R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Usługi kurierskie.
Autor Wiadomość
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-13, 20:11   

więc widocznie Cie nie lubią :wink:
ja jak potrzebuje wcześniej paczke to dzwonie i jest.

*** nie robią firm w pierwszej kolejności.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-13, 20:32   

bAN napisał/a:
Kosztem osób prywatnych jadą firmy bo z tych mają jakieś normalne pieniądze


Myślę że pieniądze mają te same, a nawet może za doręczenie do osoby prywatnej odrobinę większe (niektóre firmy pobierają albo pobierały dodatkową opłatę za doręczenie do osób prywatnych) ale pewnie statystycznie doręczenie do osoby prywatnej zajmuje więcej czasu niż do firmy.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2013-08-13, 20:47   

Inna sprawa że firmy i instytucje (często do 15.00) są otwarte w pewnych godzinach i to też może być jakiś tam priorytet poza tym klient biznesowy to poważniejszy interes (więcej paczek) zazwyczaj niż osoba prywatna zwłaszcza w kurierce.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-13, 21:03   

Vosiak napisał/a:
Inna sprawa że firmy i instytucje (często do 15.00) są otwarte w pewnych godzinach i to też może być jakiś tam priorytet poza tym klient biznesowy to poważniejszy interes (więcej paczek) zazwyczaj niż osoba prywatna zwłaszcza w kurierce.


ano właśnie. i z większości firm również paczki zabierają, z niektórych więcej, z niektórych mniej ale zawsze to dodatkowe pieniądze.

*** ourson skoro tak myslisz to zapytaj chłopaka co paczki doręcza czy tak jest. DHL jako firma może tak ma ale facet co paczki roznosi to pewnie ma od sztuki płacone. Ale ja zapytam jak tylko bede miał ku temu okazje chodź z tym ciężko bo u mnie są przeważnie jak ja już jestem po pracy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-13, 21:11   

Od niedostarczonej paczki w terminie kurier ma płacone zdecydowanie mniej, więc dziwi fakt, że nie dostarczają i robią problemy.

Ja polecam GLS i Grzesia, z którym zawsze idzie się dogadać, zdecydowanie najlepszy kurier, jakiego znam. Przede wszystkim człowiek. Kuriera też trzeba zrozumieć, nie od nich zależy, ile mają paczek do rozwiezienia i dlaczego zbyt duży teren na jednego kuriera. To jest naprawdę ciężki kawałek chleba. Ja osobiście staram się im iść na rękę, bo rozumiem ich pracę. Wystarczy porozmawiać, jak wygląda ich praca.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-13, 21:12   

bAN, ja nie twierdzę że tak jest z os prywatnymi - tak tylko wnioskowałem na podstawie cen paczek - wiem na pewno że mają płacone od sztuki, ale doręczenie kilku sztuk pod jeden adres już mają inaczej liczone. Zapytam przy okazji.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-13, 21:13   

Grzesiu to akurat ze swoim terytorium ma sytuacje nie do pozazdroszczenia . i to jest bardzo delikatne stwierdzenie :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-13, 23:02   

Ja się nikogo nie czepiam i często, jak dzwoni do mnie kurier i pyta się, czy jestem w domu, albo czy mógłbym być wtedy i wtedy, to jeśli tylko mogę idę mu na rękę, lub proszę kogoś o pomoc. Natomiast, jeżeli dzwoni do mnie kurier w środku zimy i mówi (podkreślam, nie prosi) żebym przyszedł odebrać laptopa kilometr dalej, bo on tam czeka, to uważam to za nieporozumienie. Szczególnie, jeżeli sytuacja się powtarza.

Nie mam potrzeby otrzymania mojej paczki zaraz z samego rana jako pierwszy. Ale zależy mi, żeby cenne rzeczy, które zamawiam nie walały się po samochodach i magazynach, bez żadnego nadzoru. Niech sobie kurier przyjedzie, kiedy mu pasuje danego dnia, ale nie dzwoni do mnie, że będzie juto, po weekendzie czy za tydzień. Zapłaciłem za dostarczenie paczki tego dnia, bo widocznie tego potrzebowałem i on nie jest od decydowania o tym, czy ja ją już potrzebuję, czy nie.

Korzystam często z usług firm kurierskich, naprawdę różnych, małych i dużych, bo często to sprzedawca, a nie ja ich wybiera. Jednak tylko ze strony DHL i tylko w Wieluniu spotkało mnie takie traktowanie.

Podaję adres firmy w Wieluniu, ponieważ wydawało mi się (i chyba czytałem na stronach firm kurierskich), że takie przesyłki są realizowane w pierwszej kolejności, bo prawdopodobieństwo, że firma jest otwarta o 10 jest większe, niż zastanie kogoś o tej godzinie w domu.
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-14, 08:25   

Chyba niekoniecznie jest tak, jak piszecie z tymi firmami. Wyobrażasz sobie, że kurier jeździ dwa razy tę samą trasę - najpierw firmy, potem osoby prywatne? :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-15, 21:00   

no oczywiście że nie. Bardziej mi chodziło o relacje osiedla- reszta miasta.
Jak z kurierami gadałeś to doskonale wiesz że jak z rana paczki nie doręczą na bloki to jesli nie masz jakiegos normalnego kontaktu z nimi to z wieczora przesyłki nie dostaniesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-15, 21:02   

bAN napisał/a:
Jak z kurierami gadałeś to doskonale wiesz że jak z rana paczki nie doręczą na bloki


a które firmy kurierskie są od rana w Wieluniu? Bo te które znam to raczej tak 10 -11 się pojawiają...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-16, 09:12   

a 10 to niby co jest?? południe?? a może jeszcze noc??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-16, 09:56   

ok precyzyjnie rzecz ujmując - np od 8. Jeśli potrzebuję coś na szybko ściągnąć do firmy to 10 czy 11 średnio mnie urządza...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-16, 12:37   

ja rozumiem że dożyliśmy czasów gdzie wszystko musi być na już, ale to już lekka przesada :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2013-08-16, 13:47   

ourson napisał/a:
od 8
Nie ma opcji żeby kurier był w Wieluniu o 8. Linie kurierskie nocne są rozpakowywane z ciężarówek nawet do 8.15, a do Wielunia trzeba dojechać z Kalisza, Częstochowy bądź Sieradza. A są paczki z terminem doręczenia do 9 rano dnia następnego roboczego. Kurier za paczkę dostaje średnio 5zł kara za niedostarczenie do 9 rano to 20 zł. Co robi kurier? Sam musi podpisać odbiór żeby zarobić cokolwiek.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW