R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Serwis samochodowy - SpaCar
Autor Wiadomość
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-24, 20:23   

dusiu, jeśli nie macie sprzętu na wykonanie pomiaru ciśnienia to się chyba lepiej za to nie zabierać.
Pomiary u Was wynosiły 11, 11, 6, czwarty nie mogliście wykręcić świecy. Diagnoza - pierścienie do remontu. Po dzisiejszych pomiarach na porządnym sprzęcie: 14, 14, 12.5, 14. Czwartą świecie wykręcili w warsztacie bez większych problemów...
Specjalizujecie się w czymś innym, robicie dobrze ok, nie mówię ogólnie ale jeśli ktoś chce wykonać w SpaCar pomiar ciśnienia sprężania zdecydowanie odradzam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gość 556677 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 118
Piwa: 6/5
Skąd: prawie wieluniak
Wysłany: 2013-09-24, 22:25   

czujnik/miernik do pomiaru ciśnienia sprężania posiada chyba każdy 'Pan Henio'-mechanik, nawet ten który zatrzymał się w epoce Polonezów i Ursusów C-360, więc to żadna filozofia.

Jeśli pierścienie tzw olejowe są zapieczone i silnik chla olej litrami ciśnienie sprężania z reguły jest bardzo dobre (komprecha po byku) bo to właśnie ten olej doszczelnia komorę spalania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dusiu 
Przyjeżdża na zakupy
512 576 555



Pomógł: 6 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 300
Piwa: 21/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-28, 03:27   

d@vid napisał/a:
dusiu, jeśli nie macie sprzętu na wykonanie pomiaru ciśnienia to się chyba lepiej za to nie zabierać.
Pomiary u Was wynosiły 11, 11, 6, czwarty nie mogliście wykręcić świecy. Diagnoza - pierścienie do remontu. Po dzisiejszych pomiarach na porządnym sprzęcie: 14, 14, 12.5, 14. Czwartą świecie wykręcili w warsztacie bez większych problemów...
Specjalizujecie się w czymś innym, robicie dobrze ok, nie mówię ogólnie ale jeśli ktoś chce wykonać w SpaCar pomiar ciśnienia sprężania zdecydowanie odradzam.

D@vid,
Sprężanie w Twoim silniku gdy był nowy powinno być na poziomie 12.5 - 13.5. Nie dziwi Cię, że w tej chwili po kilkunastu latach jest 14. Faktycznie musiał być to profesjonalny sprzęt do mierzenia ciśnienia. Takie ciśnienie może wynikać jedynie gdy nie trzymają uszczelniacze zaworowe, ale silnik na każde przejechane 100km spalalby wtedy ponad litr oleju.
Pzdr
_________________
SpaCar - serwis samochodowy.
Mechanika pojazdowa, diagnostyka komputerowa, wymiana oleju, obsługa klimatyzacji, naprawa układu hamulcowego, wulkanizacja - wymiana opon.
Staw 72c, tel. +48 512 576 555
www.spacar.eu
serwis@spacar.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2013-10-08, 07:57   

Kiedy można spodziewać się otwarcia serwisu w Wieluniu ? Chętnie skorzystał bym z usług ale serwis w Stawie z uwagi na godziny jego otwarcia i godziny mojej pracy jest dla mnie nieosiągalny. Fajnie gdybyście uruchomili serwis w Wieluniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2013-10-08, 10:01   

Ha ha rozbawiłeś mnie stanmarc
dusiu rzuć wszystko i przenoś się do Wielunia, przecież to prawie jak pstryknięcie palcami. Chyba zadzwonię do Galerii Jurajskiej żeby się przenieśli do Wielunia, bo mi szkoda czasu na dojazdy do Częstochowy...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2013-10-08, 10:31   

mafik, chyba Cię Dusiu niedługo zaskoczy :D
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2013-10-08, 11:59   

Maciej, :D miałem to na końcu języka :) Może nie stricte Wieluń ale...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2013-10-08, 12:23   

mafik napisał/a:
Ha ha rozbawiłeś mnie stanmarc
dusiu rzuć wszystko i przenoś się do Wielunia, przecież to prawie jak pstryknięcie palcami. Chyba zadzwonię do Galerii Jurajskiej żeby się przenieśli do Wielunia, bo mi szkoda czasu na dojazdy do Częstochowy...


Widzę kolego,że chyba nie polubiłeś SpaCar na Facebook'u albo nie czytujesz co u nich nowego ;)
Poza tym nie miałem na myśli odległości pomiędzy Wieluniem a Stawem ale godziny pracy serwisu i moje godziny pracy. Nie mam możliwości urwania się z pracy aby odstawić auto do mechanika. Muszę to robić przed albo po pracy. Z tej też przyczyny ucieszyły mnie facebook'okowe wieści o planach otwarcia serwisu SpaCar w Wieluniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2013-10-08, 12:43   

aaaa no chyba że tak
należę do tej grupy ludzi która nie ma facebooka i omijają mnie takie newsy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 407
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-08, 13:23   

dusiu napisał/a:

Sprężanie w Twoim silniku gdy był nowy powinno być na poziomie 12.5 - 13.5. Nie dziwi Cię, że w tej chwili po kilkunastu latach jest 14.


To nie do końca jest prawda. Producent podaje pewne widełki ale to nie znaczy, że silnik nie może być "lepszy" i trzymać lepsze parametry. Producent podaje moc silnika np. 110KM a na hamowni wychodzi 118 i to nie jest przekłamanie tylko gift z którego trzeba sie cieszyć :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dusiu 
Przyjeżdża na zakupy
512 576 555



Pomógł: 6 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 300
Piwa: 21/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-08, 14:44   

stanmarc napisał/a:
mafik napisał/a:
Ha ha rozbawiłeś mnie stanmarc
dusiu rzuć wszystko i przenoś się do Wielunia, przecież to prawie jak pstryknięcie palcami. Chyba zadzwonię do Galerii Jurajskiej żeby się przenieśli do Wielunia, bo mi szkoda czasu na dojazdy do Częstochowy...


Widzę kolego,że chyba nie polubiłeś SpaCar na Facebook'u albo nie czytujesz co u nich nowego ;)
Poza tym nie miałem na myśli odległości pomiędzy Wieluniem a Stawem ale godziny pracy serwisu i moje godziny pracy. Nie mam możliwości urwania się z pracy aby odstawić auto do mechanika. Muszę to robić przed albo po pracy. Z tej też przyczyny ucieszyły mnie facebook'okowe wieści o planach otwarcia serwisu SpaCar w Wieluniu.


W takich sytuacjach mamy samochód zastępczy.
Otwarcie serwisu w Wieluniu... wkrótce;) Poinformuje wszystkich wcześniej.
Nadmienie, że serwis w Wieluniu otwarty będzie od 7.00 do 19.00.
Małe zdjęcie tego co już jest;)

20131007 (3).jpg
SpaCar
Plik ściągnięto 112 raz(y) 161,09 KB

_________________
SpaCar - serwis samochodowy.
Mechanika pojazdowa, diagnostyka komputerowa, wymiana oleju, obsługa klimatyzacji, naprawa układu hamulcowego, wulkanizacja - wymiana opon.
Staw 72c, tel. +48 512 576 555
www.spacar.eu
serwis@spacar.eu
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Ostatnio zmieniony przez dusiu 2013-10-08, 15:16, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
FIDELO
dusiu 
Przyjeżdża na zakupy
512 576 555



Pomógł: 6 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 300
Piwa: 21/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-08, 14:57   

mike napisał/a:
dusiu napisał/a:

Sprężanie w Twoim silniku gdy był nowy powinno być na poziomie 12.5 - 13.5. Nie dziwi Cię, że w tej chwili po kilkunastu latach jest 14.


To nie do końca jest prawda. Producent podaje pewne widełki ale to nie znaczy, że silnik nie może być "lepszy" i trzymać lepsze parametry. Producent podaje moc silnika np. 110KM a na hamowni wychodzi 118 i to nie jest przekłamanie tylko gift z którego trzeba sie cieszyć :grin:


Mike, zbyt wiele zębów zjadłem na tych niby giftach z fabryki;) Jest coś takiego jak błąd pomiarowy na hamowni a i "tunerzy" lubią trochę wyniki podkręcić, żeby klient płacący ponad 1000zł czuj niewiarygodną satysfakcję;)
Oczywiście nie będzie to miało miejsca na hamowni w SpaCar;)
_________________
SpaCar - serwis samochodowy.
Mechanika pojazdowa, diagnostyka komputerowa, wymiana oleju, obsługa klimatyzacji, naprawa układu hamulcowego, wulkanizacja - wymiana opon.
Staw 72c, tel. +48 512 576 555
www.spacar.eu
serwis@spacar.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-08, 21:04   

mafik, nie zdziw się :) Bo ja znam dusia i wiem, że potrafi :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-08, 21:31   

dusiu napisał/a:
Otwarcie serwisu w Wieluniu... wkrótce;) Poinformuje wszystkich wcześniej.
Nadmienie, że serwis w Wieluniu otwarty będzie od 7.00 do 19.00.
Małe zdjęcie tego co już jest;)


A to gdzie dokładnie będzie ten serwis w Wieluniu? Nie doczytałam się na facebooku ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2013-10-09, 06:28   

Szkoda że stanowiska dla większych motorynek nie ma , bym miał wszystko pod ręką :P
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW