R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Praca dla technika informatyka świeżo po szkole
Autor Wiadomość
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2011-12-24, 10:58   

informatyka przemysłowa, np. programowanie urządzeń CNC i nie tylko...
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-12-24, 11:06   

wiesz to tak trudno powiedziec co może być potrzebne kiedyś. Musiałybś najlepiej wszystko umieć.
Ja tam bym stawiał na bazy danych. gdzieś informacje muszą być gromadzone, bo archiwa papierowe mogą przestać istnieć. Do tego wszystkie dane teraz trzyma się w postaci elektronicznej.. Zajmują bardzo mało miejsca. do to większść portali, for , firm, banków i innych korzysta z baz. Mysql postgresql i oracle sie kłania.

To jedno będzie zapewne za mało.
A jeszcze lepiej idz na studia na AGH i wybierz kierunek związany z informatyka
http://www.agh.edu.pl/pl/...-2012-2013.html
albo energetyka...
Informatyków kiedyś będzie tyle że będzie ciężko.

Jeśli chcesz bawić sie w programowanie musisz być bardzo dobry z matematyki... logiki, bo na algorytmach padniesz. A programowanie to nie tylko writeln i readln (cout/cin) (printf itp... i proste matematyczne programy obliczeniowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wielki Szu 
Dojeżdża PKSem
rock fan



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 187
Piwa: 1/6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-12-25, 00:26   

ja programistą nie zostanę...z matmy orłem nie jestem...także kicha.
podpowiedz mi jak możesz co tam zaczynać przerabiać w związku z bazami ?
debka będę miał po świętach więc zacznę też się tam bawić.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-12-25, 12:46   

Najpierw to zainstalować i umieć skonfigurować. Potem operacje na bazie zakładanie userów, dawanie im uprawnień, kasowanie ich, zakładanie ich itp. Operacje na tabelach. Backup baz, przywracanie baz, zwiąkszanie wydajności,zabezpieczenie . Wszystko. Dane sa na wage złota. Musisz wsjo umieć. :razz:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-06, 14:44   

Jas to bym tak zrobił. Traktował informatyke hobbystycznie. Hobbysta czasami wie więcej niż informatyk :]. Zrobił jakiś papier ze szkoły informatycznej, a dodatkowo uczyć się w zupełnie innym kierunku niż informatyka. Za pare lat będzie nadmiar informatyków
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wielki Szu 
Dojeżdża PKSem
rock fan



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 187
Piwa: 1/6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-27, 00:25   

za pare lat ? już jest nadmiar...a za pare lat to zawód informatyka będzie tak pospolity jak kiedyś murarz, czy też mechanik...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2012-01-27, 00:40   

Skad masz dane, ze informatykow jest nadmiar? Ja sie spotykam z ciaglym brakiem zasobow ludzkich.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2012-01-27, 12:37   

hajen napisał/a:
informatykow jest nadmiar

Wykształcenie a zdolności to dwie odrębne sprawy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mqs 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-01-27, 13:50   

Wielki Szu napisał/a:
za pare lat ? już jest nadmiar...a za pare lat to zawód informatyka będzie tak pospolity jak kiedyś murarz, czy też mechanik...


Nadmiar informatyków? :) Rozejrzyj się po rynku pracy, rzuć okiem na ogłoszenie z IBMa, które wisi na forum. Wszystkie liczące się firmy IT (zwłaszcza te, które nie skupiły się na sektorze finansowym, a działają w kilku sektorach) mają teraz taki zasys, że głowa boli.

A wykwalifikowanych robotników również brakuje, dobry murarz, mechanik zarobi jeszcze więcej niż, świeży absolwent po informatyce.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-27, 21:38   

mqs napisał/a:
Nadmiar informatyków? Rozejrzyj się po rynku pracy, rzuć okiem na ogłoszenie z IBMa, które wisi na forum. Wszystkie liczące się firmy IT (zwłaszcza te, które nie skupiły się na sektorze finansowym, a działają w kilku sektorach) mają teraz taki zasys, że głowa boli.


poczytaj również
http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=20382.

dlatego zawsze pisze każdemu aby informatyke znał a umiał również coś dodatkowego. W informatyce prztrwają najlepsi poziomowo " bardzo dobrzy". Słaby technicznie zawodnik nie ma co do gadania.
Widzisz ja mam wykształcenie nie typowo informatyczne tylko informatyka w procesach produkcyjnych/automatyka ... A wiedze większą od typowych informatyków po studiach.

Widzisz teraz tam gdzie w domu jest komuter tam i informatyk... Niektórzy tylko umią gre zainstalować, niektórzy jak ja znają 5 systemów operacyjnych. Zależy od poziomu gracza. W przyszłości każdy sobie poradzi z wieloma rzeczami bo od małego będzie w tym siedział... Sama informatyka może być mało.
Poza tym informatyka jest nudna. :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2012-01-27, 22:55   

Informatyka to nie jest naprawianie komputerow i instalacja Windowsa czy Ubuntu przecież. W takim kontekście nie dziwię się, że takich "informatyków" jest nadmiar. Dzisiaj informatyka liczy się jako główny partner biznesu. Dzisiaj profil informatyk-analityk na styku świata techniki z biznesem to pracownik stale pożądany. I to bez dwóch zdań.

Co prawda jestem w Warszawie, gdzie praca akurat jest i nikt z moich znajomych nie ma problemów z pracą.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mqs 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-01-28, 00:58   

yampress napisał/a:
Widzisz teraz tam gdzie w domu jest komuter tam i informatyk... Niektórzy tylko umią gre zainstalować, niektórzy jak ja znają 5 systemów operacyjnych. Zależy od poziomu gracza. W przyszłości każdy sobie poradzi z wieloma rzeczami bo od małego będzie w tym siedział... Sama informatyka może być mało.

Mówimy więc o dwóch różnych rzeczach. Obsługiwać telewizor też umie każdy, nie czyni to nas, ani elektronikami ani reżyserami filmowymi. W dzisiejszym świecie słowo informatyk jest tak oklepane i ogólne, że faktycznie służy już tylko chyba do określania techników, którzy w tym modelu (z reguły) posiadają ogólna wiedzę z zakresu informatyki. Dlatego nie lubię tego określenia.

Świat IT jest podzielony na szereg bardzo wąskich specjalności, ale to przede wszystkim (tak jak napisał Hajen), bycie partnerem dla klienta i dostarczanie mu produktu / systemu spełniającego i nadążającego za jego oczekiwaniami, które jak każdy (kto choć trochę otarł się o ten świat) wie są zmienne. I obsługa x systemów operacyjnych, na nic się nie przyda jak nie będziemy potrafili zaprojektować i zaproponować produktu, który chce klient.

Na koniec taka dygresja. Pracuję w bardzo dużej korporacji, współpracującej z największymi operatorami telekomunikacyjnymi na świecie. Mam wielu znajomych, których uważam, za rewelacyjnych specjalistów. Kiedyś wspólnie, w luźnej rozmowie ustaliliśmy, że ludzie w ogóle nie rozumieją na czym polega nasza praca. Jesteśmy postrzegani na zasadzie, "bo ty dłubiesz w tych komputerach, to powiedz mi, bo chce sobie kupić komputer, czy karta graficzna XCDXW3232, będzie lepsza od XCDXW31211". Jak słyszę podobne pytanie, a słyszę średnio raz w tygodniu, to mnie gotuje. Bo wychodzi, że ktoś kto pracuje w IT, to siedzi lutuje kable, i śledzi testy wydajnościowe sprzętu w najnowszym numerze PeCeKomputera.

Reasumując: Komputer jest moim narzędziem pracy. I chyba tyle moja praca ma wspólnego z "tą wizją informatyka"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 11:17   

I dlatego trzeba być najlepszym i jedynym z danej dziedziny która jest na rynku potrzebna. + cuś tam dodatkowo umieć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wielki Szu 
Dojeżdża PKSem
rock fan



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 187
Piwa: 1/6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 19:15   

Oczywiście że na myśli miałem nadmiar samozwańczych informatyków...którzy potrafią zrobić format, zainstalować gierkę i zainstalować sobie nowe stery do drukarki... :roll:
Specjalistów, czy też fanatyków danej specjalności związanej z informatyką jest nadal mało...bo tak jak wspomniał yampress "informatyka jest nudna...", i niestety tak jest...każdy lubi sobie posiedzieć i pograć w jakąś gierkę, obejrzeć ciekawy film, czy też posłuchać muzyki na kompie...ale mało kto uwielbia sobie usiąść i pobawić się w projektowania sieci w Packet Trackerze, czy tam stworzyć profesjonalną stronkę www...
Nawet samemu po sobie widzę że dawniej, jeszcze w gimnazjum, gdy dostałem zadanie domowe zrobienia jakieś prezentacji...to z zaciekawieniem ślęczałem w domu przy OO i główkowałem jak by tu zrobić taki efekt przejścia jak zrobiła Zośka, czy tam dodać takiego gif'a jak dodał Wiesiek...teraz gdy dostaje zadanie zrobienia jakieś prezentacji to na samą myśl ogarnia mnie poczucie wielkiej nudzącej pierdoły...która mimo że nie stanowi dla mnie już problemu to nie jest dla mnie czymś na co warto poświęcić czas.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 19:58   

Wszystko jest dobrze jak dobrze chodzi , a jak coś się popsuje albo idzie nie tak no to wtedy bubu....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW