R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2012-02-15, 09:54
Elektrownie wiatrowe
Autor Wiadomość
Koźlak 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 7
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2013-01-13, 21:37   

No ja też byłem na tym spotkaniu, cóż żenada. Żenada jednak nie ze względu na poziom choć i to trochę też. Ale to była od a do z kpina ze społeczności. Debata publiczna dla wszystkich mieszkańców gminy w piątek o 12. Panie Kącki świetny pomysł. Informować żeby nie poinformować. Na sali w szczytowym momencie może 80.osób z czego sporo to pracownicy gminy, lub jakichś gminnych agend. O tym na ile poważne było to przedsięwzięcie niech świadczy fakt, że informacja o debacie na stronie gminy pojawiła się bodaj trzy dni wcześniej, a informacja o gminnym przeglądzie kalend wisi od niemal miesiąca.
Co do tego o czym pisze Bob mistrz. rzeczywiście spór poszedł o odległości. Bob mistrz pisze, że przeciwnicy domagali się 2 kilometrów, ale nie pisze że na poparcie swoich racji przedstawili list, odpowiedź Ministerstwa Zdrowia, który rekomenduje odległość 2 kilometrów budowy wiatraków od zabudowań mieszkalnych. Co więcej ów list jest odpowiedzią na zapytanie, które wystosował do Ministra Pan Kącki czyli Wójt gminy Mokrsko. Bob mistrz pisze, że to nas załatwia i żaden wiatrak przy takich odległościach nie powstanie w całym powiecie. No cóż skoro nie powinien to nie powstanie. Cóż z tego, że być może, nasze warunki wietrzne pozwalają na lokalizację skoro inne przeszkadzają? Zachowujmy się tak jakby te wiatraki jakąś moc zbawczą miały. A przecież to tak jak z kimś kto bardzo chciałby zostać pilotem samolotu ale nie widzi, co z tego że ma świetne inne warunki, nie widzi nie może zostać pilotem i koniec. Z tymi wiatrakami jest tak samo skoro są potencjalnie szkodliwe, MZ rekomenduje 2 km, to skoro chcemy działać rozsądnie i z poszanowaniem społeczności to mówimy "przykro nam ale to inwestycja nie dla nas" i tyle w temacie.
A co do braku uszczegółowienia co jak jakie wiatraki i że 2 MW wiatrak ma inne uwarunkowania niż powiedzmy 500 KW - to nie ma o co się spierać firma Energy Eco prezentująca się na tej niby debacie zaprezentowała swoje materiały gdzie jak byk stoi, że w gminie Mokrsko planuje pobudować 24 turbiny każda o mocy 3 MW, czyli mówiąc kolokwialnie 24 wielkie wiatraki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-14, 12:59   

Jaro napisał/a:
Silvo, jakie są szanse, aby te wiatraki nie powstały w ogóle?


Jaro ja jestem za wiatrakami, ale nie blisko zabudowań. Pomiędzy Turowem a Krzyworzeką jest dość spora odległość i myślę, że wiatraki mogą stanąć pośrodku pomiędzy zabudowaniami tych dwu wsi. Myślę, że wtedy będzie dobrze.

michal_saper napisał/a:
Poza tym, o ile przejeżdzałem rowerem obok wiatraków wiele razy, to nie spostrzegłem by one buczały


Zapraszam do mnie do domu. Zobaczysz czy nie słychać wiatraka piekarni "Wiktor" (o wiele mniejszy). Słychać go wtedy, gdy jest odwrócony bokiem.

michal_saper napisał/a:
Druga sprawa to wspomniane pole magnetyczne, wiatraki coś takiego wytwarzają ??? Wydaje mi się, że nie.


Odsyłam do strony http://www.oddzialywaniaw...menu,49,73.html
michal_saper napisał/a:
Osobiście popieram idee elektrowni wykorzystujących źródła odnawialne.


Też popieram, tylko chodzi mi o to, żeby takie wielkie 100 metrowe wiatraki nie stały w odległości 500 metrów od mojego domu. Bo moim zdaniem to za blisko.
Nie chodzi mi też o to, że będzie on stał na polu sąsiada. Ja sam pola nie mam, więc u mnie nie postawią :) (chociaż jeśli dla przykładu wiatrak ma stać na działce należącej do pana X. to niech stoi najbliżej jego domu, a nie innych osób. W przeciwnym wypadku on zarabia, a innym wiatrak utrudnia życie.
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2013-01-15, 18:24   

Ferbik napisał/a:
Olivier napisał/a:
frekfęcja

Do ulubionych :D


fiatrowe też są niezłe ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Koźlak 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 7
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2013-01-15, 18:50   

Dziś w Kulisach Powiatu duża informacja o "debacie". Artykuł raczej niezbyt pozytywny dla Gminy Mokrsko i Wójta T. Kąckiego.
_________________
Jeśli wiatraki, to tylko koźlaki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2013-01-15, 19:15   

Koźlak napisał/a:
A co do braku uszczegółowienia co jak jakie wiatraki i że 2 MW wiatrak ma inne uwarunkowania niż powiedzmy 500 KW - to nie ma o co się spierać firma Energy Eco prezentująca się na tej niby debacie zaprezentowała swoje materiały gdzie jak byk stoi, że w gminie Mokrsko planuje pobudować 24 turbiny każda o mocy 3 MW, czyli mówiąc kolokwialnie 24 wielkie wiatraki.

Kolego, jakie wiatraki chce stawiać Energy Eco to ja dobrze wiem, jednakże nie o to mi chodziło... Jakiekolwiek odgórne ustanowienie sztywnych odległości od zabudowań, na równi traktuje siłownie 2MW i 3MW jak i te 100KW, 500KW a to jest kompletnie bez sensu, ponieważ inne parametry, inne oddziaływanie, itd.

Koźlak napisał/a:
Bob mistrz pisze, że to nas załatwia i żaden wiatrak przy takich odległościach nie powstanie w całym powiecie. No cóż skoro nie powinien to nie powstanie. Cóż z tego, że być może, nasze warunki wietrzne pozwalają na lokalizację skoro inne przeszkadzają? Zachowujmy się tak jakby te wiatraki jakąś moc zbawczą miały. A przecież to tak jak z kimś kto bardzo chciałby zostać pilotem samolotu ale nie widzi, co z tego że ma świetne inne warunki, nie widzi nie może zostać pilotem i koniec. Z tymi wiatrakami jest tak samo skoro są potencjalnie szkodliwe, MZ rekomenduje 2 km, to skoro chcemy działać rozsądnie i z poszanowaniem społeczności to mówimy "przykro nam ale to inwestycja nie dla nas" i tyle w temacie.

Mam wrażenie, że ktoś na siłę chce z nas, mieszkańców gminy zrobić jakiś upośledzonych, bardziej podatnych na choroby, niż w innych rejonach nie tylko kraju, ale i europy. Proszę o zapoznanie się z informacjami w jakich odległościach budują wiatraki na całym świecie. Oczywiście zróbmy z naszej gminy skansen, wybudujmy ścieżki rowerowe w lasach dla żubrów, sfinansujmy budowę karmników dla zwierząt co 100m na polach i będzie super.
Aha, zapomniałbym o referendum. Tak, tak referendum ponad wszystko. Zarżnijmy finanse gminy jeszcze bardziej, a co, będzie się można pochwalić na zebraniach przedwyborczych (bo do tego to wszystko zmierza), że się do referendum doprowadziło. Tylko co z tego referendum, jeżeli nie będzie quorum ?? (a przepraszam, część to "głąby" więc napiszę MINIMALNA LICZBA GŁOSUJĄCYCH, żeby niektórych to NIE PRZEROSŁO)
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-17, 16:42   

Grzegorz Nowak (W) napisał/a:
Ferbik napisał/a:
Olivier napisał/a:
frekfęcja

Do ulubionych :D


fiatrowe też są niezłe ;)


a

Cytat:
sprzeciwników


Wam się nie spodobało? 8)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Koźlak 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 7
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2013-01-18, 13:40   

Bob_mistrz ale po co było roztrząsać na "debacie" różnice pomiędzy siłownia 3MW, a 500KW, skoro Energy Eco chce budować 3MW? Chyba po to żeby zagmatwać obraz.

A twój zarzut skansenu jest całkiem chybiony, któż tu mówi o skansenie? Jesteśmy gminą rolniczą, z coraz nowocześniej wyposażonymi gospodarstwami - czy to skansen. Taki charakter tej gminy i już. Skoro w ocenie Ministerstwa Zdrowia elektrownia wiatrowa 2 kilometry od zabudowań to rozsądny kompromis to o co kruszyć kopie? Piszesz że w Europie powstają elektrownie bliżej zabudowań niż 500 metrów, ja napisałbym powstawały, bo ruch przeciwników elektrowni wiatrowych ogarnął całą Europę i te odległości wszędzie są wydłużane. A my mamy w imię czyichś interesów powielać cudze błędy?
A referendum, cóż referendum to instrument demokracji i tyle. Co się tak martwisz finansami gminy, zapewne tak strasznie nie ucierpią, a jak wygra opcja pro wiatraczna to wedle jej danych z nawiązką odbije sobie te koszty z zysków z wiatraków :lol: Choć ja w te zyski nie wierzę.
_________________
Jeśli wiatraki, to tylko koźlaki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2013-01-18, 15:17   

Koźlak napisał/a:
Bob_mistrz ale po co było roztrząsać na "debacie" różnice pomiędzy siłownia 3MW, a 500KW, skoro Energy Eco chce budować 3MW? Chyba po to żeby zagmatwać obraz.

Guzik prawda, tutaj właśnie wychodzi wasze - przeciwników wiatraków - olewactwo, kompletnie w nosie macie opracowania i dokumentacje, no bo przecież te przygotowane są przez lub na zlecenie inwestora, więc z góry są stronnicze i nieprawdziwe. A gdybyście mieli trochę dobrej woli, to posiedlibyście tą wiedzę tajemną o parametrach technicznych, sposobie oddziaływania, wpływie na środowisko i innych, dość istotnych rzeczach, związanych z elektrowniami wiatrowymi. Temat zmiany planu, nie jest tematem tu i teraz. Na podstawie tego, co zdecydują radni, będzie się odbywała gospodarka planistyczna na terenie naszej gminy przez kilka - kilkanaście najbliższych lat. Więc to nie byłoby "gmatwanie" obrazu, tylko szersze jego przedstawienie.

Koźlak napisał/a:
Skoro w ocenie Ministerstwa Zdrowia elektrownia wiatrowa 2 kilometry od zabudowań to rozsądny kompromis to o co kruszyć kopie? Piszesz że w Europie powstają elektrownie bliżej zabudowań niż 500 metrów, ja napisałbym powstawały, bo ruch przeciwników elektrowni wiatrowych ogarnął całą Europę i te odległości wszędzie są wydłużane. A my mamy w imię czyichś interesów powielać cudze błędy?

Przeczytaj dobrze tą opinię Ministra Zdrowia i pomyśl, potem powtórz to ze 3 razy. Pomogę - słowo WYDAJE SIĘ - mówi to coś?
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Koźlak 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 7
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2013-01-18, 16:24   

Bob_mistrz ja nie wiem dlaczego, ale chcesz mnie sprowokować, obrazić sugestiami, że czytam bez zrozumienia. A już kwestia rzekomego olewactwa, no wybacz nie znasz mnie, być może na oczy nie widziałeś i zarzucasz mi, ze z czymś się nie zapoznaję, na jakiej podstawie? Jeśli mam możność to się zapoznaję.
Czepiasz się słów w tej opinii MZ. Bob_mistrzu trzeba mieć wyjątkowo dużo złej woli, by stwierdzić że zwrot "wydaje się" został tam użyty jako domniemanie wzięte gdzieś z kosmosu, nie ma uregulowań prawnych ale są badania, są sprawy w sądach, są wyroki na podstawie, których można napisać, że:
"Wydaje się że ze względu na wiele czynników, odległością gwarantującą zarówno dotrzymanie norm hałasu jak i zminimalizowanie potencjalnych uciążliwości oraz ograniczającą do minimum efekt migotania cieni, emisji infradźwięków i zagrożeń związanych z odrywaniem się od łopat kawałków lodu, jest dystans co najmniej 2 kilometrów. W zależności od warunków lokalnych i środowiskowych odległość ta może być większa" koniec cytatu .
Bob_mistrzu w opinii mającej 10 stron mówi się o minimalnych odległościach rzędu 2 km, a w pewnych warunkach powinny być to odległości większe. Nie jest tam natomiast nigdzie napisane, ze w pewnych warunkach odległość 600 metrów jest odległością gwarantującą spokój lokalnych społeczności. W opinii jest mowa o "rzetelnej kampanii informacyjnej" i o paru innych ciekawych rzeczach, ale starasz się tego nie widzieć. A swoją drogą ciekawe, że tak dobrze znasz tą opinię, czyżbyś był radnym lub pracownikiem UG Mokrsko, będacym na tej "debacie" dla poprawienia frekwencji. :lol:
_________________
Jeśli wiatraki, to tylko koźlaki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pajelek 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 48
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2013-01-18, 17:30   

A czy ktoś z was wie czemu wlasnie inwestorzy wybieraja takie miejsca blisko zabudowań? nie chodzi mi tutaj o konkretnę gminę tylko tak w ogóle. Przecież w powiecie są takie miejsca gdzie to do zabudowań jest ponad dwa kilometry a wiatrakow nie ma i nie bedzie. Zrobić farmę w takim miejscu i wszyscy zadowoleni. Gdzie jest problem:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2013-01-18, 18:32   

Drogę trzeba zbudować, do linii 15kV daleko...
A moim zdaniem dla siłowni takich w istniejące w okolicy (gm Czarnożyły), po 2MW - 2km od zabudowań to rozsądne minimum. Mniejsze mogą być trochę bliżej.
Chciałbym sobie kiedyś dom wybudować a jedna działka już poszła się j...ć, bo stanął wiatrak obok. Nic tam już się nie da zbudować, co najwyżej można buraki zasiać (z dedykacją dla władz gminy i powiatu).
W opracowania udowadniające, że można postawić 2MW wiatrak 500m od domu NIE WIERZĘ. Jeśli raport środowiskowy zleca inwestor to przecież nie po to by był negatywny, nie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-18, 22:01   

A może by tak prześledzić na czyich działkach mają być stawiane wiatraki? Wierzcie mi lub nie, ale są tam znane nazwiska!! (mowa o gm. Wieluń)
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2013-01-19, 17:13   

Wymien, niech wszyscy przeczytaja :D
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Olivier 
Słyszał o Wieluniu
don kichot


Wiek: 39
Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: wieluńskie
Wysłany: 2013-01-22, 20:35   

A czy ktoś potrafi wytłumaczyć przypadek z gm. Czarnożyły gdzie wiatrak [/i] został postawiony zaledwie 370 m od budynku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-26, 00:39   

Żadnych komentarzy po środowym spotkaniu antywiatrakowym w bibliotece?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW