R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Ferbik
2011-10-08, 20:12
Biuro promocji zlikwidowane. Naczelnik Leman zwolniony
Autor Wiadomość
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2011-04-01, 14:23   Biuro promocji zlikwidowane. Naczelnik Leman zwolniony

Cytat:
Kolejne zmiany organizacyjne w wieluńskim magistracie. Od dziś przestał funkcjonować wydział programowania rozwoju, promocji i funduszy europejskich.
O tym dlaczego tak się stało burmistrz Janusz Antczak, będzie mówił w poniedziałek. Na wtedy zaplanowano konferencję prasową dotyczącą reorganizacji w Urzędzie Miejskim. Pracę stracił naczelnik Dariusz Leman.
– Dowiedziałem się o tym wczoraj. Wtedy też zostało mi wręczone wypowiedzenie. Podstawą jest liwkidacja wydziału. Pracownicy zostaną przeniesieni do innych wydziałów. Mnie nie zaproponowano pracy – mówi Dariusz Leman, jeszcze do wczoraj naczelnik wydziału promocji.
Dariusz Leman nie ukrywa, że ma żal do burmistrza.
– Włożyłem wiele serca w to, by jak najlepiej wypromować Wieluń. Doprowadziłem do powstania Lokalnej Grupy Działania. Dbałem też o dobrą organizację pracy wydziału. Tymczasem wypowiedzenie wręczono mi bez żadnego słowa wyjaśnienia. Nie wiem czy to zemsta– docieka Dariusz Leman.

Daniel Sibiak - Dziennik Łódzki

Ciekawym, co o tym sądzicie?
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2011-04-01, 14:40   

kto następny?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-01, 18:19   

Poczekajmy z osądami do poniedziałku.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
LAURA 
Czytał o Wieluniu
LAURA



Wiek: 53
Dołączyła: 06 Cze 2010
Posty: 29
Postawił 6 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2011-04-01, 20:10   

Prawda jest taka, ze Leman i jego malowane lale nie robili nic, :D Biuro promocji, a zaden pracownik nie znal jezyka obcego i nie znal dokladnie historii miasta. I jak promowac :?: Nowy burmistrz-nowa miotla. :idea: Ciekawe co bedzie po Antczaku :!: :?: :roll:
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy.
PRAWO MURPHY'EGO
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2011-04-02, 08:52   

Czy to biuro nie było czasem odpowiedzialne za pozyskiwanie funduszy europejskich jak sama nazwa wskazuje? Jeżeli tak to jaką kwotę pozyskało?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-02, 09:52   

LAURA napisał/a:
Ciekawe co bedzie po Antczaku

... choćby potop :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
vanilia1000 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 6 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Kwi 2010
Posty: 221
Piwa: 4/1
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-04-02, 11:44   

tak czy siak, wręczanie wypowiedzenia z dnia na dzień nie jest w porządku.
Naczelnicy wydziałów nie mogą sami niczego zorganizować magistrat jest odpowiedzialny za administracje i wszystkie sprawy które kierowane były z tego wydziału musiały by popierane, lub nie przez Burmistrza. Jeśli wcześniej wydział nie pozyskał dużych środków unijnych (chociaż nie wiem czy na pewno chodziło o to w tym wydziale) to nie dlatego, że naczelnik i pracownicy nie wymyślali - "na co by tu jeszcze zyska pieniądze" - to głupie myślenie w które wierzą chyba tylko widzowie serialu "Ranczo". Wszystkie kroki z pozyskaniem funduszy unijnych wiąże się ze zgodą Burmistrza i Rady Miasta. Wszystkie zajęcia tego wydziału przejmą najprawdopodobniej inne wydziały. Takie jest moje zdanie.
_________________
"Umrze miasto, jeżeli budowa jego będzie zakończona"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2011-04-02, 12:52   

vanilia1000, żeby pozyskać fundusze to trzeba przejść ocenę formalną a następnie merytoryczną - jeżeli nie przechodzi się tej drugiej to ok, widocznie nie wpisało się we właściwe ramy, jednakże jeżeli nie przechodzi się tej pierwszej, to świadczy to już o braku kompetencji, niewiedzy i lenistwie.
vanilia1000 napisał/a:
tak czy siak, wręczanie wypowiedzenia z dnia na dzień nie jest w porządku.

Odsyłam i Ciebie i p. Lemana do Kodeksu Pracy, dziękuję do widzenia.

Moje zdanie jest takie, że powinien być albo wydział albo stanowisko, które od A do Z zajmuje się pisaniem wniosków i koordynacją projektów, podobnie zresztą jak przetargami... Jeżeli odpowiedzialny za część formalną jest jeden a za merytoryczną drugi i piąty, to ta odpowiedzialność się rozmywa. Ojców zwycięstwa jest zawsze wielu, przegranych - nikogo.
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-02, 14:13   

Z tego co mi wiadomo pan Leman był koordynatorem LGD ZW, która jednak jakieś pieniądze z UE wywalczyła. Jakieś kursy przeprowadzali, było i jest słychać o tej Grupie... kto nie słyszał, to zachęcam do lektury na ich stronie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
vanilia1000 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 6 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Kwi 2010
Posty: 221
Piwa: 4/1
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-04-02, 14:50   

bob_mistrz napisał/a:
vanilia1000 napisał/a:
tak czy siak, wręczanie wypowiedzenia z dnia na dzień nie jest w porządku.

Odsyłam i Ciebie i p. Lemana do Kodeksu Pracy, dziękuję do widzenia.

Nie twierdzę, że jest to niezgodne z prawem. Napisałam, że jest to nie w porządku.
_________________
"Umrze miasto, jeżeli budowa jego będzie zakończona"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-02, 15:05   

A znasz inne przypadki niż złożenie wymówienia z dnia na dzień? Przecież nie oznacza to, że od jutra już nie pracujemy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
vanilia1000 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 6 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Kwi 2010
Posty: 221
Piwa: 4/1
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-04-02, 15:20   

z pierwszego cytatu wywnioskowałam, że z dniem zlikwidowania wydziału naczelnik stracił pracę i nie zaproponowano mu innego stanowiska. Więc, tak, rozumiem, że od wczoraj Pan Leman już nie pracuje, a wypowiedzenie dostał przedwczoraj.
Jeśli zrozumiałam coś źle to przepraszam. Proszę też o wyjaśnienie.
_________________
"Umrze miasto, jeżeli budowa jego będzie zakończona"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-02, 19:06   

Okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy, 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy i 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.

Więc jeśli P. Leman pracował w urzędzie np od 3 lat to pracę zakończy za 3 miesiące.

W korporacjach stosują jeszcze taką metodę, że dzień wypowiedzenia jest faktycznie naszym ostatnim dniem w pracy, ale przelewają na konto kasę za cały okres wypowiedzenia. Czasem proponują pracownikowi sporą kwotę za którą zgadza się rozwiązać umowę za porozumieniem stron.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2011-04-02, 20:07   

p. Leman był pracownikiem UM dłużej, niż 3 lata, więc okres wypowiedzenia to 3 miesiące. Więc albo dostał wypowiedzenie 3 miesiące temu, albo za 3 miesiące będzie bezrobotny (choć to mu nie grozi).

Ferbik napisał/a:
Z tego co mi wiadomo pan Leman był koordynatorem LGD ZW, która jednak jakieś pieniądze z UE wywalczyła. Jakieś kursy przeprowadzali, było i jest słychać o tej Grupie... kto nie słyszał, to zachęcam do lektury na ich stronie.

LGD to Stowarzyszenie, którego PREZESEM jest p. Leman. Stowarzyszenie ma swoje biuro, które ma kierownika i to ono przygotowuje projekty i wnioski.
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-02, 22:52   

Super temat :D W powyższych postach nie znalazłem żadnej rzeczowej wypowiedzi dotyczącej wpływu likwidacji tego wydziału na funkcjonowanie miasta. Tylko gdybanie i przypuszczenia. Ale to domena tego forum.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW