R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Związki partnerskie - Wasza opinia

Czy Twoim zdaniem możliwość zawierania formalnych związków partnerskich powinny mieć osoby tej samej płci żyjące wspólnie w związku?
Zdecydowanie tak
29%
 29%  [ 15 ]
Raczej tak
21%
 21%  [ 11 ]
Trudno powiedzieć
3%
 3%  [ 2 ]
Zdecydowanie nie
35%
 35%  [ 18 ]
Raczej nie
9%
 9%  [ 5 ]
Głosowań: 51
Wszystkich Głosów: 51

Autor Wiadomość
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-01-28, 21:45   

hiszpan, i inni za macie dzieci ??
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2012-01-28, 21:59   

Sorry, ale nie cierpię pedałów- i wszelakie statystyki, zestawienia czy sondaże nie przekonają mnie o właściwości związków homoseksualnych a tym bardziej do adoptowania przez Nich dzieci.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2012-01-28, 22:13   

maaciej76 napisał/a:
hiszpan, i inni zamacie dzieci ??


Ja nie mam.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-29, 12:01   

Jeśli chodzi o formalizowanie związków osób homoseksualnych, to ja jestem "za".

Czy nam się to podoba, czy nie, takie osoby żyją wśród nas, mieszkają razem, funkcjonują na zasadzie bycia w związku z drugą osobą, dlaczego więc mieliby nie mieć możliwości udokumentowania tego, co w zasadzie już i tak istnieje między nimi?

O adopcji mam już inne zdanie.

Wydaje mi się, że homoseksualny model rodziny może równie mocno odbić się na psychice dziecka, co życie w patologicznej rodzinie heteroseksualnej.
Przecież to dziecko przebywa w środowisku rówieśniczym, szkolnym, gdzie może zostać mocno napiętnowane, mimo tego co dzieje się w domu.
Z czasem zacznie zadawać pytania, typu - "A dlaczego Piotrek ma taką mamusię/tatusia, a ja nie?". Dzieciaki wychowane w takich rodzinach mogą mieć problem z określeniem własnej seksualności. Pewnie będą dominowały u nich typowo introwertyczne cechy t.j. nieśmiałość, czy chęć pozostania "z boku", izolacji.

Mogą przyglądać się heteroseksualnym opiekunom innych dzieci i zacząć zazdrościć im realnej kobiecości mamy i prawdziwej męskości taty. To może wydawać się dziwne, ale dzieci naprawdę zawracają uwagę na takie rzeczy, chociaż oczywiście nie zawsze i nie w każdym przypadku.

A co kiedy dziecko odwróci się od homoseksualnych rodziców? Zacznie ich nienawidzić za to, że koledzy i koleżanki mają inaczej, może lepiej?

Dziecko potrzebuje przede wszystkim spokojnego rozwoju, odcięcia od problemów dorosłych, możliwości choćby częściowego decydowania o sobie i poczucia przynajmniej odrobiny normalności, aby nie czuło się "inne" wśród sobie podobnych.

Według mnie omawiana adopcja może być świadomą zapowiedzią problemów z osobowością i zrozumieniem świata osób dojrzałych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-01-29, 21:24   

hiszpan napisał/a:
Ja nie mam.


Ja mam dwójkę , 8 i 3 lata .

Nie umiem sobie wyobrazić sytuacji gdzie dwóch facetów bierze do domu kilku miesięczne dziecko . Każdemu łatwo kliknąć jestem za itd , dziecko to nie pies ani nie chomik w klatce .

Dziecko potrzebuje i matki i ojca w takiej samej mierze . Tak już jesteśmy stworzeni że dziecko może począć tylko facet z kobietą inaczej się nie da !!!

Powinniśmy zacząć od ułatwienia adopcji małżeństwom które nie mogą mieć dzieci .

Nie chce już wspominać o całej homo-propagandzie , ze nie wolno być homo sceptycznym itd itd .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2012-01-29, 23:22   

maaciej76 napisał/a:
Nie umiem sobie wyobrazić sytuacji gdzie dwóch facetów bierze do domu kilku miesięczne dziecko.


Dwóch facetów, a dwie kobiety?

maaciej76 napisał/a:
Dziecko potrzebuje i matki i ojca w takiej samej mierze.


Zgadzam się! Jednak szkoda, że nie jesteś za tym, żeby dzieci miały rodzica choćby tylko jednej płci. Wybierasz przepełnione domy dziecka i większe podatki..
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-01-30, 08:23   

hiszpan napisał/a:
Dwóch facetów, a dwie kobiety?


To samo .
Hiszpan jestem za uproszczeniem i przyspieszeniem procedur adopcyjnych dla małżeństw .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-30, 15:17   

hiszpan napisał/a:
Jednak szkoda, że nie jesteś za tym, żeby dzieci miały rodzica choćby tylko jednej płci. Wybierasz przepełnione domy dziecka i większe podatki..


Ale to nie jest taki zero-jedynkowy problem. Domy dziecka nie opustoszeją w momencie zgody na adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Od tej decyzji sądy nie zaczną działać sprawniej - regulując szybko stronę formalną opieki nad dzieckiem. Od tej decyzji rodzice porzucający dzieci nie zaczną zgłaszać się do urzędów zrzekając się praw...

Jestem przeciwny rozwiązywaniu problemów poprzez łatanie dziur systemu. Należy zmienić system. Tak w przypadku adopcji jak i w przypadku wielu innych dziedzin życia w Polsce.

Pisałem już wcześniej i napiszę raz jeszcze - wg mnie wprowadzanie ustawowych regulacji w zakresie związków partnerskich jest czystą fanaberią i próbą przypodobania się określonej części elektoratu. To jest pisanie ustaw dla pisania ustaw. A naprawdę mamy kilka znacznie poważniejszych problemów w tym kraju.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-02-01, 18:19   

Ciekawie sobie dyskutujecie teoretycznie powołując się na badania i statystyki. Zupełnie nie rozumiem dlaczego przeciwnicy związków partnerskich wchodzą z butami w życie gejów i lesbijek odmawiając im prawa do szczęścia. Jeśli ktoś jest przeciwny związkom nie musi ich sam zawierać.

Ale powiedzcie ilu tak naprawdę znacie gejów lub lesbijek w Wieluniu?

Doświadczenie pokazuje, że bardziej tolerancyjne wobec gejów czy lesbijek są osoby, które się z nimi znają i przyjaźnią. Nie taki diabeł straszny jak go malują... :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-02-01, 22:15   

Łukasz napisał/a:
. Zupełnie nie rozumiem dlaczego przeciwnicy związków partnerskich wchodzą z butami w życie gejów i lesbijek odmawiając im prawa do szczęścia


A kto im wchodzi ?
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2012-02-15, 18:29   IMO

Formalizacja pewnych rzeczy, w tym związków to typowo ludzka przypadłość, przez którą jakaś część populacji dokonująca owego aktu wydaje się stawać szczęśliwsza (ta reguła ma zapewne wyjątki ;) ). Z ludzkiego punktu widzenia nie dostrzegam powodu aby jakiejkolwiek dorosłej i w pełni świadomej parze, również takiej obdarzonej pewną przypadłością odmawiać owego prawa (pomijając stricte patologiczne sytuacje typu kazirodztwo). Chociaż o osobie w stanie zakochania trudno powiedzieć "w pełni świadoma" ;) :D (i to niezależnie od orientacji).

Co do posiadania dzieci (vel adopcji) mam odmienne zdanie - jestem na NIE - zagadnienie to nie dotyczy już wyłącznie dorosłych jednostek.

P.S.
Zastanawiam się jeszcze gdzie jest granica między fanaberią a rzeczywistymi potrzebami człowieka ...
_________________
Wieluń - SkyscraperCity / najpopularniejsze globalne forum infrastrukturalne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2013-01-14, 09:25   

Sorry za źródło :)

http://wiadomosci.gazeta....alzenstwom.html

Ciemnogród normalnie ciemnogród .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-03, 20:16   

Takie tam znad Loary...

http://wyborcza.pl/1,7524...yzny__Nowa.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-02-04, 12:03   

Akceptując wszystkie dziwactwa świata w myśl tego, że tak wypada, bo to przecież nic innego jak tolerancja. I na dodatek zrównując to wszystko z porządkiem i normalnością tego świata, mam wrażenie że na naszych oczach tworzy się pomalutku następne ogniwo "genezy planety małp".
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-04, 13:44   

karcia napisał/a:
Jeśli chodzi o formalizowanie związków osób homoseksualnych, to ja jestem "za".

Czy nam się to podoba, czy nie, takie osoby żyją wśród nas, mieszkają razem, funkcjonują na zasadzie bycia w związku z drugą osobą, dlaczego więc mieliby nie mieć możliwości udokumentowania tego, co w zasadzie już i tak istnieje między nimi?

O adopcji mam już inne zdanie.

Wydaje mi się, że homoseksualny model rodziny może równie mocno odbić się na psychice dziecka, co życie w patologicznej rodzinie heteroseksualnej.


Nic dodać niz ująć. Ja także uważam, że formalizowanie takich związków powinno być możliwe, przy jednoczesnym zachowaniu braku prawa do adopcji. Ktoś wcześniej napisał, że wolałby być zabrany do adopcji przez parę homoseksualną niżeli nadal przebywać w domu dziecka. Nie do końca on może rozumie, że pobyt sam w sobie w domu dziecka jest już swoistą traumą, a dodatkowo traumą było by wychowywanie i dojrzewanie w rodzinie homoseksualnej. Poza tym, wszelkie dezaprobaty społeczne względem homoseksualizmu, legalizowania takowych związków są nic nie znaczące dla całości sytuacji. Czy będzie to kiedykolwiek zalegalizowane czy też nie, takie związki od zawsze i były, i będą.

Swego czasu słyszałem, że był nawet zakaz pobierania krwi od homoseksualistów. Ten choćby pomysł pokazuje jak bardzo ciemne mamy społeczeństwo, i to na najwyższych szczeblach władzy.

http://www.kph.org.pl/pl/...we-krwiodawstwo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW