R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kampania Antyaborcyjna
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-04-19, 12:16   

Gregg Sparrow napisał/a:
Nie każdy ma ochotę przed zjedzeniem lodów w lodziarni oglądać zwłoki.

Szokuje cię to bardziej niż fakt, że nie każdy ma ochotę takimi zwłokami zostać? ...

Wiecie co mnie zastanawia? Napisano tyle postów w tym temacie, ponad tysiąc odwiedzin tegoż tematu, a nikt nie napisał czegoś na kształt; "szkoda mi tych dzieci, które musiały posłużyć jako modele, szkoda mi tych dzieci, bo to namacalny dowód, że bardzo cierpiały".
Myślimy tylko o sobie, no cóż takie czasy. Nie bez kozery wstawiłem tekst nad biegnącym kotem :shock:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-19, 12:26   

miko 005 napisał/a:
- Mamo, tato co to jest?
- Widzisz kochanie, są na świecie rodzice, którzy nie kochają swoich dzieci, tak jak my Was kochamy. Te dzieci, będąc jeszcze w brzuszkach swoich mam, zostały operacyjnie usunięte przez lekarzy.
Paulinko, Izabelo, Wojtusiu, Krzysiu, my nigdy nie pozwolimy aby cokolwiek Wam się złego stało. Kochamy Was i zawsze będziemy o Was dbać pamiętajcie o tym.


Dzieci nie boją się obrazów, bo ich nie rozumieją. Ale za to słowa, proste słowa, zapadają głęboko w pamięci. Powyższy przykładowy dialog, uspokoi dziecko, a co najważniejsze zakorzeni w nim poczucie bezpieczeństwa, które zapewnią mu go najukochańsi ludzie na świecie, czyli rodzice.

Ja nie bronię tej wystawy, ale chcę pokazać, że z nią też da się żyć.


Dzieci może i nie rozumieją obrazów, ale po takim dialogu wiedzą już, że ta śmieszna czerwona kulka to główka dziecka. A że słowa zapadają głęboko w pamięć? Może i tak, ale obrazy też. Chyba do końca życia nie zapomnę kilku kadrów z którejś z części "Piątku 13" które jako już nie taki mały dzieciak zobaczyłem przez dziurkę od klucza :wink: A oglądałem przez dziurkę od klucza bo większość dorosłych ma na tyle rozumu żeby nie pokazywać krwi, morderstw i urwanych kończyn dzieciom. Niestety niektórzy (mam tu na myśli fundację PRO - prawo do życia, księży z parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny jak i burmistrza, który na taką wystawę wydał zgodę nie interesując się tym co na niej będzie, bo to przecież kościół (a zwłaszcza ten kościół) to organizuje, więc nie wypada się wtrącać) są na tyle głupi, że takie rzeczy wystawiają w centrum miasta gdzie widzi to każdy. Wystawiajcie sobie takie rzeczy, ale u siebie, gdzie każdy może zdecydować co chce oglądać. Bo pokazywanie czegoś nie zgodnego z moimi poglądami jestem w stanie zaakceptować, ale nie w takiej formie.

miko 005 napisał/a:

Wiecie co mnie zastanawia? Napisano tyle postów w tym temacie, ponad tysiąc odwiedzin tegoż tematu, a nikt nie napisał czegoś na kształt; "szkoda mi tych dzieci, które musiały posłużyć jako modele, szkoda mi tych dzieci, bo to namacalny dowód, że bardzo cierpiały".

Pewnie dlatego nikt nic nie napisał, bo to nie jest temat o aborcji tylko o kampanii antyaborcyjnej odbywającej się na terenie Wielunia. Jak chcesz porozmawiać o aborcji to załóż odpowiedni temat w odpowiednim dziale, sam może coś napiszę. Tutaj mówimy o konkretnej akcji i jej skutkach.


Swoją drogą to sporo osób ma pretensje do biblioteki miejskiej bo myślą, że skoro wystawa jest na placu przed biblioteką to musi to być ich akcja.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Ostatnio zmieniony przez yabos 2011-04-19, 12:28, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-19, 12:28   

Mateusz napisał/a:
Jakby burmistrz przyznał prawo do zorganizowania wystawy jakiemuś stowarzyszeniu homoseksualnemu to jaka była reakcja tych co teraz oburzają się, że przyznano podobne prawo na rzecz kampanii antyaborcyjnej?

Przykro mi pisać ponownie ale mam wrażenie, że nie czytasz uważnie wypowiedzi w tym wątku :roll: Osobiście napisałem wcześniej, że zezwolenie na tą "wystawkę" otwiera możliwość pokazywania innych, np homo a tych również nie chcę w Wieluniu oglądać. Jestem przeciwny wymuszaniu na ludziach oglądania lub słuchania czegoś a to tak działa.Mateusz, w innych postach pisałeś o swojej fascynacji "zachodem" i ludźmi tam żyjącymi. Czy tam coś takiego widziałeś :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2011-04-19, 12:39   

miko 005 napisał/a:
- Mamo, tato co to jest?
- Widzisz kochanie, są na świecie rodzice, którzy nie kochają swoich dzieci, tak jak my Was kochamy. Te dzieci, będąc jeszcze w brzuszkach swoich mam, zostały operacyjnie usunięte przez lekarzy.
Paulinko, Izabelo, Wojtusiu, Krzysiu, my nigdy nie pozwolimy aby cokolwiek Wam się złego stało. Kochamy Was i zawsze będziemy o Was dbać pamiętajcie o tym.


Dzieci nie boją się obrazów, bo ich nie rozumieją. Ale za to słowa, proste słowa, zapadają głęboko w pamięci. Powyższy przykładowy dialog, uspokoi dziecko, a co najważniejsze zakorzeni w nim poczucie bezpieczeństwa, które zapewnią mu go najukochańsi ludzie na świecie, czyli rodzice.

Analogicznie - można z dzieckiem oglądać horror i tłumaczyć mu wszystkie drastyczne sceny "po swojemu" bez szkody dla psychiki dziecka :wink:

Dialog który przedstawiłeś można zastosować kiedy mamy do czynienia z przypadkiem losowym np. wypadkiem drogowym. Ale gdy ktoś z premedytacją wystawia w centrum miasta takie zdjęcia, to raczej logiczne, że rodzic będzie mieć pretensje do organizatora/władz miasta niż przyjmie to z pokorą i będzie tłumaczyć swojemu dziecku co na tych zdjęciach się znajduje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-19, 12:56   

miko 005 napisał/a:
Szokuje cię to bardziej niż fakt, że nie każdy ma ochotę takimi zwłokami zostać? ...

Skąd tak nagle zrobiłeś wię taki wybiórczy??? Jakoś do tego co napisałem wcześniej sie nie odniosłeś. Nie mam również ochoty zostać zwłokami w wypadku z pijanym kierowcą... ale to nie znaczy że mogę taką wystwę (dokładnie taką jak opisałem w poprzednim poście) organizować.
 
   
Mafes 
Czytał o Wieluniu



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 49
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-19, 16:35   

Organizatorom proponuję zapraszać swoje dzieci do łóżka, gdy będą uprawiali seks, by móc im wyjaśniać, co akurat rodzice robią.

Bo przecież można powiedzieć o seksie bez ilustracji czy też pokazywania dzieciom, co i jak, tak samo jak i z aborcją. Tylko po co, skoro lepiej jest wywołać burzę martwymi płodami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Czesiu 
Przyjeżdża na zakupy
To tylko ja:)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 300
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-19, 18:43   

Również byłem zszokowany,że taka wystawa w takim miejscu w naszym mieście się znalazła.Od razu pierwsza myśl,kto jest za to odpowiedzialny,widząc to w poniedziałek rano.O podobnych wystawach widziałem już w ogólnopolskich mediach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2011-04-19, 21:05   

Ferbik napisał/a:
Urząd Miejski napisał/a:
Urząd Miejski nie ingerował w jej treść szanując
autonomię kościoła katolickiego w wyborze formy komunikowania się z
wiernymi..

To niech sobie kościół wystawia to gó.wno na swojej posesji. Tam chodzą tylko wierni.


Gdzieś napisałeś że jesteś katolikiem , już nie umiem/ nie chce mi się tego szukać . Zgadzam się z Mateuszem , gdyby nie pewne "głupie moim zdanie zdjęcia" akcja na plus .

Zgadzam się również z Administratorem o jakiej aborcji my w Polsce mówimy ?? . O legalnej chyba nie . Myślę sobie że jest próba zawczasu walczenia z liberalizacja prawa .

Mafes coś bym Ci napisał ale wtedy Ferbik nie miał by już wyjscia i ban dla mnie pewny .Mój 2 letni syn od 16 dni leży na pediatrii w Opolu , jeźdź chłopcze tam i zacznij opowiadać swoje brednie . Wchodź na sale i mów matkom i ojcom śmiertelnie chorych noworodków że mogli je usunąć i nie byłoby problemu .

Rzadko się to zdarza ale z miko zgadzam się w stu procentach .

Każdemu który tak się zacietrzewia w tym temacie polecam kupić kilka pluszaków i pojechać na dowolny oddział onkologi , po powrocie napisać swoje zdanie .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
prozi 
Czytał o Wieluniu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 40
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-19, 21:21   

Ma ktoś może informacje do kiedy ta "wystawa" ma być prezentowana ?
Ciekawi mnie czy zostanie na Święta...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mafes 
Czytał o Wieluniu



Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 49
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-19, 21:28   

maaciej76, jasno określiłem się wcześniej (wprost) jako przeciwnik aborcji. Przykro mi z powodu Twojego syna, co nie zmienia faktu, że mówię o samej wystawie i jej formie.

Jestem krwiodawcą, jako strażak - ochotnik czasem jeżdżę na pokazy do domów dziecka (wiadomo - radocha, bo dzieciaki mogą się przejechać wozem strażackim na sygnale). Brałem udział w tworzeniu Sztabu WOŚP podczas XVII Finału, gdy - nie uwierzysz - zbierane były pieniądze na sprzęt dla dzieci z chorobami onkologicznymi. Jak jednak każdy człowiek mam prawo powiedzieć, że taki widok w centrum miasta, pod pomnikiem papieża mnie w oczy kole.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2011-04-19, 21:41   

Jan Paweł 2 był za aborcją ?? , co cie w oczy kole ?? . Zdjęcia nie są z Photoshopa tak to wygląda . Po tym co napisałeś o sobie tym bardziej się dziwie .

Ale myślę sobie że za bardzo graja mną emocję dlatego dam sobie spokój , pozdrawiam wszystkich .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-19, 21:48   

maaciej76, nie myl tematu aborcji z idiotycznym pomysłem wystawy!
maaciej76 napisał/a:
Gdzieś napisałeś że jesteś katolikiem , już nie umiem/ nie chce mi się tego szukać

Jestem. A odnośnie wiernych - mówiłem o tych, do których proboszcz Stochniałek chce dotrzeć i którzy tam chodzą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Shatus 
Dojeżdża PKSem
Shatus


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 104
Skąd: Górne
Wysłany: 2011-04-20, 00:47   

No szkoda ,że Władze kościelne i miejscowi Gospodarze popierają taki sposób obrony poczętego życia, taką
Cytat:
formę komunikowania się z Wiernymi
i niewiernymi także.(Być może nas nisko oceniają myśląc że,można nas wychować szokując obrazkami).A mogli wziąć przykład z innych krajów,np.hiszpańscy duchowni w 2009 roku,prowadzili kampanię billboardową, której hasło brzmiało: „A ja? Broń mojego życia!”.
Cytat:
Twórcy kampanii umieścili na posterach zdjęcia małego dziecka i rysia iberyjskiego (jedno z najbardziej chronionych zwierząt w Hiszpanii). Pomiędzy nimi znajdowało się wypisane dużymi literami hasło: „A ja? Broń mojego życia!” (które jest wypowiedzią dziecka). Nad nim znajdowały się zdjęcia z faz rozwoju płodu.

Hiszpański Kościół odpowiadał w ten sposób na prace rządu nad liberalną ustawą aborcyjną. Podczas kampanii miało zawisnąc 1,6 tysiąca billboardów w 37 miastach, a 30 tysięcy plakatów w szkołach katolickich i parafiach. Ustawa miała wydłużać okres, w którym można usunąć ciążę, do 14. tygodnia, a w razie zagrożenia życia kobiety bądź zniekształcenia płodu - do 22. tygodnia.
http://www.papilot.pl/wyd...acz-plakat.html Załączam ten plakat..A można było zrobić wystawę o idei adopcji ze wskazaniem...o oknie życia...o pomocy różnych instytucji (państwowych,kościelnych i fundacji)dla kobiet chcących dokonać aborcji z rozpaczy,z biedy,a czasem z niewiedzy jak wygląda 6-7 tygodniowy płód.

życie.jpg
Plik ściągnięto 25 raz(y) 26,52 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hefalump 
Przejeżdżał przez Wieluń



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 74
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-20, 15:55   

We wtorek po świętach o godzinie 18.45 - odbędzie się wykład "wybierz życie" w auli przy kościele obok wystawy. można przyjśc, posłuchac, podyskutowac na ten temat.
Przyjdź ferbiku, rusz się raz z przed kompa i pokaż swoje argumenty. chyba, że jesteś cwaniak w kapciach przed monitorkiem.

nie byłem tu kilka dni, ale widzę że nie wszyscy muszą stosowac się do regulaminu.
Ferbik napisał/a:

To niech sobie kościół wystawia to gó.wno na swojej posesji. Tam chodzą tylko wierni.

administratorowi chyba nie przystoi takie słownictwo, a w dodatku oszukiwanie kropką
Prośba do głównego Admina o usuwanie takich postów i traktowanie w równy sposób wszystkich użytkowników tego forum.


Poprawiono 1 błąd ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2011-04-20, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-20, 19:39   

hefalump napisał/a:
Przyjdź ferbiku, rusz się raz z przed kompa i pokaż swoje argumenty. chyba, że jesteś cwaniak w kapciach przed monitorkiem.

Ale masz argument na to, żeby mi pokazać, jak mały jestem.
Nie mam zamiaru brać udziału w czymś, co spowodowało wzburzyny w moim żołądku i powstrzymywanie się od pawia.
hefalump napisał/a:
administratorowi chyba nie przystoi takie słownictwo, a w dodatku oszukiwanie kropką
Prośba do głównego Admina o usuwanie takich postów i traktowanie w równy sposób wszystkich użytkowników tego forum.

Czytaj wszystkie posty dokładnie, nie kłam i przestań się mnie czepiać, bo jesteś na wylocie.

Jeśli chcesz tutaj jeszcze gościć, to przestań ciągnąć wycieczki w moją stronę. Jak masz problem, to PW. Inaczej się pożegnamy. EOT.

Widzę, że ostro jesteś zaangażowany w tę idiotyczną wystawę, widać, że jesteś z nią blisko. Nie jesteś zatem obiektywny. Wystawa ma zdecydowanie więcej przeciwników, niż zwolenników. Nawet dzisiaj pod kościołem słyszałem negatywne komentarze ludzi stojących przed nim. Szkoda tylko, że nikt nie potrafi zrobić z tym szajsem porządku. Ktoś powinien za to beknąć. Dlaczego spoty o śmierci na drodze legalne są w Wielki Brytanii, w Polsce nie? Dlaczego zdjęcia organów zniszczonych przez nikotynę drukowane na paczkach papierosów są dostępne w wielu krajach UE? Dlaczego taka beznadziejna wystawa przeciwko aborcji jest dopuszczona w Polsce do widoku ogólnego a w UE temat aborcji jest legalny? Odpowiedzi jest wiele, jedna z nich to taka, że jesteśmy zacofanym krajem, kolejna, że jest władza kościelna, która jak widać ma ogromny wpływ na rządzących...

Kampania propagująca bezpieczeństwo na drodze:

Taką kampanię rozumiem. Chwyta za serce, nie obrzydza, dociera. Antyaborcyjna chwyta za żołądek, obrzydza, odpycha, nie przekazuje głównego tematu. Jest bardzo delikatnie powiedziane: NIESMACZNA.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW