R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wszystko po 5? .... zł
Autor Wiadomość
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-11, 22:07   Wszystko po 5? .... zł

Ostatnio zmuszony byłem zrobić zakupy i przeżyłem szok! Ostatnie zakupy spożywcze robiłem jakiś rok temu. Niżej wyszczególnienie cen:
benzyna - 4,98
masło - 4,49
chleb - 4,40
makaron ((słowo wymoderowano) 2 jajeczny 0,5kg) -4,60
piwo - ceny jakby bez mian
konserwy rybne - 4,20 i więcej
gulasz angielski (pamapol, 92% mięsa, 300g) - 4,69 (cena od roku bez zmian, dobra jakość, polecam)
kiełbasa krucha - 5X5 (rok temu 18zł)

pensja w Wieluniu - 5x1000zł (rozmarzyłem sie, od 3 lat tok około 500x3zł)


Może by otworzyć sklep - Wszystko po 5 - albo - Sklep na 5!
Dorzućcie inne ceny na 5.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-11, 22:39   

alef napisał/a:
Dorzućcie inne ceny na 5.


Oczywiście nie można nie wspomnieć o cukrze - 4.84 zł i oleju - 6.19 zł. Ceny są z dnia wczorajszego, dzisiaj mogły się już zmienić.. Dzień jak co dzień od kilkunastu dni..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2011-03-11, 23:28   

Syn Mariana napisał/a:
Ferbik napisał/a:
Syn Mariana, masło kosztuje... widać, że kupujesz jakieś gówniane produkty masłopodobne :)

nie jem masła i tłuszczy cwaniaku

jakbyś tłuszczu nie jadł w ogóle, to na początku straciłbyś oponkę wątrobową a, później po prostu umarł - pisz z głową :)
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2011-03-11, 23:35   

Powtarzam nie jem masła ani innych smarowideł czy też chleba dlatego dziwi mnie cena tych produktów. Dziwne?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2011-03-12, 00:19   

dobra dobra dla mnie możesz odżywiać się słońcem jak Mietek Szcześniak, a wracając do tematu
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-12, 01:26   

Marta napisał/a:
Oczywiście nie można nie wspomnieć o cukrze - 4.84 zł


Cukier taki drogi? Jeszcze tydzień temu kupowałem w Łodzi cukier za niecałe 4zł.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-12, 09:40   

wln4life jak śmiesz posądzać o takie barbarzyńsko jedyną słuszną partię??? ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
GhostD 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 14
Skąd: WLN
Wysłany: 2011-03-12, 10:28   

Dobrze, że piwo w cenie się trzyma, chociaż moim zdaniem jakościowo idzie w dół.

Ceny cukru to czysta spekulacja. Producenci czyszczą sobie magazyny przed zbiorami buraków, a ludzie widząc, że cena idzie do góry kupują więcej i jeszcze więcej a markety podkręcają sprzedaż mówiąc, że będą cukier wydzielać. Tak wiec matołki wykupują na potęgę wszystko co jest na półce taka tutaj dziwna ekonomia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-03-12, 10:51   

Trochę z tym wykupywaniem wszystkiego (cukru przede wszystkim) jest tak, że to pozostałość po starym systemie. Ludzie wtedy musieli mieć zapasy, a i dzisiaj jakoś ciężko im uciec od tego. A hasło podwyżka, działa jeszcze bardziej pobudzająco ;)
GhostD napisał/a:
Tak wiec matołki wykupują na potęgę wszystko co jest na półce taka tutaj dziwna ekonomia.

Trochę może na wyrost i ze zbyt dużą pogardą mówisz o tych ludziach w ten sposób. Ale być może nigdy nie doświadczyłeś pustych półek w sklepach i dlatego tak mówisz. Bardzo trudno jest się pozbyć przyzwyczajeń ;) Dlatego nawet jak się nawet uśmiecham, widząc jak całymi wózkami ludzie wywożą ze sklepów wszystko to, co można dłużej przechować, to robię to dyskretnie, bo nawet ich trochę rozumiem :razz:

Co do tych coraz większych cen. Przypomina mi się zdanie, które premier Tusk skierował do powodzian narzekających na lokalne władze. Mniej więcej brzmiało ono tak - Zapamiętajcie kto wam to zrobił, kto zawinił. I przy następnych wyborach przypomnijcie sobie o tym.
Myślę, że to jedno z mądrzejszych zdań, jakie przez tę całą kadencję rządzenia premier Tusk wypowiedział :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-03-12, 11:14   

http://demotywatory.pl/28...k-nie-slodziles


http://demotywatory.pl/28...ier-do-kredensu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-12, 11:49   

O ile rozumiem rozgoryczenie spowodowane ogólnym wzrostem cen, czy to paliwa, czy pieczywa, to nie potrafię zrozumieć tego zamieszania z cukrem. Nie sądziłem, że ludzie aż tak dużo go zużywają do prywatnych celów, że skok o złotówkę czy nawet dwa zł może spowodować takie spustoszenie w portfelach.
No i nie wiem, czy zasadne jest oskarżanie o to wszystko Tuska, bo chyba niekoniecznie mamy wpływ na cenę białego złota :grin: czy ropy na światowych rynkach. Ale całkiem możliwe, że się nie znam :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-03-12, 12:23   

Świstek napisał/a:
No i nie wiem, czy zasadne jest oskarżanie o to wszystko Tuska, bo chyba niekoniecznie mamy wpływ na cenę białego złota :grin: czy ropy na światowych rynkach.

Ale czy ja Go oskarżam :razz: Tylko przytoczyłem Jego "złotą myśl" :D

Świstek napisał/a:
... bo chyba niekoniecznie mamy wpływ na cenę (...) czy ropy na światowych rynkach.

No jeśli np. weźmiemy pod uwagę takie fakty;
Cytat:
Dziennik Gazeta Prawna obliczył, że w zeszłym roku polscy kierowcy wpłacili do budżetu 50 miliardów złotych w formie różnych podatków, przy tym aż ponad 80 procent tej kwoty przypada na podatki zawarte w cenie paliwa.
Skąd biorą się takie zawrotne sumy? W uproszczeniu, cena paliwa, która obowiązuje na stacjach benzynowych składa się głównie z podatków. W przypadku litra benzyny 1,60 zł stanowi akcyza, opłata paliwowa to prawie dziesięć groszy, a podatek VAT wynosi 85 groszy.

Źródło - http://www.mototok.pl
Wychodzi mi zaokrąglony rachunek, że z tych ok. 5 zł za litr benzyny, oddaję 2,55 zł na rzecz państwa. A to już jest chyba powód, żeby zapamiętać taki stan rzeczy przed następnymi wyborami, prawda? :P

I jeszcze z tego samego źródła przytoczę coś takiego;
Cytat:
Gdy wprowadzano tak wysokie obciążenia fiskalne paliw samochodowych tłumaczono, że kierowcy ponosząc ich koszty fundują sobie nowoczesną sieć dróg i remonty starych odcinków. (...) Na koniec, żeby uświadomić sobie skalę całego problemu, warto przytoczyć jedno obliczenie autora tekstu z Dziennika Gazety Prawnej. Gdyby w ciągu minionych dziesięciu lat na budowę dróg w całości przeznaczano pieniądze pochodzące z samej akcyzy od paliw, w Polsce powstałoby w tym czasie siedem tysięcy kilometrów autostrad i dróg ekspresowych.

Obecnie w naszym kraju łączna długość użytkowanych autostrad wynosi 916 kilometrów, a istniejące drogi ekspresowe to razem 557 kilometrów.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
GhostD 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 14
Skąd: WLN
Wysłany: 2011-03-12, 12:53   

Prawda jest taka, że z naszą gospodarką źle się dzieje. Unia i Chiny zalewają nas Towarami, sami już prawie nic nie produkujemy. Polskie zakłady zostały sprzedane i weszły w skład zagranicznych przedsiębiorstw lub podzieliły los Wieluńskiej cukrowni.
Nasz rząd w tej sprawie nie robi nic ! Tak wiec czekają nas ciągłe podwyżki cen towarów bo nie jesteśmy w stanie się przed nimi bronić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-12, 13:40   

miko 005 napisał/a:
Wychodzi mi zaokrąglony rachunek, że z tych ok. 5 zł za litr benzyny, oddaję 2,55 zł na rzecz państwa. A to już jest chyba powód, żeby zapamiętać taki stan rzeczy przed następnymi wyborami, prawda?

Naiwny jesteś jeśli myślisz, że jakikolwiek rząd obniży cenę benzyny w Polsce. Czy rządzić będzie PIS, czy PO, czy SLD czy też Polska Partia Przyjaciół Piwa, to nikt nie zrezygnuje z dochodów budżetu, jakie daje paliwo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
GhostD 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 14
Skąd: WLN
Wysłany: 2011-03-12, 13:46   

Nikt nie zrezygnuje bo nie będzie miał czym zastąpić tego podatku. Państwo musi z czegoś się utrzymywać a połowa podatku pochodzącego z akcyzy paliwowej jest przeznaczona na utrzymanie NFZ.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW