R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
POLITYKA
Autor Wiadomość
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-21, 16:46   

"Nasz Dziennik" moze zacytuje tylko troche opinii z forów inter. i nie tylko na temat tego periodyku:

Cytat:
""Nasz Dziennik to gazeta", niewarta nawet spluniecia, racje przyznaja
mi chyba wszyscy katolicy na grupie. "


Cytat:
" ta "gazetka" to swoiste forum idiotow "


Cytat:

"Nasz dziennik spieszę ostrzec, że jest to niebywale nebezpieczne
zajęcie. Czytanie Naszego dziennika w pierwszej kolejności powoduje dziwną
chęć właczenia radia i ustawienia je na okreslone fale. [także słuchanie
określonych fal powoduje chęc kupowania Naszego Dziennika].
Zbyt długie czytanie lub/i słuchanie powoduje okreslone omamy zwrokowo -
słuchowe, mianowicie:
- słuchający/czytajcey widzi wszędzie dookoła:
- żydów [tych z małej litery]
- masonów
- wrogów Polski [wrogami są wszyscy nie czytający i nie słuchający
mediów ww.]
- słuchający/czytający słyszy zewszad:
- głosy zdrajców Narodu z niejakim A. Kwasniewskim na czela
- dziwne ataki na świętego Ojca o ksywie Rydzyk

W tym stadium chorobowym, gdyz jest to choroba, zowie się: pernamentnym
uzaleznieniem od syndromu NS/RM. "


Cytat:
Rzucanie blotem jest watpliwa forma propagowania kultury
chrzescijanskiej - skomentowal publikacje "Naszego Dziennika" abp Józef
Zycinski.


Cytat:
"Nasz Dziennik" - mimo przypisywanej sobie etykietki pisma katolickiego -
oficjalnych stanowisk Kościoła trzymać się jednak nie musi. Właśnie po to,
by móc się z hierarchami nie zgadzać, wydawcy zrezygnowali z występowania o
asystenta kościelnego. Stosunek duchownych do gazety jest dziś zróżnicowany:
od ostrej krytyki - jak ze strony biskupa Tadeusza Pieronka - począwszy, na
nawoływaniu do kupna dziennika w przykościelnych kioskach przez wiejskich
proboszczów skończywszy. - Niebezpieczeństwo tkwi w tym, że osoby
niezorientowane mogą zacząć spostrzegać przez pryzmat "Naszego Dziennika"
cały polski katolicyzm - zauważa Tomasz Królak z KAI.


To troche tak, jak ja bym cytowal tutaj art. z NIE" chociaz te pewnie mialy by w sobie wiecej prawdy.
 
   
Zygmunt Stary
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-21, 21:36   

Drogi Blink:
A jednak nie grzeszysz tolerancją. Bo lekceważenie ludzi,ktorzy może tak jak jeden z dziennikarzy tego pisma z narażeniem zdrowia stają po stronie krzywdzonych (ciekawe przez kogo...) na przeciw policyjnych luf, może swiadczyć tylko o takiej postawie.
Zawsze robiono to samo: sprowadzano czlowieka do swini lub malpy,czy innych podludzi, a potem mozna bylo z nim zrobic wszystko.
Od dzisiaj jestem dla Ciebie:
"idiotą nie wartym spluniecia"
"posiadajacym omamy wzrokowe i sluchowe"
"posiadajacym zdolność rozpoznawania rzeczywistosci na poziomie wiejskiego proboszcza"
czy tego z Niegowici rowniez...?
A poza tym zwalnia Cię to od zastanawiania sie nad meritum przytoczonego artykulu.
"Czy moze byc cos dobrego z Nazaretu...?"
To wszystko co mam do powiedzenia w tym temacie. jeżeli chcesz dyskusji, utwórz nowy topic.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-09-21, 23:04   

Zygmunt Stary, widze, ze dla ciebie redaktorzy z tego dziennika to praktycznie ten sam poziom co SE czy FUCKT, gratuluje. Wiem, ze chcesz nam wszczepic w kazdym poscie swoja politycznosc, tylko to mija sie z celem. Malo jest ludzi w naszym wieku, ktorzy jeszcze moga byc marionetkami w tym calym burdelowym teatrzyku.
Potrafisz pisac tylko o polityce i to caly czas o konkretnych pogladach ?? Pisz tez w innych dzialach na forum. No chyba, ze jestes tu tylko z poslania o. d.ebila rydzyka.
A Blink IMHO i nie tylko IMO ma racje.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-22, 00:31   

Zygmunt Stary napisał/a:
Drogi Blink:
A jednak nie grzeszysz tolerancją.
Od dzisiaj jestem dla Ciebie:
"idiotą nie wartym spluniecia"
"posiadajacym omamy wzrokowe i sluchowe"
"posiadajacym zdolność rozpoznawania rzeczywistosci na poziomie wiejskiego proboszcza"
czy tego z Niegowici rowniez...?


O moją tolerancje martwic sie nie musisz, moge Ci tylko zyczyc podobnej jaką sam posiadam.
Przytoczylem Ci tylko parę opinii dot. tak polecanej i cytowanej przez Ciebie gazety. Jak zwykle, łatwo przychodzi Ci pomijanie, bądz deprecjonowanie opnii ktore są dla Ciebie niewygodne. Mam na mysli wypowiedz, jakby nie bylo, biskupa J. Życińskiego, badz T. Królak z KAI, osob ktore raczej trudno podejrzewac o sprzyjanie Żydom, Masonom, komunistom, liberałom itd.

Widze tez ze, Ty sam tak bardzo utozsamiasz sie z tą gazetą, ze cytat z gr. dyskusyjnej:

Cytat:
""Nasz Dziennik to gazeta", niewarta nawet spluniecia, racje przyznaja
mi chyba wszyscy katolicy na grupie. "


bierzesz tak bardzo do siebie, iż Ty sam stajesz sie "Naszym Dziennikiem" bo jak inaczej zrozumiec:
Zygmunt Stary napisał/a:

Od dzisiaj jestem dla Ciebie:
"idiotą nie wartym spluniecia"


Powtarzam, cytaty przezemnie przytoczone nie dotyczyly Ciebie, tylko tej gazety, ale jak widze zlosc zalewa Twe oczy :-) badz faktycznie jestes czlowiekiem:

Cytat:
"posiadajacym omamy wzrokowe i sluchowe"
 
   
siwy
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-22, 15:56   

Sorry, że nie na temat obecnie poruszany, ale jest to rzecz bardzo ważna dla osób, które zostały "zauroczone" "wspaniałym" programem podatkowym PiS.
Pis to partia kłamliwa i proszę o zwrócenie uwagi na jedną rzecz, a mianowicie... dlaczego pis nie mówi, że za 2 lata Polska musi zrównać stawki vat(takie są zalecenia Uni Europejskiej) do STAWKI PODSTAWOWEJ, która w Polsce wynosi 22%, czyli wszystko będzie obłożone z 22% vatem. Nie będzie można utrzymać 7% vatu na żywnośc, lekarstwa itd. Dlatego reklamówki pis są zupelnie kłamliwe, gdyż za 2 lata, po prostu trzeba będzie te stawki zrównać. PO natomiast chce zmienić STAWKĘ PODSTAWOWĄ VAT na 15% więc w dluższej perspektywie wszystko potanieje. Tak czy siak VAT będzie musiał być jednolity, więc chyba lepiej, żeby wynosił 15% niż 22%. To jest oczywiste. Proszę forumowiczów z Wielunia o to, by nie nabierali się na obłudne, propagandowe reklamówki PiSu, przynajmniej jeśli chodzi o podatki. Nie mogę głoswoac, gdyż nie jestem pełnoletni, ale z pewnością gdybym miał taką możliwość, nie zagłosowałbym na PiS.

[ Dodano: 2005-09-22, 15:59 ]
Sorry, że nie na temat obecnie poruszany, ale jest to rzecz bardzo ważna dla osób, które zostały "zauroczone" "wspaniałym" programem podatkowym PiS.
Pis to partia kłamliwa i proszę o zwrócenie uwagi na jednš rzecz, a mianowicie... dlaczego pis nie mówi, że za 2 lata Polska musi zrównać stawki vat(takie sš zalecenia Uni Europejskiej) do STAWKI PODSTAWOWEJ, która w Polsce wynosi 22%, czyli wszystko będzie obłożone z 22% vatem. Nie będzie można utrzymać 7% vatu na żywnoœc, lekarstwa itd. Dlatego reklamówki pis sš zupelnie kłamliwe, gdyż za 2 lata, po prostu trzeba będzie te stawki zrównać. PO natomiast chce zmienić STAWKĘ PODSTAWOWĽ VAT na 15% więc w dluższej perspektywie wszystko potanieje. Tak czy siak VAT będzie musiał być jednolity, więc chyba lepiej, żeby wynosił 15% niż 22%. To jest oczywiste. Proszę forumowiczów z Wielunia o to, by nie nabierali się na obłudne, propagandowe reklamówki PiSu, przynajmniej jeœli chodzi o podatki. Nie mogę głoswoac, gdyż nie jestem pełnoletni, ale z pewnoœciš gdybym miał takš możliwoœć, nie zagłosowałbym na PiS.
 
   
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2005-09-22, 17:24   

Zygmunt Stary napisał/a:

Drogi Łukaszu:
Tak naprawdę, to sobie sam na swój post odpowiedziałeś mimowolnie w stopce
->Kinga Dunin.
Współczuję Ci schizofrenii i tyle...


Możesz bardziej rozwinąć swoją "myśl"? Chyba zasługuję na coś więcej a nie na obraźliwe zbycie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2005-09-23, 08:23   Rewolucja w LPR - Giertych odmładza Ligę

"Gazeta Wyborcza": Roman Giertych postanowił zrobić w Lidze rewolucję - radykalnie ją odmłodzić działaczami Młodzieży Wszechpolskiej.

Do "Gazety Wyborczej" dobiegają głosy oburzenia na Giertycha z różnych zakątków kraju. Działacze skarżą się, że umieścił na listach wyborczych zaufanych sobie ludzi.

Jak pisze "GW", Giertych gotuje się do skoku. Za cztery lata Liga będzie miała całe pokolenie oblatanych w parlamencie trzydziestolatków, którzy mają wynieść go do władzy. Najpierw trzeba jednak zapłacić cenę - jak się przebudowuje partię, to trudno walczyć o dobry wynik wyborczy. Otworzył tyle frontów, że można się pogubić - pisze "Gazeta Wyborcza".



Coraz bardziej mi się "podoba" ten Giertych... 8)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-24, 00:01   

Drogi Łukaszu:
Łukasz napisał/a:
Myślę iż Zygmunt mentalnie jest jeszcze przed dniem wejścia Polski do UE.

Niewątpliwie masz rację! Nigdy nie identyfikowałem się z Sowieckim Sojuzem i nie zamierzam identyfiować się z Jewropejskim Sojuzem, bo tak fonetycznie brzmi UE po rosyjsku.
Łukasz napisał/a:

Wciąż traktuje wszystkie kwestie Europejskie z perspektywy My-Oni. Czas chyba pogodzić się z faktem, że nasz kraj należy do zjednoczonej Europy i częściej używać słowa “razem”.

Już w tym momencie odczuwam Łukaszu, że próbujesz mi coś narzucić!!!
A jeżeli nie pogodzę się NIGDY!!! tj. do końca swego życia z tym faktem, TO CO???
Jeżeli będę czytał ND i słuchał RM TO CO???
Nie jestem godny miana Polaka, Człowieka, czy może jednego i drugiego, można mnie dowolnie obrażać. Tak jak to zrobił BLINK, przytaczając, takie, a nie inne cytaty.
Czy większość NIGDY się nie myli? Czy większość ZAWSZE ma rację?
Mam prawo będąc w mniejszości do takiego samego szacunku, tym bardziej, że mam świadomość, że to nie większość decyduje o mojej ludzkiej godności!

Łukasz napisał/a:
A teraz napiszę coś, co dla niektórych jest bardzo kontrowersyjne:
Jestem za zjednoczoną Europą :-)
Uważam, że UE powinna ewoluować w stronę stworzenia jednego państwa – Europy narodów, a nie odseparowanych od siebie suwerennych państw jakby chciał Zygmunt.
Może obecne państwa w swoich granicach staną się stanami?
Chciałbym w przyszłości uważać Polaka, Niemca czy Szweda, Czecha czy Hiszpana za obywateli jednego państwa.

Wiele było utopii, ale ta jest moim zdaniem najniebezbieczniejsza i nie nowa.
"...Gdy związek nasz bratni, ogarnie ludzki ród..." śpiewano w Międzynarodówce, oficjalnym hymnie komunistów. Zamierzeniem komunistów było zniesienie granic i wprowadzenie systemu komunistycznego we wszystkich państwach
Wszystkie tego typu utopie mają to samo miałkie podłoże. Nie uwzględniają, kultury, historii narodów i próbują ich wcisnąć do jednego worka nie pytając, czy będzie im to się podobało. Utopia UE ma zapewnić zrównoważony rozwój wszystkim krajom, ale jak ostatnie doświadczenia pokazały zawsze znajdą się równi i "równiejsi". Krajów takich, jak Niemcy, czy Francja nie dotykają żadne sankcje, gdy nie wypełniają norm unijnych, które kraje te zresztą dobrowolnie same ustanowiły. Zamiast sztywnych sankcji nastąpią "reformy" UE, tak by silni nie ponieśli żadnych konsekwencji i takie jest życie drogi Łukaszu, jakbyś nie wiedział.
Dopuszczenie pełnej różnorodności w postaci suwerennych państw leży w interesie nas wszystkich.
Cytat:
"Wszystko ma być niebieskie. Ponieważ nie wolno malować domów na żółto, żółci czasem malują sobie na żółto ich wnętrza. Niebieskich strasznie to brzydzi, ale tam jeszcze ich władza nie sięga. Mówią więc: żółć się w domu po kryjomu" - Kinga Dunin

Niestety tak jak w tym cytacie, zarówno komuniści, jak euroentuzjaści żądają by na forum
społecznym nie przyznawać się do swojej wiary i religijności. Dopuszczają natomiast prywatną religijność, traktując różne "wierzenia" jednakowo.
Dla Polski i Polaków wiara w Boga nigdy nie była "wierzeniem", ale najgłębszym SENSEM BYTU.
Ten sens w znaczeniu społecznym UE pragnie nam Polakom zabrać!!! Temu służą ataki na RM, które najpełniej realizuje postulat obecności katolików w życiu społecznym i politycznym. Ale gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą. Zaatakowanie przez ND prof. Kłoczkowskiego za przeszłość agenturalną, czy Miłosza za wyrzekanie się wiary katolickiej i polskości w związku z umieszczeniem jego zwłok w panteonie polskim na Skałce spotkało się z krytyką ND przez JE J.Życińskiego, który uchodzi za bardzo "poprawnego politycznie" biskupa.

Łukasz napisał/a:
Jeśli chodzi o biurokrację to przecież występuje ona dlatego, że każde z państw UE che mieć własne regulacje w różnych kwestiach. Jeśli powoli zastąpimy nasze prawo, prawem UE biurokracja powoli zniknie.

To nie jest prawda. Polska proponowała UE, że dla realizacji jednego z zadań użyje 25% liczby biurokratów proponowanych przez UE, na co UE ZARZĄDAŁA takiej liczby, jaką ona
ustaliła.
Trudno mi w tej chwili ustalić, czego to tyczyło, ale jeśli będzie to dla Ciebie ważne mogę spróbować.

Łukasz napisał/a:
Nierozerwalnie z działaniem UE związana jest kwestia przejrzystości działania instytucji. Przecież już dzisiaj wchodząc na strony Naszego Parlamentu Europejskiego http://www.europarl.eu.in.../default_pl.htm
mamy możliwość zapoznania się z jego pracą. Istnieją instytucje udzielające informacji i zbliżające obywateli do Parlamentu. http://europa.eu.int/index_pl.htm http://www.euroinfo.org.pl/.

Czy naprawdę nie słyszałeś o korupcji w UE, o wymianie całej KE, o przekrętach w bankach nadzorowanych przez UE?

Łukasz napisał/a:
Korzystajmy z doświadczeń zachodnioeuropejskich krajów gdzie od wielu lat trwa rozwój społeczeństw obywatelskich. Tamtejsze rządy i organizacje pozarządowe dbają o to aby obywatel miał jak najwięcej informacji o działaniu administracji, urzędów.

Nie ma przejrzystości tam, gdzie ilość przepisów wzrasta nieomal w postępie geometrycznym. Gdzie decyzję o tym, kto ma rację podejmuje sąd w oparciu o argumentację najlepiej opłacanych adwokatów.
Zapytaj w Polsce radcy prawnego, jak jest, jakie postępowanie jest zgodne z obowiązującym prawem? Uzyskasz odpowiedź, a jak Pan chce, żeby było?
I taka, a nie inna jest rola prawników, w świecie, gdzie podstawą prawa, jest prawo stanowione przez większość obywateli, a nie prawo naturalne.
A większość obywateli jest doskonale urabiana przez ośrodki trudniące się socjotechniką i psychologią społeczną. Na czele tej drabinki stoją bardzo duże pieniądze i kółko się zamyka.

Łukasz napisał/a:

Za jakiś czas będziemy komunikowali się z urzędami za pośrednictwem Internetu a nie chodzili po polskich urzędach odsyłani od okienka do okienka – od Annasza do Kajfasza.

Więcej! Informatyka wkracza we wszytkie obszary życia. W jakim stopniu będzie tego życia ułatwieniem, a w jakim stopniu zniewalającym koszmarem?
Czy apokaliptyczne "Bez znaku Bestii nie będzie można sprzedać, ani kupić", to nie jest perspektywa chipa, wielkości ziarnka ryżu w organiźmie, zastępującego DO,PESEL,Legitymację ubezpieczeniową, kartę płatniczą, GPS itd, itp.

Łukasz napisał/a:

Wreszcie mam nadzieję, że UE pomoże naszemu społeczeństwu rozprawić się z ekstremistami, nacjonalistami i neofaszystami szukającymi wśród obywateli polskich wrogów publicznych. Mam nadzieję, że instytucje europejskie broniące praw człowieka nie pozwolą władzom polskim (obojętnie kto i kiedy doszedłby do władzy) na łamanie tychże praw.


I tu jest zawarta dla mnie NAJPOWAŻNIEJSZA GROŹBA!!!
Kto ma decydować o tym, czy jestem ekstremistą? Czy jeżeli będę przeciwny wszczepianiu chipa mojemu dziecku, w ramach programu prewencji przeciw terroryzmowi, to czy już będę ekstremistą, czy jeszcze nie? Czy Stefan Kardynał Wyszyński, który jest dla mnie najwyższym autorytetem, był nacjonalistą, czy nie? Czy bezpodstawne oskarżanie Młodzieży Wszechpolskiej o neofaszyzm jest możliwe do zweryfikowania, czy nie?

Kilka lat temu, kiedy w internecie można było więcej znaleźć, w internetowym piśmie "Wolnomularz Polski" znalazłem definicję współczesnego patriotyzmu, jako podporządkowania się organizacjom międzynarodowym i ich umacniania.
Dlatego nie z ND, czy RM, ale bezpośrednio od ŹRÓDŁA znam plany MASONÓW!!! , którym Ty uległeś. Dlaczego? Zastanów się!
PS.
Ferbik, Twojej wypowiedzi nie rozumiem, jest pisana jakimś dziwnym slangiem, którego nie kumam. Poza tym, że jest obraźliwa względem O.Rydzyka, narusza regulamin tego forum, prawo i dobry obyczaj. Piszę również w innym interesującym mnie temacie Sport.
Nie muszę pisać w innych działach, które mnie nie interesują.
Owszem jestem "nasłany" przez O.Rydzyka, który jak wiemy posiada helikopter, maybacha, imperium, moherowe wojsko i stanowi najpoważniejsze zagrożenie dla Kościoła Katolickiego, Unii Europejskiej, Polski, Moniki Olejnik, Platformy Obywatelskiej, Wojska Polskiego itd, itd... oraz wszystkich idiotów piszących takie bzdury.
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-24, 07:43   

Cytat:
Jeżeli będę czytał ND i słuchał RM TO CO???
Nie jestem godny miana Polaka, Człowieka, czy może jednego i drugiego, można mnie dowolnie obrażać. Tak jak to zrobił BLINK, przytaczając, takie, a nie inne cytaty.
Czy większość NIGDY się nie myli? Czy większość ZAWSZE ma rację?


To sam sobie szkodzisz, chociaz moze juz nawet nie, bo zostales do szpiku kosci przezarty przez jad i nienawisc saczona przez te media.
Bardzo Cie prosze, nie klam. W calej mojej wypowiedzi nie padly slowa, ktore mial by Ciebie obrazic. Niestety, problem jest taki ze Ty sam za bardzo sie utozsamiasz z ND i RM ale to juz nie moja wina. Roznica pomiedzy nami jest jeszcze taka, ze w mojej wzji Polski istnieje wolnosc, prasy, mediow wypowiedzi, dlatego Ty nadal bedziesz mogl czytac i ogladac to co chcesz. A w Twojej wizji, kiedy rzadzy absolutne objeło by LPR i jemu podobni ja czyta tego co bede chcial juz nie bede mogl, bo bedziemy mieli CENZURE, oczywiscie dla dobra Polski, Rodziny, Ligi i Kościoła.
Wiec, prosze, nie unos sie tak, bo obrazic Cie nie chcialem. Gdybym chcial to uwierz, potrafie bo jak chce to wredne i zlosliwe bydle jestem.

Coraz czesciej zastanawiam sie czy wymiana z Toba jakichkolwiek uwag i dyskutowanie ma wogole sens. Zyjesz w swoim malym swiecie gdzie wszystko jest doskonale juz uksztaltowane. Wszystkiemu w nim sa winni, Zydzi, Masoni, UE i wszystkie partie inne niz skrajna prawica. Caly czas porownujesz UE, do ktorej przystapilismy bo wiekszosc obywateli tego chciala, do Zwiazku Republik Radzieckich, czego nawet juz nie chce mi sie komentowac bo czlowiek na poziomie powinien widziec roznice. W Twoim świecie, prawde mowi tylko RM i ND, reszta klamie, mija sie z prawda i oczywiscie jest idiotami mowiacymi i piszacymi bzdury (przy okazji i kto kogo tutaj obraza). Teraz czepiasz sie nawet Czz. Milosza i internetu, co dla mnie jest juz ostatecznym potwierdzeniem tego ze osiagnales poziom w ktorym sam juz nie potrafisz myslec, tylko myslisz to co uslyszales i przeczytales w RM i ND, smutne.
 
   
Zygmunt Stary
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-24, 18:27   

Drogi Blink:
Zadaję sobie pytanie, czemu miał służyć Twój post? I odpowiadam sobie:
1.Potwierdzeniu Twoich założeń, że ktoś kto słucha RM i czyta ND nie może nie być przesączony jadem sączonym przez te media w następujących kwestiach:
a)porównywanie UE ze Związkiem Radzieckim
A niby dlaczego nie można porównywać? Czy UE jest jakąś świętością, czy co?
A metody rządzenia wcale się niezmieniły, tyle że pięść, but i pałkę zastąpił czek, opłaceni prawnicy(falandyzujący), socjotechnika, psychologia społeczna itp.
Trzeba być oszołomem, żeby nie widzieć tych zjawisk i naiwnie wierzyć w bajeczki o solidarności międzynarodowej i wyrównywaniu szans. Chyba, że ktoś zamierza na tym upiec swój dobrobyt kosztem najbiednieszych, kosztem innych narodów.
b)podkreślanie znaczenia masonerii w kształtowaniu świata
Masoneria jest nazywana również, a może przede wszystkim przez samych masonów "sztuką królewską". Jest to sztuka rządzenia w taki sposób, aby samemu pozostawać "w cieniu". Nie można nie doceniać znaczenia masonerii w kształtowaniu politycznej rzeczywistości i oszołomem dla mnie jest ten, kto wpływy jej minimalizuje, lub całkowicie odrzuca. Przez sam fakt tajności, masoneria nie wpisuje się w demokrację, ale "nadpisuje" się nad nią.
c)podkreślanie znaczenia kultury chrześcijańskjej i polskiej tradycji narodowej
Duma z własnej historii jest tym, czego Polakom najbardziej brakuje. Czasami dopiero, kiedy widzimy Amerykanina(który ukształtowany został w opinii, że jest najlepszy), Brytyjczyka(Davis), czy Hindusa(Raina) zachwycającego się polską historią potrafimy dostrzec prawdziwe PERŁY w naszej tysiącletniej historii.
- zwycięstwo pod Grunwaldem, gdzie wojska polskie stanęły naprzeciw EUROPEJSKIEJ armii ZAKONNEJ śpiewając przed walką BOGURODZICĘ.
- głęboką tolerancję dla wszystkich narodów, w szczególności wobec Żydów. Takiej tolerancji nigdzie na Zachodzie nie było. Często było to przez Żydów wykorzystywane i co najmniej nie doceniane.
- obronę Jasnej Góry przed Szwedami. Ta walka nigdy nie była i będzie tak jak Powstanie Warszawskie zrozumiała dla tych, co Polakami nie są.
- zwycięstwo Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, wówczas ratujące Europę przed islamem. Nie byłoby rozwoju cywilizacyjnego Europy, bez tego zwycięstwa,
- zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej 1920r. Bylibyśmy republiką sowiecką.
- protesty robotnicze 1956, 1970, 1980 zmieniały kształt komunistycznej tyranii
Wszystkie te zwycięstwa nie dokonałyby się bez głębokiego umocowania chrześcijaństwa w duszy większości Polaków.
d) podkreślanie znaczenia wolności dla chrześcijaństwa i człowieczeństwa
WOLNOŚĆ to WYBÓR DOBRA. Nikt nie może mnie zmuszać w imię czegokolwiek do wyboru zła. Oczywiście pojęcie DOBRA jest różne u różnych ludzi. Możliwe jest przez uczciwą dyskusję zweryfikowanie tego pojęcia w oparciu o PRAWDĘ.
Natomiast zrelatywizowanie pojęcia DOBRA i PRAWDY prowadzi do TOTALNEGO zagubienia się człowieka w rzeczywistości.Wprowadzenie zaś CENZURY
niczego nie załatwia i nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek zdrowomyślący mógł o tym myśleć i mówić. Skąd masz tę wiedzę Blink?
Nie można jednak za WSPÓLNE pieniądze dokonywać planowanej demoralizacji lub przez zaniechanie do niej dopuszczać. I przed takimi zjawiskami społeczeństwa na całym świecie się bronią.
To co miało miejsce w Polsce po 1989r. w propagowaniu pornografii, nierządu, stręczycielstwa, było nie do pomyślenia w innych cywilizowanych społeczeństwach.
d) pisanie, czy mówienie o Żydach
Monopol do pisania o Żydach ma w Polsce tylko Gazeta Wyborcza. Pisanie gdziekolwiek indziej o Żydach jest ANTYSEMITYZMEM. O Żydach należy w Polsce pisać "na kolanach", lub nie pisać wcale. Podawanie nawet autentycznych faktów, jak ten o dominacji żydowskiego kapitału na rynku USA już jest Antysemityzmem. Podkreślam! Polska była najbardziej tolerancyjnym krajem wśród krajów Zachodu. Przypisywanie Polakom nienawiści i nietolerancji przez samych Żydów doprowadziło do wzrostu nastrojów antyżydowskich w Polsce. Ja sam jestem tego dowodem. Dość dawno temu, kiedy jeszcze nie czytałem ND w TVP usłyszałem zdanie oficjalnego przedstawiciela Izraela, że "Polacy antysemityzm wyssali z mlekiem matki". Od TEGO zdarzenia, wobec TAKIEJ diagnozy, przestałem wypierać się że jestem antysemitą.
Nie dostrzegam tego jadu w ND i RM, natomiast dostrzegam go i to sporo w TVP, obecnie po zmianie prezesa również. Twierdzisz, że nie dostrzegam jadu, bo jestem nim przeżarty. Nie mój drogi. Mam w domu również książki bpa Życińskiego i w kwestiach, w których jest on uczciwy, chętnie się nimi posiłkuję.
Niestety Blink, człowieka można również obrazić obrażając jego przyjaciól. A takim moim przyjacielem jest ND. Przyjaciel nie jest wyrocznią i od czasu do czasu trzeba mu coś wybaczyć, lub niekiedy zmilczeć, gdy głupio gada. Ale ND znacznie poszerza horyzonty. I nie przypadkiem prof.Wolniewicz, bądź co bądź ateista i wybitny myśliciel wypowiada się na temat RM i ND generalnie pozytywnie.
2.Zanegowanie innej niż Twoja wizja rzeczywistości.
Rozwój społeczny marksizm tłumaczył przez walkę klas, współczesny liberalizm próbuje tłumaczyć za pomocą konsekwencji ekonomicznych popytem i podażą, konsumpcjonizmem. Klient nawet wkroczył do edukacji.
Dlaczego więc inne koncepcje są tak zajadle zwalczane. Dlaczego neguje się wpływ ludzi dysponujących zdecydowaną większością kapitału światowego na kształt świata?
Przecież Georg Soros stwierdził, że dopóki nie poznał procesu stwarzania, nie doceniał jaka to przyjemność być bogiem.
Jest jeszcze inna koncepcja opisana w książce Ervina Laszlo "Systemowy obraz świata",
jednak i ona nie wnosi nadziei, bo o węzłach systemu społecznego decydują tylko wielcy tego świata, dla samych siebie stwarzając świat uporządkowany, natomiast wszystkich innych pogrążając w chaosie. W myśl zasady "W tym ogólnym bałaganie, niechaj dla nas coś zostanie".
3. W swojej pysze dowartościowujesz się kosztem innych.
Blink napisał/a:
...osiagnales poziom w ktorym sam juz nie potrafisz myslec...

Blink napisał/a:
Coraz czesciej zastanawiam sie czy wymiana z Toba jakichkolwiek uwag i dyskutowanie ma wogole sens

Kimże Ty jesteś, żeby w ten sposób zwracać się do innych ludzi?
Imputujesz mi myślenie partyjne i podobne bzdury!
Tym się różnimy!
Ale okazuję Ci wielkoduszność i zwalniam od odpowiedzi na mój post.
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-24, 18:56   

Zygmunt Stary napisał/a:
Ale okazuję Ci wielkoduszność i zwalniam od odpowiedzi na mój post.

Stary, nawet nie zamierzalem. Szkoda moich palcow. Nie mam w zwyczaju kopac sie z koniem.
 
   
Zygmunt Stary
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-24, 22:44   

Jaro napisał/a:
Do "Gazety Wyborczej" dobiegają głosy oburzenia na Giertycha z różnych zakątków kraju.

Jestem przekonany, że głosy oburzenia na Giertycha ze strony działaczy LPR nie są kierowane do Gazety Wyborczej.
Gdyby jednak tak było, to tych "działaczy" należałoby się czym prędzej pozbyć.
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-09-24, 23:25   

Zygmunt Stary napisał/a:
Gdyby jednak tak było, to tych "działaczy" należałoby się czym prędzej pozbyć.



Mówisz już, niczym sam Giertych, który pozbywa się ze swoich szeregów swoich działaczy partyjnych...
N/C
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-25, 11:17   

Nie bądź durny - idź do urny! :twisted: :twisted: :twisted:
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2005-10-05, 08:05   I znowu będzie o ROMANIE

Topnieją szeregi Ligi Polskich Rodzin

"Rzeczpospolita": W kilku dużych powiatach działacze Ligi Polskich Rodzin rozwiązali struktury partii.
Tak stało się w Elblągu, Kętrzynie i Ostródzie. Wcześniej do dymisji podał się zarząd wojewódzki, a jego szefowie z eurodeputowanym Mirosławem Rogalskim na czele wystąpili z Ligi. Swoją byłą partię nazwali "sektą Romana Giertycha" i "imperium strachu, w którym ludzi zmusza się do podpisywania lojalek".

Wszyscy byli działacze odeszli w proteście przeciwko narzucaniu przez szefa LPR Romana Giertycha list wyborczych, ze "spadochroniarzami" z odległych miast.

W efekcie cała LPR zdobyła w regionie jeden mandat. W Olsztynie do Sejmu wszedł Edward Ośko, miejscowy adwokat i radny. To on został pełnomocnikiem LPR w regionie. Ma stworzyć nowe struktury w miejsce rozwiązanych. Nie wiadomo jednak, czy znajdzie chętnych. Secesjoniści już ogłosili, że niedługo zarejestrują nową, prawicową partię.



Jak widać Roman nie poprzestaje na swoim...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW