R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Sonda o RZW - opinie, uwagi, błędy

Jak Wam się podoba wieluńskie radio?
Jest OK!
16%
 16%  [ 32 ]
Może być!
30%
 30%  [ 60 ]
Jest do niczego!
46%
 46%  [ 91 ]
Nie mam zdania na ten temat!
6%
 6%  [ 13 ]
Głosowań: 196
Wszystkich Głosów: 196

Autor Wiadomość
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2011-01-08, 11:01   

Nie jestem pewien, ale chodzi o grunty z ul. Fabrycznej, które były przeznaczone na "spalarnie śmieci"
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Shatus 
Dojeżdża PKSem
Shatus


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 104
Skąd: Górne
Wysłany: 2011-01-08, 11:03   

I to...PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWE EKO-ENERGIA ZWIĄZKU GMIN ZIEMI WIELUŃSKIEJ SPÓŁKA Z O.O.
Aktualny adres w KRS: Wieluń, Kilińskiego 23, województwo łódzkie
Ostatni wpis do KRS z dnia: 2009-06-30
Zarejestrowana w KRS z dnia: 2003-11-24
REGON: 731022760
NR KRS: 0000180295
Sąd rejestrowy: Łódź SR Wydział XX Gospodarczy - KRS
Forma prawna: spółka z o.o.
Osoby występujące w spółce: PIOTR ANTONI WRZECIONIARZ
EKODIAG SPÓŁKA Z O.O.
ZWIĄZEK GMIN ZIEMI WIELUŃSKIEJ
MAŁGORZATA WIŚNICKA WRZECIONIARZ
WINCENTY WŁADYSŁAW ZESZUTA

http://www.spgexpress.pl/...o+o-0000180295/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-01-08, 11:04   

Ferbik napisał/a:
Czemu większość z Was jest tak wrogo nastawiona do RZW? Zastanawiał się ktoś z Was choć raz, czy ludziom pracującym w RZW, którzy mogą to czytać - nie jest przykro?

W sklepach też pracują ludzie, i też jest im przykro jak większość społeczeństwa jeździ na nich jak na łysych kobyłach.
Taka praca, za błędy jednostek cierpi cała załoga.

A tak ogólnie, to rozgłośni RZW dostaje się za konkretne dwa przypadki; wyeliminowanie pana Mateusiaka, i niechęć w dogadaniu się z Karolem Soforkiem co do organizacji 19 WOŚP.
Gdzie w pierwszym przypadku, sam byłeś zbulwersowany poczynaniem radia i deklarowałeś przynależność do protestu; http://wielun.biz/viewtopic.php?t=11385 . A tutaj nagle taka zmiana :? :razz: Bo znowu zaczniemy spekulować, a Ty przecież tego nie cierpisz ;) :twisted:

Nikt tu nie ma większych pretensji do samych ludzi bezpośrednio pracujących za konsolą radiową, więc myślę że nie mają podstaw do czucia się obrażanymi. Owszem może im być przykro, ale tylko z tego powodu, że muszą pracować w instytucji, która z założenia miała służyć mieszkańcom, a służy jednostkom.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-08, 11:42   

Administrator, odpis z krs można uzyskać online na stronach ministerstwa sprawiedliwości (podpisany "elektronicznie"), koszt odpisu aktualnego 30 zł, pełnego 60 zł...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-08, 11:52   

Z tego co wiem to aby złożyć wniosek o wydanie odpisu z KRS na stronie MS potrzebny jest podpis elektroniczny. Nie posiadam takiego.

Kolega i tak codziennie jest w sądzie okręgowym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-08, 11:58   

miko 005 napisał/a:
Gdzie w pierwszym przypadku, sam byłeś zbulwersowany poczynaniem radia i deklarowałeś przynależność do protestu; http://wielun.biz/viewtopic.php?t=11385 . A tutaj nagle taka zmiana :? :razz: Bo znowu zaczniemy spekulować, a Ty przecież tego nie cierpisz ;) :twisted:

miko nie mieszaj, bo odwracasz kota ogonem. Ja nie pisałem stanowczo w obronie jednej strony i nie atakowałem drugiej, tylko chłodno podchodziłem do tematu - nikogo nie oskarżałem. A przyłączenie się do protestu, w którym chciałem, aby pan Mateusiak wrócił na antenę nie jest obrzucaniem radia błotem. To są dwie zupełnie różne rzeczy.

I kolejne moje słowa przekręcasz:
miko 005 napisał/a:
Nikt tu nie ma większych pretensji do samych ludzi bezpośrednio pracujących za konsolą radiową, więc myślę że nie mają podstaw do czucia się obrażanymi. Owszem może im być przykro, ale tylko z tego powodu, że muszą pracować w instytucji, która z założenia miała służyć mieszkańcom, a służy jednostkom.

Nigdzie nie napisałem, że ktoś tu obraża tylko, że komuś może być przykro. To również dwie zupełnie różne rzeczy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-08, 12:23   

Administrator, a to fakt - trzeba mieć podpis elektroniczny. Niestety usługi prywatnych firm pośredniczących są sporo droższe.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jan Smutny
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-08, 16:18   Sonda o RZW

Ja naprawdę nie mam nic przeciwko RZW. Gra? Gra. Na potrzeby słuchaczy, prawdopodobnie umów z gminami i wywiadów jest ,,nasze", wieluńskie. Na inne potrzeby jest prywatne. Pytanie: czyje (osobiście) jest nie jest przecież strzałem w plecy.
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2011-01-10, 18:30   

Administrator napisał/a:
Większościowym udziałowcem jest najprawdopodobniej: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWE "EKO-ENERGIA" ZWIĄZKU GMIN ZIEMI WIELUŃSKIEJ SP. Z O.O.(...)
Nie!

Jak napisał, w odpowiedzi na moje zapytanie, Wójt Gminy Skomlin Grzegorz Maras,
Związek Gmin Ziemi Wieluńskiej jest 100% właścicielem Radia Ziemi Wieluńskiej.

A więc Radio Ziemi Wieluńskiej jest w dalszym ciągu w posiadaniu wszystkich mieszkańców Gmin wchodzących w skład Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej. Patrząc moralnie na sprawę, RZW jest również własnością Wielunian jako, że to właśnie Gmina Wieluń była jednym z założycieli ZGZW i to przede wszystkim z jej składek ZGZW zaczął działalność.

Związek Gmin Ziemi Wieluńskiej 100% właścicielem Radia Ziemi Wieluńskiej.jpg
Plik ściągnięto 130 raz(y) 199,7 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-10, 19:04   

hiszpan, jak patrząc moralnie? Gmina Wieluń wystąpiła ze Związku i nie ma żadnych praw do RZW. I tyle. To jest biznes.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2011-01-10, 20:14   

ourson napisał/a:
hiszpan, jak patrząc moralnie? Gmina Wieluń wystąpiła ze Związku i nie ma żadnych praw do RZW. I tyle. To jest biznes.


:grin: Dobrze, dobrze, ale skoro członkostwo w ZGZW to biznes, jak napisałeś, to wytłumacz mi teraz, jakie zyski przynosi ono dla jego członków/Gmin? Zakładam, że takie same, jak dla mieszkańców Gminy Wieluń, czyli zerowe, albo jeszcze gorzej.. Według mnie, moralnie, mieszkańcy Gminy Wieluń mogą czuć się właścicielami ZGZW. Gmina Wieluń wystąpiła ze związku, gdyż nie podobała się jej polityka prowadzona przez ZGZW. Jak widać po latach, miała rację, gdyż ZGZW to jeden wielki domek z kart, służący do nabijania w butelkę nieświadomych niczego mieszkańców poszczególnych Gmin oraz powiększanie się kręgu znajomości osób z nim związanych.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-10, 20:23   

a co to znaczy "czuć się moralnie właścicielem?"

Mieszkańcy Wielunia dopłacają do tego radia tak samo jak mieszkańcy innych gmin - tyle że w formie opłat za występy pp. Radnych, Burmistrza, Starosty etc. Nie tak dawno kandydat na burmistrza Janusz Antczak dokonywał przed wyborami podsumowania pracy powiatu w ostatniej kadencji - audycja na koszt podatnika.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2011-01-10, 20:57   

ourson napisał/a:
a co to znaczy "czuć się moralnie właścicielem?"(...)


Czuć się moralnie właścicielem, hm, ok ourson, wydawałeś się.. inny :wink: , ale spoko dam radę :) Czuć się moralnym właścicielem czegoś, oznacza, że w świetle prawa, fizycznie, nie posiadasz żadnych możliwości do korzystania z zasobów i dóbr danej rzeczy, ale moralnie (etycznie) czujesz się do tego zdolny oraz upoważniony.

Czyż nie wyobrażasz sobie, powrotu Gminy Wieluń do ZGZW? Ja tak. Według mnie ma do tego prawo. Tylko szkoda, tych potencjalnych "zysków" które przez te lata straciła.. :D
ourson napisał/a:
(...)Mieszkańcy Wielunia dopłacają do tego radia tak samo jak mieszkańcy innych gmin - tyle że w formie opłat za występy pp. Radnych, Burmistrza, Starosty etc. Nie tak dawno kandydat na burmistrza Janusz Antczak dokonywał przed wyborami podsumowania pracy powiatu w ostatniej kadencji - audycja na koszt podatnika.

Właśnie. Mimo tego, że jedni są właścicielami RZW, a drudzy nie, to płacą mu wszyscy :) Czyż to nie piękne? Czyż polityka ZGZW nie wydaje się Wam być żałosna? O jeeest, tutaj dam Ci przykład z tą moralnością ourson :D Zzzzobacz, ZGZW traktuje równo moralnie wszystkich, żebrze nawet na swoich udziałowcach. Nie patrzy, tu Gmina Skomlin to jej odpuścimy zapłatę za jakąś usługę, bo dzięki niej powstaliśmy i istniejemy, a tu mmamyyy Wieluń to jej dop.. taką opłatę, że hoho. Nie, tną wszystkich równo. Postępują według ogólnie przyjętych zasad moralnych, swoich zasad moralnych. Nie podoba mi się ten twór i inne przez niego tworzone również..
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-10, 22:06   

hiszpan, ok, tylko Ty nie bierzesz jednej rzeczy pod uwagę. Gmina Wieluń dobrowolnie zrezygnowała z członkowsta w ZGZW więc nie może czuć się "upoważniona" do bycia właścicielem RZW... nawet etycznie czy moralnie... Bo w ten sposób czuć się właścicielem może ktoś, komu majątek odebrano siłą - np osoby pozbawiane majątku przymusowo w PRL bez należytego odszkodowania...

Powrót Gminy Wieluń do ZGZW? Oczywiście możliwy, choć raczej mało realny, bo i po co? Poza tym na jakich warunkach?

Co do warunków finansowania RZW przez właściciela i reklamodawców nie wypowiem się bo nie mam pojęcia co jest w sprawozdaniach finansowych spółki i głębiej w całej dokumentacji...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2011-01-10, 22:55   

ourson napisał/a:
hiszpan, ok, tylko Ty nie bierzesz jednej rzeczy pod uwagę. Gmina Wieluń dobrowolnie zrezygnowała z członkowsta w ZGZW więc nie może czuć się "upoważniona" do bycia właścicielem RZW... nawet etycznie czy moralnie... Bo w ten sposób czuć się właścicielem może ktoś, komu majątek odebrano siłą - np osoby pozbawiane majątku przymusowo w PRL bez należytego odszkodowania...

Powrót Gminy Wieluń do ZGZW? Oczywiście możliwy, choć raczej mało realny, bo i po co? Poza tym na jakich warunkach?

ourson, właśnie biorę pod uwagę, że zrezygnowała dobrowolnie. Tym bardziej inni członkowie w ramach wdzięczności nie powinni mieć nic przeciwko powrotowi Gminy Wieluń do ZGZW, w końcu ta straciła przez czas nieobecności ogrom potencjalnych zysków :grin: , pamiętając o wkładzie który zainwestowała na początku.. Ale zostawmy tą kwestię.
Dla mnie najważniejszą rzeczą jest to, że nikt nie może nazwać RZW medium prywatnym, a jeśli to robi to kłamie lub jest nieświadomy swoich słów.
Radio Ziemi Wieluńskiej jest radiem publicznym.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW