R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Bank PKO BP na Barycz
Autor Wiadomość
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-03, 14:13   

Temat o drażniących i marnujących czas klientów kolejkach w PKO BP na Barycz został rozpoczęty w sierpniu ubiegłego roku, a jak było, tak jest dalej...

Na szczęście sama nie mam konta w tym banku, ale często muszę dokonywać wpłat na Inteligo bliskiej mi osoby.

Nie dość, że już kilka razy z rana nie udało mi się załatwić tej sprawy, ponieważ brakowało mi czasu przed pracą, to po 17-stej też zawsze muszę swoje odstać, chociaż praktycznie cały dzień spędzam w pracy. I jak tu się nie denerwować?
Naprawdę nie da się nic z tym zrobić...? :? Taki znany bank, podobno największy w Polsce, a nie dba o klientów. Chyba są zbyt pewni siebie i widząc te kolejki myślą, że już nie trzeba o ludzi zabiegać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-03, 17:30   

Spooky napisał/a:
Myślę, że jakaś skarga do centrali, choćby mailowa, mogłaby przynieść jakieś pozytywne zmiany. Z doświadczenia wiem, że ci w centralach różnych instytucji najbardziej dbają o klienta


Centrala ci nie pomoże bo to oni tak rządzą.Pazerni na kasę są to oszczędzają na czym się da. Także na Twoim czasie.
_________________
S. J. Lec
Czasami ciemno od skrzydeł anielich
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2012-01-03, 17:41   

karcia napisał/a:
Naprawdę nie da się nic z tym zrobić...? :? Taki znany bank, podobno największy w Polsce, a nie dba o klientów. Chyba są zbyt pewni siebie i widząc te kolejki myślą, że już nie trzeba o ludzi zabiegać.


karcia - napiszę przewrotnie, iż nie jest to wina banku tylko Twoja, iż mimo niezadowolenia korzystasz z ich usług :D Rekomenduję zmianę banku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-01-03, 17:59   

Może wystarczy poinformować tych, którzy są wyżej w PKO o tym jak to wygląda w tym oddziale?
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-03, 19:17   

Mrówek napisał/a:
Może wystarczy poinformować tych, którzy są wyżej w PKO o tym jak to wygląda w tym oddziale?


A to przepraszam, ci 'wyżej' nie widzą co się dzieje? Tych kolejek nie da się nie zauważyć. Wystarczy spojrzeć na kolejki przed bankomatem żeby wiedzieć co się dzieje w środku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-03, 19:21   

majk-el napisał/a:
karcia napisał/a:
Naprawdę nie da się nic z tym zrobić...? :? Taki znany bank, podobno największy w Polsce, a nie dba o klientów. Chyba są zbyt pewni siebie i widząc te kolejki myślą, że już nie trzeba o ludzi zabiegać.


karcia - napiszę przewrotnie, iż nie jest to wina banku tylko Twoja, iż mimo niezadowolenia korzystasz z ich usług :D Rekomenduję zmianę banku.


Jak pisałam we wcześniejszym poście, osobiście nie posiadam konta w tym banku, tylko raz na jakiś czas muszę się tam wybrać, żeby wpłacić pieniądze na Inteligo kogoś innego.

Chodzę tam ponieważ ktoś mnie o to prosi, a to co tam zastaje sprawia, że odradzam ten bank innym. Przewrotnie mogłabym być zadowolona z obsługi tego banku, przenieść tam swoje konto i polecić go znajomym. Jednak nie ma takiej opcji,szczególnie kiedy moja frustracja zaczyna się już czekając w kolejce do okienka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-01-03, 19:23   

Znam sytuację z wieluńskiego urzędu. Przez 1,5 roku urzędnik odpowiedzialny za pewną kwestie, wiedział, że to coś powinno się usunąć, ale tego nie robił bo jak stwierdził nie wie do kogo to należy bo odpowiedzialnych do tego czegoś mogło być 3. W efekcie po poinformowaniu tego urzędnika o tym problemie w ciągu 10 minut rozwiązał problem wykonując dwa telefony - ale musiał ktoś do niego przyjść i to zgłosić.

Pewnie podobnie jest w tej sytuacji. Wszyscy wszystko wiedzą, ale skoro nikt nie zgłasza to znaczy, że nie jest tak źle.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-03, 21:34   

Tak to już niestety jest, że kolejki nie chcą ci, którzy kolejkę tworzą i sami nie chcą nic zrobić poza narzekaniem. Widocznie po prostu lubią stać w kolejce i narzekać. A co robią: 1) nie chcą karty, bo oni tylko raz w miesiącu wypłacają (ale jeśli jest ich tysiące, nawet przemnożone przez 1 = tysiące = kolejka), 2) nie chcą płacić kartą w sklepach i robić przelewów netem, zleceń stałych i poleceń zapłaty = kolejka pod bankomatem, w banku, na poczcie, w spółdzielni mieszkaniowej itd. 3) jadą po walutę 20 km do banku bo w kantorze jest 5 groszy drożej zamiast zrobić przewalutowanie netem - paliwo kosztuje ich 10 zł a zyskują złotówkę ale mają to co lubią najbardziej = kolejkę i pretensje, że nie daj Boże brakło waluty w banku, bo w jednym dniu przyszły tysiące takich jak oni.
Te przykłady można by było mnożyć, a wystarczy zorganizować siebie a nie bankowców i życie stanie się lepsze. Co nie oznacza, że jestem zwolennikiem wystroju, urządzeń i obsługi z czasów wczesnego Gierka, jeśli instytucja zarabia miliony.
Pracowałem przez 5 lat w PKO i wiem, że gdybyśmy w dowolnym momencie przepytali stojących w kolejce to 90% z nich robi durne operacje, które mogliby robić w inny sposób nie tworząc kolejki.
A tak poza tym są inne banki jak np. mój obecny ING, gdzie konto jest za free, przelewy za free, jeśli ktoś twierdzi, że karta kosztuje 7 zł miesięcznie to mówi to tylko dla tego, że nie chce mu się wyjąć karty w sklepie i zapłacić w sumie 100zł w miesiącu, bo wtedy jest za darmo. Do tego bankomaty wszystkich banków w kraju za darmo i wpłatomaty w każdym oddziale (w Wieluniu nawet dwa) też za free czynne 24 na dobę. A obsługa zawsze może być lepsza lub gorsza, mieć lepszy lub gorszy dzień (podobnie jak klient), jeden klient woli załatwiać sprawy z młodszym pracownikiem, inny ze starszym.

A reklamacje i bieżąca informacja zwrotna dla mnie na temat tego co się dzieje u mnie w banku ale też i u konkurencji jest najcenniejszą rzeczą jaką można dostać od klienta (dlatego śledzę uważnie m.in. to forum), bo pozwala się rozwijać i poprawiać, dlatego zawsze można napisać swoje uwagi (byle konstruktywne) na zbigniew.gielzak@ingbank.pl :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-03, 22:53   

PKO BP to jeden z najstarszych banków w Wieluniu. Również klientela do najmłodszych nie należy a takiej babince 70-80cio letniej trudno jest wypłacać kartą czy robić przelewy internetowe. Z tego co widzę to większość osób stojących w kolejce do tego banku to w większości osoby starsze... i cierpliwe, przyzwyczajone do stania w kolejkach, nie to co młode gniewne które zapominają się w pędzie codzienności.

Resztę dyskusji na temat ING wydzieliłem do osobnego wątku.
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-06, 09:29   

Często jest tak, że osby starsze "70-80 letnie babinki" lepiej posługują się internetem i kartą niż 20 letnia studentka (znam takie przypadki, gdzie mamusia zabroniła zakładać dostępu przez internet do konta albo robić kartę bo to niebezpieczne). Poza tym przelewy internetowe można robić w oddziale i ew. zawsze poprosić o pomoc pracownika, podobnie jak pobrać pieniądze z bankomatu. Myślę, że PKO postawiło w środku bankomat z myślą o tych osobach, które boją się brać pieniądze z bankomatu na ulicy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-06, 14:52   

ja tez jestm klientem pkobp i nie narzekam. Gorzej jest w GetinBanku. Troche harmider. Tu stanowisko kasy/tu obsługi klientów. Z kolejki każdy wybiera gdzie podchodzi i nigdy nie wiadomo gdzie kto za czym czeka... W pko wiadomo bo każdy stoi w sznureczku.


Jak pobieram większe kwoty stoje w kolejce, inaczej pobieram z bankomatu. Operacje przelewowe robie z ipko.


Poprawiono 1 błąd ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2012-01-07, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-06, 22:15   

W tym PKO to trzeba po prostu trafić na dobry moment, ostatnio gdy wpłacałem pieniądze na konto, to nie było żadnej kolejki - od razu podszedłem do okienka.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-06, 22:44   

Spooky napisał/a:
W tym PKO to trzeba po prostu trafić na dobry moment, ostatnio gdy wpłacałem pieniądze na konto, to nie było żadnej kolejki - od razu podszedłem do okienka.

Trzeba raczej nie pracować, bo około południa nie ma kolejek praktycznie. Rano przed otwarciem kolejka emerytów. Po 17 - kolejka emerytów.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-06, 23:33   

Nie do końca, bo z kolei wczoraj byłem tam ok. 11 - 12 i przywitała mnie długa kolejka. Skłaniam się zatem jednak ku wersji, że trzeba mieć trochę szczęścia :wink: I faktycznie, najlepiej próbować w godzinach "okołopołudniowych".
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-02, 19:41   

Dziś znowu przyszło mi postać trochę w kolejce w baku PKO BP na Barycz, po godzinie 17-stej. I nawet nie przeszkadzało mi to, że ludzi dużo, a tylko dwa okienka czynne.

Bardziej irytowało mnie zachowanie innych klientów!

Po pierwsze, w kolejce do okienka dla podmiotów gospodarczych przepuszczano ludzi, którzy rzeczywiście mieli do rozliczenia utarg z całego dnia itp. To oczywiście słuszna reakcja, bo po to jest ta kasa, a gdy właściwych interesantów nie ma, to obsługuje się tam pozostałych klientów. Jednak nie każdy rozumie, że jeśli nie należy nam się ten przywilej, to nie możemy cisnąc się do specjalnego okienka, wtedy przecież normalnie obowiązuje nas jedna tylko kolejka! No tak, pewnie zwykle ma się ważniejszą sprawę od innych i to zajmie chwilę... :evil:
Poza tym mocno zdenerwowała mnie próba wejścia przed kolejkę, aby "tylko" sprzedać obcą walutę, albo "ja muszę tutaj podejść teraz, niedawno byłam w swojej sprawie i mam coś dokończyć".

Śmiech na sali chciałoby się rzec. :? dorośli ludzie, a gorzej jak dzieci... Zresztą dzieciaki w przedszkolu potrafią być bardziej zdyscyplinowane.

Apeluje o kulturę i uszanowanie czasu oraz nerwów innych osób!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW