R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
targowisko miejskie w Wieluniu.. możliwości modernizacji...
Autor Wiadomość
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2011-09-29, 22:41   targowisko miejskie w Wieluniu.. możliwości modernizacji...

ciekawe czy ktoś z Wielunia też przystąpi do tego projektu...
jakby co, służę pomocą :)

Cytat:
Targowiska w Łódzkiem będą ładniejsze. Idą remonty..

Samorząd województwa łódzkiego uruchomi nabór wniosków w zakresie budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowisk stałych. Targowiska to nie tylko stworzenie możliwości bezpośredniej sprzedaży dla rolników indywidualnych, ale także stworzenie komfortowych warunków dla kupujących.

Program "Mój rynek" to pomysł Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ma umożliwić w każdym powiecie powstanie nowoczesnych miejsc handlu. O dofinansowanie mogą się starać gminy i związki międzygminne. - Bierzemy pod uwagę miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców - mówi Maria Koczorowska, dyrektor ds. rozwoju funduszy wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. - Targowiska to nie tylko stworzenie możliwości bezpośredniej sprzedaży dla indywidualnych rolników, ale także zaproponowanie komfortowych warunków kupującym.

- Szczególny nacisk będzie nałożony na targowiska, które wpisały się już w historię tych okolic - dodaje Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Aby otrzymać pieniądze na budowę lub remont targowiska, chętni muszą przedstawić dobrze przygotowany własny projekt. - Nie przewidujemy dofinansowania jednego projektu kwotą wyższą niż jeden milion złotych - tłumaczył marszałek. - Podobnie jak w konkursach unijnych ważną rolę odegrają pozwolenia budowlane, zgoda środowiskowa i spełnianie kryteriów sanitarnych.

Jakie miejsca będą brane pod uwagę? Utwardzone i oświetlone, przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. - Muszą być w połowie zadaszone i mieć pełne zaplecze sanitarne. Powinny być atrakcyjnym miejscem dla kupujących, więc ceny muszą być stosunkowo niskie. Produkty muszą pochodzić bezpośrednio od producentów i mieć gwarancję świeżości - wyjaśniał Stępień.

Ważne, żeby targowisko było wyposażone w miejsca parkingowe i podzielone na sekcje, w których sprzedawane będą towary danego rodzaju (np. owoce i warzywa, mięso i wędliny, ryby i przetwory rybne, nabiał, artykuły gospodarstwa domowego itp.).

Wczoraj w urzędzie marszałkowskim zorganizowano spotkanie dla przyszłych beneficjentów. Na szkolenie zgłosiło się 40 zainteresowanych, m.in. ze Zduńskiej Woli i Konstantynowa. - Chcielibyśmy wprowadzić zadaszenie i parking na naszym targowisku. Uruchomić je jako całotygodniowe, bo teraz funkcjonuje jedynie we wtorki i piątki. Zależy nam również na uporządkowaniu go - mówiła Bożena Lonenta ze Zduńskiej Woli.

- Nasze miejskie targowisko jest w opłakanym stanie. Mam nadzieję, że uda nam się zdobyć pieniądze na modernizację - mówi Paweł Kwiatkowski z Urzędu Miasta Skierniewice.

Szkolenie dla beneficjentów składało się z trzech części. W pierwszej omówiono zasady ubiegania się o środki z europejskiego funduszu rolnego na budowę i modernizację targowisk. Druga składała się z prezentacji gości, którzy tłumaczyli, jak zgodnie z prawem należy prowadzić targowiska. Część praktyczna polegała na wypełnianiu wniosków. Zainteresowani dowiedzieli się, jak spełnić standardy sanitarnie i budowlane, co zrobić, aby otrzymać najwyższe, 75-procentowe dofinansowanie z Unii Europejskiej.

To pierwsza edycja programu "Mój rynek", ale nie ostatnia. Konkurs zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych kilku miesięcy, tak żeby realizacja projektu była możliwa w przyszłym roku.

Więcej... http://lodz.gazeta.pl/lod...l#ixzz1ZNKponnb






Cytat:

Pierwsze nabory wniosków w ramach programu Mój rynek ruszą już we wrześniu.




02 wrzesień 2011



Niektóre regiony planują jednak ogłosić konkursy dopiero w przyszłym roku. Na budowę targowiska gmina będzie mogła otrzymać do 1 mln zł. Na początku lipca br. minister rolnictwa Marek Sawicki zapowiedział, że pierwsze targowiska w ramach programu „Mój Rynek" powstaną jesienią tego roku. Podkreślił wtedy, że dzięki nim rolnicy będą mieli szanse na dodatkowe dochody, a samorządy na nowe miejsca pracy.

Z informacji urzędów marszałkowskich, które mają wybrać projekty do dofinansowania wynika, że jesienią odbędą się dopiero nabory wniosków, a nowe miejsca handlu powstaną w większości w przyszłym roku.

Jednym z pierwszym województw, w którym wystartuje konkurs w ramach programu „Mój Rynek" jest dolnośląskie. Jak poinformowało biuro prasowe urzędu marszałkowskiego wnioski będą przyjmowane od 12 września do końca października. W puli jest prawie 13 mln zł.

Tydzień później ruszy konkurs w woj. lubuskim. - Nabór wniosków na budowę i modernizację targowisk w ramach PROW 2007-2013, z programu „Mój Rynek" przewidujemy od 19 września do 17 listopada 2011 r. - poinformowała Mirosława Dulat, rzecznik urzędu. Do beneficjentów trafi w sumie 7,6 mln zł.

Konkretnych dat naborów nie ustalono jeszcze m.in. na Podlasiu i Mazowszu. Jednak jak zapowiada Jadwiga Bogucka-Skorochodzka, wicedyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Podlaskim Urzędzie Marszałkowskim, konkurs zostanie ogłoszony najprawdopodobniej we wrześniu. Według rzeczniczki Marty Milewskiej na Mazowszu nabór ruszy za około miesiąc.

Województwa wielkopolskie, zachodniopomorskie, podkarpackie i opolskie przewidują uruchomienie programu "Mój Rynek" w IV kwartale br.

W tym ostatnim na 2 września zaplanowano seminarium informacyjne na ten temat z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Zdaniem Violetty Ruszczewskiej dopiero po nim będzie wiadomo więcej na temat naboru.

Przygotowania do konkursu trwają też na Pomorzu i w woj. kujawsko-pomorskim. - Na razie zwróciliśmy się do potencjalnych beneficjentów z zapytaniem o zainteresowanie konkursem oraz planowanym terminem uzyskania wymaganych pozwoleń na budowę - wyjaśnia Małgorzata Pisarewicz, rzecznik UM woj. pomorskiego.

Do tej pory na Pomorzu zainteresowanie konkursem wyraziło tylko 14 gmin. - Możliwe jest zatem, że cała alokacja zostanie postawiona do dyspozycji beneficjentów już w I konkursie - dodaje Pisarewicz. Chodzi o ponad 10,6 mln zł.

Urzędnicy z Kujaw i Pomorza na 20 września zaplanowali seminarium informacyjne dla zainteresowanych programem „Mój Rynek". - Na spotkaniu zostaną omówione możliwości ubiegania się o przyznanie pomocy dla operacji dotyczących budowy, remontu lub wyposażenia targowiska stałego - poinformowała Beata Krzemińska, rzecznik urzędu marszałkowskiego. Dodała, że pula środków przeznaczona na ten konkurs to prawie 13 mln zł.

Środki na budowę i modernizację targowisk w ramach programu "Mój rynek" mają pochodzić z PROW 2007-2013 z działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej". Dotacja na budowę targowiska będzie mogła wynieść do 1 mln zł. Będą się o nią mogły ubiegać gminy i związki gminne.

Dofinansowanie będzie jednak przyznawane tylko na targowiska usytuowane w miejscowościach liczących do 50 tys. mieszkańców.

W sumie w ramach programu „Mój rynek" ma powstać 80 nowych targowisk, a kolejne 200 istniejących ma być wyremontowanych. Na realizację programu ministerstwo rolnictwa przeznaczyło 70 mln euro.

Źródło: samorzad.pap.pl 02.09.2011

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW