R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Płatne słupy ogłoszeniowe !!!
Autor Wiadomość
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2011-08-29, 20:30   Płatne słupy ogłoszeniowe !!!

Cytat:
Od sierpnia za przyklejenie ulotki czy plakatu na słupie ogłoszeniowym w Wieluniu trzeba płacić. Cena jest uzależniona od formatu ogłoszenia, które chcemy zawiesić.

Decyzja jest podyktowana m.in. walorami estetycznymi - wyjaśnia nam Magdalena Kopańska od spraw promocji w wieluńskim magistracie:
- Chodziło nam przede wszystkim o estetykę na tych słupach, co się działo to chyba każdy widział. Często były to kawałki pozrywanych plakatów, wzajemnie naklejali się na siebie również Ci, którzy chcieli się ogłosić.




Od teraz za wywieszanie ogłoszeń odpowiada wieluńska firma Zieleniec. Jej właścicielka Agnieszka Szymańska zapewnia, że teraz słupy są pod kontrolą. Jeśli ktoś zapłaci za ogłoszenie ma pewność, że nikt jego plakatu czy ogłoszenia nie zaklei:
- Trzy, cztery razy w tygodniu objeżdżamy miasto i sołectwo i staramy się doklejać te plakaty, które są pozrywane.



W kwestii opłat za ogłoszenia należy się kontaktować z urzędem miasta albo z firmą Zieleniec, która jeszcze nie ma swojej siedziby, ale kontakt telefoniczny do niej można znaleźć już na słupach. Wprowadzenie opłat za ogłoszenia da miastu miesięcznie ponad 1450 złotych zarobku. Może to niewiele, ale dla porównania roczny koszt oczyszczania słupów to 20 tysięcy złotych. Cena za wywieszenie ogłoszenia na 7 dni waha się od 2 do 8 zł za sztukę i jej zależna od wielkości zajmowanej powierzchni. Są jednak tacy, którzy płacić nie będą musieli:
- Obwieszczenia ze wszystkich instytucji z ręki pana burmistrza i gminy Wieluń są umieszczane bezpłatnie. Jest taka cicha umowa, że nie zaklejają plakatów, które już są.



Dodajmy jeszcze, że bezpłatnie ze słupów ogłoszeniowych mogą korzystać mieszkańcy Działoszyna, Pajęczna czy Wieruszowa.
Katarzyna Jaśko
http://www.radiozw.com.pl


Ciekawe co z plakatami wyborczymi, za pewne chętnych będzie więcej niż miejsca i co wtedy? Jak dla mnie pomysł kiepski, dziwi mnie trochę kwota 20tys/rok za czyszczenie słupów,ale ok.
Słupy są po to żeby każdy mógł powiesić jakieś ogłoszenie, informację - bezpłatnie (a raczej w cenie podatków), a płacić dodatkowo mogę za ogłoszenie w radio, prasie czy na powierzchni reklamowej.

To, że się naklejają na siebie ogłoszeniodawcy, kandydaci to rzecz normalna, że plakaty się targają cóż, są służby to niech sprzątają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-08-29, 20:47   

A co to za firma Zieleniec i kto ją wybrał?

Co do wyborów - pewnie zostanie udostępnionych kilka słupów do "wolnej amerykanki" a reszta będzie odpłatna...

Coż... czekamy na dalszą radosną twórczość wieluńskich urzędników...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2011-08-29, 21:05   

Była tylko jedna oferta na dzierżawę słupów i obejmuje ona wszystkie gminne słupy a jest ich 37.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-08-29, 21:07   

Mrówek, był przetarg?

Cytat:
albo z firmą Zieleniec, która jeszcze nie ma swojej siedziby


swoją drogą to ciekawe co ma ta firma wpisane w polu: adres siedziby w zaświadczeniu o prowadzeniu działalności gospodarczej :roll:
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2011-08-29, 21:10   

ourson napisał/a:
Mrówek, był przetarg?

Był przetarg. Mogę udostępnić ogłoszenie o przetargu i wyniki. Jest to ogólnie dostępne na BIPie UM.
ourson napisał/a:
swoją drogą to ciekawe co ma ta firma wpisane w polu: adres siedziby w zaświadczeniu o prowadzeniu działalności gospodarczej

Adres zamieszkania właściciela.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2011-08-29, 21:13   

Co do plakatów wyborczych: https://www.bip.um.wielun..._001_261957.pdf
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-08-29, 21:37   

Mrówek napisał/a:
Był przetarg. Mogę udostępnić ogłoszenie o przetargu i wyniki. Jest to ogólnie dostępne na BIPie UM.


właśnie próbowałem się rozejrzeć ale nie znalazłem...

Mrówek napisał/a:
Adres zamieszkania właściciela.


No ok, co oznacza że dziennikarz kłamie. Firma ma swoją siedzibę, tyle że niedostępną dla klientów :twisted:

co do plakatów, może ktoś wyjaśnić mi czym różni się par 1 i par 2 tego Zarządzenia?

W pierwszym mowa jest o plakatach wszystkich komitetów wyborczych a w drugim o urzędowych obwieszczeniach i plakatach wszystkich komitetów wyborczych.

Przy czym plakaty z par 1 mogą wisieć tylko w górnej 1/3 słupa, a urzędowe obwieszczenia i plakaty z par 2 mogą wisieć na całym słupie...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Czesiu 
Przyjeżdża na zakupy
To tylko ja:)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 300
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-08-30, 15:37   

Wypowiem swoje zadnie w kwestii tych słupów.Wydawało mi się,że miały służyć wszystkim tym którzy chcieli zawiesić plakat czy to inne ogłoszenie.Słupy miały też wyeliminować zjawisko wieszania ogłoszeń przeróżnej treści na drzewach,przystankach itp czytaj w miejscach do tego nie wyznaczonych.Teraz nawet mając chęć zawieszenia ogłoszenia na słupie gdzie dotąd można było to zrobić bezpłatnie i legalnie musimy płacić.Reklama wg mnie teraz zejdzie do internetu,bo kogo będzie stać by na wszystkich słupach choćby w samym Wieluniu gdzie jest ich bodajże 17 cokolwiek powiesić.17 x 8 = 136 zł suma znaczna jak na potencjalnego Kowalskiego,który czasem zawieszał plakat informujący o imprezie która była przeznaczona dla szerszego grona. 17 x 8 - mowa o jednym plakacie,a jak powieszę 2 to jaka suma wyjdzie 272 zł , 3 plakaty itd
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2011-08-30, 15:43   

I prawidłowo. Może słup ogłoszeniowy odzyska to, czym powinien być. Przechodzisz obok takiego słupa, a on cały zaklejony takimi samymi plakatami dookoła. Po co? Lepiej, żeby każdy zapłacił i powiesił po jednym.

Nie uważam, żeby kwota była wysoka.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-08-30, 17:07   

Mam trochę mieszane uczucia co do słuszności wnoszenia opłat za zamieszczanie wszelakiej informacji na słupach ogłoszeniowych.
Największy "szał" plakatowy mamy przed wyborami, ale te nie są codziennością. A jeśli już mamy ów przedwyborczy amok plakatowy, to tak szczerze mówiąc jest to problem samych zainteresowanych. Skoro dysponują taką kulturą jaką dysponują, to dlaczego przez resztę czasu mają cierpieć zwykli obywatele?
Miesięczny "zysk" dla miasta w postaci ok. 1500 złotych, nie jest adekwatny do negatywnych nastrojów społeczeństwa. To po pierwsze.

Po drugie.
Może ja coś przeoczyłem ale ... :P
Cytat:
Od sierpnia za przyklejenie ulotki czy plakatu na słupie ogłoszeniowym w Wieluniu trzeba płacić. Cena jest uzależniona od formatu ogłoszenia, które chcemy zawiesić.

Decyzja jest podyktowana m.in. walorami estetycznymi - wyjaśnia nam Magdalena Kopańska od spraw promocji w wieluńskim magistracie:
- Chodziło nam przede wszystkim o estetykę na tych słupach, co się działo to chyba każdy widział. Często były to kawałki pozrywanych plakatów, wzajemnie naklejali się na siebie również Ci, którzy chcieli się ogłosić.

A w biuletynie urzędu miasta czytam między innymi o wyznaczeniu, chyba wszystkich słupów ogłoszeniowych na darmowe umieszczanie plakatów wszystkich komitetów wyborczych. :roll: :?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2011-09-02, 20:20   

Trochę się pogubiłem, w końcu 1/3 słupa od góry jest przeznaczona dla komitetów zgodnie z § 1 czy cały zgodnie z § 2? Ktoś może to jakoś wytłumaczyć?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-06-22, 14:44   

Po nie całym roku administrowania słupami ogłoszeniowymi przez firmę "Zieleniec" następuje zmiana. Aktualnie zajmuje się tym Wieluński Dom Kultury. - Współpraca z zewnętrzną firmą nie do końca
spełniała nasze oczekiwania, dlatego została zakończona - mówi Magdalena Kopańska z Urzędu Miejskiego. Dzisiaj pojawiły się na słupach informacje o tym, że należy opłatę za umieszczenie plakatów i ogłoszeń należy zapłacić w siedzibie WDK przy ul. Krakowskie Przedmieście 5. Cennik, który będzie zbliżony do dotychczasowego jest w trakcie opracowywania i będzie dostępny w najbliższych dniach.

P1330705.JPG
Plik ściągnięto 178 raz(y) 158,01 KB

P1330706.JPG
Plik ściągnięto 190 raz(y) 200,26 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-22, 22:43   

I tak długo wytrzymali, patrząc na to, co się działo :) Podejrzewam, że to i tak wróci do pierwotnej formy, czyli kto chce, gdzie chce i kiedy chce, bo nie ma takich pieniędzy, żeby to upilnować.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-23, 21:42   

Cytat:
Współpraca z zewnętrzną firmą nie do końca
spełniała nasze oczekiwania, dlatego została zakończona - mówi Magdalena Kopańska z Urzędu Miejskiego


czy to zdanie zostało jakoś rozwinięte? Bo jakie oczekiwania oprócz wpływów do kasy miał UM Wieluń?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-23, 21:52   

ourson, ale co tu rozwijać? Sam pomysł powierzenia zewnętrznej firmie uważam za chybiony z racji tego, że chociażby daję np 60 plakatów i pytam, co się stanie, jak ktoś samowolnie zaklei moje plakaty, co wtedy? Usłyszałem odpowiedź, że trzeba dać kolejne, to się naklei na nowo. Przepraszam, ale plakaty swoje kosztują i bezsensem jest, żeby klient pokrywał koszty niesubordynacji przez nieprzestrzegających przepisów. Jak źle mówię - poprawcie. Nie piszę tego w złej intencji, tylko z racji zdrowego rozsądku.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW