R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Projektant wnetrz
Autor Wiadomość
Głodek 
Czytał o Wieluniu



Dołączył: 09 Sty 2006
Posty: 40
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-02, 17:27   Projektant wnetrz

Poszukuję projektanta wnętrz. Jeżeli ktoś z Forumowiczów zna kogoś i mógłby polecić to bardzo proszę o pomoc.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
nullOne 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 168
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Druga strona kabla
Wysłany: 2011-11-02, 17:44   

Jeśli można sprecyzuj troszkę, czy chodzi ci o osobę która przyjdzie na miejsce i zaprojektuje ci np salon czy osobę która wykona ci wizualizacje jakiegoś konkretnego pomysłu w jakimś programie, pro100 czy 3ds.
_________________
Będę wyjątkowy! wykonam skrypty js i php! Za rozsądną opłata ;p

ASUS freak!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Głodek 
Czytał o Wieluniu



Dołączył: 09 Sty 2006
Posty: 40
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-02, 18:02   

Poszukuje osoby która stworzy (na miejscu) projekt wnętrz domu jednorodzinnego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-02, 20:54   

Znam, ale nie z Wielunia. Znaleźć kogoś kto naprawdę potrafi zaprojektować ciekawe wnętrze(a do tego funkcjonalne) to nie jest prosta sprawa. Pamiętaj o tym aby ten ktoś zapewnił ci projekt wykonawczy dla ekipy która będzie to wykonywać, a nie tylko wizualizacje. Ważne jest także to, aby projektant podał Ci producentów użytych przedmiotów, kolory z wykonanego projektu. Czyli np - wanna (producent, model, wymiary), konkretny kolor farby na ściany, sklep gdzie można kupić konkretną tapetę, dokładne ilości i umiejscowienie każdej płytki, rysunki techniczne potrzebne to wykonania mebli (np kuchennych), schodów drewnianych itd itd. Koszt w Łodzi ok 70zł/ m2.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-02, 22:12   

Z czystym sumieniem polecam naszego rodzimego projektanta, który dba o wszystkie te niuanse co pisze wyżej mój kolega.


Podaje numer - Andrzej Skoczylas - 601 703 533
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-02, 22:30   

Jeszcze jedna rzecz. Fajnie kiedy architekt ma bogate portfolio, można wtedy sprawdzić czy jego poczucie estetyki nam odpowiada. Jeżeli jest zupełnie inne, to nic ciekawego ze współpracy nie wyjdzie. Tworzenie przez architekta czegoś wbrew sobie nie przyniesie niczego dobrego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
starszy pan 
Dojeżdża PKSem
zawsze spokojny


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 240
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: przybył do Wielunia
Wysłany: 2011-11-03, 01:22   

.

Jakiś czas temu (rok ,może 1,5 roku) w sklepie z płytkami "RAK" była zatrudniona projektantka - niestety nie pamiętam nazwiska.
Jak zrobiło się zakup płytek za jakąś ustaloną kwotę - ta pani zrobiła gratis projekt np. łazienki.
Można też było zamówić projekt płatny czyli bez kupowania w RAKu.Nie wiem czy tam jeszcze pracuje ale można popytać.

A - muszę dodać, że ta Pani zapewniała wszystko to o czym pisał Administrator


Administrator napisał/a:

Pamiętaj o tym aby ten ktoś zapewnił ci projekt wykonawczy dla ekipy która będzie to wykonywać, a nie tylko wizualizacje. Ważne jest także to, aby projektant podał Ci producentów użytych przedmiotów, kolory z wykonanego projektu. Czyli np - wanna (producent, model, wymiary), konkretny kolor farby na ściany, sklep gdzie można kupić konkretną tapetę, dokładne ilości i umiejscowienie każdej płytki, rysunki techniczne potrzebne to wykonania mebli (np kuchennych), schodów drewnianych itd itd.
Ostatnio zmieniony przez Mrówek 2011-11-03, 06:12, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kuba1989 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 58
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-03, 10:13   

polecam Karolinę Kosmęda numer telefonu- 509962260
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 407
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-04, 11:23   

To ja polecam moją siostre po architekturze Agnieszka Majchrowska tel. 502 493 506
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Roger 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 127
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-31, 17:19   

Wznawiam temat. Ktoś sprawdził podanych projektantów?? Potrzebuję jakiegoś do salonu. Pozdrawiam
_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-31, 21:31   

Polecam wyżej wymienioną Karolinę Kosmęda, robiła u mnie salon w ubiegłym roku i mimo, że mieliśmy trochę problemów ze sobą (żeby nie powiedzieć, że ja byłem wk... na nią a ona na mnie :) ) to z efektu końcowego jestem bardzo zadowolony, a nasi goście robią wielkie oczy i albo nic nie mogą powiedzieć albo mówią wow z wrażenia (pozytywnego oczywiście :) ). Poza skończoną architekturą ma ona wrodzone poczucie smaku, zapewne odziedziczone po mamie (mama gdy pracowała w Cosmie do zamówionych koszul dobierała mi krawaty i był to dobór rewelacyjny). Dobrała mi takie "duperelki" nad którymi przechodząc obok nich w IKEA zastanawiałbym się co za wariaci to kupują a wkomponowane w cały salon wyglądają świetnie.

Co do Andrzeja Skoczylasa znam opinie dwóch znajomych i też chwalili pod względem smaku i też mieli te same problemy co ja, podobnie jak inni, którzy doświadczyli jeszcze innych projektantów.

Dlatego generalnie aby było ci łatwiej musisz się przygotować psychicznie na takie zachowania jak:
1) Projektanci są oderwani od rzeczywistości przede wszystkim cenowej - Ty mówisz, że budżet jest taki czy taki a oni wybiorą Ci rzeczy 3 razy droższe. Ty mówisz, że zostało 500 zł na lampę, która jest ostatnim elementem wystroju a on Ci podsyła propozycję lampy za 3 tysia.
2) Projektantów musisz pilnować aby zrobili Ci projekt, nigdy nie dawać więcej niż jednej zaliczki i nie przekraczającej 10% zamówienia.
3) Ustal sztywny termin realizacji - może być obwarowany ceną, jak się nie wyrobi to obetniesz 10% - wówczas będzie miał motywację.
3) Jeśli polecą Ci fachowców lub dostawców to umów się, że to oni biorą za to odpowiedzialność, bo masz wtedy dwie instancje odwoławcze jak coś będzie zrobione nie tak :)
4) Nie nastawiaj się, że projektant będzie miał czas z Tobą jeździć na zakupy, a jak pojedzie to do sklepu w którym mebel, który Ty byś kupił za jednego tysia bedzie kosztował osiem.

Powodzenia, efektu końcowego Karoliny nie będziesz żałował. Chciałbym żeby mi jeszcze coś zaprojektowała ale nie wiem czy będzie chciała :D , a w planach na wiosnę mam płot przed domem, który muszę połączyć z elewacją - rozmawiałem już Grzegorzem Krysztofińskim ale może Karolina zrobiła by to lepiej, no i mam jeszcze całą górę do zaprojektowania w domu w kolejnych latach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-31, 21:38   

Może ktoś wrzuci wizualizację, albo zdjęcia z gotowych realizacji? Zawsze to lepsze niż sucha opinia, bo prawda jest taka że projektant czy tego chce, czy nie kieruje się swoim gustem i poczuciem estetyki. A każdy klient ma swój indywidualny gust.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Barca 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 363
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wie(życzka)luń
Wysłany: 2013-01-31, 21:42   

Roger napisz jaki metraż salonu ewentualnie na priv.
Ja byłem wybredny rok temu i ostro przebierałem, ale znalazłem z Krakowa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-31, 23:03   

Administrator napisał/a:
Może ktoś wrzuci wizualizację, albo zdjęcia z gotowych realizacji? Zawsze to lepsze niż sucha opinia, bo prawda jest taka że projektant czy tego chce, czy nie kieruje się swoim gustem i poczuciem estetyki. A każdy klient ma swój indywidualny gust.



Zdjęcia zrobiłem i mam w kompie ale nie wiem jak je tu wkleić :sad:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-31, 23:08   

Klinij "odpowiedz" i pod okienkiem przeznaczonym na treść posta masz przycisk "Załącz plik". Klikasz, przeglądaj wskazujesz plik z dysku a następnie klikasz "dodaj załącznik". Czynność powtarzasz ze wszystkimi zdjęciami. Musisz też coś wpisać w treść postu by dodać załącznik.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW