R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-15, 17:44
Na początek sala sportowa
Autor Wiadomość
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-03-30, 13:46   Na początek sala sportowa



Sala gimnastyczna będzie pierwszym obiektem dobudowanym do gmachu Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. - 'Uznaliśmy, że jest bardziej potrzebna niż basen czy kompleks gastronomiczny' - mówi starosta wieluński Andrzej Stępień.

Sala gimnastyczna jest jednym z czterech elementów koncepcji zagospodarowania terenu wokół Zespołu Szkół nr 1 u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Młodzieżowej w Wieluniu.
Pozostałe to aula wykładowa, kompleks gastronomiczny i basen. W koncepcji przewidziano również modernizację i rozbudowę infrastruktury sportowej w postaci boisk piłkarskich, kortów tenisowych i ministadionu lekkoatletycznego.
- 'Nie wszystko co zawarte w koncepcji musi zostać wykonane' - zaznacza starosta Stępień. - 'Są pewne priorytety i do nich należy wspomniana sala sportowa, są też takie elementy, których być może w ogóle nie będzie się brało w przyszlości pod uwagę, jak choćby kryta pływalnia'.
Dlaczego więc basen w ogóle znajduje się w koncepcji?
- 'Konkurs ogłaszaliśmy i rozstrzygaliśmy w czasie, kiedy miasto (Urząd Miejski) nie myślał jeszcze o przebudowie i gruntownej modernizacji istniejącej przy ul. POW pływalni, a przynajmniej nikt o takiej możliwości nie mówił głośno' - wyjaśnia starosta. Pierwsze oficjalne informacje o tym, że planuje się w przyszłości rozbudowę basenu przy obiektach byłej 'budowlanki' pojawiły się na początku tego roku. Wstępne założenia pojawiły się w nieuchwalonym jeszcze 'Programie Rozwoju Bazy Sportowej w Gminie Wieluń w latach 2006 - 2010'.
- 'Jeśli plan magistratu miałby zostać zrealizowany budowa nowego basenu przy ul. Młodzieżowej mogłaby mijać się z celem' - zaznacza starosta Andrzej Stępień. Dlatego też ewentualną realizację tego elementu określono jako ostatni etap inwestycji.



W pierwszej kolejności powstanie sala gimnastyczna. - 'Bo taka jest potrzeba' - przekonuje starosta. Zespół Szkół po włączeniu w jego struktury Zespołu Szkół Budowlanych liczy obecnie blisko 1200 uczniów. Istniejąca przy szkole sala gimnastyczna nie zaspokaja potrzeb, poza tym lata świetności ma już za sobą. Nowa sala pozwoliłaby więc rozwiązać problem braku miejsca do ćwiczeń.
Dopiero w dalszej kolejności myśli się o auli wykładowej i kompleksie gastronomicznym.
Taką kolejność prac zaproponowano i przyjęto podczas jednego ze spotkań Zarządu Powiatu Wieluńskiego. Do końca tej kadencji ma zostać opracowany projekt budowlany sali gimnastycznej. - 'Chodzi o to, by nasi następcy mogli występować już o pieniądze na inwestycje przy podziale środków europejskich przewidzianych na lata 2007-2013' - uzasadnia starosta wieluński.
Co będzie dalej? Na to pytanie będzie musiał odpowiedzieć sobie nowy Zarząd Powiatu i nowa Rada Powiatu. To co w chwili obecnej najważniejsze, czyli fundament w postaci koncepcji rozwoju obiektu, już jest. (Plan zagospodarowania terenu przyjęto w wyniku konkursu. Jego autorem jest student architektury z Poznania, Piotr Pujan)



Myśli się jednak nie tylko o przyszłości Zespołu Szkół nr 1.
Jeszcze w tym roku wyremontowany zostanie dach warsztatów gastronomicznych przy ul. Wojska Polskiego.
Obecne pokrycie jest nieszczelne, a gromadząca się w wyniku prowadzonych zajęć para wodna sprawia, że mury narażone są na dużą wilgotność.
Jak zapewnił nas starosta Andrzej Stępień, remont powinien się rozpocząć w niedługim okresie czasu. Na prace przeznaczono w budżecie powiatu 60 tysięcy złotych.

[Zaprezentowana grafika stanowi część dokumentacji dołączonej do koncepcji autorstwa P. Pujana i została udostępniona przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu]

RZW
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-30, 15:47   

Super. Jak dla mnie bomba. Bardzo konkretnie i obiecująco to wygląda na tych projektach. Czekam na pierwsze efekty projektu :)
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-03-31, 07:36   

Larry - na razie jest to koncepcja... projekt to cos bardziej konkretnego, bo dotyczy czegos co za chwile bedzie realizowane... ja tez sie ciesze, ze cos sie zaczyna dziac, ale do czasu osiagniecia efektu nie bede wpadal w hurraoptymizm... kiedys (jeszcze za czasow woj. sieradzkiego) moja ciotka pracowala w wydziale planowania UW... kiedy odwiedzalem ja w pracy mialem okazje ogladac rozne plany na przyszlosc dotyczace m.in. rozwoju Wielunia... czego tam nie bylo - heh... i co? zostalo tylko na papierze... ale wierze, ze teraz (kiedy sa na takie cele pieniadze z Brukseli) uda sie moze choc czesc z tej koncepcji zrealizowac... trzymam kciuki...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-31, 10:06   

Fajnie wygląda to na makiecie, ale tak prawde mówiąc, jeżeli ma być tak jak w tych planach, to oni całą skzołę chyba od podstaw by zaczęli budować. Bo jak patrze na to wszystko to ani trochę mi to nie przypomina dzisiejszej szkoły (budynki).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-31, 10:56   

tONic napisał/a:
ale wierze, ze teraz (kiedy sa na takie cele pieniadze z Brukseli) uda sie moze choc czesc z tej koncepcji zrealizowac... trzymam kciuki...




Ja też :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-31, 10:57   

Ja ten projekt miałem przyjemność oglądać w październiku :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-04-01, 22:50   

Spokojnie tONic, mam świadomość, że duża liczba takich projektów kończy swój żywot na planach i makietach, ale skoro już coś się zaczyna dziać w dobrym kierunku należy się cieszyć i mieć nadizeje, żę już za kilka lat ujżymy ową halę :)

P.S.: Uwaga dla konstr(ó)uktorów :P Niech zrobią większe trybuny niż te w hali przy Ul. Częstochowskiej bo jak półfinały polski młodzików w piłce ręcznej były to nie było nawet gdzie stanąć a co dopiero o siedzeniu mowa :P :P ;) :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-04-03, 07:28   

Larry - to nie bedzie hala sportowa, ale sala gimnastyczna z ewentualnym miejscem dla kibicow (i bardzo dobrze, bo wieksze cos tu nie jest az tak niezbedne)... wiec nadziei bym sobie nie robil... z drugiej strony slyszalem, ze sa pomysly (ale to juz Urzad Miejski), by w ogole nowa hale sportowa zbudowac stricte pod potrzeby duzych imprez sportowych i widowisk (koncerty etc)[i dlatego uwazam ze sala gimnastyczna przy ZS wystarczy]... konstrukcja mialaby byc zblizona do tej w Kepnie, choc to tylko pomysl... tylko mozna sie zastanowic gdzie sens i logika poszczegolnych wladz - zamiast od razu cos pozadnego zrobic to na 'drobne' sie rozmieniaja... no coz - nie wiem czy kiedys to w pelni zrozumie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-04-03, 12:48   

tONic napisał/a:
z drugiej strony slyszalem, ze sa pomysly (ale to juz Urzad Miejski), by w ogole nowa hale sportowa zbudowac stricte pod potrzeby duzych imprez sportowych i widowisk


O jestem jak najbardziej za takim rozwiazaniem, może w końcu udałoby się jakąś imprezę sportową zorganizować.
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-04-03, 13:10   

no wlasnie - sa tylko dwa problemy.... jeden to jak zwykle kasa :) a drugi lokalizacja... ale pomysl wydaje mi sie rozsadny... hala przy Czestocjhowskiej miala byc czyms wyjatkowym i jest - najdrozsza sala gimnastyczna w Polsce... byc moze tworcy zamiary mieli dobre, ale wyszlo z tego (nie dokoncze)... wiem, ze chcieli stworzyc odpowiednio wysoka hale, by spelniala normy zawodow miedzynarodowych - tylko wowczas powinno sie myslec przede wszystkim o widowni, a o tym kompletnie zapomniano... szkoda, bo obiekt moglby byc naprawde nie tylko ladny, ale i funkcjonalny - teraz tego drugiego warunku w przypadku zawodow odpowiedniej rangi w ogole nie spelnia... byc moze wiec budowa nowej hali z prawdziwego zdarzenia bylaby dobrym podejsciem do sprawy - tym bardziej, ze konstrukcje lukowe, jak ta w Kepnie, nie sa stosunkowo az tak drogie jak w przypadku hali z Czestochowskiej...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW