R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Burmistrza sposób na rozładowanie korków w mieście.
Autor Wiadomość
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2011-04-15, 19:32   Burmistrza sposób na rozładowanie korków w mieście.

Panie Burmistrzu, zorganizowanie wyścigu kolarskiego ulicami Wielunia, a co za tym idzie
całkowity paraliż miasta w godzinach południowych i popołudniowych to zaiste wspaniały pomysł.
Takie imprezy odbywające się w niedzielę nie zakorkowały by całkowicie naszego miasta, a i zapewniły by
większą publiczność i ogólne zainteresowanie.
Jednak zrobiono to w piątek. Najgorszy dzień jeśli chodzi o ruch samochodowy w mieście.
Myślę, że nie tylko jak rzucałem mięsem i podrobami siedząc w aucie nie mogąc nawet zobaczyć
owych kolarzy, gdyż korek był tak olbrzymie długi.

Ma Pan u mnie jako wyborcy minusa jak stąd do Chin i nazad.

Uprzejmie proszę o organizowanie kolejnych imprez w czasie wolnym dla ludu pracującego, aby
mógł nacieszyć oczy owym wydarzeniem i aby nie powodowały one u niego niepotrzebnej
frustracji, i niechęci.

Pozdrawiam poddenerwowany wyborca.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-15, 19:51   

Cytat:

Panie Burmistrzu, zorganizowanie wyścigu kolarskiego ulicami Wielunia, a co za tym idzie
całkowity paraliż miasta w godzinach południowych i popołudniowych to zaiste wspaniały pomysł.
Takie imprezy odbywające się w niedzielę nie zakorkowały by całkowicie naszego miasta, a i zapewniły by
większą publiczność i ogólne zainteresowanie.
Jednak zrobiono to w piątek. Najgorszy dzień jeśli chodzi o ruch samochodowy w mieście.
Myślę, że nie tylko jak rzucałem mięsem i podrobami siedząc w aucie nie mogąc nawet zobaczyć
owych kolarzy, gdyż korek był tak olbrzymie długi.

Dorzucić jeszcze totalnie zakorkowaną Kaliską, bo skręt z niej był możliwy tylko w św. Barbary. A wjechać ze św. Barbary na ul. Kopernika to dopiero wyczyn!
Pomysł strasznie chybiony niestety... ja sam udając się trochę poza centrum wolałem iść pieszo, niż jechać autem - zdecydowanie szybciej, jednak obwieszony klamotami wyglądałem jak choinka...

A NAJGORSZE Z TEGO WSZYSTKIEGO BYŁO TO, ŻE WSZYSCY BYLI ZDEZORIENTOWANI CO SIĘ DZIEJE! NIGDZIE ŻADNYCH INFORMACJI, KTÓRE SWOBODNIE NAPŁYNĘŁYBY DO LUDZI! Za to przed kościołem NMP piękna wystawa przeciwko aborcji... żenada.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
SysiO 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 31
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 139
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-16, 10:01   

już o 11 35 jak jechałem ze szkoły to do rudy dojechać ... i ogólnie pozdrawiam tych którzy jechali w 10 m odstępie i jak było zielone to zamiast przyśpieszyć żeby ktoś tez mógł skorzystać to jechali jak flaki z olejem.... szczególnie pana z czerwonej Sieny rejestracji nie zapamiętałem niestety
_________________
Nieustanna walka i dążenie po swoje
Wyznaczone cele przepędzają paranoje. Twardo tu stoję bo pewien jestem swego. Z podniesioną gardą nikt mi nie odbierze tego. Co nauczyło życie tysiącem dni. Nie raz konkretnie pozmazywały ślady krwi wiesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2011-04-16, 10:46   

ja chciałbym pozdrowić wszystkich rowerzystów nie mylić z kolarzami, centrum powinno być zawsze zamknięte :)
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mafes 
Czytał o Wieluniu



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 49
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-16, 12:37   

Obstawiałem ten wyścig i nasłuchałem się wiele nt burmistrza i jego sposobu na spędzenie piątkowego popołudnia...cóż, delikatnie rzecz ujmując, aby wpaść na taki pomysł trzeba być blisko spokrewnionym ze stokrotką, żaden normalny człowiek nie wybrałby takiego dnia.

Panowie z państwowej straży pożarnej mieli ćwiczenia w szkole podstawowej nr 4, próbny alarm. Jadąc przez Krakowskie Przedmieście, dojechali tam w jakieś 15 minut (!) ok godziny 11:30.

Pogratulować wyobraźni panie burmistrzu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
vanilia1000 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 6 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Kwi 2010
Posty: 221
Piwa: 4/1
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-04-16, 16:47   

wln4life, popieram ;) siedząc na ogródkach nie słuchałoby się ryczących samochodów jeżdżących (nie wiem w jakim celu) trzy razy na około rynku.
_________________
"Umrze miasto, jeżeli budowa jego będzie zakończona"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-16, 18:00   

wln4life, vanilia1000, popieram :) Wczoraj przeszedłem się po centrum, gdy był tam wyłączony ruch i panowała bardzo miła dla ucha cisza, zupełnie jak na Piotrkowskiej w Łodzi czy w okolicach Rynku we Wrocławiu :wink:
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-16, 19:28   

vanilia1000 napisał/a:
[...] siedząc na ogródkach nie słuchałoby się ryczących samochodów jeżdżących (nie wiem w jakim celu) trzy razy na około rynku.


Wiesz, idąc tym tropem może należałoby zlikwidować ogródki - wtedy również mieszkańcy centrum mieliby spokój, zawsze narzekają na piwoszy :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-16, 19:49   

Ogródki to powinno się przenieść na Kaliską, która w sezonie letnim byłaby zamykana dla ruchu kołowego i powstawałby deptak. Zresztą już kilka lat temu był taki pomysł magistratu, z którego ostatecznie zrezygnowano. Wtedy byłoby miejsce na placu, aby organizować tam koncerty, happeningi i inne imprezy plenerowe :) Tylko nie wiem czy nie oddalamy się lekko od głównego tematu tego wątku :P
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-04-17, 16:40   

Każdy wyścig kolarski odbywa się na zasadach kilku, kilkunastu etapów. Trudno by było wszystkie rozgrywać tylko w dni wolne od pracy, taki np; XXVI OGÓLNOPOLSKI WYŚCIG KOLARSKI „SZLAKIEM BURSZTYNOWYM HELLENA TOUR 2011” trwałby ok. 4 tygodni :twisted: A taki Tour de France pewnie cały sezon letni :P

Też miałem kłopoty z poruszaniem się samochodem przez miasto, a musiałem w piątek załatwić pewną pilną sprawę. W takim momencie też pod nosem coś tam mamrotałem sobie na temat tego wydarzenia ;) Ale świat nie kręci się tylko wokół każdego z nas indywidualnie, są dni kiedy musimy uznać wyższość pewnych imprez nad naszym nadętym ego. Zaparkowałem na rogatkach miasta i ... udałem się pieszo, przeżyłem :razz: :D

Cytat:
2. ORGANIZATOR WYŚCIGU :
- Kaliskie Towarzystwo Kolarskie w Kaliszu
Współorganizatorzy
- Konińskie Ludowe Towarzystwo Cyklistów
- Województwo Łódzkie
- Województwo Wielkopolskie
- Miasto Kalisz
- Miasto i Gmina Poddębice
- Miasto i Gmina Wieluń
- Miasto Konin
- Miasto Turek
- Powiat Kaliski
- Powiat Koniński
- Powiat Poddębicki
- Powiat Wieluński
- Powiat Turecki
- Gmina Wierzchlas
- Gmina Opatówek
- Gmina Godziesze Wielkie
- Gmina Żelazków
- Gmina Koźminek
- Gmina Ceków Kolonia
- Gmina Lisków
- Gmina Kawęczyn
- Gmina i Miasto Tuliszków
- Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu

Żródło - R E G U L A M I N XXVI OGÓLNOPOLSKIEGO WYŚCIGU KOLARSKIEGO „SZLAKIEM BURSZTYNOWYM HELLENA TOUR 2011”

No tak, władze miasta i gminy Wieluń powinny stanowczo zaprotestować przeciwko przeprowadzeniu drugiego etapu tegoż wyścigu, przez tereny wieluńskie. Powód, uczulone na kłopoty komunikacyjne społeczeństwo :D Przepraszam ale nie mogłem się oprzeć :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2011-04-17, 18:51   

miko 005 napisał/a:
Powód, uczulone na kłopoty komunikacyjne społeczeństwo


Miko, mam w d...pie wszystkie imprezy, które nie pozwalają mi, normalnemu obywatelowi funkcjonować normalnie w naszym mieście. Burmistrz sie pręży, bo to przecież wyścig Bursztynowym Szlakiem, ale nie myśli o normalych ludziach. Tak, jestem uczulony na takie sprawy, ponieważ dużo się poruszam samochodem po naszym mieście i to co miało miejsce w ostatni piątek, to było chore.

miko 005 napisał/a:
Trudno by było wszystkie rozgrywać tylko w dni wolne od pracy


A skąd wiesz?

miko 005 napisał/a:
są dni kiedy musimy uznać wyższość pewnych imprez nad naszym nadętym ego


Mogę zapanować, pod warunkiem niespodziewanych wydarzeń czy sytuacji, ale nie w momencie, kiedy jest to zaplanowane i z góry ma się w du...pie obywateli swojego miasta.

Może niech burmistrz zajmie się budową obwodnicy Wielunia, a nie odgrzewanym jak stary kotlet Szlakiem Bursztynowym i swoja autopromocją?!
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2011-04-17, 22:37   

nie przeginacie pały? ja rozumiem, że trzeba cztery litery dowieźć na czwarte piętro do stołowego, a samochód zastąpił nogi, ale nie przesadzajcie - dojście w Wieluniu do czegokolwiek w centrum zajmuje ok max 10 min...
korki to ja polecam w Łodzi, Wrocławiu czy w Warszawie..
a do czepiania się znajdźcie konkretniejszy temat - jak np. brak lepszej reklamy w/w imprezy( a co za tym idzie i informacji o utrudnieniach na drodze)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2011-04-18, 07:02   

Grzegorz Nowak (W) napisał/a:
ale nie przesadzajcie - dojście w Wieluniu do czegokolwiek w centrum zajmuje ok max 10 min...


Nie każdy ma tyle wolnego czasu żeby iść na nogach np. ze Starych Sadów na ulicę Traugutta. To wcale nie zajmuje 10 min. Można mnożyć podobne przykłady i nic nie zmieni
faktu, że całkowity paraliż miasta z powodu wyścigu kolarskiego w najbardziej zatłoczony
dzień tygodnia to lekko mówiąc durny pomysł.

Mafes napisał/a:
Panowie z państwowej straży pożarnej mieli ćwiczenia w szkole podstawowej nr 4, próbny alarm. Jadąc przez Krakowskie Przedmieście, dojechali tam w jakieś 15 minut (!) ok godziny 11:30.


miko 005 napisał/a:
Powód, uczulone na kłopoty komunikacyjne społeczeństwo


Ciekawi mnie jaki byłby ton Twojej wypowiedzi gdyby to nie były ćwiczenia tylko prawdziwa akcja.
Gdyby komuś coś się stało, były jakieś ofiary czy duże straty materialne. Co byś wtedy
napisał o genialnym sposobie korkowania miasta w piątek.

Wyścig trwał kilka dni co wynika z plakatu informacyjnego.
Można było zamienić wieluński odcinek z innym albo w ostateczności poprowadzić trasę
wyścigu poza ścisłym centrum miasta.
Czy ścigający się kolarz przynosi większą chwałę i promocję miastu przejeżdżając
przed ratuszem, czy ta chwała będzie dużo mniejsza gdyby przejeżdżał np. koło
nieczynnej cukrowni ??
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-04-18, 10:14   

Rybak napisał/a:
Ciekawi mnie jaki byłby ton Twojej wypowiedzi gdyby to nie były ćwiczenia tylko prawdziwa akcja.
Gdyby komuś coś się stało, były jakieś ofiary czy duże straty materialne.

Gdyby coś takiego miało miejsce, to gwarantuję Ci, że wtedy peleton zostałby zatrzymany na rzecz akcji kryzysowej.

Rybak napisał/a:
Można było zamienić wieluński odcinek z innym

No tak bo w Wieluniu to same państwo, a w innych miejscowościach to tylko ... ludzie :shock:

Poza tym jakbyś prześledził historię tego wyścigu, to wiedziałbyś (inni też), że rok temu w ogóle nie było go na naszych ulicach. A w 2009 roku 26 kwietnia w ... niedzielę (dzień wolny od pracy) w Wieluniu było zakończenie całego wyścigu. Zatem kwestia piątku, czy dnia roboczego jest kwestią równego traktowania wszystkich miast i miasteczek.

Grzegorz Nowak (W), no właśnie :D :D :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2011-04-18, 10:37   

miko 005 napisał/a:
Gdyby coś takiego miało miejsce, to gwarantuję Ci, że wtedy peleton zostałby zatrzymany na rzecz akcji kryzysowej.


Zatrzymanie peletonu niewiele by zmieniło no chyba, że nagle zniknęły by wszystkie
auta z ulicy.
Straż nie mogła dojechać ponieważ ul. Krakowskie Przedmieście i Piłsudskiego stała.
Auta praktycznie nie jechały bo takie były korki.

Ale ktoś kto nie stal w tych korkach i tego nie widział zawsze wie najlepiej :)

Myślę, że możemy sobie tu dyskutować i argumentować jeszcze ze dwa tygodnie,
a jakie jest teraz poparcie dla Burmistrza wśród wyborców to chyba tylko przeprowadzenie
badań by pokazało, wątpię by burmistrz chciał oglądać wyniki tych badań. :)
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW