R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2012-02-15, 09:54
Elektrownie wiatrowe
Autor Wiadomość
wieluniaczek 
Przyjeżdża na zakupy
czujny obserwator



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 336
Piwa: 1/1
Skąd: z miasta
Wysłany: 2012-04-05, 20:39   

artykuł dotyczący farmy wiatrowej w Staw-ie
http://radiozw.com.pl/ind...ge=news&id=1323
Proszę o wklejanie treści z linków i podawanie źródła informacji
Mrówek


Gmina Czarnożyły: walczą z wiatrakami; stoją zbyt blisko i są za głośne
Blisko trzydzieścioro mieszkańców miejscowości Staw w gminie Czarnożyły narzeka na farmę wiatrową. Wiatraki robią duży hałas, są niebezpieczne dla zdrowia i stoją zbyt blisko zabudowań – wytykają mieszkańcy. Zaznaczają, że nikt ich wcześniej nie powiadomił o inwestycji. Za skrajny przypadek można uznać historię mieszkanki, która rozpoczęła budowę domu. Niespełna 270 metrów dalej stanął wiatrak, a za nim kolejne. Kobieta dostała pozwolenie na budowę dużo wcześniej niż inwestor na postawienie wiatraków.
Zdaniem mieszkanki - Renaty Barańskiej– wkradł się urzędniczy błąd:
- Starostwo w Wieluniu wydało decyzję zarówno nam, jak i na budowę wiatraków, także nie wiem, dlaczego nas pominęli, w tak brzydki sposób potraktowali. Widzą, że jest ewidentny błąd i wiedzą, że trzeba się opierać na polskim prawie, ale pominęli nas. Mam nadzieję, że przedstawiciel będzie z nami rozmawiał i dojdziemy do porozumienia, bo będziemy walczyć, nie zostawimy tego tak. Gdybyśmy wiedzieli, w dokumentach byłoby, że wiatrak stawiają 270 metrów od naszego budynku, na pewno bylibyśmy powiadamiani, bo tak uczynili z innymi. Dlaczego zapomnieli o nas? Usłyszałam, że nie mieli aktualnych mapek. Nie jest to dla mnie wiarygodne, bo mapki co jakiś czas muszą być odnawiane. Skoro Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma takie mapki, a starostwo nie ma, to gdzieś zaistniał błąd.

Tego, że sytuacja jest patowa, nie ukrywa Paweł Król, przedstawiciel inwestora, czyli firmy Eolos Novo z Warszawy:
- Sytuacja na pewno jest w toku, z tą panią będą prowadzone konsultacje, żeby sprawę załatwić polubownie. Jeśli chodzi o odległości od turbin, jest to umownie 500 metrów. Polskie prawo nie stanowi, jaka to powinna być odległość.

Pozostali mieszkańcy uskarżali się na zbyt głośną pracę wiatraków i to, że zakłócają im odbiór naziemnej telewizji cyfrowej. Ich zdaniem inwestor powinien usunąć usterki:
- Codziennie sprawdzałem „cyfrówkę” i bez przerwy przerywa. Nowy telewizor był zainstalowany przed uruchomieniem wiatraków w październiku ubiegłego roku i "cyfrówka" odbierała bardzo dobrze. Po włączeniu wiatraków obraz jest nie do oglądania. Za rok mają być cyfrowe sygnały, a nie analogowe. Zgodnie z prawem macie obowiązek usunąć te szkody, które spowodowaliście waszą działalnością. Powinniście to naprawić jak najszybciej. Wy się postaracie - to nie jest konkretna odpowiedź.
- Dlaczego nikt nas nie uprzedził, że mogą być takie następstwa? (…) To jest taki hałas na podwórku, taki szmer, co my mamy zrobić? Ten szmer jest okropny! Wiem, bo była osoba, która dokonała pomiaru hałasu i przekracza powyżej 10-15 decybeli powyżej tego, co zaznaczyliście.
- Trzeba wyłączyć wiatraki, żeby ludzie mogli oglądać telewizję, a uruchomić je po rozwiązaniu problemu. Powinno to być przewidziane wcześniej.

- Musimy mieć 100% pewność, że ta telewizja nie działa. Na pewno zwrócimy koszt urządzeń służących do odbioru telewizji. Będziemy starali się zakupić urządzenia satelitarne. Rozwiążemy problem. Państwo chcieliby, żeby to było jak najszybciej, my to rozumiemy. Jak każde urządzenie, które produkuję energię, wytwarza pole elektromagnetyczne. Zarówno turbina, jak i pana telefon komórkowy. Pomiary są wykonywane przy pełnej mocy turbiny, to jest 2 tysiące kW, przy prędkości obrotowej samego wirnika w granicach 17 obrotów na minutę i tutaj decyzja środowiskowa była wydana zarówno dla trybu dziennego, jak i nocnego

– wyjaśniał przedstawiciel inwestora, Paweł Król. Zapewnił, że od 11-go kwietnia zajmie się tą sprawą. Jeśli będzie trzeba, mieszkańcy dostaną urządzenia do odbioru telewizji.
Radnego gminy Czarnożyły Włodzimierza Niemczyńskiego, jedynego przedstawiciela władz gminy obecnego na spotkaniu w sprawie wiatraków dopytywaliśmy, czy faktycznie mieszkańcy nie wiedzieli nic o planowanej inwestycji:
- To prawda. Jako rada zostaliśmy poinformowani i na tym się skończyło. Chyba nikt się nie poczuł zagrożony wtedy, dziś jest inaczej. Media i telewizja informują. Dzisiaj jakby przyszło do tego, to by były zebrania. Musimy wynegocjować jakieś warunki, żeby ludzie nie mieli nieudogodnień.

Firma Eolos Novo wybudowała farmy wiatrowe także w Szadku koło Zduńskiej Woli, Krzyżanowie koło Kutna oraz Gorzkowicach pod Bełchatowem. Jak zapewniał jej reprezentant, nigdy wcześniej nie spotkał się z podobnymi problemami, na które narzekali mieszkańcy.
Na poświęcony tej sprawie reportaż pt. „17 obrotów na minutę” zapraszamy 10-go kwietnia po 13.15.
Info: Radio ZW
_________________
Witaj Gość cieszę się że jesteś i pozdrawiam Cię
Ostatnio zmieniony przez Mrówek 2012-04-05, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-05, 21:27   

wieluniaczek napisał/a:
artykuł dotyczący farmy wiatrowej w Staw-ie


A nie powinno być w Staw'ie?
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2012-04-06, 10:51   

OK , może i za blisko, ale gdyby te 8 turbin stało na polu tego gościa od tego domu , to chyba by nie było problemu ...

mnie osobiście by nie przeszkadzał wtedy szum tych wiatraków :)
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2012-04-06, 12:17   

MAR-COM, w takiej odległości chyba by jednak przeszkadzał... W tym wypadku za całą sytuację odpowiada Starostwo, ponieważ wydało pozwolenie na budowę na teren, na którym niemożliwe było wybudowanie turbin, ze względu na wcześniejsze pozwolenie na budowę dla tego domu. A tłumaczenie się, że nie mieliśmy aktualnych map jest dla mnie co najmniej nie na miejscu...

Ps. gdyby ten gościu miał te 8 turbin u siebie, to by sobie dom nad morzem postawił, nie musiał pracować i zbijałby bąki :)
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2012-04-07, 12:56   

Wczoraj zatrzymałem się obok tego domu w Stawie - z tej odległości słychać nawet szum generatora (a wiało słabiutko). Jak pisałem wczesniej szum łopat słyszałem w Masłowicach (1.5km).

Urzędników, którzy dopuścili do tego pieprznika pewnie żadna kara nie spotka?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tom25 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 293
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-04-07, 17:31   

W Skomlinie ostatnio próbowali uruchamiać wiatrak który stoi już z 1,5 roku. To podobnoś tak się zaczął kręcić że mu trochę skrzydeł odleciało i jeszcze na dodatek około 2 godzin prądu nie było w całej wiosce. Skrzydła ma trochę poobrywane. Wpadnijcie zobaczyć.
Ostatnio zmieniony przez tom25 2012-04-07, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-07, 19:19   

Pogoda lipna - wrzuć zdjęcia :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2012-04-07, 20:35   

Tak, tak, dawaj foty :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-07, 22:08   

Chcemy zdjęć! :D
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tom25 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 293
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-04-08, 09:46   

Tylko końcówki odleciały ale odleciały. Zdjęcia za dobrze nie wyszły. Z daleka robiłem.

SL270043.JPG
Plik ściągnięto 28541 raz(y) 43,98 KB

SL270044.JPG
Plik ściągnięto 28549 raz(y) 44,04 KB

SL270046.JPG
Plik ściągnięto 28552 raz(y) 42,6 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-08, 11:06   

budaprenem skleją i bedzie oki ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-08, 14:00   

yampress napisał/a:
budaprenem skleją

butaprenem
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
iras323 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 4
Skąd: z polski
Wysłany: 2012-04-19, 22:47   

A wie ktoś może czy będą stawiali jeszcze jakiś wiatrak w niemierzynie? bo ten vestas taki samotny sobie stoi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MI81 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 104
Postawił 5 piw(a)
Skąd: EWI/EL
Wysłany: 2012-04-23, 13:29   

Ten wiatraczek w Niemierzynie został postawiony przez kogoś innego o wiele wcześniej niż te w Czarnożyłach i Stawie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-23, 19:59   

Rośnie zapotrzebowanie na energie i nie ma się co oszukiwać wiatraki nam jej nie zapewiną w przyszłości. Trzeba budować w elektrownie jądrowe. Nie ma się czym podniecać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW