R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Inwestycje na wieluńskich cmentarzach
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-12, 19:19   

Z tego co pamiętam, opłata za miejsce na cmentarzu jest wnoszona na okres 20 lat.
Co do tego że zbiera ją kler - ot po prostu taka specyfika, choć jest dla mnie dziwne, że opłaty za cmentarz komunalny, będący własnością miasta i z pieniędzy budżetowych rozbudowywane zbiera kto inny i to jak zakładam, bez żadnej szczególnej umowy... A jeszcze dziwniejsze jest to, że opłata jest wnoszona na 20 lat - a jeśli za 20 lat nie będzie miał kto wpłacić opłaty to co? Grób do likwidacji?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-06-12, 19:48   

niedawno płaciłam i jest na 10 lat,a jeśli grób nie jest opłacony jest zlikwidowany...najgorsze chyba co ludzie moga robic to to ze sprzedają groby bliskich.....ech..Klerowi płacisz za wszystko,za pozwolenie na posadzenie drzewka,na połozenie kostki,postawienie ławeczki ,za wjazd na cmentarz i wiele innych...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2008-06-12, 20:19   

ourson napisał/a:
A jeszcze dziwniejsze jest to, że opłata jest wnoszona na 20 lat - a jeśli za 20 lat nie będzie miał kto wpłacić opłaty to co? Grób do likwidacji?


dokładnie :shock:

edzia i odziu napisał/a:
za pozwolenie na posadzenie drzewka,na połozenie kostki,postawienie ławeczki ,za wjazd na cmentarz i wiele innych...


nie jestem po ich stronie, ale przesadzasz i demonizujesz. w życiu nie zapłaciłem za takie coś na naszym wieluńskim cmentarzu komunalnym
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2008-06-12, 20:31   

Zmniejszyli okres - wiecej kasy. Ciekawe.
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-12, 20:35   

dawid napisał/a:

nie jestem po ich stronie, ale przesadzasz i demonizujesz. w życiu nie zapłaciłem za takie coś na naszym wieluńskim cmentarzu komunalnym


Czy to aby na pewno jest cmentarz komunalny? Wydaje mi się, a nawet jestem pewien, że to jest cmentarz Rzymskokatolicki. W związku z czym nie bardzo rozumiem kupowanie ziemi przez miasto i pobieranie opłat przez Kościół.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-13, 01:35   

edzia i odziu napisał/a:
płacisz za wszystko,za pozwolenie na posadzenie drzewka,na połozenie kostki,postawienie ławeczki ,za wjazd na cmentarz i wiele innych...
chyba raczej się nie płaci, w przypadku moich bliskich nie ponosiliśmy żadnych kosztów za ww
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-06-13, 06:51   

siwy_ napisał/a:
chyba raczej się nie płaci, w przypadku moich bliskich nie ponosiliśmy żadnych kosztów za ww
bo zapewne zrobiłeś to bez wiedzy klera ,teraz czekaj na fart ze nie zauwaza....Powinieneś zgłosic wszystko co chcesz robić przy grobie....

[ Dodano: 2008-06-13, 05:53 ]
dawid napisał/a:
nie jestem po ich stronie, ale przesadzasz i demonizujesz. w życiu nie zapłaciłem za takie coś na naszym wieluńskim cmentarzu komunalnym

Dawid już tłumacze ,mój ojciec ma grób bardziej w srodku wiec jest mało widoczny,posadzilismy przy nim Tuje i jest cisza,ale o kostke i ławeczke przy tesciu mielismy hałas,bo jest z brzegu i ktos z nich musiał zauwazyć.Muszę podpytać tesciowa iole wtedy płaciła....
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-13, 12:30   

edzia i odziu napisał/a:
Powinieneś zgłosic wszystko co chcesz robić przy grobie....
ale komu? u mnie w parafii?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-06-13, 12:38   

u Stochniałka :P
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-06-13, 17:21   

Ale ja w dalszym ciągu nie wiem o jakich sumach rozmawiamy ;) :?:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2008-06-18, 22:01   

Zastanawiam się co się dzieje po likwidacji zaniedbanego grobu z materiałem zużytym do jego budowy. Czy może ktoś sobie je zabiera?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
laki 
Słyszał o Wieluniu
laki


Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 12
Skąd: wielun
Wysłany: 2008-09-10, 09:14   

mysle ze na cmetarzu powinni bys ludzie od porzadku na nim i czystosci za oplata bo wiele grobow jest opuszczonych milo by bylo ja ktos by trzymal nad tym porzadek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-19, 18:29   Uchwała w sprawie powołania cmentarza komunalnego

Uchwała w sprawie powołania cmentarza komunalnego w Wieluniu ( pomiędzy ulicą 3-go Maja a wschodnią obwodnicą centrum):


http://eurzad.um.wielun.p...XIII/354_09.pdf

Poniżej zaznaczone działki na których ma zostać założony cmentarz komunalny (niebieskim oznaczony obszar o którym mowa w uchwale - działki są własnością miasta). Zaznaczony również cmentarz rzymskokatolicki (zielony) oraz palowana obwodnica wschodnia centrum (żółty). Cmentarz komunalny docelowo (różowy) chyba ma zająć teren pomiędzy obwodnicą centrum (wschodnią) a cmentarzem rzymskokatolickim.

cm.JPG
Plik ściągnięto 15327 raz(y) 153,44 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-22, 23:03   

RZW napisał/a:
Powstanie cmentarz komunalny
2009-04-22

Prawie półtora hektara powierzchni ma liczyć nowy cmentarz komunalny w Wieluniu.

Decyzję o jego założeniu niemal jednogłośnie podjęła Rada Miejska. Gdzie powstanie cmentarz? Odpowiedź w relacji Krzysztofa Krawczyka (na stronie źródłowej): http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=4574
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-25, 17:55   

wielun.naszemiasto.pl napisał/a:

Będą dwa cmentarze
25-09-2009
Magdalena Kopańska

Mieszkańców, którzy będą załatwiali sprawy związane z pogrzebem bliskiej osoby, czekają wkrótce pewne zmiany. W mieście powstaje bowiem nowy cmentarz komunalny. Gdzie? Przy ul. Roosevelta, tuż obok starej nekropolii. Choć obydwa cmentarze sąsiadują ze sobą, nie będą tworzyły jednej całości. Starą częścią bowiem nadal będzie zarządzała parafia. Nową, zgodnie z wolą radnych miejskich, do końca tego roku Przedsiębiorstwo Komunalne, a później wyłoniona w przetargu firma.


Aktualnie na cmentarzu trwają roboty budowlane. Teren jest wyrównywany, budowana jest droga wewnętrzna, oddzielająca cmentarz komunalny od wyznaniowego i tworzona alejka. Prace obejmują na razie tylko fragment zakupionego ponad 1,4 ha ziemi.

- Inwestycję realizujemy na 14 arach, bo nagli nas czas. Dokończenie pierwszego etapu pozwoli oddać tę część cmentarza do użytku - informuje Janusz Pamuła z wydziału inwestycji i rozwoju UM.

O tym, że miejsca na cmentarzu jest coraz mniej, wiadomo było od pewnego czasu.

- Dlatego czyniliśmy starania o zakup dodatkowych gruntów. Teraz chcemy jak najszybciej przygotować cmentarz - mówi Waldemar Kluska, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej.

Powstanie nowego cmentarza wiąże się z uchwaleniem nowego regulaminu. Stosowny dokument przyjęła na ostatniej sesji Rada Miejska. Regulamin określa m.in. że bramy cmentarne będą otwarte w godzinach 8-16. Pogrzeby będą się odbywały w dni powszednie w godz. 10-16, a tylko w uzasadnionych przypadkach także w inne dni i godziny. Na razie w dokumencie nie ma nic o opłatach za pochówki. Tę kwestię ureguluje zarządzenie burmistrza.

- Jak jedną częścią zarządza burmistrz a inną parafia, to czy będą obowiązywały dwa cenniki? - pyta jedna z mieszkanek.

- Na pewno opłaty będą zbliżone do obowiązujących. Z jednej strony chcemy jak najmniej obciążać mieszkańców, z drugiej miasto nie będzie dopłacać - dodaje Kluska.

Przygotowanie terenu kosztuje gminę 240 tys. zł. Dodatkowo na nowym obiekcie planuje się miejsca parkingowe, toalety oraz miejsca handlowe.
źródło: http://wielun.naszemiasto...tarze,id,t.html


4abc0c512a114_o1.JPG
Choć cmentarze ze sobą sąsiadują, to zarządzać będą nimi dwie różne instytucje ( fot. Magdalena Kopańska)
Plik ściągnięto 191 raz(y) 92,95 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW