R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Bank PKO BP na Barycz
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-29, 08:28   

zbigie napisał/a:
Ferbik niestety kwoty zapłacone zbliżeniowo nie są autoryzowane a przez to nie są blokowane (nie widzisz ich w blokadach na rachunku), transakcja opiera się tylko i wyłącznie o limit dzienny na transakcje zbliżeniowe "zaszyty" w karcie, dlatego są tak szybkie. Kwota ściągana jest z konta po dwóch, trzech dniach roboczych, co oznacza, że możesz zrobić debet na niewielką kwotę. Też mnie to denerwuje i mam nadzieję, że jest to kwestia krótkiego czasu, że to skorygują.

zbigie, dzięki :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-29, 09:20   

zbigie, polityka informacyjna PKO BP zawsze budziła moje wątpliwości ;-) nie rozumiem ani tego dlaczego akurat na Traugutta ustawili wpłatomat (choć to akurat dla mnie na rękę), ani tego dlaczego się tym nie chwalą. Znaczy trochę się chwalą, bo ja się dowiedziałem z małej uloteczki które leżą przy kasach na Barycz. Czytam zazwyczaj większość rzeczy jakie są wyłożone przy kasie bo obsługa czy to tam czy gdziekolwiek indziej chwilę zajmuje.

Ja nawet nie mogę skojarzyć czy oni jakoś wymieniali samą obudowę tego bankomatu - może tylko zamontowali w środku jakiś moduł wpłatomatowy. Szczelina od wpłat to ta po prawej stronie na dole jeśli dobrze pamiętam.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-29, 11:06   

Zachęcony wpisem oursona, udałem się dzisiaj do bankomatu PKO BP przy Sezamie celem wpłacenia gotówki na konto. Cała operacja powiodła się bez najmniejszych problemów - byłem nawet zaskoczony, że to zajęło tak mało czasu. Sprawa jest prosta: wkładamy kartę, przechodzimy do głównego menu, wybieramy opcję "wpłata gotówki", która jest na samym dole menu. Od razu otwiera się szczelina w prawym dolnym rogu, wkładamy tam banknoty wzdłuż (a nie wszerz, jak np. we wpłatomatach Multibanku), następnie na ekranie pokazuje się kwota wpłaty, akceptujemy i wyciągamy kartę oraz potwierdzenie.

Do tej pory korzystałem tylko z wpłatomatów Multibanku (wpłatomaty dla kont w mBanku) i bankomatem/wpłatomatem PKO BP jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Przede wszystkim transakcja trwa bardzo krótko - nie ma denerwującego długiego oczekiwania, nie ma wprowadzania deklaracji kwoty wpłaty, pieniądze są liczone dużo szybciej, ogólnie cała operacja trwa jakieś trzy razy krócej. Oprócz tego, we wpłatomacie Multibanku zdarzało mi się, że urządzenie nie przyjmowało banknotów w dobrym stanie, a raz przydarzyła mi się awaria - pieniądze połknięte, nie zaksięgowane na koncie, karta i wydruk wydane, na wydruku napis - awaria, proszę zadzwonić na infolinię. Trzeba było oczywiście połączyć się z płatną infolinią i zgłosić reklamację, za połączenie nikt mi pieniędzy nie zwrócił. Bankomat/wpłatomat PKO BP pod względem przyjmowania banknotów nie był wybredny, przyjął od razu to co mu dałem bez zbędnych ceregieli. Niemniej trudno mi na razie w pełni i obiektywnie ocenić awaryjność tego urządzenia po pierwszym skorzystaniu z niego. Ogólne podsumowanie:

Plusy
+ szybkość obsługi - byłem tym naprawdę zaskoczony po wielu wpłatach w urządzeniach Multibanku,
+ bankomat i wpłatomat w jednym - nie pomylimy urządzeń (szczególnie jeśli są słabo oznaczone), osoby w pobliżu nie wiedzą, czy wpłacamy, czy wypłacamy gotówkę.

Minusy
- słaba informacja - gdyby nie ourson, nie wiedziałbym, że takie urządzenie jest w naszym mieście; brak informacji nawet na samym urządzeniu lub neonie znajdującym się nad nim,
- niezbyt korzystna lokalizacja - jednak większość mieszkańców Wielunia ma do tego miejsca dosyć daleko.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-07, 11:47   

Bank przy Barycz... Prawdziwi kozacy biorą po kilka numerków 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-07, 17:37   

Tylko po co, skoro pewnie w kolejności numerycznej podchodzi się do okienka?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-07, 17:55   

Jaro, można wtedy - jak do matury - podchodzić kilka razy :DDD
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-08, 20:10   

Widocznie chcą szybciej :wink:
A robi się oczywiście jeszcze większe zamieszanie...

Hmm, plusem jest to, że mając konto firmowe możemy być nieco sprawniej obsłużeni, bo przed remontem próba dostania się do wydzielonego okienka mogła skończyć się małą awanturą (mimo wyraźnego oznaczenia tej kasy).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-09, 13:55   

Świstek napisał/a:
Hmm, plusem jest to, że mając konto firmowe możemy być nieco sprawniej obsłużeni, bo przed remontem próba dostania się do wydzielonego okienka mogła skończyć się małą awanturą (mimo wyraźnego oznaczenia tej kasy).


przed remontem to jeszcze uszło - to było okienko z drugiej strony i jakoś tak dało się dojść do niego normalnie.

Ale po remoncie a przed numerkami - to był horror... kasa ostatnia, nie ma jak podejść do niej i utworzyć oddzielnej kolejki więc wyścig :evil: przeżyłem raz i do momentu wprowadzenia numerków unikałem jak ognia...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-01, 18:46   

PKO BP w końcu powiesiło szyld "wpłatomat" na Traugutta ;-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-01, 20:37   

Tylko czekać, aż przeniesie się tam główna placówka z Barycz.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW