R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ruch Poparcia Palikota w Sejmie - rozważania różne
Autor Wiadomość
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-02-09, 16:59   

Nie jestem ekspertem od tego typu "zagrywek" na naszej scenie politycznej, jednak nie wydaje mi się, żeby Palikot mógł się obawiać kogokolwiek w swojej partii.

ourson napisał/a:
miko 005 napisał/a:

hiszpan napisał/a:
Rozgrywka z Grodzką ? Jaka rozgrywka ? Na czym miała polegać ?

Albo świetnie udajesz, albo ...


Nic dodać nic ująć 8)


Cóż, chyba to drugie :grin:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-09, 17:16   

hiszpan napisał/a:
Nie jestem ekspertem od tego typu "zagrywek" na naszej scenie politycznej, jednak nie wydaje mi się, żeby Palikot mógł się obawiać kogokolwiek w swojej partii.


Ale ja już pisałem o tym że Palikot nie musi si nikogo obawiać. Wystarczy że się obawia o jedność klubu/ugrupowania.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-09, 18:20   

a niby dlaczego jak cała partia zagłosowała za odwołaniem ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-09, 22:19   

bAN, nie wiem, może powód jest inny, może na razie nikt nie chce się otwarcie opowiedzieć (oprócz Wandy Nowickiej) - ale dla mnie jest zupełnie jasne że powód odwołania był inny niż oficjalnie podawany...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-02-09, 23:00   

Większość, o ile nie cała partia RP jest przeciwko niej. Nie wiem, czego się tam doszukiwać :smile:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-09, 23:43   

hiszpan napisał/a:
Nie wiem, czego się tam doszukiwać
Konfliktu z Palikotem. Coś nie zagrało na linii Palikot-Nowicka i zamieszanie z premiami stało się pretekstem do rozliczeń z Nowicką.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-10, 08:37   

Cytat:
"Być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale ja się do takiej roboty nie nadaję" - powiedział Faktom TVN Janusz Palikot o swojej klubowej koleżance.


ale rzecz jasna wszystko gra ;-)

Co do samego Ruchu Palikota - pomimo mocnej rekomendacji szefa posłowie postanowili jednak zaczekać z usunięciem Wandy Nowickiej z klubu (bo zadeklarowała współpracę) - jaką współpracę mogła zaproponować i komu, skoro cały klub podobno jest przeciw niej?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-02-10, 08:57   

ourson napisał/a:
Cytat:
"Być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale ja się do takiej roboty nie nadaję" - powiedział Faktom TVN Janusz Palikot o swojej klubowej koleżance.


ale rzecz jasna wszystko gra ;-)


Oczywiście gra. Dobrze, że jest Palikot. Można się pośmiać. Popodziwiać. Również bicie piany przez innych, ich nerwy i niedowierzanie :grin: Oczywiście zdanie wyrwane z kontekstu wypowiedzi, specjalność naszych środków masowego przekazu. Stać go na tego typu dokarmianie mediów oraz całej publiki. Przynajmniej nie jest nudno.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-10, 10:10   

hiszpan napisał/a:
Dobrze, że jest Palikot. Można się pośmiać.


tak, pajacowanie wychodzi mu nieźle ;-)

Problem polega na tym, że pomimo zupełnie odmiennych poglądów miałem cień nadziei na zmianę jakościową w polskiej polityce. Zmianę na lepsze.... szkoda, nie udało się ;-)

hiszpan napisał/a:
Oczywiście zdanie wyrwane z kontekstu wypowiedzi, specjalność naszych środków masowego przekazu.


Wypowiedź brzmiała mniej więcej tak:

"W naszych czasach nawet twardej wymiany poglądów się nie uważa za formę przemocy... a czytając to podświadomie czyli psychoanalitycznie być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną bo ja nie jestem typem człowieka który do takiej roboty się nadaje."

wiesz, zdanie jest średnio wyrwane z kontekstu... zresztą jakiekolwiek stwierdzenie że jakakolwiek kobieta chce być zgwałcona wypowiedziane w jakimkolwiek kontekście jest po prostu poniżej pewnego poziomu... i jeśli celem miało być tylko zwrócenie na siebie uwagi to jak napisałem wyżej... spodziewałem się jednak czegoś rozsądniejszego...


O trochę innym aspekcie tej sprawy dość ciekawie napisał Szymon Hołownia

Szymon Hołownia/WPROST napisał/a:
Posłanka Anna Grodzka ma zostać wicemarszałkiem Sejmu. Lewicowe i lewackie środowiska już są półprzytomne z ekstazy, już wieszczą: teraz odmieni się los świata! Inwokują: o, wytęskniona chwilo, w której zbledną historyczne porażki! Niemcy przyznają, że przegrali pod Legnicą, PKB zaraz przekroczy sto procent, kolej zacznie działać, lód w Arktyce stwardnieje, Nergal wyjedzie na Oazę Dzieci Bożych!

Ja nie wiem: dlaczego Ruch Palikota spóźniał się z mesjańskim przesłaniem? Dlaczego zwodził marszałkinię Nowicką, skoro dopiero dzięki tej, Grodzkiej, umęczona Polska stanie wreszcie u bram raju? Zaprawdę, mogłoby to trwać i trwać – ja tak kocham patrzeć, jak zarażeni wirusem napadowej miłości do tzw. postępu politycy i publicyści przy każdej okazji, która pozwala im odsłonić liberalny neofityzm, odprawiają swe radosne nabożeństwo. Jak piętrzą bezrozumne, romantyczne trele.

Osobiście nie mam nic przeciwko pani poseł Grodzkiej, to miła osoba, była kiedyś gościem w jednym z moich programów, rozmawialiśmy o transseksualizmie. O jej kompetencjach politycznych nic mi nie wiadomo. Słyszałem, co mówiła o posłance Grodzkiej jej koleżanka z Wiejskiej (podobno doktor habilitowana) Krystyna Pawłowicz, i uważam to za czyste chamstwo. Tyle o faktach. Pogadajmy jednak o ideach.

W całej tej sprawie nie daje mi bowiem spokoju wyraźna niekonsekwencja. Z jednej strony, ci, którzy wicemarszałkowanie (feministki każą mówić pewnie: wicemarszałkiniowanie) pani poseł Grodzkiej uznają za wydarzenie zbawcze, przekonują, że chodzi o to, by „promować inność”, by Polacy nauczyli się szanować różnorodność. Dzień później, w kolejnym radiu czy gazecie, tłumaczą jednak, że właśnie nie ma tu żadnej inności, posłanka Grodzka musi zostać wicemarszałkiem, bo jest dokładnie taka sama jak reszta społeczeństwa. Z jednej strony środowisko, w którym działa pani poseł (tzw. LGBT, czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych), mówi: przecież my i wy jesteśmy identyczni, z drugiej: my jesteśmy różni i wy powinniście nas szanować. Marzy o pełnej asymilacji, ale chce ją osiągnąć przez tworzenie swoistego getta.

Swoją drogą nie rozumiem też, jak można do jednego worka wrzucać osoby o innej niż hetero orientacji seksualnej z osobami, które zmagały się z rzeczą zupełnie innego kalibru – zaburzeniem identyfikacji płciowej. To bardzo poważna dolegliwość, uwzględniana w klasyfikacjach WHO jednostka chorobowa, wymagająca skomplikowanej terapii. Czy z tego mariażu w ramach LGBT wynika, że bycie gejem też mam traktować w tych kategoriach? Mówiono mi, że to nie żadne zaburzenie, teraz okazuje się, że jednak tak?

Może wspomniane środowisko, zamiast próbować jechać okrakiem na dwóch rumakach, zdecydowałoby się wreszcie, na czym chce budować? Chce uparcie być elitarnym i domagającym się premii za odmienność klubem „innych” czy poddać się tym samym co wszyscy kryteriom – być ocenianym za geniusz w sztuce czy nauce, kompetencje w polityce, rzetelność w biznesie? Czy nie trąci szaleństwem świat, w którym występujący w towarzystwie człowiek za pierwszą wartą przedstawienia rzecz uznaje to, że jest gejem? Iwaszkiewicz, Szymanowski, Warhol, Capote, ba, nawet Elton John, wnieśli do historii świata coś więcej niż stwierdzenie, że mają inną niż ja orientację seksualną. Co wniesie do niej poseł Biedroń? Kim będzie na wysokim fotelu pani poseł Grodzka? Naprawdę wystarczy jej rola swoistej maskotki postępowców, bezpamiętnie okadzanej ikony św. Różnorodności?

Mam momenty, w których czuję się patriotą. Życzę wtedy dobrze każdemu parlamentarzyście. Wrodzony takt każe mi nie wnikać w ich osobiste przeżycia, nie interesuje mnie ich orientacja – politykom płacę nie za to, kim są, ale za to, co dla mnie robią. Dziś szczerze życzę więc pani poseł Grodzkiej, by tak się wykazała na polu naprawiania gospodarki, opieki społecznej, otwierania dostępu do kultury, żeby za parę lat nikomu nie przyszło nawet do głowy definiować ją przez jej transseksualizm. Jej frakcyjnym kolegom – by wreszcie zrozumieli, że najlepszym orężem w ich batalii o tzw. tolerancję nie będzie wcale poseł wabiący wyborców kolorową flagą, ale taki, na którego widok ludzie wzruszą ramionami i powiedzą: „Ten człowiek wspaniale pracuje, jakie to ma znaczenie: jest czy nie jest gejem?”.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-02-10, 12:01   

https://www.youtube.com/watch?v=OP90nZaYz84

ourson napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Dobrze, że jest Palikot. Można się pośmiać.


tak, pajacowanie wychodzi mu nieźle ;-)


Strach pomyśleć, co byłoby, gdybyśmy mieli w sejmie tych pajaców więcej. Na szczęście, są tam jeszcze ludzie normalni, pokroju Hofmana, czy Niesiołowskiego etc. Tak zwani, gentelmeni :grin:

ourson napisał/a:
Wypowiedź brzmiała mniej więcej tak:

"W naszych czasach nawet twardej wymiany poglądów się nie uważa za formę przemocy... a czytając to podświadomie czyli psychoanalitycznie być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną bo ja nie jestem typem człowieka który do takiej roboty się nadaje."

wiesz, zdanie jest średnio wyrwane z kontekstu... zresztą jakiekolwiek stwierdzenie że jakakolwiek kobieta chce być zgwałcona wypowiedziane w jakimkolwiek kontekście jest po prostu poniżej pewnego poziomu... i jeśli celem miało być tylko zwrócenie na siebie uwagi to jak napisałem wyżej... spodziewałem się jednak czegoś rozsądniejszego...


Mam nadzieję, że Nowicka poradzi sobie psychicznie z tym brzemieniem gwałtu (w sumie to jeszcze nawet nie zabrała głosu na ten temat - bo i o czym tu mówić :) ). Palikot nie pierwszy raz jest niezrozumiany. Proste i tępe biedaczysko. Taki jego los :smile:

ourson napisał/a:
O trochę innym aspekcie tej sprawy dość ciekawie napisał Szymon Hołownia

Szymon Hołownia/WPROST napisał/a:
Posłanka Anna Grodzka ma zostać wicemarszałkiem Sejmu. Lewicowe i lewackie środowiska już są półprzytomne z ekstazy, już wieszczą: teraz odmieni się los świata! Inwokują: o, wytęskniona chwilo, w której zbledną historyczne porażki! Niemcy przyznają, że przegrali pod Legnicą, PKB zaraz przekroczy sto procent, kolej zacznie działać, lód w Arktyce stwardnieje, Nergal wyjedzie na Oazę Dzieci Bożych!(...)


Do tych słów, najlepszy jest komentarz Palikota o Polskim kołtunie :grin:

Szymon Hołownia/WPROST napisał/a:
Mam momenty, w których czuję się patriotą. Życzę wtedy dobrze każdemu parlamentarzyście. Wrodzony takt każe mi nie wnikać w ich osobiste przeżycia, nie interesuje mnie ich orientacja – politykom płacę nie za to, kim są, ale za to, co dla mnie robią. Dziś szczerze życzę więc pani poseł Grodzkiej, by tak się wykazała na polu naprawiania gospodarki, opieki społecznej, otwierania dostępu do kultury, żeby za parę lat nikomu nie przyszło nawet do głowy definiować ją przez jej transseksualizm. Jej frakcyjnym kolegom – by wreszcie zrozumieli, że najlepszym orężem w ich batalii o tzw. tolerancję nie będzie wcale poseł wabiący wyborców kolorową flagą, ale taki, na którego widok ludzie wzruszą ramionami i powiedzą: „Ten człowiek wspaniale pracuje, jakie to ma znaczenie: jest czy nie jest gejem?”.


Prawdę pisze Hołownia :!: Jednak musimy jeszcze trochę poczekać, aby jego życzenia się ziściły. Póki co, Polska to kraj gentelmenów :grin: i wielkich "patriotów". Na szczęście zmianę pokoleniową już widać na horyzoncie. Nadchodzi :smile:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-10, 12:19   

hiszpan napisał/a:
Mam nadzieję, że Nowicka poradzi sobie psychicznie z tym brzemieniem gwałtu (w sumie to jeszcze nawet nie zabrała głosu na ten temat - bo i o czym tu mówić ). Palikot nie pierwszy raz jest niezrozumiany. Proste i tępe biedaczysko. Taki jego los


naprawdę przestaje Ciebie rozumieć... nikt w zasadzie nigdy nie napisał że nie zrozumiał Palikota. Chamstwo dość łatwo zrozumieć.

mylisz się też co do braku Komentarza Nowickiej:

Cytat:
O te skandaliczne słowa zapytaliśmy wicemarszałkinię. - Tej wypowiedzi nie da się skomentować w sposób poważny. Bardzo martwię się o pana Janusza Palikota. Wygląda na to, że przeszedł bardzo poważne załamanie nerwowe. Mam nadzieję, że szybko z niego wyjdzie. Chyba powinien udać się do lekarza jak najszybciej - powiedziała portalowi Gazeta.pl. Na temat dalszych kroków w tej sprawie nie chciała się jeszcze wypowiadać.

W podobnym tonie wypowiada się prof. Magdalena Środa. - Janusz Palikot ma chyba jakiś problem, zachowuje się jak zdradzony mąż. Przecież to tylko polityka! Myślę, że Janusz Palikot powinien odpocząć lub udać się do terapeuty. Może krótkie wakacje? Tylko bez towarzystwa kolegów z partii, bo ci mają chyba niedobry wpływ na szefa... - komentuje w rozmowie z nami.


A co do Hofmana czy Niesiolowskiego- nikt a przynajmniej nie ja nie spodziewał się po nich jakiejś szczególnej nowej jakości. Skoro więc Janusz Palikot zszedł w Twoich oczach do ich poziomu to chyba jest spora porażka...


i nie tylko Wanda Nowicka z RP to skomentowała

natemat.pl napisał/a:
H. Szymiec-Raczyńska, posłanka Ruchu Palikota: Obiecywaliśmy, że zmienimy język debaty. Janusz to przekreślił


z dalszej części wywiadu wynika że Pani Raczyńska specjalnie fanką Wandy Nowickiej nie jest, więc tym bardziej jej słowa są warte uwagi...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2013-02-13, 18:11   

Szokujące słowa Janusza Palikota na konferencji
Cytat:
- Wanda Nowicka wzięła pieniądze, złożyła deklarację i weszła w rolę ofiary. To jest mechanizm freudowski, który zastosował Donald Tusk z Leszkiem Millerem. To oni ją zgwałcili politycznie. To oni ją doprowadzili do sytuacji, z której będzie musiała się tłumaczyć do końca życia. Co ja mogę jej okazać? Tylko współczucie - powiedział.

Jego słowa, nie po raz pierwszy podczas tej konferencji, zdziwiły dziennikarzy. Pytany przez Klaudiusza Szlezaka z Polsat News, czy nie obawia się, że zostanie ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej nie pozostawił złudzeń. - Komisja Etyki Poselskiej jest parodią etyki. Ja mam nadzieję, że Magda Środa i prof. Hartman opracują jakiś kanon dla ich działalności - powiedział.

Tłumacząc swoje wcześniejsze określenia (mówił m.in. o "k...wie" w Sejmie - red.) podkreślił, że wszyscy Polacy używają tego słowa. - K...wo polityczne jest adresowane do Ewy Kopacz i Leszka Millera. To Kopacz namówiła Wandę do złamania słowa. To ona przyłożyła rękę do tego zła. Wanda Nowicka jest ofiarą - zakończył.

Na skomentowanie tego, co zaszło pomiędzy Nowicką a Palikotem, posłużę się opinią internautów:
Cytat:
~bazyli do ~KAT: jesteś w błędzie-to właśnie Palikot opuścił szeregi PO widząc zakłamanie i obłudę jak też i klęcznikowanie przed biskupami...pokaż drugiego takiego posła,który sam składa rezygnację z poselstwa ! Nie było i nie będzie takiego,bo idą tam dla kasy ! A swoją legitymację poselską oddał na WOŚP,gdzie sprzedano ja za ponad 20 tysięcy przyczyniając się do zakupu sprzętu dla chorych... ile dali hierarchowie kościelni ?! NIC ! I dlatego Palikot więcej robi dobrego,niż oni wszyscy ! Cwaniaczki z PiS odeszli i założyli SP,a Palikot za własne pieniądze zbudował struktury RP ! Dlaczego nie doceniacie tego ?! Wybierajcie dalej pomiędzy PiS a PO,tylko nie narzekajcie wiecznie,że źle wam się żyje,bo to już nudne się robi.

Szczególnie zwróciłem uwagę na powyższy wpis. Oglądałem dzisiaj konferencję prasową i właśnie takim stwierdzeniem Palikot zamknął usta dziennikarzom. Nie mogli zaprzeczyć, że jako jedyny zrzekł się mandatu posła i jako jedyny sam stworzył swoje ugrupowanie.
Cytat:
~czwarty wymiar do ~KAT: Jestes za glupi aby rozumiec Palikota . To jest filozof i wszystko co mowi ma
inny wydzwiek niz dociera do tepych koltunskich glowek . Dla was zostal penis
i swinski ryj a przeslanie bylo calkiem inne tylko nie dotarlo .
Do was przemawia Rydzyk i smolenski wybuch . Ktos kto przeczytal jedynie
katechizm i Nasz Dziennik ewentualnie Gazete Polska jako" kryminal" nie moze sie rownac z czlowiekiem , ktory pozarl gore ksiazek w tym rowniez Biblie .
zwiń

Cytat:
~xy do ~MME: "Przecietny Kowalski" wlacza TVN i slucha jak swinia grzmotu tego, co mu tam serwuja wytrawni "architekci" ludzkich umyslow, i jak mowia-wraz ze stosownym uzasadnieniem, ze dany osobnik jest cacy, to Kowalski uwaza tegoz za cacy, jak powiedza, ze ktos jest be, to Kowalski lyknie to jak pelikan...Proste jak drut.Dziennikarze juz dawno rozszerzyli swa "misje" i "poslannictwo" z informowania o wydarzeniach na "uswiadamianie" motlochu "co ma o tym wszystkim myslec"...

Cytat:
~stary człowiek i może: Tak się boją w sejmie Palikota że zrobili z niego knajaka- woźnicę z węglowej platformy (starsi wiedzą o czym mówię) .
Cała ta zgraja hipokrytów odsądzająca Palikota od czci i wiary kompletnie nic nie rozumie z tego co się stało i co się dzieje . No i nie ma się czemu dziwić . Głupawy i tępy katonarodek , opętany kościelną retoryką , opartą na obłudzie i hipokryzji , udaje świętoszka , wpatrzony w wybranych przez siebie cwanych cyników z sejmu .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-13, 19:36   

Cytat:
pokaż drugiego takiego posła,który sam składa rezygnację z poselstwa !

Proszę bardzo....np. Adam Grad. Sądzisz cogito, że cytując "głos ludu" z różnych forów zrobisz wrażenie "siłą argumentów" ? :grin:
http://www.google.pl/#hl=...iw=1366&bih=626
Palikot rzeczywiście baaardzo się "poświęcił"..... :grin:
http://wiadomosci.gazeta....html#BoxWiadTxt
Cytat:
"Zawsze będziemy walczyli z ku***wem w polskiej polityce"

To jest cytat z osoby będącej prawdziwym "mężem stanu" polskiej polityki..... Zbawca narodu....słońce i jutrzenka prawdziwej wolności..... Norrrmalnie "złoty cielec," za którym....w/g mnie tylko ktoś głupi lub.....naiwny jak cielę, może "iść" O cfaniakach chcących dorwać się do kręcenia lodów, nie zapominam 8)

By było jasne.....cała "wierchuszka palikociarni jest siebie warta..... Nowicka też. Gwiazda polityki a we łbie pusto jak w walącej się stodole.... :grin:

Uprzedzając odpowiedzi, dodam jeszcze, że prawie cała nasz pseudoelita polityczna to bagno.... Palikot i sp. nie są wyjątkami.
W tzw. krajach stabilnej demokracji, politycy walczą głównie o głosy tzw. klasy średniej ( prawnicy, menagerowie, lekarze, inżynierowie, urzędnicy, itp ) i muszą ich przekonać do siebie i potem starać się dotrzymać danego słowa, bo w innym przypadku następne wybory mają przegrane. W Polsce jeszcze długo wystarczy nagadać głupot, pokazać sztucznego penisa, czy wypić szczeniaczka i "naród" leci jak w dym. Ba....jeszcze niedawno wystarczyło się skrzyknąć jako Partia Przyjaciół Piwa i miejsce w Sejmie było pewne. Dlaczego ?
Bo ciemny lud przekupić można "bele czym," zaś mądrego przekonać ciężko... A głosy obu, są tak samo ważące..... 1 = 1
Całość zamieszania z Palikotem przypomina mi niejakiego Stana Tymińskiego, którego "naród" chciał za Prezydenta RP....bo miał czarną teczkę
Dziś nikt z osób, które chciały się za niego dać "pociąć" sobie tego nie przypomina....Tak samo będzie z Palikotem. Jestem o tym całkowicie przekonany. Palikot jest zwyczajnie za "cienki w uszach" . Pozdrawiam. :smile:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-02-13, 20:10   

:smile:

panteon

1. Dlaczego według Ciebie za Palikotem może iść tylko osoba głupia ?
2. Co różni Palikota od Tuska i Kaczyńskiego ?
3. Jakie korzyści chce osiągnąć Palikot "kręcąc lody" ? Co masz dokładnie na myśli używając tego stwierdzenia ?
4. Dlaczego, wspomnianej wcześniej dwójki nie można nazwać cwaniakami, a Palikota owszem ? Co to znaczy być cwaniakiem ? Czy to coś złego ?
5. Jak myślisz, ilu wyborców w Polsce nie jest ciemnych i głupich ? Ilu mądrych i jasnych ? Na kogo głosuje w Polsce osoba mądra ? Do jakich zaliczasz się Ty ?
6. Co uważasz za "czarną teczkę" Palikota ?
7. Jak długo jeszcze będzie istnieć partia Palikota ? Co doprowadzi do jej upadku ?
8. Kto jest Twoim ulubionym, żyjącym politykiem, którego zachowanie i działalność dawałbyś za przykład ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-13, 22:04   

:grin: A kim Ty jesteś hiszpan, żeby mnie przepytywać ? Obal moje poglądy siłą SWOICH argumentów. Zadawać pytania to wiesz....każdy (..... ) :wink: potrafi. Gorzej uzasadnić swoje.
1. Nie tylko głupia, ale też naiwna. Potrafisz czytać ? :razz:
2. Tusk z Kaczorem różnią się od Palikota wzrostem, wykształceniem, kolorem włosów itp... zaś w szczególności, np tym, że są politykami w miarę, przewidywalnymi. Tak np z brzegu, pierwsza różnica. Co nie zmienia faktu, że nie zagłosuję na żadnego z nich.
3. Jakie korzyści ? Nie bądź aż taki naiwny....Każdy kto idzie do polityki, idzie po "korzyści" . Jakie ? A pomyśl....np. co porabia większość tzw. emerytów politycznych, którzy w polityce coś osiągnęli. Lech Wałęsa, Kwaśniewski, Buzek, Bielecki, Belka, zaś za granicą np. Gerhard Fritz Kurt Schröder... :wink: Polityka to znajomości, koneksje, układy i wiedza.....zaś całokształt przekłada się na pieniądze i władzę....nawet po zakończeniu kariery politycznej. Jasne ? No,chyba, że kasiorka jaką posiada Palikot zrobiła na Tobie tak kolosalne wrażenie, że uważasz ją za szczyt możliwości....
4. Biedactwo nie zauważyło, że nie pisałem w poście ani słowa o Tusku i Kaczyńskim... ( bo zdaje się temat nie jest o nich ??? ) Ukoję twoją ciekawość i napiszę, że to też cfaniaki :razz: Tylko oni są zawodowcami, zaś Palikot ( moim zdaniem, amatorem ). Co nie oznacza, że się nie uczy....cały czas :wink:
5. Ilu jest i jakich wyborców ? A nie liczę....tylko patrzę kogo wybierają. No i efekty są załamujące....dobrze nie jest.... A jest dobrze ? :razz:
Na kogo ja głosuję ? Od czasu wyborów prezydenckich ( Lech W. kontra Tymiński ) oddaję w każdych wyborach głos nieważny. Dlaczego ? Bo nie mam swojego kandydata, o partiach nie wspominając. Nie ma w Polsce ludzi mądrych ? Są, tylko oni nie pchają się w większości do bagna, jakim jest w Polsce tzw. polityka.
6. Czarna teczka ? To hiszpanie symbol....znasz znaczenie symboli ? :roll:
Palikot "uprawia" politykę pustymi gestami......a to świński łeb, a to penis, a to szczeniaczek na ulicy, a to tekstem o gwałcie rzuci, to ..rwa....powie, znowu coś innego doda. Jakieś pomysły systemowe ? A po kiego.....przynudzać ? Ciemny lud tego nie kupi....on łapie proste symbole. Tak w zasadzie, Palikot sądzę trochę gardzi swoimi wyborcami....tylko dobrze to ukrywa, bo nie podejrzewam, że jest tak durny, jak rzeczy, ktore opowiada. Cfaniaczek :wink:
7. Jak długo palikociarnia będzie istnieć ? A nie wiem....bo skąd wiedzieć ile czasu zajmie jego zwolennikom, zrozumienie jak są przez niego nabijani w butelkę ? Trzeba by jakiegoś jasnowidza chyba.... :roll: Mam czasami jasne myśli....ale to na imprezie. :D
8. Żyjący polityk ? Ciężka sprawa.... szacunek mam dla T. Mazowieckiego, za klasę z jaką podał się do dymisji ( a nie musiał, w/g "standardów" polskich). Z zagranicznych cenię Margaret Thatcher, Ronalda Reagana. W Polsce zaś brak kogoś pokroju Piłsudskiego.....Nie które jego metody działania bardzo by się dziś (edukacyjnie) polskim niby-politykom, przydały.... O....przypomniał mi się mój ulubiony cytat z Piłsudskiego "
Cytat:
Naród wspaniały, tylko ludzie (słowo wymoderowano).
i drugi, skierowany do polityków
Cytat:
Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić.
:D
Uffff........ jednak mnie naciągnąłeś na zwierzenia..... teraz Ty.... przekonaj mnie, dlaczego mam zagłosować na Palikota i jego pospolite ruszenie. :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW