R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rzecz niemożliwa dla kobiety - przygotować obiad :P:P:P:P
Autor Wiadomość
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-03-28, 15:48   Rzecz niemożliwa dla kobiety - przygotować obiad :P:P:P:P

Jestem kobietą jak każda z was.. :P ale przyznam sie szczerze ze jeszcze z 2 lata temu nie ciągnęło mnie do robienia obiadów.. :) zawsze była mama i ona zrobiła.. ;) lecz pewnego dnia po długim namyśle doszłam do wniosku że należy sie czegoś w końcu nauczyć.. jakiś porządnych dań .. (babcia mnie namawiała chciała uczyć a ja jak osioł NIE NIE NIE ... nie chciało mi sie miałam ważniejsze sprawy.. i teraz dochodze do wniosku z jak sama nie zrozumiem to nikt mi nie przetłumaczy :P ) zaczełam sie spotykać z jakimiś facetami i tak głupio było sie przyznać że nie umiem gotować... :) wiec zabrałam sie do roboty a że nigdy nie miałam wstrętu do gotowania (bardziej lenistwo) wiec było mi łatwiej... najpierw obierałam ziemniaki jakieś proste surówki itp... jajko na twardo ale w miare jedzenia apetyt rośnie ... i zaczełam gotować bardziej skomplikowane obiady.. nie nawidziałam gotować zup.. a teraz doszło do tego ze i zupy umiem i wiele innych..
1) Lazania, papryczki z nadzieniem z kuchni jugosławiańsko- turecko- bułgarskiej
2) rybe w zalewie, Rybę po grecku
3) przeróżne sałatki
4) kopytka nawet umiem i wiele wiele innych i teraz nie ma dla mnie rzeczy niemożlwiych..

Polubiłam gotować i to bardzo :mrgreen: .. i teraz już sie nie wstydzę zaprosić faceta na obiad :) :mrgreen:
A mężowi obiad napewno smaczny ugotuję (jaka reklama :P :mrgreen: ) Nie bedzie musiał chodzić po barach bo zupa był za słona :P :P:P:P:P

A z waszym gotowaniem jak tam sprawa sie przedstawia??
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-28, 19:05   

Malinka dobrze, że zaczęłaś wprawiać się w gotowaniu już teraz :grin: Ja zaczęłam trochę później niż Ty i do dzisiaj wspominam moje pierwsze "betonowe" kluski śląskie, którymi można by było zabić, a już na pewno połamać zęby :D No ale cóż ćwiczenia czynią mistrza, jak w każdej innej dziedzinie ;)
 
   
Angel 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 05 Lut 2006
Posty: 336
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 2006-03-28, 19:18   

Hehehe ja od maleństwa uwielbiałam eksperymentować z jedzonkiem ;-) czasem wychodziły zabawne sytuacje z całych tych doświadczeń :D ostatnie wakacje spędziłam w kuchni arabskiej i nauczyłam się tam róznych różniastych rzeczy, fajne doświadczenie! A tak to zawsze potrafię zrobić coś dobrego, no i oczywiście zostało zamiłowanie do eksperymentowania, co nie zawsze kończy się sukcesem :P ale człowiek uczy sie na błędach ......... zawsze można podać coś<lub/i> kogoś na tacy ;-) :p
_________________
Last night I asked my Angel to watch over you, but he came back soon .... I asked :"Why?" He smiled and said : "An Angel doesn't watch over another Angel...".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-28, 19:44   

Angel, to może podasz jakieś ciekawe przepisy z kuchni arabskiej,chętnie bym coś upichciła egzotycznego, a dobrego :) No i łatwe do zrobienia żeby było, bo nie lubię godzinami sterczeć przy garach
 
   
Angel 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 05 Lut 2006
Posty: 336
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 2006-03-28, 20:15   

No to zależy co lubisz bo te takie blee z baraniny to ja nawet się tykać tego nie chciałam :? ale hmmmm niech pomyślę, kebaby, shaorma, falafel, kyfta i takie tam zupka z soczewicy jakieś inne, ale jest jeden myk, że to wszystko wymaga specjalnych przypraw, żeby naprawdę było dobre, niektóre można dostac rzecz jasna w przyprawowych sklepach, ale nie które to były z Syrii sprowadzane, więc jak mi powiesz co lubisz itd to napisz na gadu do mnie to znajdziemy coś for you ;-)
_________________
Last night I asked my Angel to watch over you, but he came back soon .... I asked :"Why?" He smiled and said : "An Angel doesn't watch over another Angel...".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-03-28, 20:50   

Ryfka napisał/a:
Malinka dobrze, że zaczęłaś wprawiać się w gotowaniu już teraz

No nie tak teraz .. już troszkę czasu temu.. ;)
aaa i raz mi ywszedł w połowie zakalec ale to były pierwsze eksperymenty z ciastem (murzynkiem) teraz wychodzi bardzo ładny i pulchny:)
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-28, 23:06   

Angel, nazwy potraw są niezłe, już mi ślinianki pracują :D
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-29, 10:40   

Ja tam conieco umiem :wink:
Gdzieś już to pisałam, ale napiszę jeszcze raz, bo taki temat :)

Potrafię przygotować obiadek :) Jakiś schabowy, ziemniaczki i surówka. Zupkę też bym jakąś zrobiła, ale to coś z tych prostych w przygotowaniu :D
Jeszcze umiem pierogi zrobić z kapustą i grzybami oraz z serem :D , ciasto? a owszem, potrafię - sernik, murzynek, babka cytrynowa. Żadna filozofia :wink:
Coś tam jeszcze na pewno umiem ale teraz nie pamiętam :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Syla 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
SuperStar



Pomogła: 7 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2005
Posty: 1063
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-29, 11:02   

Ja zaczęłam interesowac się kuchnią jak skończyłam 20 wiosen, wcześniej byłam taki lewus, że nie wiedziałam kiedy się woda gotuje :lol:
Ale teraz to co innego, tym bardziej, jak ktoś lubi papu i smakowac różności to szybko łapie. Teraz mogę się pochwalic, że dobrze gotuje :D Przygotowanie świąt i innych imprez starszyzny od strony "kuchenno-kulinarnej" należy do mnie, wszyscy się zajadają [bynajmniej tak mówią] :twisted:
_________________
SUCCESS UNLIMITED
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-03-29, 17:47   

Syla napisał/a:
wszyscy się zajadają [bynajmniej tak mówią]

Mi tez tak mówią... :P ciekawe czy to prawda .. ale jak próbuje to jest looz.... a może ja nie mam smaku :p ale to chyba nie możliwe :P
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-04-08, 12:50   

Ja dobra kawe robie :P
Moge sprzedać sposob (moja Psiapsiółka się zachwyca smakiem- zupełnie nie wiem dlaczego) :
Do kubka, szklanki (w tym czym lubie pić kawke) wsypujemy 2 łyzeczki kawy (rozpuszczalnej) do tego 2 łyzeczki cukru i troszkę zimnego mleka. To wszystko energicznie mieszamy łyzeczką (az woda w czajniku sie zagotuje) ;-) i zalewamy gorącą wodą. Mniam ;-)

Jesli chodzi o potrawy... nigdy nie czułam takiej wewnetrznej potrzeby. ;-) zdecydowanie wolę jeść ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-04-08, 14:37   

Ty robisz dobra kawe Dominisiu a moja przyjaciółka Ania robi fantastyczną herbatę :) nigdy nie przepadałam za herbatą ale moja Anka robi takądobra że wypijam u niej nawet ze dwie... zawsze tak jest ze lepiej smakuje u kogos niż u siebie :P
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-04-08, 15:05   

a! zapomniałam! -> do kazdej potrawy szczypta "serca". :wink: tak zawsze odpowiadam jak kolezanka pyta o sposob robienia kawy :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KaSiUlKa 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 30 Mar 2006
Posty: 152
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-04-14, 15:40   

Ja to umiem dużo...;P :twisted: Umiem zupke ugotowac np. pomidorówke ;) Umiem upychcić np. kotlet schabowy z frytkami 8) i i i .....wiele iinnych:P A herbatke też dobrą robie - wszyscy mi to mówią 8) :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-04-14, 17:02   

KaSiUlKa napisał/a:
Ja to umiem dużo...;P Umiem zupke ugotowac np. pomidorówke Umiem upychcić np. kotlet schabowy z frytkami i i i .....wiele iinnych:P A herbatke też dobrą robie - wszyscy mi to mówią

no to gratuluję Kasiu.. mi w twoim wieku sie jeszcze nie chciało zaglądać do kuchni :P
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW