R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:50
ile gminie mokrsko placi nowa przychodnia w budynku gminy?
Autor Wiadomość
Mariusz70 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 14
Skąd: Wieluń-Wrocław
Wysłany: 2011-10-12, 15:28   

Właśnie się zastanawiam czy lepiej do prokuratury ,czy do RIO?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2011-10-12, 21:51   

Jakoś tak nikt nie wspomni, że Kamed przeniósł się do własnej siedziby w Krzyworzece. Więc pomieszczenia w Mokrsku świeciłyby i tak pustkami :P ale miałem już nic nie pisać :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mariusz70 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 14
Skąd: Wieluń-Wrocław
Wysłany: 2011-10-13, 00:06   

A co miał zrobić?
Czekać,aż straci kontrakt z NFZ? O to właśnie chodziło Kąckiemu! :grin:
Po pierwsze:
Gdyby nie nagonka,ciągłe podwyżki czynszu i wieczna inwigilacja(łącznie z montowaniem kamer w wynajmowanym ośrodku-bez zgody najemcy,a nawet bez uprzedzenia) przez Wójta Kąckiego Kamed=Mokri nie musiałby w błyskawicznym tempie budować swojego budynku.A już na pewno nie musiałby go wykańczać i oddawać do użytku w ciągu niespełna 3miesięcy(wbrew pozorom nie było to proste).
A najważniejsze:
Mokri planował nadal i informował Gminę i o tym (mimo otwarcia Krzyworzeki) wynajmować ośrodek w Mokrsku.
Po drugie:
Tu nie chodzi o sam Kamed i Mokriego.Tylko dlaczego Wójt tak rażąco nierówno potraktował dwie prywatne firmy.Radykalnie sprzyjając i ułatwiając wszystko jednej -a drugiej (Kamed-owi) utrudniając dokładnie wszystko co było możliwe?
Zwłaszcza ,że to Kamed znosił złote jajka gminie Mokrsko.
Ta druga firma jak narazie może znosi złote jajka,ale tylko Panu Kąckiemu-bo gmina nic z tego nie ma.
Gdzie sens ,gdzie logika i gdzie dobry gospodarz,który powinien dbać o gospodarstwo? :grin:
Ostatnio zmieniony przez Mariusz70 2011-10-13, 00:26, w całości zmieniany 4 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mariusz70 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 14
Skąd: Wieluń-Wrocław
Wysłany: 2011-10-13, 00:14   

Ale Pan Kącki ma jeszcze kilka innych asów w rękawie tzn.dziwnych posunięć .Na prawdziwy medal zasługuje pewne skrzyżowanie w Komornikach ,które też kosztowało bardzo dużo pieniędzy... ale zasługuje na miano jednego z najdziwniejszych zjawisk w powiecie wieluńskim.
CUD W KOMORNIKACH:))
Na...może...50m/2 jest chyba ze 30 znaków drogowych .Nie wiadomo gdzie patrzeć .Polecam wycieczkę do Komornik! TO TRZEBA ZOBACZYĆ!!!
(~mniej/więcej w centrum ,niej/więcej na przeciwko kościoła).
Prawdziwa perełka!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2011-10-13, 12:24   

ja słyszałem że Mokri to dobry lekarz od wystawiania zwolnień i nic pozatym
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-13, 12:52   

A ja słyszałem, że w Wieluniu czarnych biją.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2011-10-13, 13:52   Mendacem memorem esse oportet

Myślałem, że poczytam sobie te posty i spłyną sobie z jesiennym deszczem. Ale niestety nie. Więc postanowiłem zabrać głos, ponieważ nie uniosłem wielu słów rzuconych w forum - ku uciesze co-niektórych, a z pewnością wnerwiających tych, których dotyczą.
W tytule postu zawarłem powszechnie znaną sentencję łacińską Kwityliana "Kłamca powinien mieć dobrą pamięć" (i tu odpowiedź na pytanie skąd pochodzi słowo powszechne znane w Polsce "menda" - łac. "menda cem").
Przypomnieć muszę "synowi Mariana" , lewemu 1957, mili, miko 005, że początkowy czynsz za ośrodki zdrowia w Ożarowie i Mokrsku dla p. Peymana Mokriego wynosił ... zł (no zgadnij synu Mariana ile. Tak, później wzrósł do kwoty cztero cyfrowej, ale i to była kwota jedna z najmniejszych na Ziemi Wieluńskiej za 1 m2 pow. użytkowej.
Jako pierwszy Honorowy Obywatel Gminy Mokrsko p. dr P. Mokri udzielał się bardzo aktywnie w każdych wyborach samorządowych. Trudno - raz się je wygrywa , a czasami trudno przeżyć porażkę, którą się tworzyło samemu. Na ładne słowa nie wszyscy lecą - a ludzie sami myślą. I to jest przewaga demokracji nad demagogią.
Przecież wybudowanie stacji benzynowej i obiektu przychodni w tym miejscu (Krzyworzece) to nie sprawa chwili - tylko kilku lat. Czyżby p. dr przewidywał problemy?
Cyt. "Jeśli wyrzuca się z gniazda nioskę znoszącą złote jaja, tylko po to aby na to samo miejsce posadzić starą kwokę, to faktycznie coś jest nie tak" - ale czy wszyscy wiedzą , że firma KAMED jest zarejestrowana w Częstochowie??? Takie złote jajo - to kukułcze jajo, które trzeba czasam rozbić, aby pozostałe były zdrowe.
Czytając te posty odnieść można wrażenie, że ludzie sfrustrowani, zawistni - sieją smród i nie mogą przetrawić tego, że ktoś jest wysoki, prężny, pracowity i umiejący zarządzać gminą. Uważam również, że Wójt Gminy nie powinien pobłażliwie patrzeć na insynuacje i oszczerstwa. Powinien popchnąć sprawę odpowiednim służbom.
Pierwsze moje wejście nie uwłacza nikomu, bo nie miało takie celu. Ale forum takie, to coś na wzór prasy redagowanej przez uczestników i w myśl prawa prasowego - AUTORZY ODPOWIADAJĄ ZA SWE SŁOWA .

Nec regna socium ferre nec taedae sciunt - co oznacza, że "ani władza ani małżeństwo nie znoszą wspólników" (Pomyśleć, że te słowa mają ponad dwa tysiące lat)

Pozdr.a
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2011-10-13, 22:27   

Jeśli chodzi o lokalne media, to temat został ograny jakieś pół roku temu. Nie chcę tutaj nikogo bronić, obwiniać, ani wdawać się w dyskusje, ale chcę zwrócić uwagę na trzy rzeczy:

- gdy dr Mokri startował, też miał zniżkowy czynsz,
- mieszkańcy na całej tej sytuacji jedynie skorzystali, bo mają teraz na terenie gminy aż trzy ośrodki zdrowia (Mokrsko, Ożarów, Krzyworzeka)
- dr Mokri też chyba nie rozpacza, skoro działa teraz na swoich warunkach i nie musi drzeć kotów z wójtem.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2011-10-13, 23:21   

ryba napisał/a:

- mieszkańcy na całej tej sytuacji jedynie skorzystali, bo mają teraz na terenie gminy aż trzy ośrodki zdrowia (Mokrsko, Ożarów, Krzyworzeka)

i zęby też będą jak perełki bo w każdym z ośrodków specjalista... uśmiechnięta gmina nie ma co :D :D :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mariusz70 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 14
Skąd: Wieluń-Wrocław
Wysłany: 2011-10-14, 11:03   

MAR-COM -Ty widać z czyjej ekipy jesteś-jeśli tylko tyle usłyszałeś o Mokrim:))
Myślę ,że nie ma co z Tobą dyskutować -bo Ty podstawiony jesteś-ale...jeśli cokolwiek sam słyszałeś (a nie ktoś kazał Ci napisać)...to... musiałeś też słyszeć ,że Mokri nigdy od nikogo złotówki za zwolnienie nie wziął (w przeciwieństwie do niektórych).
A dowodem na to,że gadasz głupoty są tysiące zadeklarowanych u Mokriego pacjentów-w tym setki niemowląt,dzieci i osób starszych na emeryturach -którym dobro w postaci zwolnienia lekarskiego nie jest potrzebne -i na pewno nie z tego powodu zostali przy Mokrim. :grin:
Więc jeśli chciałeś uderzyć -to nie tym kijkiem koleżko:))
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mariusz70 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 14
Skąd: Wieluń-Wrocław
Wysłany: 2011-10-14, 11:07   

Ferbik- jeśli w Wieluniu czarnych biją -to Ty jako pierwszy powinieneś dostać:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mariusz70 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 14
Skąd: Wieluń-Wrocław
Wysłany: 2011-10-14, 12:12   

grossus2
To na pewno ktoś z bliskiego otoczenia Pana Tomasza:)
Poznaję po stylu uprawiania polemiki...wprowadzać niepewność,półprawdę i jak to się mówi ,,odwrócić kota ogonem".Poszpanowałeś przy okazji trochę łacińskimi przysłowiami,których znaczenia i sensu sam do końca nie pojmujesz.No i przede wszystkim nie podałeś prawdy.

Posłużę się tu (w myśl Twojej konwencji) baaaardzo starym ,ale też baaardzo znanym przysłowiem łacińskim: ,,PRIMUM NON NOCERE"-tzn.Po pierwsze nie szkodzić!
Dotyczy ta maksyma dokładnie wszystkich lekarzy,dziennikarzy,nauczycieli(WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM) i ...politykow tez.Również powinna dotyczyć rajców Gminy Mokrsko.
Ale do konkretów:
1/ Mokri nigdy nie miał czynszu ...zerowego.,czy tak jak obecny najemca za symboliczną złotówkę.Więc nie siej fermentu. Mokri zaczął wynajmować ten ośrodek ładnych parę lat temu i owszem dostał na pierwsze 2-3 miesiące zniżkę w czynszu ,ale już wtedy ta cena ,,promocyjna" wyrażała się w kwocie (jak to Ty nazywasz) 4-cyfrowej-bo pierwsze 3miesiące płacił czynsz około 1800-2000zł miesięcznie.I przypominam,że było to ładnych parę lat temu...i pomimo tego ,że był w bardzo przyjaznych kontaktach z ówczesnym Wójtem Pawlakiem. Jednak trzeba przyznać ,że dla Zygmunta Pawlaka przede wszystkim ważny był interes Gminy.Teraz takie sprawy wychodzą.
Poza tym co z tego ,że Mokri ma firmę zarejestrowaną w Cz-wie? To wynik właśnie szeroko pojętej demokracji i wolności obywateli.Wiele polskich firm jest zarejestrowanych poza granicami naszego kraju -BO TAK IM JEST LEPIEJ,BO TAKIE MAJA PRAWO.I dobrze zrobił.Już sobie wyobrażam jaki miałby cyrk z uzyskaniem jakiegokolwiek dokumentu -gdyby to zależało od ,,Pana i władcy" Wójta Tomasza!!!
A tak ma chłopak spokój.
Dodam tylko,że firma ,której teraz Wójt wynajął ośrodek też nie ma działalności zarejestrowanej w Mokrsku-więc gmina i tak nic z tego nie będzie miała. Jedynym pożytkiem dla Gminy z działalności tych firm są dochody z czynszu -a tu jak widać ,,złote jajka" się skończyły:)
To ,że ludzie sami myślą i wygrywa demokracja nad demagogią dało swoje odzwierciedlenie w liczbach.Chodzi tu o to jak żałośnie mała liczba osób odeszła od Mokriego a jak szturmem wszyscy przeszli z Mokrim do Krzyworzeki.Tak,to jest najbardziej wymierny obraz tego ile sobie robią ludzie z nawoływań Pana wójta i co jest naprawdę dla nich ważne.I CI ludzie wiedzą ,że jeśli chodzi o ich zdrowie to mogą zaufać właśnie Mokriemu. Szkoda tylko ,że On nie chce już przyjmować z powrotem tych ,którzy od Niego odeszli,bo już nie ma miejsc (za tych co odeszli przyjął chętnych z Krzyworzeki,Kurowa i Gaszyna).Niestety wiele osób zostało ,,zbajerowanych" wizjonerskimi gadkami Pana wójta Kąckiego -a teraz żałują. Wiem o tym dokładnie ,bo moja stara ciotka tez się dała nabrać i teraz żałuje.
Jeśli Chodzi o mnie to oświadczam ,że jestem w stanie odpowiedzieć za każde napisane tu słowo.Jestem oburzony jako obywatel tym,że Gmina w czasie kryzysu i ogólnego zadłużenia wspiera prywatną wojnę Pana Kąckiego. To niedopuszczalne.
Jeśli Pan Kącki ma podstawy podważyć choćby jedno napisane tu zdanie-niech to uczyni.
A jeśli Chodzi jeszcze o stację LPG -to nie jest to stacja benzynowa tylko mały punkt LPG i powstał kilka lat przed pomysłem wybudowania własnej przychodni.A przychodnia budowała się w niespełna dwa lata ,po to by Pan Kącki nie mógł ,,ugryźć "tak jak sobie o tym marzył.
A więc : tak Doktor przewidywał problemy ,bo Pan wójt ma za długi język i nie zawsze go kontroluje.Zdarzyło mu się tu i tam powiedzieć za dużo :D
Tak więc zapewniam ,że nie ma w tym co napisałem ani słowa oszczerstwa i dodam,że razem z innymi obywatelami Gminy mam zamiar wystosować odpowiednie pismo do Prezydenta RP , Wojewody i jeszcze w dwa inne bardzo ważne miejsca w celu zweryfikowania poczynań Pana Wójta i niepoczynań Radnych Gminy.
Na tym mogę temat zakończyć teraz -a wrócę do niego jak coś nowego się wydarzy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mariusz70 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 14
Skąd: Wieluń-Wrocław
Wysłany: 2011-10-14, 12:32   

ryba
Mokri skorzystał na pewno -bo ma święty spokój (a czynszu za złotówkę nie miał wyjaśniłe m to już wyżej.
Mieszkańcy pozornie skorzystali,ale...mieszkańcy korzystają jak Gmina się bogaci ,a w tym przypadku Gmina już straciła 6-7 miesięcy czynszu i kosmiczne kwoty wydane na remonty ośrodków w Mokrsku i Ożarowie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-14, 12:36   

Mariusz70, jeśli jeszcze raz napiszesz nieregulaminowo posta pod postem zamiast wyedytować jego treść - otrzymasz ostrzeżenie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2011-10-14, 13:30   

Mariusz70 napisał/a:
są tysiące zadeklarowanych u Mokriego pacjentów


gdybyś był lekarzem i w miejsce gdzie nie ma lekarza i do miasta jest kawałek to też byś uzbierał wymaganą ilośc deklaracji do podpisania umowy z NFZ i otworzył ośrodek zdrowia
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW