R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
zlecę wykonanie strony WWW
Autor Wiadomość
palyga007 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 45
Piwa: 1/2
Skąd: Okolice Wielunia
Wysłany: 2011-07-04, 23:36   

@netbus
Najwidoczniej nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi.

Cytat:
(jakiej żadna firma w naszym województwie wykonać nie potrafi)


To ja chętnie tą stronę zobaczę. Jeśli regulamin na to nie pozwala to poproszę link na PW

Nie zamierzam tutaj w żaden sposób negować "przysług" wobec znajomych itp itd, ale nie ośmieszajmy się.

Robienie www po 200 pln za sztukę (sklep internetowy) to jest kpina w biały dzień.

@Dominika
Sorki za zaśmiecenie Twojego tematu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
netbus 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 154
Piwa: 4/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-05, 00:04   

Dobrze ja już się nie wypowiadam :oops:
Chciałem tylko zaznaczyć w mojej wypowiedzi że tak zwana "szara strefa" często przewyższa umiejętnościami tych zarejestrowanych.
Poza tym są jeszcze ludzie którzy robią coś z zamiłowania a nie dla pieniędzy.
A żeby nie było że zaśmiecamy temat to proszę Dominiko:
na forum wykonanie strony oferuje nawet sławny w całej Polsce Pan od freefilms.pl - http://wielun.biz/viewtopic.php?t=13273 :D
Ostatnio zmieniony przez netbus 2011-07-05, 10:10, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-05, 07:18   

netbus napisał/a:
Czy gimbusem nazwiecie również studenta ASP, który po znajomości zrobił komuś stronę internetową (jakiej żadna firma w naszym województwie wykonać nie potrafi) za skrzynkę piwa?

Przede wszystkim daleki byłbym od stwierdzenia, że żadna firma nie wykonałaby takiej strony, bo to już na samym początku skreśla możliwość dalszej konwersacji z Tobą.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
palyga007 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 45
Piwa: 1/2
Skąd: Okolice Wielunia
Wysłany: 2011-07-05, 08:28   

Cytat:
"szara strefa" przeważnie przewyższa umiejętnościami tych zarejestrowanych.


No i znowu nie mogę się z Tobą zgodzić.

Jeśli ktoś jest naprawdę dobry i ceni swoje usługi adekwatnie do umiejętności to raczej stać go będzie na zapłacenie podatków i prowadzenie legalnej działalności.

PS: Ciągle nie dostałem linku do tej wyjątkowej strony www. Jest szansa na jego otrzymanie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
netbus 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 154
Piwa: 4/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-05, 10:50   

http://www.ukasz.com/
W portfolio takie rzeczy jak interaktywne wyszukiwanie mieszkań w budynku, wybór piętra, dopasowanie podłóg itd.
Jeśli ktoś z regionu robi takie rzeczy to proszę o informacje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
palyga007 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 45
Piwa: 1/2
Skąd: Okolice Wielunia
Wysłany: 2011-07-05, 13:09   

Z racji tego, że nie zajmuje się na co dzień Flashem tudzież AS nie mogę wypowiedzieć się na temat stopnia skomplikowania tego projektu. (Może ktoś z "branży"? )

Strona twórcy raczej mnie nie powaliła..
WP na gotowym ew adaptowanym szablonie.

I oczywiście, nie sądzę żeby ten "ukasz" działał w "szarej strefie"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-05, 14:08   

Cytat:
I oczywiście, nie sądzę żeby ten "ukasz" działał w "szarej strefie"

Skoro robił rzeczy dla mBanku między innymi, to na pewno za skrzynkę browara działa :D
A stronka z interakcją mieszkań jest do zrobienia. Kwestia pieniędzy. Podejrzewam, że na czterdziestu skrzynkach browara to by się nie zamknęło... no ale cóż... każdy ma swoją cenę. Można mieszkać z mamą i nie zarejestrować działalności, nie przejmować się jutrem. Za chwilę jednak może się okazać, że ktoś będzie musiał się wyprowadzić, zmienić branżę lub pójść do pracy, co wtedy z klientami, którzy zaufali takiemu frilancerowi? Znam wiele takich przypadków, co to stronę studencik za śmieszne pieniądze zrobił, a potem wyjechał i ani możliwości aktualizacji ani nic. Klient zmuszony jest do zrobienia kolejnej strony, tym razem za normalne pieniądze i z gwarancją, że firma istnieje już parę lat na rynku, ma zaplecze klientów i nie zginie za rok.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
gruart.pl 
Czytał o Wieluniu
Agencja Interaktywna


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 40
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-05, 16:40   

HandOfFury napisał/a:
MAR-COM napisał/a:
www.gruart.pl


Patrząc na portfolio nie ma zachwytu na gruart.pl. Zdecydowanie taniej i lepiej wyjdzie Ci dać ogłoszenie na jakimś portalu freenlancerskim - jest tego sporo...



Brak czasu na nową stronę www.gruart.pl, na dodawanie portfolio itd.


Jeśli chodzi o freelancerów - to zapewne każdy z nich ma legalnego photoshopa, corela itd 8)


Co do tego co przedstawiłeś netbus - wyszukiwanie mieszkań w budynku - jak najbardziej do zrobienia :) i myślę że w czterdziestu skrzynkach browara by się to zmieściło :lol: :lol:

Pozdrawiam i miłego wieczornego browara
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
netbus 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 154
Piwa: 4/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-05, 18:45   

Ferbik napisał/a:

Skoro robił rzeczy dla mBanku między innymi, to na pewno za skrzynkę browara działa :D
A stronka z interakcją mieszkań jest do zrobienia. Kwestia pieniędzy. Podejrzewam, że na czterdziestu skrzynkach browara to by się nie zamknęło... no ale cóż... każdy ma swoją cenę. Można mieszkać z mamą i nie zarejestrować działalności, nie przejmować się jutrem. Za chwilę jednak może się okazać, że ktoś będzie musiał się wyprowadzić, zmienić branżę lub pójść do pracy, co wtedy z klientami, którzy zaufali takiemu frilancerowi? Znam wiele takich przypadków, co to stronę studencik za śmieszne pieniądze zrobił, a potem wyjechał i ani możliwości aktualizacji ani nic. Klient zmuszony jest do zrobienia kolejnej strony, tym razem za normalne pieniądze i z gwarancją, że firma istnieje już parę lat na rynku, ma zaplecze klientów i nie zginie za rok.


Oczywiści się z tym zgadzam, jednak to zawsze leży w kwestii usługobiorcy jaką opcję wybierze i jakie koszta skłonny jest ponieść.
Freelancer za skrzynkę piwa czy firma płacąca podatki za niezłą kasę?
Mam nadzieję że Dominika niedługo zamknie ten temat podając adres swojej strony, a my będziemy wiedzieć jaką opcję wybrała. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-05, 19:34   

gruart.pl napisał/a:
Jeśli chodzi o freelancerów - to zapewne każdy z nich ma legalnego photoshopa, corela itd 8)


Rozumiem że komercja musi się trzymać więc trzeba jakoś dołożyć. Photoshopa na oczy nie widziałem, od zawsze GIMP + tablet (lenovo x60t).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
palyga007 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 45
Piwa: 1/2
Skąd: Okolice Wielunia
Wysłany: 2011-07-09, 21:20   

@kitor

Wg mnie możesz nawet patykiem po piasku za przeproszeniem rysować byle tylko był to Twój patyk, lub patyk do którego masz prawo.

Oczywiście nikt nie każe nikomu kupować oprogramowania za kilkanaście tysięcy pln, to indywidualna decyzja każdego przedsiębiorstwa/osoby i stękanie potem, że musiałem tyle zapłacić jest lekko mówiąc dziwne.
Chociaż z drugiej strony nie wmówisz mi że większość "łebmajsterów" od stron po 50pln korzysta z Gimpa (pewnie nawet część w życiu o nim nie słyszała).

Photototo można jeszcze zastąpić Gimpem, a co jeśli chodzi o grafikę wektorową?
Wiem o istnieniu "Inkscape", ale nie miałem okazji przyjrzeć mu się dokładniej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-09, 21:25   

Ja do tej pory mam legalne windowsy, corela, photoshopa, i inne rzeczy. Wolę pracować na legalach. Znałem jakiś czas temu osoby, które robiły strony na lewym flashu itp. Każdy ma swoją cenę i swoje sumienie. Odnośnie wektorowej, to tak jak piszesz.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
netbus 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 154
Piwa: 4/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-09, 21:55   

Ferbik napisał/a:
Ja do tej pory mam legalne windowsy, corela, photoshopa, i inne rzeczy. Wolę pracować na legalach. Znałem jakiś czas temu osoby, które robiły strony na lewym flashu itp. Każdy ma swoją cenę i swoje sumienie. Odnośnie wektorowej, to tak jak piszesz.


To dobrze że masz wszystko legalne ale czy to miejsce żeby się przechwalać?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-09, 22:19   

netbus, ja się nie przechwalam. Ja po prostu pokazuję, że jak się ma WŁASNĄ DZIAŁALNOŚĆ, LEGALNE OPROGRAMOWANIE, to jest to bardziej wiarygodne, niż jakiś absolwent mieszkający z mamą i robiący strony za przysłowiowego browara. Tępię takie zachowania, dlatego się wg Ciebie przechwalam. Aha. No i nie napisałem jeszcze, że jestem zaje*sty. Przykro mi, że nie zrozumiałeś przesłania, ale może za dużo od Ciebie wymagam, skoro masz kolegę, który robi tak wyśmienite strony (i to jeszcze za browara - nie wiem, czy go opodatkował), których nie podejmie się żadna firma w województwie... :shock:

Często ludzie uczciwie zarabiający pieniądze przegrywają cenowo z kombinatorami. Nic na to nie poradzimy, bo mamy prawo, które na to pozwala. Z mojej strony raczej EOT.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
netbus 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 154
Piwa: 4/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-09, 23:32   

Ferbik, przepraszam jeśli czujesz się urażony. Oczywiście cały czas rozumiem że jak to napisałeś wcześniej "frilancerzy", zabierają chleb takim osobom jak Ty.
Uważam, że miałeś naprawdę dużo szczęścia i udało Ci się rozkręcić działalność.
Jednak w obecnych czasach taki "student" czy "absolwent" nawet gdy założy legalny biznes będzie musiał stanąć naprzeciw konkurencji a ta od paru lat rośnie w siłę.
Obecnie nasz rynek regionalny jest zbyt przesiąknięty branżą reklamową. To już nie czasy gdy agencje reklamowe można było policzyć na palcach. Coraz więcej ludzi interesuje się grafiką (co widać nawet na forum). Tym samym musisz wiedzieć że ilość konkurencji wśród legalnych działalności jak i tych wolnych strzelców będzie stale wzrastać.
Nie rozumiem tylko dlaczego w tej branży panuje taki szacunek dla konkurencji.
Czy nie drażni Cię fakt że gruart reklamuje się na twoim forum a w między czasie próbuje rozkręcić swoje lub że wielkareklama szuka sobie tutaj pracowników?
Życzę Tobie oraz twojej firmie jak najlepiej. Z mojej strony to też już koniec.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW