R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ruch Poparcia Palikota w Sejmie - rozważania różne
Autor Wiadomość
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-13, 22:26   

panteon napisał/a:
Cytat:
pokaż drugiego takiego posła,który sam składa rezygnację z poselstwa !

Proszę bardzo....np. Adam Grad. Sądzisz cogito, że cytując "głos ludu" z różnych forów zrobisz wrażenie "siłą argumentów" ? :grin:
http://www.google.pl/#hl=...iw=1366&bih=626
Palikot rzeczywiście baaardzo się "poświęcił"..... :grin:
http://wiadomosci.gazeta....html#BoxWiadTxt
Cytat:
"Zawsze będziemy walczyli z ku***wem w polskiej polityce"

To jest cytat z osoby będącej prawdziwym "mężem stanu" polskiej polityki..... Zbawca narodu....słońce i jutrzenka prawdziwej wolności..... Norrrmalnie "złoty cielec," za którym....w/g mnie tylko ktoś głupi lub.....naiwny jak cielę, może "iść" O cfaniakach chcących dorwać się do kręcenia lodów, nie zapominam 8)

By było jasne.....cała "wierchuszka palikociarni jest siebie warta..... Nowicka też. Gwiazda polityki a we łbie pusto jak w walącej się stodole.... :grin:

Uprzedzając odpowiedzi, dodam jeszcze, że prawie cała nasz pseudoelita polityczna to bagno.... Palikot i sp. nie są wyjątkami.
W tzw. krajach stabilnej demokracji, politycy walczą głównie o głosy tzw. klasy średniej ( prawnicy, menagerowie, lekarze, inżynierowie, urzędnicy, itp ) i muszą ich przekonać do siebie i potem starać się dotrzymać danego słowa, bo w innym przypadku następne wybory mają przegrane. W Polsce jeszcze długo wystarczy nagadać głupot, pokazać sztucznego penisa, czy wypić szczeniaczka i "naród" leci jak w dym. Ba....jeszcze niedawno wystarczyło się skrzyknąć jako Partia Przyjaciół Piwa i miejsce w Sejmie było pewne. Dlaczego ?
Bo ciemny lud przekupić można "bele czym," zaś mądrego przekonać ciężko... A głosy obu, są tak samo ważące..... 1 = 1
Całość zamieszania z Palikotem przypomina mi niejakiego Stana Tymińskiego, którego "naród" chciał za Prezydenta RP....bo miał czarną teczkę
Dziś nikt z osób, które chciały się za niego dać "pociąć" sobie tego nie przypomina....Tak samo będzie z Palikotem. Jestem o tym całkowicie przekonany. Palikot jest zwyczajnie za "cienki w uszach" . Pozdrawiam. :smile:



ja skomentuje tylko pierwsze zdanie.
Kolego wpisując tego pana chyba sobie z nas kpisz bo inaczej napisać nie można. Cos tam wyczytałeś ale nei za dużo chyba. Poczytaj no albo przypomnij sobie dlaczego ten facet oddał mandat i nie pleć takich głupot następnym razem bo człowieka szlak trafia jak to czyta :)

i nie adam tylko aleksander :)

a jak juz linkujemy tak sobie to zerknij sobie na to samowolne oddanie
http://polskiepanstwopodz...zl-miesiecznie/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-13, 22:58   

bAN napisał/a:

ja skomentuje tylko pierwsze zdanie.
Kolego wpisując tego pana chyba sobie z nas kpisz bo inaczej napisać nie można. Cos tam wyczytałeś ale nei za dużo chyba. Poczytaj no albo przypomnij sobie dlaczego ten facet oddał mandat i nie pleć takich głupot następnym razem bo człowieka szlak trafia jak to czyta :) [/b]
i nie adam tylko aleksander :)


Ok- Aleksander a nie Adam. Zaś co do "zdających mandat" odnosiłem się do
Cytat:
pokaż drugiego takiego posła,który sam składa rezygnację z poselstwa !

No to podałem namiary tych drugich ( nie tylko Grada ). Powody mam w .... bo, kto może mieć w polityce czyste powody ? Jakiś biały kruk, chyba... Palikot też ich nie miał zapewne.
No, dalej.....niech mnie ktoś przekona do Palikota....jakimiś racjonalnymi argumentami. Cogito ? hiszpan ? Ktoś inny ? Kto wie....poglądy zawsze można zmienić.....Palikot chyba coś o tym wie ? :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-14, 16:40   

panteon napisał/a:
niech mnie ktoś przekona do Palikota

ALE PO CO??? Czy to jakiś przymus jest??? Nie docierają do ciebie racjonalne argumenty więc po co język strzępić?
Tylko mi nie odpowiadaj! To były pytania retoryczne (o ile do ciebie to dotarło).
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-02-14, 16:53   

panteon napisał/a:
:grin: A kim Ty jesteś hiszpan, żeby mnie przepytywać ?


A kim musiałbym być, ażebym mógłbym to robić bez wyrzutów z Twojej strony, Sir ?

panteon napisał/a:
Obal moje poglądy siłą SWOICH argumentów.


Twoje poglądy ? Które ? Bo ich nie zauważyłem :smile: Ja również potrafię napisać, że wszyscy dookoła, są tępi i głupi.

panteon napisał/a:
Zadawać pytania to wiesz....każdy (..... ) :wink: potrafi. Gorzej uzasadnić swoje.


Racja. Lecz nie każdy potrafi zadawać pytania, na które masz ochotę odpowiadać. Ty masz. Więc, może moje nie są takie głupie ?

panteon napisał/a:
1. Nie tylko głupia, ale też naiwna. Potrafisz czytać ? :razz:


Tak, tak przynajmniej mi się wydaje. Ale podasz może przykład polityka w Polsce, na którego głosują Ci niegłupi i nienaiwni ?

panteon napisał/a:
2. Tusk z Kaczorem różnią się od Palikota wzrostem, wykształceniem, kolorem włosów itp... zaś w szczególności, np tym, że są politykami w miarę, przewidywalnymi. Tak np z brzegu, pierwsza różnica.


Zgadzam się !

panteon napisał/a:
Co nie zmienia faktu, że nie zagłosuję na żadnego z nich.


Ja również !

panteon napisał/a:
3. Jakie korzyści ? Nie bądź aż taki naiwny....Każdy kto idzie do polityki, idzie po "korzyści" . Jakie ? A pomyśl....np. co porabia większość tzw. emerytów politycznych, którzy w polityce coś osiągnęli. Lech Wałęsa, Kwaśniewski, Buzek, Bielecki, Belka, zaś za granicą np. Gerhard Fritz Kurt Schröder... :wink: Polityka to znajomości, koneksje, układy i wiedza.....zaś całokształt przekłada się na pieniądze i władzę....nawet po zakończeniu kariery politycznej. Jasne ?


Jasne. Kurcze, w słowniku się w takim razie pomylili ! :D

panteon napisał/a:
No,chyba, że kasiorka jaką posiada Palikot zrobiła na Tobie tak kolosalne wrażenie, że uważasz ją za szczyt możliwości....


A ile posiada Palikot ? Być może dopiero zrobi po Twojej odpowiedzi.

panteon napisał/a:
4. Biedactwo nie zauważyło, że nie pisałem w poście ani słowa o Tusku i Kaczyńskim... ( bo zdaje się temat nie jest o nich ??? )


Ejj, faktycznie. Kurcze. Nie pisałeś. Widocznie pomyliłem tematy. sorry :wink:

panteon napisał/a:
5. Ilu jest i jakich wyborców ? A nie liczę....tylko patrzę kogo wybierają. No i efekty są załamujące....dobrze nie jest.... A jest dobrze ? :razz:
Na kogo ja głosuję ? Od czasu wyborów prezydenckich ( Lech W. kontra Tymiński ) oddaję w każdych wyborach głos nieważny. Dlaczego ? Bo nie mam swojego kandydata, o partiach nie wspominając. Nie ma w Polsce ludzi mądrych ? Są, tylko oni nie pchają się w większości do bagna, jakim jest w Polsce tzw. polityka.


Według Ciebie pchanie się do urn uważasz za głupotę ? Jaki system rządów uważasz za właściwy ?

panteon napisał/a:
6. Czarna teczka ? To hiszpanie symbol....znasz znaczenie symboli ? :roll:


Aaa symbol, widzisz. Pewnie nie ukończyłem równie cenionej uczelni, jak Ty. Sorry. Więc moje pytanie, drogi panteonie, brzmi. Co uważasz za "Czarną teczkę" Palikota ? Czarna teczka, panteonie, to symbol ! Symbol ! :D

panteon napisał/a:
Palikot "uprawia" politykę pustymi gestami......a to świński łeb, a to penis, a to szczeniaczek na ulicy, a to tekstem o gwałcie rzuci, to ..rwa....powie, znowu coś innego doda.


panteonie, wiesz co to jest symbol ? :D Jeśli nie, wróć "akapit" wcześniej :D

panteon napisał/a:
Jakieś pomysły systemowe ?


Widać z polityką Ci nie po drodze. Ale dość dużo piszesz na jej temat. Fakt.

panteon napisał/a:
7. Jak długo palikociarnia będzie istnieć ? A nie wiem....


Jak to nie wiesz ? Prawidłowa odpowiedź według Ciebie brzmi: krótko :D

Tutaj masz swoją odpowiedź (podpowiem, że czarna teczka to symbol):
panteon napisał/a:
Całość zamieszania z Palikotem przypomina mi niejakiego Stana Tymińskiego, którego "naród" chciał za Prezydenta RP....bo miał czarną teczkę
Dziś nikt z osób, które chciały się za niego dać "pociąć" sobie tego nie przypomina....Tak samo będzie z Palikotem. Jestem o tym całkowicie przekonany. Palikot jest zwyczajnie za "cienki w uszach" . Pozdrawiam. :smile:


panteon napisał/a:
szacunek mam dla T. Mazowieckiego, za klasę z jaką podał się do dymisji ( a nie musiał, w/g "standardów" polskich).


Tylko za to ?

panteon napisał/a:
Z zagranicznych (polityków, przyp. hiszpana) cenię Margaret Thatcher


Pytałem o żyjących polityków. Ale ok. Co takiego zrobiła Thatcher ?

panteon napisał/a:
W Polsce zaś brak kogoś pokroju Piłsudskiego.....Nie które jego metody działania bardzo by się dziś (edukacyjnie) polskim niby-politykom, przydały....


Które metody ? Gdyby miał dzisiaj rządzić, co uczyniłby, w celu oświecenie naszego tępego społeczeństwa ?

panteon napisał/a:
O....przypomniał mi się mój ulubiony cytat z Piłsudskiego "
Cytat:
Naród wspaniały, tylko ludzie (słowo wymoderowano).


Odnośnie czego to mówił ? Kto według niego więc, stanowił naród ?

panteon napisał/a:
Uffff........ jednak mnie naciągnąłeś na zwierzenia.....


Udało mi się. Napisz coś jeszcze !

panteon napisał/a:
teraz Ty.... przekonaj mnie, dlaczego mam zagłosować na Palikota i jego pospolite ruszenie. :grin:


Nie dam rady. Po pierwsze jesteś zbyt mądry, po drugie nie mam czasu, gdyż zabieram swoją walentynkę, pośród nasz ciemny, polski lud ...... :smile:

Miłego wieczoru !!
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2013-02-14, 17:32   

Każdy ma prawo do swojego zdania i do wygłaszania swojej opinii . Niestety niektórzy z was nie potrafią przyjąć krytyki na klatę , dlatego dyskusja tutaj wygląda jak wygląda .

Ruch Palikota to taka gorsza samoobrona i nic więcej .

Hiszpan dlaczego glosowałeś za rp ?? , konkretny powód jednym zdaniem . Oczywiście jeśli nie sprawi Ci to kłopotu .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-02-14, 17:41   

Nie głosowałem na RP :razz: Aczkolwiek do nich mi właśnie najbliżej :smile: Dlaczego ? Dlatego, że są niewinni :grin: i prawdziwi. Śmieszni, cyniczni i sympatyczni. Osądzają bez litości :smile: Czują bluesa :smile: Mają w swoich szeregach ludzi wyluzowanych, zarazem bardzo inteligentnych. Bogaci. Piękni i nowocześni :D No i najważniejsze, w ich partii zasiada najbardziej lubiana przez moją narzeczoną postać sejmu, Pan Robert Biedroń*. To wystarczy. Mnie wystarczy. Jak widać, dużo nie potrzebuję od polityków :grin:

AA i jeszcze dlatego, że są pełni wiary i nadziei !

Tak jak Bolek i Lolek
Tytus Romek i Atomek
Dzieci z Bullerbyn
Tomek na tropach Yeti
Tak jak król Maciuś pierwszy !


Maciej napisał/a:
Ruch Palikota to taka gorsza samoobrona i nic więcej .


Maciej, przestań :grin: Lepper pewnie się teraz w grobie przewraca. Tym porównaniem obrażasz samoobronę ;)


*Dzięki temu mogę czasami w spokoju obejrzeć Teleexpress :wink:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2013-02-14, 18:33   

panteon napisał/a:
..np. Adam Grad. Sądzisz cogito, że cytując "głos ludu" z różnych forów zrobisz wrażenie "siłą argumentów" ? :grin:

Oczywiście masz prawo mieć swoj punkt widzenia i nie musisz używać "siły argumentów" skoro uważasz, że wystarczy argument siły.
Właśnie coś takiego miało miejsce w sejmie, gdy większość głosowała za Wandą Nowicką. Zastanowiłeś się dlaczego?
Widocznie nie, bo ucieszyłeś się z faktu, że sejm obronił Nowicką.
Z tej radości nie zwróciłeś uwagi na drobny szczegół, że skoro partia kogoś powołuje, to ma również prawo odwołać, jak również zmienić kandydata.
W tym kontekście określenie, jakie użył Palikot, jest adekwatne do tego, co dzieje się w naszym sejmie. Być może to słownictwo nie jest salonowe, ale jak dobrze pamiętam, śp. prezydent, osoba wykształcona i rzekomo pochodząca z dobrego domu, też nie grzeszyła taktem mówiąc "Spieprzaj dziadu" do osoby, która pochodziła z nizim społecznych.

Co do dalszej Twojej wypowiedzi, pozostawiam ją bez komentarza, bo jak dyskutować z kimś, kto widzi tylko sztucznego penisa lub szczeniaczka, a nie zastanawia się na sensem przekazu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-02-14, 20:04   

Najnowsze sondaże dają Ruchowi Palikota coś poniżej progu wyborczego. A gdy ten sam ruch wchodził do parlamentu miał wynik powyżej 10%. Co się więc stało z elektoratem "Palikota"? Zgłupiał, czy zmądrzał, oto jest pytanie :twisted:

A na poważnie. Palikot w sejmie walczy przede wszystkim z klerem. Chce pokazać jaki to tolerancyjny facet jest, pozwoli narkotyki ćpać, zrówna homo z hetero do jednego poziomu i prawa. A na koniec wytnie w pień wszystkich tych, którzy skrzywdzili polskie społeczeństwo (polityków).
Dla pewnych grup społecznych, kandydat idealny na wodza narodu polskiego.
Jest tylko jedno ale. W dalszym ciągu nie padła z ust samego Palikota, ani nawet z całej frakcji Ruchu Palikota, dobra recepta na lepszy byt dla tej zdecydowanej większości, co to: nie ćpa, wyznaje zasadę; kocham bliźniego swego jak siebie samego, a miłość cielesna tylko z płcią przeciwną.

Te sondaże pokazują na co stawia naród. Najpierw gospodarka krajowa, a co za tym idzie względnie stateczne życie polskiej rodziny, dopiero potem sprawy drugorzędne. Palikot zaczął budowę domu od stawiania komina, tak się nie da.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-14, 20:42   

hiszpan napisał/a:
Co takiego zrobiła Thatcher ?


Ty tak serio pytasz? Czy tylko sprawdzasz przeciwnika?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-02-14, 22:36   

Przygotowuje grunt pod ofensywę ;)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-15, 11:54   

Maciej napisał/a:
Każdy ma prawo do swojego zdania i do wygłaszania swojej opinii . Niestety niektórzy z was nie potrafią przyjąć krytyki na klatę , dlatego dyskusja tutaj wygląda jak wygląda .

Dobrze napisane. Z jednym się nie zgodzę. Niektórzy, nie tylko nie potrafią przyjąć krytyki.... Nie potrafią zrozumieć także faktu, że ktoś może mieć inne zdanie. To zbyt wiele na ich "wątłe" barki. :grin:
Każde forum istnieje po to właśnie, by swoje zdanie na jakiś temat napisać.... Problem w tym, że niektórzy takie zdanie, gdy jest odmienne, traktują jako zdanie przeciwnika i przygotowują ofensywę... :lol: Z amunicją tylko, jakoś kiepsko.... :)
hiszpan....to żart, lecz coś chyba jest na rzeczy. :wink:
Twoje argumenty "za" Palikotem przyjmuję. Jakiś wybór w nich widać. Dla ciebie są wystarczające, dla mnie nie. Normalność chyba ? Każdy czymś się wszak kieruje. Ok.
Na twój najdłuższy post nie odpowiadam. Dlaczego ? W rozbiorach zdań na czynniki pierwsze i interpretacjach każdego słowa wyrwanego z kontekstu, się nie znam. Odpowiem, to rozbijesz na sylaby ? :grin:
Do tego dochodzi Twój stały problem....
Cytat:
Według Ciebie pchanie się do urn uważasz za głupotę ? Jaki system rządów uważasz za właściwy ?

ja napisałem
Cytat:
Nie ma w Polsce ludzi mądrych ? Są, tylko oni nie pchają się w większości do bagna, jakim jest w Polsce tzw. polityka.

Skoro nie potrafisz zrozumieć prostego zdania i nie odróżniasz pójścia do głosowania w czasie wyborów, od pójścia "w politykę", czyli uprawiania jej czynnie.....To jak mogę z Tobą dyskutować ? Chyba, że emocje odebrały Tobie chwilowo jasność myśli. Zdarzyć się każdemu może. :roll:
Podsumowując - w tym temacie napisałem SWOJE zdanie o Palikociarni. Przekonywać nikogo nie mam zamiaru, każdy ma prawo do własnych przemyśleń ? Prawda ? Pozostańmy więc przy "swoim" zdaniu odrębnym. :grin:

Na koniec jeszcze mój ulubieniec cogito.
Norrrrmalnie jesteś "boski" 8)
Cytat:
Właśnie coś takiego miało miejsce w sejmie, gdy większość głosowała za Wandą Nowicką. Zastanowiłeś się dlaczego?
Widocznie nie, bo ucieszyłeś się z faktu, że sejm obronił Nowicką.

Jak na racjonalistę zbyt często używasz jako argumentów własnych fantazji. Nigdzie na ten temat nie pisałem. Nigdy nie cieszyłem się z faktu jej powołania na stanowisko vice marszałka sejmu, ani z faktu jej pozostawienia na stanowisku. Jej obecność na tym stanowisku to jakiś żart..... Serio, wolałbym, chyba już Grodzkiego/ką. Sprawia wrażenie wiele rozsądniejszej osoby.
Apeluję do ciebie racjonalisto cogito.....Używaj mądrych i przemyślanych argumentów a nie zmyślonych głupot i to bezczelnie wkładanych w moje usta.....ups....klawiaturę. :twisted:
p.s. Nie sądzę by apel poskutkował.....jesteś beznadziejny :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-15, 12:11   

Palikot napisał/a:
Bordello bum bum
Opublikowano 14 Luty 2013 Autor: Janusz Palikot
Nazwanie przeze mnie pewnych zachowań po imieniu wywołało lekką burzę. Jako, że moralni mentorzy (najczęściej wątpliwej reputacji) wywołują mnie do tablicy, spieszę się tłumaczyć. Nie im jednak a wyborcom, i to nie tylko naszym.

Może nie wszyscy o tym wiedzą, więc pozwolę sobie przypomnieć, że Ruch Palikota nie jest partią będącą u steru władzy. Jeśli jednak chcemy w przyszłości zmieniać Polskę i Polaków, nie możemy udawać, że nic się nie stało… 40 tysięcy zł to duża suma, a jeśli weźmiemy pod uwagę, że właśnie takiej wysokości nagrody przyznali sobie członkowie prezydium sejmu (PO, SLD, RP, PiS, PSL) za pracę, którą i tak mają sowicie opłacaną, to jest więcej niż pewne, że zdecydowaną większość ludzi w Polsce trafia szlag.

Pytam wrzeszczących moralizatorów co mam powiedzieć osobie, która zarabia miesięcznie 2 tys. zł? Że taka nagroda się w majestacie prawa należy? Czy się robi, czy się leży 40 tys. się należy? Przecież osoba zarabiająca 2 tys. zł musi na taką sumę pracować 20 miesięcy i w tym czasie żywić się powietrzem, korzonkami i spać pod mostem. To absurd. Skoro takie jest prawo i sejmowe zwyczaje, to trzeba zmienić i prawo i zwyczaje! Marszałek sejmu ma być jak żona cezara, poza wszelkimi podejrzeniami.

Jakim szacunkiem mają nas darzyć Polacy, jeśli my, posłowie nie szanujemy ich? Owszem używam mocnych słów, ale przecież wszyscy dokładnie zdajemy sobie sprawę, jak zwykli ludzie nazywają Sejm – burdelem. Wiedzą bowiem, że dochodzi tam do (słowo wymoderowano), (słowo wymoderowano) polegającego na sprzedawaniu własnych idei. Za pieniądze lub inne frukta.

To, że ktoś w świetle politycznej błazenady łupi z kasy podatników (przypomnę, że prezydium przyznało sobie, bagatela, ćwierć miliona zł), to nie znaczy, że my musimy się na to zgadzać. My się na takie traktowanie obywateli nie zgadzamy! Jesteśmy też jedyną partią, która z tym politycznym burdelem walczy.

Wszyscy uważamy, że Sejm powinien być etyczną latarnią i wskazywać drogę innym organom państwa. Niestety pod latarnią najciemniej, a do tego w burdelu nietrudno o alfonsów. Ktoś przecież musiał Wandę Nowicką namówić, by sprzeniewierzyła się swoim wartościom i wyborczym obietnicom. Uległa sejmowym wyjadaczom, Kopacz i Millerowi, którzy bez cienia skrupułów sprzedadzą ją jeszcze raz. Jakoś, dziwnie się składa, żadna z innych partii, których marszałkowie te skandaliczne premie wzięli nie pali się do odwoływania swoich posłów. Oprócz nas nikomu innemu przez myśl nawet nie przeszło, że te premie są zwyczajnie nieuczciwe. My jako jedyni wyciągamy za polityczne (słowo wymoderowano) konsekwencje. Reszta rży ze śmiechu, (słowo wymoderowano) dobrze się czuje i bezczelnie pluje obywatelom w twarz, udając przy tym orleańskie dziewice. A nie oszukujmy się, dziewictwo już dawno przehandlowali.

BRAWO PALIKOT!!! Powiedział to co większość wie tylko boi się to wyrazić.
Panteon masz argumenty o które ci chodziło i to od nikogo innego jak od samego Palikota. Ciekawe co teraz wymyślisz... zapewne znowu jakieś zdanie wyrwane z kontekstu albo coś podobnego. Nie piszę tego po to żeby cię do czegokolwiek przekonać po prostu jestem ciekaw co teraz wymyślisz :mrgreen: A i jeszcze jedno nie zapomnij że Palikot nie pobiera diet poselskich.

I jeszcze dla twojej informacji po co był wibrator i pistolet w rękach Palikota bo mam wrażenie że nie zakumałeś, i do tego nie przeczytałeś tematu od początku.
onet napisał/a:
Policjant skazany za gwałt. Palikot triumfuje

Dziś przed południem Sąd okręgowy w Lublinie uznał, że policjant Grzegorz K. zgwałcił studentkę, która trafiła do policyjnego aresztu. Sprawa stała się głośna po konferencji Janusza Palikota, na której lubelski poseł trzymał w dłoni wibrator. "Warto było walczyć o nagłośnienie tej sprawy" - napisał poseł na Twitterze.

Orzeczenie Sądu Okręgowego jest prawomocne. Oskarżenie przeciwko Grzegorzowi K. oparto na zeznaniach dziewięciu kobiet, złożonych cztery lata temu. Każda miała z nim kontakt w izbie zatrzymań Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Sąd Rejonowy uwolnił Grzegorza K. od pięciu oskarżeń, ale skazał za cztery inne przestępstwa, w więzieniu miał odsiedzieć trzy lata. Dziś Sąd Okręgowy podtrzymał trzy z czterech zarzutów, za które były policjant został skazany w pierwszej instancji.


Sąd skazał byłego policjanta na łączną karę dwóch i pół roku więzienia.

Najpoważniejszym oskarżeniem był gwałt na 20-letniej kobiecie. Według śledczych, do zdarzenia doszło w nocy z 26 na 27 lutego 2007 roku w komendzie przy ul. Północnej w Lublinie. Do izby zatrzymań przywieziono wtedy nietrzeźwą studentkę Akademii Medycznej.

Funkcjonariusz miał dwukrotnie odbyć z nią stosunek płciowy. Oskarżenia potwierdziły m.in. wyniki badań DNA nasienia, które znaleziono na pościeli, w której spała studentka.

Sąd Rejonowy uznał, że Grzegorz K. wobec trzech innych zatrzymanych kobiet nadużył stosunku zależności. Jedną z nich doprowadził kilkakrotnie do poddania się czynności seksualnej, drugą usiłował do tego doprowadzić. W trzecim przypadku usiłował zatrzymaną kobietę doprowadzić do obcowania płciowego.

Sąd Okręgowy uchylił wyrok dotyczący molestowania seksualnego jednej z kobiet (którą według prokuratury Grzegorz K. miał dotykać w miejsca intymne) i w zakresie tego czynu sprawa została skierowana do ponownego rozpoznania przez Sąd Rejonowy w Lublinie.

Wysokość kary nałożonej przez sąd rejonowy skrytykował w marcu Janusz Palikot, który uważał, że sędzia powinien być mniej wyrozumiały. Szef RPP oskarżał również lubelską policję o pobłażliwość dla funkcjonariusza.

Policjant był aresztowany w okresie od marca do grudnia 2007 r. W połowie września 2007 r. dyscyplinarnie zwolniono go z policji.
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2013-02-15, 19:01   

miko 005 napisał/a:
Te sondaże pokazują na co stawia naród. Najpierw gospodarka krajowa, a co za tym idzie względnie stateczne życie polskiej rodziny, dopiero potem sprawy drugorzędne. Palikot zaczął budowę domu od stawiania komina, tak się nie da.

Miko, względnie stabilne sondaże wskazują, że naród wybiera między dżumą a cholerą. To oznacza, że bez względu które z tych dwóch ugrupowań wygra najbliższe wybory, nasz kraj nadal będzie chory. Chcąc ten stan uleczyć potrzebna jest zmiana lekarza, albo zestawu leków.
Być może ten komin, o którym wspominasz, nie postawił Palikot, ale kolejne rządy po 1989 roku. Porównanie to w sam raz pasuje do sytuacji, gdy, jak przez komin, uciekają nam pieniędze z budżetu na wspomaganie "dzieła bożego". Wszystko to dzieje się za zgodą rozmodlonych polityków i przyzwoleniem społecznym. Jednocześnie pustą kasę Ministerstwo Finansów próbuje napełnić z kieszeni podatników wymyślając coraz to nowe podatki. Już o fotoradarach nie wspomnę.
Modlitwa o deszcz
Podatkowy cios w rodziny
MF: właściciele działek powinni płacić PIT od dochodu za słupy i kable
Czy to nie chory kraj?
Nie sądzę, aby ci z pierwszych miejsc sondażowych potrafili cokolwiek zmienić, bo co najwyżej zamienią się miejscami.
Palikot jako jedyny dotąd polityk otwarcie wystąpił przeciwko obecnemu i niezmiennemu od lat stanowi rzeczy. Zaczął od krzyża i postąpił słusznie, bo - jak można się przekonać - ten krzyż kładzie się cieniem na większość stanowionego w Polsce prawa.
W tym miejscu przypomnę treść ślubowania posła:
"Ślubuję uroczyście jako poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej."
Dla jasności dodam, że Naród nie stanowią w 100% sami katolicy, a suwerenność oznacza "zdolność do samodzielnego, niezależnego od innych podmiotów, sprawowania władzy politycznej nad określonym terytorium, grupą osób lub samym sobą. Suwerenność państwa obejmuje niezależność w sprawach wewnętrznych i zewnętrznych." Natomiast dobro obywateli odnosi się do wszystkich, a nie tylko do grup wybranych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-02-15, 21:23   

cogito, mam rozumieć, że wierzysz w to, że przyjdzie Palikot i oświadczy iż od teraz nasz kraj będzie krainą mlekiem i miodem płynącą. A on oczywiście nie będzie pobierał od nas (narodu) żadnego podatku. A całym lekiem na poprawę, będzie oczywiście laicyzacja kraju. No cóż, życzę powodzenia.
Dlatego właśnie naród wybiera jak to określiłeś, między dżumą a cholerą, bo nie chce mieć do czynienia z jeszcze jedną niepotrzebną zarazą, nazwij ją jak chcesz ;)

A te wszystkie deklaracje o nieskazitelności obyczajowej i politycznej, to tak samo jak z kupowanym samochodem. Im więcej słyszymy o tym, jaki to ten autek cudowny i bezawaryjny, to tym mniejsze mamy do niego zaufanie. A jak w grę wchodzi jeszcze temat pieniędzy, czyli prawie za bezcen, to już całkowicie dajemy sobie spokój z taką propozycją. Oczywiście są tacy co dają się nabierać na takie oferty, niestety szybko się przekonują, że kupno takiego auta było błędem. Z Januszem Palikotem jest podobnie.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2013-02-16, 12:59   

miko 005 napisał/a:
cogito, mam rozumieć, że wierzysz w to, że przyjdzie Palikot i oświadczy iż od teraz nasz kraj będzie krainą mlekiem i miodem płynącą. A on oczywiście nie będzie pobierał od nas (narodu) żadnego podatku. A całym lekiem na poprawę, będzie oczywiście laicyzacja kraju. No cóż, życzę powodzenia.

Miko, pokazanie klerowi gdzie jego miejsce i doprowadzenie do faktycznego rozdziału Kościoła od Państwa nie jest laicyzacją, ale odzyskaniem suwerenności, na której tak bardzo "prawicy" zależy.
Nie zrobi tego PO i PiS, ani nawet SLD, bo - jak znasz najnowszą historię - to właśnie politycy tych partii zrobili z Polski państwo wyznaniowe. Są tak spolegliwi względem kleru, że nie tylko wspierają finansowo Krk na różne sposoby, ale gotowi są sprzedać Watykańczykom ostatnią piędź polskiej ziemi za 1% jej faktycznej wartości.
Przypomnij sobie i zastanów się, dlaczego została rozwiązana Komisja Majątkowa w chwili, gdy na światło dzienne zaczęły wychodzić liczne przekręty. Dlaczego nie reagowano natychmiast, gdy ujawniono pierwsze takie fakty?
Zdaję sobie sprawę, że partia Palikota nie jest lekiem na całe zło i nie zamieni od razu Polskę w krainę mlekiem i miodem płynącą, ale na pewno nie zrobią tego partie zajmujące pierwsze miejsca w sondażach.
Wybieranie pomiędzy dźumą a cholerą i wiara, że to coś zmieni na lepsze, może być tylko u ludzi wierzących w cuda.

Podałeś przykład kupna używanego auta, że trzeba być ostrożnym, ja odniosę się do mądrości ludowej, która mówi, że:nowa miotła lepiej zamiata.
Jest jednk coś, co nie pozwala ludziom na zamiany, to strach przed nieznanym. Aby to wyjaśnić zacytuję Paolo Coelh-a:
"Istnieją dwa powody, które nie pozwalają ludziom spełnić swoich marzeń. Najczęściej po prostu uważają je za nierealne.
A czasem na skutek nagłej zmiany losu pojmują, że spełnienie marzeń staje się możliwe w chwili, gdy się tego najmniej spodziewają.
Wtedy jednak budzi się w nich strach przed wejściem na ścieżkę, która prowadzi w nieznane, strach przed życiem rzucającym nowe wyzwania, strach przed utratą na zawsze tego, do czego przywykli. "
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW