie typu: babcia Halinka z Kopydlowa pozdrowio całom Białom, Pioski, itp." ... zapominasz, że Radio ZW to nie tylko audycja Waldka K. a w ten sposób to napisałeś? dlaczego tak napisałeś? bo chciałeś żeby wszyscy którzy to czytają tak pomyśleli? bo masz w tym jakiś interes? bo ... no właśnie dlaczego? Jacy ludzie słuchają Radia ZW? Twoim zdaniem (napisze to wprost), Twoim zdaniem półgłówki bez wykształcenia ... a więc za takich uważasz swoich współpracowników? bo pisałeś, że słuchasz biernie. To może powiedz im, że są idiotami, no chyba że odważny jesteś tylko gdy chowasz się pod pseudonimem na czacie! Powiedz w pracy swoim współpracownikom że są idiotami bo słuchają Radia ZW i napisz mi jaka była ich reakca! Jestem pewien, że tego nie zrobisz! Sam sobie odpowiedz na pytanie dlaczego!
Pisałeś: "Proponuje porownac profesjonalizm chociazby z "Naszym Radiem" Sieradz." Ferbik tego nawet nie chce mi się komentować! sieradzkie radio marzyć może tylko o tym co osiągnęło przez 11 lat Radio ZW!
Pisałeś: Wezmy sobie jeszcze wstawki: "Juz dochodzi... !! Juz dochodzi... !! czternasta... nasta...", albo: "nizej.... niiiizeeeejjj.... o taaaaaakk... " no sorry ale to chyba pomylka jakas. " Zapamiętałeś te jingle? sorry, samo to że je zapamiętałeś świadczy o tym, że to nie jest żadna pomyłka!
Ferbik: "A to co napisalem wyzej w poscie odnosnie RZW to nie tylko moje zdanie" a za kogo Ty się uważasz, że reprezentujesz innych? Chciałeś zostać Robin Hood'em jak byłeś mały? Jeśli coś piszesz to pisz za siebie!! (mała rada, moderator powinien o tym wiedzieć! ale o tym napiszę w innym wątku bo jest o czym)

Ferbik: " Wtedy moze bys zrozumial co w tym temacie maja do powiedzenia ludzie, ktorzy sa w pewnym sensie autorytetami dla innych. " a kto jest autorytetem dla Ciebie w Wieluniu? bo dla mnie nie ma takiej osoby w Wieluniu!



Re: P.S. Ferbik dlaczego ja mam się przedstawiać skoro Ty tego nie zrobiłeś ? oto dowód:
"Ja sie przedstawiac chyba nie musze...
Kto mnie nie zna ten jest z Gniezna

A ja zawsze mowie to co mysle i nie ukrywam, jesli o kims mysle ze jest kawalem ch... to na pewno to uslyszy.
Niektorzy lubia takie podejscie i przez to moja osobe, a niektorzy tego wrecz nie znosza... ci drudzy sa dla mnie zaklamani - bo sami nie potrafia powiedziec komus co o kims mysla.
To taki suplemencik ode mnie i o mnie Smile"

Ferbik jak mnie nie znasz to może Ty jesteś z Gniezna?
 
   
magda_21_21
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-11, 14:17   

Zgadzam sie ze wszystkim co napisał "voice of true"!!!!!I ciekawa jestem jaka będzie odpowiedź Ferbika????hahaha chociaz w sumie ona mnie za bardzo nie interesuje, ponieważ każdy ma prawo do swojego zdania. ale powiem Ci Ferbik że to co wypisujesz to jest bezsensu, Radio ZW i tak ma więcej stałych słuchaczy niz sobie to wyobrażasz.Chyba, że wcale nie masz wyobraxni.A co do "Naszego Radia" w Sieradzu to Ty chyba nie masz słuchu...i masz jakieś inne poglądy.I nie mówię tego złośliwie. A ostrzeżeń sie nie boję!!!
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-11, 14:19   

Cytat:
... zapominasz, że Radio ZW to nie tylko audycja Waldka K. a w ten sposób to napisałeś? dlaczego tak napisałeś? bo chciałeś żeby wszyscy którzy to czytają tak pomyśleli? bo masz w tym jakiś interes? bo ... no właśnie dlaczego? Jacy ludzie słuchają Radia ZW? Twoim zdaniem (napisze to wprost), Twoim zdaniem półgłówki bez wykształcenia ... a więc za takich uważasz swoich współpracowników? bo pisałeś, że słuchasz biernie. To może powiedz im, że są idiotami, no chyba że odważny jesteś tylko gdy chowasz się pod pseudonimem na czacie! Powiedz w pracy swoim współpracownikom że są idiotami bo słuchają Radia ZW i napisz mi jaka była ich reakca! Jestem pewien, że tego nie zrobisz! Sam sobie odpowiedz na pytanie dlaczego!

Po 1: gdzie napisalem, ze siedze w biurze i slucham biernie,
po 2: napisalem tak dlatego bo przekonalem sie o tym, ze tak jest,
po 3: co jest nieprawda w moim pierwszym poscie ?? to, ze w radio pracuje kilka osob "redaktorow" czy "dziennikarzy" bez odpowiedniego przygotowania, wyksztalcenia?? ze nasze "dziennikarki" nie potrafia poprawnie dykcjonowac tekstu ?? ze nie potrafia sie wysilic tylko ida na latwizne czytajac informacje z onetu, czy rzucajac informacje typu: dzwoncie do radia - dziennikarze czekaja na wasze informacje ?? z tego co wiem, to dziennikarze powinni zabiegac o informacje, a nie liczyc na takie, ktore nawet nie wiadomo czy sa sprawdzone. to ma byc ten profesjonalizm ??
po 4: jacy ludzie sluchaja ?? ano duza czesc takich, ktorzy dzwonia i wysylaja smsy namietnie z takimi tresciami, ze tylko mozna sie wstydzic, ze mamy tak cofniete spoleczenstwo lokalne,
po 5: oskarzasz mnie, ze chowam sie pod pseudonimem ?? pamietasz tekst z biblii "kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem" ? robisz przeciez jeszcze gorzej zarzucajac mi cos co nie istnieje a sam jestes anonimem... ja mam info w profilu w przeciwienstwie do ciebie
po 6: Waldek K. prowadzi akurat ta audycje debesciacko, tylko ze niektorych odbiorcow ma jw.
po 7: dopowiadasz sobie pewne rzeczy, ktorych nie napisalem, m.in. ze mam wspolpracownikow, ze obrazam sluchaczy, itd.

Cytat:
Ferbik tego nawet nie chce mi się komentować! sieradzkie radio marzyć może tylko o tym co osiągnęło przez 11 lat Radio ZW!
Pisałeś: Wezmy sobie jeszcze wstawki: "Juz dochodzi... !! Juz dochodzi... !! czternasta... nasta...", albo: "nizej.... niiiizeeeejjj.... o taaaaaakk... " no sorry ale to chyba pomylka jakas. " Zapamiętałeś te jingle? sorry, samo to że je zapamiętałeś świadczy o tym, że to nie jest żadna pomyłka!

Sorry ale wypisujesz glupoty... przyrownam tutaj latwosc zapamietywania powtarzanych schematow przez czlowieka do odruchow bezwarunkowych. Chcac nie chcac - slyszac po raz setny cos - czlowiek to zapamietuje.
A co takiego osiagnelo RZW ?? I ty mowisz, ze Nasze moze marzyc o osiagnieciach RZW ?? Chyba naprawde nie sluchales tego radia i odbijasz pileczke jak to robi wiekszosc niedoinformowanych

Cytat:
Ferbik: "A to co napisalem wyzej w poscie odnosnie RZW to nie tylko moje zdanie" a za kogo Ty się uważasz, że reprezentujesz innych? Chciałeś zostać Robin Hood'em jak byłeś mały? Jeśli coś piszesz to pisz za siebie!! (mała rada, moderator powinien o tym wiedzieć! ale o tym napiszę w innym wątku bo jest o czym)

A dlaczego nie mam prawa wyrazac sie za innych ?? Przeciez robisz dokladnie tak samo.

Cytat:
Ferbik: " Wtedy moze bys zrozumial co w tym temacie maja do powiedzenia ludzie, ktorzy sa w pewnym sensie autorytetami dla innych. " a kto jest autorytetem dla Ciebie w Wieluniu? bo dla mnie nie ma takiej osoby w Wieluniu!

Widze, ze nie zrozumiales mojej wypowiedzi... no ale nie moge miec do ciebie pretensji. Pewnie masz juz wszystkie mozliwe tytuly naukowe i sam dla siebie jestes autorytetem.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-11, 14:47   

voice_of_true napisał/a:
Re: P.S. Ferbik dlaczego ja mam się przedstawiać skoro Ty tego nie zrobiłeś ? oto dowód:
"Ja sie przedstawiac chyba nie musze...
Kto mnie nie zna ten jest z Gniezna

Ferbik jak mnie nie znasz to może Ty jesteś z Gniezna?

No widzisz... ja w przeciwienstwie do ciebie mam dane w profilu... poza tym, cytujesz tylko to co jest dla ciebie wygodne i dzieki czemu chcesz sie poczuc silniejszy... nie chcialo ci sie zajrzec w profil czy zjechac kilka postow nizej ??

Poza tym, ja podaje konkretne argumenty, a ty lejesz wode nie potrafiac skontrargumentowac moich wypowiedzi na poziomie.

I jeszcze jedno: KTO W TYM TOPICU NAPISAL, ZE NIE SLUCHA RZW ?? Wymyslasz sobie historie wyssane z palca... nie powiesz nic jeszcze na to, ze wyzej napisalem, iz jest kilka osob pracujacych w radio, ktore chca zrobic cos porzadnego ?? Czepiasz sie tylko mojej negatywnej krytyki na temat RZW ?? Czytaj ze zrozumieniem tekstu i nie traktuj go wybiorczo, tak jak ci wygodnie, bo sam o sobie wystawiasz opinie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
COMBIT 
Dojeżdża PKSem
combit


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 108
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-11, 15:03   

Ja tez nie slucham charczy mi w glosnikach bo maja padniety nadajnik ...
_________________
http://www.kulig.eu ; http://www.it.wielun.pl.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-11, 15:15   

Aha. Jeszcze jedno. Nie wiem, czy magda_21_21 i voice_of_true to ta sama osoba, ale loguje sie z tego samego IP, lacze z TZG, w ktore zaopatrzone jest RZW... a myslalem, ze tego radia bronia sluchacze... powinniscie sobie wziac do serca nasze uwagi a nie krytykowac sluchaczy za ich prawo do oceny.
Przemyslenia pozostawiam reszcie forumowiczow.
NO COMMENTS...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
COMBIT 
Dojeżdża PKSem
combit


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 108
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-11, 15:51   

Ja tez nie slucham charczy mi w glosnikach bo maja padniety nadajnik ...
_________________
http://www.kulig.eu ; http://www.it.wielun.pl.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-11, 23:12   

voice_of_true napisał/a:
Czepiacie się audycji, że są monotonne ale ludzie tego słuchają i chcą słuchać ... btw. skąd wiecie, że są monotonne skoro twierdzicie, że nie słuchacie tego radia?
tak czy tak klamiecie! i to nie jest oskarżenie tylko fakt. bo albo słuchacie a twierdzicie, że nie słuchacie! albo nie słuchacie i twierdzicie, że są monotonne a to już definitywnie świadczy o Waszym poziomie a raczej jego braku (poprzeczke zawiesiliście sobie a raczej położyliście na glebie) Wasze opinie, że radio jest złe a pracownicy są nie kompetentni śmieszą mnie! A wiecie dlaczego? Odpowiem Wam ... Czy oskarżenia poparte argumentami typu "bo tak" "radio jest złe bo jest złe" itd. itp. mają jakiś sens? One śmieszą mnie, śmieszą mnie do łez i świadczą o Was samych
jeśli ktoś chce podyskutować na poziomie to zapraszam





Zadam Tobie w takim razie pytanie ok.
Co Ty uważasz osobiście na temat RZW, rozwiń swoją wypowiedź, nie opierając się na przykładach innych, tym bardziej bliskich znajomych (współpracowników).
Jestem naprawdę ciekaw Twojej szczerej opipnii :wink:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-11, 23:13   

Podsumowując dla mnie jednym zdaniem. Osoby pracujące w radiu właśnie dają świadectwo jaki to poziom reprezentują i kto zasiada w naszym radyjku!

[ Dodano: 2005-08-12, 10:31 ]
Na kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi zmieniły się władze Radia Ziemi Wieluńskiej. Dlaczego właśnie teraz? Czy to ruch przed kampanią wyborczą? Tak twierdzi m.in. zarząd powiatowy SLD w Wieluniu, który zebrał się specjalnie w tym celu i wystosował protest.


Prezesem radia została Bogna Kanicka, odwołano z tego stanowiska Izabelę Łebkowską. Już tylko te zmiany wywołały komentarze, że wieje przedwyborczy wiatr. Po nadanej w poniedziałek nowej audycji pt. „Na politycznej kanapie”, w której gościł Edward Kiedos (PSL), szykujący się do wyborów parlamentarnych (opowiadał o swoich osiągnięciach), pojawiły się już oficjalne komentarze: „radio samorządowe zmienia się w polityczne”. To on stoi na czele zarządu Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej (który w 100 procentach jest właścicielem samorządowej rozgłośni lokalnej) i to on odwołał prezesa.


Burmistrz Mieczysław Majcher po audycji zerwał umowę na wykup comiesięcznych audycji informacyjnych. Z podatków mieszkańców łożono nań 24 tys. zł rocznie.


O upolitycznianie samorządowej dotąd rozgłośni wieluńskiej oskarżono nowego szefa Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej (właściciel radia). A także i o to, że zmiany wprowadza, mając na uwadze swoje osobiste korzyści...


Zmiany w szefostwie radia, a także ostatnia audycja, poprowadzona przez Zbigniewa Kaczmarka, pracującego w jednej z lokalnych gazet, spotkały się z nieprzychylnym przyjęciem. Jako pierwszy oficjalnie zareagował już w poniedziałek burmistrz Wielunia, Mieczysław Majcher: – Radio staje się polityczne. Wykupowaliśmy w nim audycje informacyjne, aby wspomóc finansowo samorządową rozgłośnię. W tej chwili nie widzę już miejsca na taką współpracę, nie będę finansował czyichś fanaberii.


Protestuje też SLD


We wtorek oficjalne stanowisko zarządu miejskiego SLD w Wieluniu dostarczył Józef Ranoszek: „Rada Miejska SLD w Wieluniu stanowczo protestuje przeciwko odwołaniu prezesa Radia ZW. Głównym powodem odwołania jest brak wprowadzenia bezpłatnych audycji z udziałem samorządowców, tj. wójtów, przed wyborami parlamentarnymi. Jest to naszym zdaniem działanie polityczne, z uwagi na uprzywilejowaną pozycję wójta – przewodniczącego Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej. (...). Uważamy że Radio ZW wykonywało swoją misję zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i nie angażowało się w walkę polityczną, szczególnie przed wyborami. Gdy pani prezes stała na straży apolityczności radia, została pozbawiona funkcji przez zamierzającego kandydować na posła z list Samoobrony przewodniczącego Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej Edwarda Kiedosa”. (Skróty w piśmie pochodzą od redakcji).


Nowa miotła – późno, ale zamiotła


Radio Ziemi Wieluńskiej jest w stu procentach własnością Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej, do którego należą gminy: Pątnów, Czarnożyły, Skomlin, Mokrsko, Biała. Pierwotnie należały do niego także Wieluń, Wierzchlas i Siemkowice (powiat pajęczański), jednak opuściły go w chwili, gdy uznały, że taka współpraca jest bezcelowa, a łożenie pieniędzy na funkcjonowanie związku nie ma już sensu.


Związek założył były burmistrz Wielunia Zygmunt Adamski. Funkcję przewodniczącego piastował jeszcze po tym, jak skończył karierę samorządowca. W połowie kwietnia tego roku nastąpiły zmiany i szefem zarządu ZGZW został wójt Pątnowa Edward Kiedos. W pierwszych dniach sprawowania swojej funkcji nie zapowiadał, że będzie dążył do jakichś drastycznych zmian w zarządzaniu. Pytany przez reportera „DŁ” o radio, także nie widział potrzeby wymiany pracowników, choć stwierdził, że potrzebne są zmiany programowe.


Teraz, na kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi okazało się jednak, że Edward Kiedos już nie może dojść do porozumienia z prezes Izabelą Łebkowską. Ta, po powrocie z urlopu, otrzymała wymówienie z pracy z dniem 31 lipca.


– Została odwołana z trzech przyczyn: finansowych, braku rozwoju na terenie gminy Działoszyn i powiatu wieruszowskiego, niewypełnienie polecenia wprowadzenia na antenę audycji z udziałem samorządowców, np. wójtów, przewodniczących rad gmin – argumentował dla Czytelników „DŁ” we wtorek Edward Kiedos.


Na stanowisko prezesa została powołana Bogna Kanicka (ostatnio pracowała w Starostwie Powiatowym w Wieluniu i w lokalnej telewizji kablowej). De facto zacznie pracę od dzisiaj. A w poniedziałek na antenie ukazała się kontrowersyjna audycja.


To jest kampania!


Że była to kampania wyborcza, nie ma wątpliwości Józef Ranoszek: – Prowadzący wygłaszał peany na cześć Edwarda Kiedosa, a on kreował się na wybawiciela całego powiatu, sugerował niemal, że ktoś ze związku gmin powinien zostać burmistrzem Wielunia – mówi zdegustowany. – Natychmiast po tej audycji zebraliśmy zarząd i wystosowaliśmy oficjalne stanowisko w tej sprawie. Radiem nie może zawładnąć jedna osoba i kreować swój przedwyborczy wizerunek.


– Były wcześniej sygnały, iż nad RZW zbierają się czarne chmury i szykowany jest zamach na jego niezależność i apolityczność. Ale i tak byłem zaskoczony zmianami. Uważam, że dotychczasowa działalność RZW gwarantowała dobrą jakość emitowanych programów oraz niezależność od jakichkolwiek ugrupowań politycznych – mówi Mieczysław Majcher. – Dbała o to poprzednia prezes RZW pani Iza Łebkowska, która profesjonalnie kierowała radiem i nie ulegała naciskom ze strony osób, chcących wykorzystać je jako „propagandową tubę” do politycznych i personalnych rozgrywek. Niestety zapłaciła za to wysoką cenę, zarząd ZGZW wymyślając bzdurne i nieprawdziwe zarzuty zwolnił ją z zajmowanego stanowiska. Ja osobiście znam mentalność tych decydentów i nie dziwią mnie wyrafinowane metody, jakie zastosowali. Kiedy usłyszałem poniedziałkową audycję z udziałem wójta Kiedosa, wciskającego po raz kolejny słuchaczom kiełbasę wyborczą w postaci mitu o cudownym rzepaku, który rozwiąże problemy rolników i o tłustym biopaliwie (a gdzie zgubiono spalarnię śmieci?), już wiedziałem o co w tej rozgrywce chodziło. Postanowiłem natychmiast napisać wypowiedzenie warunków umowy zawartej między gminą Wieluń a RZW. Nie mogę pozwolić, aby duże pieniądze z kasy publicznej służyły zaspokajaniu partykularnych interesów grup politycznych. Są też jednak pozytywne sygnały – w miniony wtorek odwiedziła mnie nowa prezes, pani Bogna Kanicka. Przeprosiła za poniedziałkowy bełkot polityczny i obiecała, że podobna sytuacja się już więcej nie powtórzy, w przeciwnym razie ona zrezygnuje z pracy w radiu. No cóż , pożyjemy, zobaczymy...


Starosta Mieczysław Łuczak (PSL) zapytany o opinię na temat audycji powiedział jedynie zdegustowanym tonem: – No comment.


Aby zweryfikować krążące opinie, „DŁ” wystąpił do radia o udostępnienie nagrania tej rozmowy. Nie otrzymaliśmy go.


Kiedos, owszem będzie kandydował


Nie jest tajemnicą, że Edward Kiedos szykuje się do wyborów parlamentarnych. Należy do PSL i właśnie z tej partii chciał kandydować, według pierwszych ustaleń, z 10 miejsca. Kiedy jednak przesunięto go na miejsce 19, zrezygnował.


– Za wcześnie jeszcze mówić o moich dalszych decyzjach, nie wiem, czy wystąpię z PLS-u, nie wiem, skąd będę kandydować, mam kilka propozycji – mówi tajemniczo Edward Kiedos.


Audycja, jak twierdzi Edward Kiedos, nie będzie więcej nadawana w tym kształcie i nie będzie prowadzona przez Zbigniewa Kaczmarka.


– Sam wykazywał taką ochotę, więc dałem mu szansę. Nie sprawdził się, każdy czasem popełnia błędy. Pani prezes nie wyraziła zgody na dalszą z nim współpracę. Nie będę dążył do upolityczniania radia, zobaczy pani – stwierdził Edward Kiedos. – Audycja z samorządowcami pozostanie, prezes zdecyduje, kto ją poprowadzi.

Była prezes, Izabela Łebkowska, przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim. Dziś wraca z niego obecna prezes Bogna Kanicka.


źródło: dziennik.lodz.pl

561956213_s.jpg
Plik ściągnięto 30811 raz(y) 17,62 KB

 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW