R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pomóżcie wybrać...
Autor Wiadomość
ywis
[Usunięty]

  Wysłany: 2005-07-26, 22:57   Pomóżcie wybrać...

Jaki aparat: Fuji S5500, czy może Olympus C-765?
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-27, 01:04   

A moze jednak S 7000? Warto doskladac te parę zł.
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2005-07-27, 11:40   

jestem za Blinkiem......... ale....
jesli nie masz za duzo kasy do dolozenia, to pomysl o Olympusie C770 - niby to samo co 765 ale ma goraca stopke na zewnetrzna lampe blyskowa... oba modele Olympusa maja ta przewage nad FujiS5500, ze sa aparatami dajacymi wieksze mozliwosci - to takie dosc zaawansowane kompakty, a wymieniony Fuji tylko z wygladu przypomina profesjonalny sprzet... tak naprawde to aparat amatorski, tyle ze duzy... co innego wymieniony przez Blinka S7000....

warto takze pomyslec o aparatach Konica Minolta Z3 lub Z5 oraz Panasonic FZ10 lub FZ5 (wszystkie oferuja stabilizacje obrazu, Panasonic dodatkowo rewelacyjna jasnosc obiektywow i ostrosc) - pytanie tylko ile tak naprawde chcesz wydac i czy bedzie to tylko aparat do amatorskiego fotografowania czy tez z czasem bedziesz chcial robic bardziej zaawansowane zdjecia... jesli to drugie, to nie oszczedzaj na aparacie i rozgladaj sie za takim, ktory daje wieksze mozliwosci ingerencji w wykonywane zdjecie... oczywiscie dalej prawdziwe jest powiedzienie, ze to nie aparat robi zdjecia - ale badzmy szczerzy - dobry aparat pozwala na wiecej :)

polecam anglojezyczna stronke www.dpreview.com - to tak na marginesie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-27, 12:04   

Hm. Jeśli chodzi o S7000 to odpada, ponieważ w porówaniu z Olkami i Fuji S5500 ma o połowe mniejszy Zoom Optycznym, a to jest jedna z rzeczy na która także zwracam uwagę. Pytałem o Olka C-765, a S5500, bo są w podobny cenach..., a nawet Olka można dorwać taniej jak się dobrze poszuka, bo już gdzieś widziałem go w cenie 980 zł. A do czego mi aparat, hm? No cóż, przecież i tak nigdy nie zostanę profesjonalistą, jedyne co będę robił, to takie zdjęcia jak widać na forum, które zamieściłem :)
Dwa, właśnie... wygląd też ma jakieś tam + i - w tym wszystkim. Fuji w tej kwestii dobrze się prezentuje, natomiast Olki nieco mniej... :?
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2005-07-27, 12:22   

:) powiem Ci jedna rzecz, o ktorej sprzedawcy nie mowia.... duzy zoom optyczny to fajna rzecz, ale czasam strawiaja klopoty - znieksztalcenia przy duzych zblizeniach, brak ostrosci, winietowanie.... fakt - to wszystko w miniejszych zoomach tez sie pojawic moze, ale duze szkla sa pod tym katem znacznie gorsze... cos kosztem czegos.... a pomyslales czasem, ze nawet mniejszy zoom (np 5-6x) w polaczeniu z wieksza matryca moze zrekompensowac brak duzego zoomu? zawsze mozna zobie wykadrowac to co sie chce :) fakt, ze duzy zoom to wieksza ognisowa i glebie mozna mniejsza uzyskac jesli jest potrzeba... ale na mankamenty tez trzeba patrzec :)
nie namawiam do rezygnacji z 10x, ale czasami warto isc na kompromis :) ja tak zrobilem szukajac aparatu dla siebie i nie narzekam :)

[ Dodano: 2005-07-27, 12:27 ]
a co do wygladu aparatu - no tu juz nic nie poradze.... ale wyglad nie ma nic wspolnego z mozliwosciami, ktore sa (przynajmniej dla mnie) nadrzedna sprawa :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-27, 12:50   

Nie wiem, bawiłem się Fuji S5500 i Olkie C-765 i zniekształceń nie widziałem jak na moje oko :P A jaki Ty masz aparat?

[ Dodano: 2005-07-27, 12:51 ]
A co myślisz o Kodaku DX7590?
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2005-07-27, 12:58   

ja od roku pstrykam Sony V1 - maly, poreczny, ma dobre szkla i zaledwie czterokrotne powiekszenie :) choc marze teraz o czyms znacznie wiekszym :) tylko kasy nie ma.... ehhhh.... ale z mojego V1 jestem bardzo zadowolony - maly, ale oferuje bardzo, bardzo wiele...

[ Dodano: 2005-07-27, 13:16 ]
aaa - Kodak.... kodaki w ogole maja jedna zalete - wiernie oddaja kolorystyke miejsc - przynajmniej te, ktore mialem w reku... 7590 nie jest zlym aparatem... szkla ma dobre, manual tez dziala jak trzeba, ale - no wlasnie - jakos nie leza mi w ogole plastikowe obudowy... jest lekki, co czasami jest plusem, ale przy wiekszych zblizeniach tym bardziej latwo o poruszenie obrazu... a to tez jest istotna sprawa, nie wspominalismy o tym jeszcze.... jak duzy zoom i zdjecie robione ze znacznym zblizeniem warto miec ze soba statyw... a skoro statyw to dobrze, by gwint w aparacie byl metalowy... plastikowy szybko sie wyrobi i bedzie bezuzyteczny... ale skoro juz tak upierasz sie przy tych modelach wspomnianych, to ja zdecydowanie wolalbym Olka niz Fuji...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-27, 22:45   

A Ty Ferbik, co byś wybrał?
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2005-07-28, 08:13   

jak znam Ferbika to z tych proponownych przez Ciebie tez na Olka wskaze :) albo zaproponuje to co Blink.... a juz w ogole bedzie Cie nakladnial na zbieranie kasy i kupno lustrzanki - i z pewnoscia bedzie to Nikon D70 lub odswiezony nieco D70s :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-28, 09:15   

odradzalbym kodaka... polecilbym ci KM Z3 albo Z5 z AS - bardzo fajny i przydatny system (czemu tego w d70 nie zalozyli?) olek tez jest godny polecenia: c765 calkiem przyjemny, z canona cos z serii G (tu wstaw cyferke na ktora wersje cie stac)
To chyba tyle tak na szybko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-28, 23:33   

A co na temat Nikona 5700?
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-28, 23:42   

Co na temat N5700....
a wiec plusy:
+ matryca 5.2
+ optyczny x 8 - tu obiektyw 35 - 280 mm (przelicznik formatu 35mm)
+ jasnosc obiektywu 2.8 – 4.2 F
+ goraca stopka
+ wydajne aku
minusy:
- usb 1.1
- max. czas do 8s.
- nagrywanie filmow - niepotrzebny gadzet za ktory sie placi - aparat ma robic zdjecia a nie krecic mega-produkcje

+ to:
+ wyswietlacz 1.5 - moglby byc wiekszy, ale z tego co wiem, to nikon daje porzadne lcd jesli chodzi o rozdzialke
+ wiekszy zakres ISO, chociaz nie wszyscy to wykorzystuja
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-28, 23:45   

No i bądź mądry teraz i pisz wiersze... he he he ;) to mam dylemat, nie wiem co kupić :mrgreen:
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-28, 23:52   

a ile masz kasy do wydania...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-28, 23:53   

Hm. coś koło 1500 zł...

[ Dodano: 2005-07-28, 23:53 ]
Zawsze można się postarać o grosz więcej, ale nie wiadomo jak to wyjdzie :mrgreen:
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW