R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ferbik
2011-11-08, 10:01
Rozkład Jazdy Pociągów 2011/2012
Autor Wiadomość
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-01-05, 09:27   

Jechałem drugą klasą do Poznania. Bez żadnego problemu można a nawet trzeba kupić w pociągu. Jeżeli kupuje się w pociągu na stacji z kasą to w regio trzeba dopłacić chyba 10 zł.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marecki 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-05, 10:46   

A tak z ciekawości ile mniej więcej może kosztować bilet do Zakopanego i do Szczecina dla studenta?;>
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2012-01-05, 10:54   

28,91zł do Zakopanego i do Szczecina. Tak samo.

Wystarczy wejść na http://rozklad-pkp.pl

Dziwne, że do Zakopanego jedzie prawie 2x dłużej niż do Szczecina.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-05, 11:29   

hajen napisał/a:
Dziwne, że do Zakopanego jedzie prawie 2x dłużej niż do Szczecina.

Bo pod górkę.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
patryket22 
Czytał o Wieluniu



Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 44
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-07, 16:58   

Do Zakopanego można bez problemu osiągnąć lepszy czas przejazdu, ale ten konkretny pociąg jest trasowany w ten sposób: Wieluń-Herby Nowe-Częstochowa Stradom-Katowice-Bielsko Biała (zmiana kierunku jazdy pociągu - stracenie kilkunastu minut na manewry i przygotowanie składu) - Wadowice-Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona- Sucha Beskidzka (zmiana kierunku jazdy - ta sama procedura) - Chabówka (zmiana kierunku jazdy) - Zakopane. Poza tym linie kolejowe Górnego Śląska posiadają niską dopuszczalną prędkość eksploatacyjną ze względu na szkody górnicze. Pociąg to nie samochód, jego masa może wynosić nawet kilka tys ton, stąd ta różnica prędkości droga - tor. Ze Szczecinem jest o tyle dobra sytuacja, że magistrala posiada prędkości rzędu 100-120 km/h, brak zmian kierunków jazdy, nie ma znaczących ograniczeń prędkości. Stąd ta różnica :)

Gwoli ścisłości - kupując bilet w pociągu Regio sp. Przewozy Regionalne ze stacji na której jest czynna kasa biletowa wynosi 5 zł, w pociągach uruchamianych przez PKP Intercity 10 zł.Jak wiadomo u nas tego problemu nie ma :razz:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
HandOfFury 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 86
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 292
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-26, 20:48   

Odświeżam delikatnie :)
Może mnie ktoś uświadomić jak wygląda kupno biletu z przesiadką? Mogę kupić jeden bilet do stacji docelowej - chodzi mi o fakt, że pierwszy kurs to TLK a drugi Przewozy Regionalne - jak to wygląda ?
I jeszcze jedno - jest sens rezerwacji biletu w TLK? Chodzi mi dokładnie o pociąg "Podhalanin".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2012-07-26, 21:18   

Podhalanin jest niestety TYLKO z rezerwacją, sprawdzone co tydzień.
Mimo, ze zwykle bilet kupowała na kilka, kilkanaście godzin przed odjazdem,nie trafiłam na bez rezerwacji.

Bilet kupujesz od-do, wygoda taka,że nie musisz biegać po dworcach w poszukiwaniu kas.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-07-26, 21:59   

Co do biletów łączonych. Jak jechałem z dwoma przesiadkami, udało mi się w ten sposób, pewnie przez błąd kasjerki, zaoszczędzić parę złotych. Inna kwota wynikała z poszczególnych połączeń wg. cennika na stronie, inna kwota była na tej trasie a jeszcze inna jak kupowałem na bilet powrotny.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-26, 22:46   

Z tego co wiem, bilet łączony można kupić tylko wtedy, kiedy jedziesz kilkoma pociągami ale tego samego przewoźnika. Jeśli po przesiadce zmieniasz przewoźnika, to musisz kupić dwa bilety.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miro950 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-27, 15:39   

edzia i odziu napisał/a:
Podhalanin jest niestety TYLKO z rezerwacją, sprawdzone co tydzień.
Mimo, ze zwykle bilet kupowała na kilka, kilkanaście godzin przed odjazdem,nie trafiłam na bez rezerwacji.

Bilet kupujesz od-do, wygoda taka,że nie musisz biegać po dworcach w poszukiwaniu kas.


Jak jest z frekwencja w tym pociągu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2012-07-27, 15:56   

No właśnie dlatego, ze jest ogromna, trzeba rezerwować.

Miałam sytuację, kiedy nie było miejsc siedzących i nie było możliwości kupienia biletu, mimo ze tłumaczyłam, że możemy stać.
Nie i koniec, ale udało się kupić na I klasę.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-07-27, 16:06   

Bilet PR kupimy tylko w pierwszym wagonie

Od 1 sierpnia 2012 roku Przewozy Regionalne wprowadzają nowe, bardziej przejrzyste zasady dotyczące sposobu zgłaszania chęci zakupu lub legalizacji biletu u drużyn konduktorskich.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, którzy nie zdążyli lub nie mieli możliwości kupna biletu, Przewozy Regionalne wprowadzają nowe zasady w odprawie podróżnych. Pasażerowie, tak jak dotychczas, będą musieli zgłosić brak biletu przed wejściem do pociągu (na peronie przed odjazdem) lub niezwłocznie po wejściu do niego. Zmiana polega na wskazaniu konkretnego miejsca w pociągu, w którym pasażer będzie mógł kupić lub zalegalizować bilet na przejazd, a w przypadku braku obsługi konduktorskiej, poczekać na jej przybycie. Już od 1 sierpnia każdy, kto nie posiada ważnego biletu na przejazd, będzie musiał wejść do pociągu pierwszymi drzwiami, licząc od jego czoła w kierunku jazdy i zgłosić się do załogi w celu kupna lub legalizacji biletu. Pasażerowie, którzy nie kupią biletu na stacji kolejowej, na której znajduje się czynna kasa biletowa, muszą liczyć się z opłatą dodatkową przy wypisywaniu biletu w pociągu w wysokości 8 zł.

Osoby, które nie udadzą się do wyznaczonej strefy w pociągu, będą uważane za podróżnych bez ważnego biletu. Zwolnionymi z obowiązku zgłaszania braku biletu są osoby niepełnosprawne i o ograniczonej sprawności ruchowej, a także osoby wymienione w punkcie 10. ust. 26 Regulaminu Przewozu, a ich odprawa dokonywana jest w trakcie kontroli.

Opłata za przejazd bez ważnego biletu pociągami Przewozów Regionalnych wynosi 150 zł, za przejazd bez dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnego albo ulgowego przejazdu 120 zł, a za naruszenie przepisów o przewozie rzeczy lub zwierząt – 60 zł. W przypadku, gdy pasażer ureguluje opłatę za przejazd bez ważnego biletu lub dokumentu poświadczającego uprawniania do ulg w trakcie kontroli biletowej, opłata wyniesie jedynie 50 zł, a w przypadku naruszenia przepisów o przewozie rzeczy lub zwierząt – 15 zł. Podróżny, który ureguluje należności najpóźniej do 7 dni, również zapłaci mniej – 100 zł w przypadku braku biletu lub dokumentu uprawniającego do ulgi i 24 zł w przypadku naruszeniu przepisów o przewozie rzeczy lub zwierząt.
Info: Kurier Kolejowy
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2012-07-27, 18:03   

No to się posypią kary, zanim wszyscy będą wiedzieli o tej nowości.

Poza tym czynna kasa, nie oznacza możliwości kupienia biletu, paniusie często sa tak bardzo zajęte, tak jak jakiś miesiąc temu, 23 minuty przy samej kasie;)
Ostatnio zmieniony przez zwyczajna 2012-07-27, 18:12, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-27, 18:11   

Czy to taka nowość? Przecież zawsze trzeba było samemu zgłosić się do konduktora, tylko teraz unormowali, że trzeba podejść do niego na początek składu.

Natomiast co do biletów, to na większych stacjach można skorzystać z biletomatów - szybko i bez kolejek.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miro950 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-28, 11:23   

Mnie tylko dziwi fakt, że w Wieluniu nie ma kasy, albo chociaż biletomatu ( którego koszt utrzymania pewnie nie jest aż bardzo wysoki, chyba :P )
Kiedyś ludzi jeździło mniej i kasa była - teraz jest jak widać...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW