R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Temat nieaktualny
Autor Wiadomość
Wiktabc 
Czytał o Wieluniu


Dołączyła: 11 Lis 2011
Posty: 38
Skąd: grefde
Wysłany: 2011-11-13, 17:10   Temat nieaktualny

Temat nieaktualny
Ostatnio zmieniony przez Wiktabc 2015-05-28, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MI81 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 104
Postawił 5 piw(a)
Skąd: EWI/EL
Wysłany: 2011-11-14, 09:51   

Przede wszystkim lepiej zainwestować w lepszą optykę. Jak chcesz korzystać z zakresu od 18 do 200 to pomyśl o dwóch obiektywach np. 18-50 i 55-200. Zoomy typu 18-200 są może wygodniejsze ale mają gorsze właściwości optyczne. Ja korzystam z body Nikon D80 a do tego mam dwa szkła Nikkor 18-105VR i Tamron 70-300VC. W systemie Nikona cenię sobie duży wybór szkieł systemowych od stałek po obiektywy zmienno-ogniskowe. Jeśli planujesz fotografować zwierzęta to pomyśl o teleobiektywie 55-200 lub 70-300. Lepiej kupić tańszą "puszkę" a kasę dołożyć do optyki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-14, 17:35   

Jeżeli chodzi o dzikie zwierzęta 200 mm może być za krótki.
_________________
www.michaldudek.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wiktabc 
Czytał o Wieluniu


Dołączyła: 11 Lis 2011
Posty: 38
Skąd: grefde
Wysłany: 2011-11-15, 16:45   

Nie dzikie - moje konie, psy, koty.
Okej, ale jednak chodzi mi tutaj o wybór puszki. Która z tych byłaby najodpowiedniejsza?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-12-16, 11:15   

ja bym wybral nikosia d90

nie tyle aparat jest wazny co sloiki do niego ich parametry i ich ceny. Do nikona produkuje sloiki sigma tamron no i systemowe nikona nikkor. Ceny tych producentow nie sa zle a i ich jakosc tez bdb.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcinreq 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 131
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-12-16, 19:31   

yampress napisał/a:
ja bym wybral nikosia d90

nie tyle aparat jest wazny co sloiki do niego ich parametry i ich ceny. Do nikona produkuje sloiki sigma tamron no i systemowe nikona nikkor. Ceny tych producentow nie sa zle a i ich jakosc tez bdb.


Do canona też są obiektywy sigmy i tamrona więc co to za różnica? wg mnie kupywać puchę ze względu na słoje to wg mnie podejście trochę nie od tej strony.

Wiktabc osobiście stałem przed tym wyborem jakiś czas temu, zastanawiałem się nad d3100 i d90, kupiłem D90 i nie żałuję że dołożyłem.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-12-16, 19:56   

Weź pod uwagę że do Nikona są drogie szkła. Nawet sigma czy tamron do Nikona są droższe niż do Canona czy Sony a używek jest mniej (może akurat tych co ja szukam) ale jednak system Nikon jest dla bogatych ludzi :( Chyba najdroższy mozliwy z współczesnych lustrzanek. No pomijając jakieś Leica czy Hasselbaldy..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-12-18, 12:47   

Ja mam Olympusa E-system a dokladnie olka e-510

Najtanszy aktualnie na rynku system to pentax. sigma tamron i tokina robia tez pod niego.

co do tych canonow co tu wstawil to nie bralbym ich pod uwage. A jak juz cos co canona 60D lub starsze modele uzywane 30D 40D 50D.
porownywal do nikona d90

Mixas mial cos z podobnych tych zabawek canona "trzycyfrowego" to niech sie wypowie czy taki zadowolony byl.

Moj znajomy ma sony alfa i jest bardzo zadowolony. Ja natomiast poszedl bym teraz w pentaxa albo nikona. Olympus e system sie konczy z racji wprowadzania na rynek bezlusterkowcow systemu mikroE 4/3.

Moim zdaniem lepiej dac wiecej i kupic cos porzadnego i miec na lata. albo nie kupowac wcale. A moze zainwestowac w nowe systemy bezlusterkowe.
Bo wiazesz sie z systemem na lata a nie na miesiace. A pozniej sprzedac to klopot i sie na tym traci
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-18, 13:34   

Wbrew wszystkim którzy na Canonie wieszają psy to ja go polecam. Miałem 350D teraz mam 600D i jestem z niego bardzo zadowolony. Szkła robią również niezależni producenci a przez dandeliona można podpinać wszystkie szkła na m42 za "grosze".
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-12-18, 19:08   

Ale jak on chce do zwierząt w ruchu to m42 nie bardzo..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcinreq 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 131
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-12-18, 19:12   

Phoenix, Przeanalizowałem po 2 szkła oferowane przez Tamrona i Sigme zarówno pod mocowanie Nikona i Cannona. Wynik - ceny podobne a nawet takie same. Niestety obecnie brak mi czasu żeby zrobić taką analizę dla szkieł z wyższej półki, możliwie że tutaj zaczynają się różnice. Generalnie fotografia nie jest tanim hobby...

yampress, ostatnio rozmawiałem z kumplem który ma lustro Olympusa, jest bardzo zadowolony. Pentaxa również brałem pod uwagę przy zakupie, ale jednak jego plastikowy styl mi kompletnie nie przypadł. Co do zakupu starszego, ale sprawdzonego modelu - to właśnie D90 ze stajni nikona jest takim przypadkiem. Cannon na pewno ma też taką perełkę.

Gregg Sparrow, jak już wspomniałem mam Nikona, a wcale nie uważam że Cannon jest gorszy i nie mam zamiaru uczestniczyć w odwiecznej wojnie nikoniarzy i kanonierów :) W końcu to nie aparat robi zdjęcie a fotograf, więc jeżeli fotograf (słowo wymoderowano) to i najlepszy aparat nie pomoże :)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-12-18, 22:04   

tez nie uwazam ze Canon jest gorszy. Tylko jak miałbym wybierać to byłyby to 40D 50D lub juz 60D

50D na allegro nie zniszczone to cena około 2.4k


@Gregg Sparrow do olympusa i pentaxa tez jest adapter M43/ .

@Phoenix troche jstes nie w temacie gdyż ceny sigmy są takie same dla wszystkich systemów. Nie wiem gdzie kupujesz ale tam gdzie ja to tak.


Wybierz Mocowanie korpusu:
http://fotozakupy.pl/obie...ro-futeral,649s

no i tamron http://fotozakupy.pl/obie...-tamron,26k,89p



@Wiktabc potrzebujesz coś długiego a zarazm bardzo jasnego. Musisz mieć krótkie czasy naświetlania. Zależy czy chcesz pokazać dynamike ruchu na rozmytym tle. Czy zamrozić obraz przy czasach 1/600. 18-200 moze byc za krótki. wiesz x1.5 w olympusie x2. ale E system ma mało słoików.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2011-12-24, 10:55   

lustrzanka to taka studnia bez dna , kupujesz sprzet za 2 tys . a potem dokupujesz rozne duperele ...
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-12-24, 11:18   

MAR-COM, niekoniecznie.Wszystko zależy co chcesz fotografować.Kupisz sprzet pod konkretne fotografie i więcej juz nic nie musisz kupować jeśli nie bawisz sie w zawodowca. Dla amatora 1, 2 obiektywy kitowe starczą, Ja mam 3 słoiki. I nic juz wiecej nie dokupuje. Bo mi starcza. Na 1 słoiku 14-42 (28-84) crop x2 w olympusie E-system robie krajobrazy , pseudo makro i portrety
http://www.dpreview.com/l...42_3p5-5p6_o20/ .
http://www.dpreview.com/g...-review-samples
Mam jeszcze m42 i olympusa 40-150 f4-5.6 z którego wcale nie korzystam, no troche do portretów. Moge go nie mieć i przeżyje.


całośc kosztowała mnie ze 2k . Byłoby mniej ale nie kupiłem od razu olka dualkit . Kosztował dualkit wtedy 1.8k
Tylko dokupiłem zooma i heliosa poźniej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2011-12-27, 10:57   

yampress napisał/a:
Wszystko zależy co chcesz fotografować


nie jest to takie proste jakby się wydawało
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW