R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Coś mocniejszego % ....:D
Autor Wiadomość
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-02-14, 17:21   Coś mocniejszego % ....:D

Z racji wykonywanego zawodu praktycznie nie spożywam , ba nawet boję się czasami dwa jabłka pod rząd wszamać . Ale jak już zacznę w jakimś miłym towarzystwie to lubię tak po naszemu :) . SZEROKO

Karnawał już ma się ku końcowi ale warto podzielić się doświadczeniami , co popijacie w sobotnie i nie tylko wieczory ? .

Osobiście preferuję mocniejsze alkohole , po piwku niestety brzuszek mi rośnie .

Z polskich producentów dla mnie numer uno to wyborowa , nie znam i nie pije nic innego . Z wyższej półki cenowej to ostatnio odkryty Hetman od Sobieskiego , polecam .

Zagranica :D , no cóż wszyscy trzej panowie J , najbardziej bliski sercu chyba JACK .

Odkryłem niedawno też dostępnego w Kauflandzie Old Smugllera . Świetny smak .

Zachęcam do podzielenia się swoimi ulubionymi smakami :)
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-14, 18:08   

maaciej76 napisał/a:
po piwku niestety brzuszek mi rośnie .

Od samego często nie, ale ciągnie do jedzenia :( Generalnie ja jestem piwoszem, mocniejsze rzadko walę w pysk :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-02-14, 18:24   

maaciej76 napisał/a:
Ale jak już zacznę w jakimś miłym towarzystwie to lubię tak po naszemu :) . SZEROKO

To coś tak na moją nutę :D Jeśli wiem, że np. w danej sytuacji przyjdzie mi się "pożegnać" z rozumkiem, aby poszukać go następnego dnia, to preferuję polskie i tylko białe alkohole. Oczywiście te 40% :razz: Na całe szczęście te "pożegnania" zdarzają się bardzo sporadycznie.

Generalnie ulubionych smaków nie mam. Dla mnie alkohol to w zasadzie okropne świństwo, dlatego przy nadarzających się okazjach leję go w mordę :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-02-14, 19:51   

Jeszcze nie wspomniałem o łąckim przysmaku :P



Pychotka a jak grzeje trzewia .....

Ostatnia przez kumpla zafixowałem na drinku black russian , również polecam .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-14, 22:54   

Cóż, jako że nie lubię czystej wódy, a czasami wypada się napić, więc preferuję whisky.
Nie ukrywam, że jak dla mnie najlepszym jest amerykański burbon Jack Daniel's i to raczej nim delektuję się kiedy tylko mam ochotę na %. :)
Polecam spróbować.

maaciej76 napisał/a:
Jeszcze nie wspomniałem o łąckim przysmaku



No jeśli rozchodzi się o tę regionalną rozkosz, również podbiła moje kubki smakowe. :wink:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-15, 01:07   

Próbowałem wszystkie alkohole które stały na barze w Testa Rossie (m.in. z Jarem :D ) i moje ogólne podsumowanie jest takie:
- do zniszczenia się czysta wódka - tu mój typ to Wyborowa (dobry stosunek jakości do ceny), chociaż nie jestem specjalnie wybredny,
- do delikatnego zniszczenia whisky/whiskey - mój typ to jw - tradycyjny Jack Daniels, ewentualnie Jim Beam (smak podobny a cena z tego co zauważyłem ostatnio niższa), ale też nie jestem wybredny (w jakimś gazetowym teście kilka lat temu Old Smugller o którym tu pisano otrzymał rewelacyjne noty za smak),
- do posmakowania do deseru - likier Sheridans (lubiany przez kobiety), Bailays lub Carolans (słodzony miodem a nie cukrem),
- sporadycznie piwo (bez specjalnego wybrzydzania).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2012-02-15, 12:56   

Ostatnio Pan Tadeusz bo następnego dnia dobrze się czuję :) "Rudą wódę na myszach" lubię z pepsi i lodem. Kiedyś piłem Niemiroffa z papryczką oraz miodem i bardzo mi smakował.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
WGS 
Dojeżdża PKSem
WGS



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 118
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-15, 21:34   

A ja walne coś z konkretów starej Polski, której zresztą sam nie pamiętam, ale wiem jak się co robi :) Po konsultacji z resztą ekipy (tu głos mnogi), najlepiej wchodzi i szybko rozkłada dobry bimber. Jednak by do sprawy na luzie podejść to i dobry spirytus też potarmosi :)
_________________
https://www.facebook.com/jurawielun?ref=hl - POLUB NASZ PROFIL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2012-02-15, 23:31   

stanmarc napisał/a:
"Rudą wódę na myszach" lubię z pepsi i lodem.
ooo bratnia dusza;) jeszcze nie tak dawno był winiak klubowy, pozostał luksusowy:\ z czystych maximus. Jak ktoś lubi na słodko to może spróbować "Orzech laskowy" sobieska. Piwa, wszelakie ciemne- jedne lepsze inne gorsze :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2012-02-16, 08:21   

WGS napisał/a:
najlepiej wchodzi i szybko rozkłada dobry bimber.


Miałem okazję pić bimbusia którego zacier został zrobiony w Polsce z owoców zebranych z drzew za stodołą (bez oprysków czy innej chemii) a przedestylowano go w profesjonalnej destylarni w Czechach (ponoć dostaje się na to papier i spokojnie można wwieźć do Polski). Taki bimbuś jest klarowny jak wódka (żadna tam siwucha) i ma aromat owoców z których został wyprodukowany zacier. Taki bimbuś z gruszek klopsów - wyśmienity ale szybko miażdy j...ja :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
malgo_1986 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 64
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-16, 19:18   

moi faworyci:
- jeśli chodzi o czystą wódkę--> zdecydowanie Stock (przed weselem testowaliśmy różne rodzaje, jednogłośnie wygrał Stock)
- jeśli chodzi o wino--> ostatnio odkryte Sutter Home (jeśli ktoś szuka słodkiego, dobrego wina) i oczywiście Martini Bianco :p
- i najważniejsze nalewka malinowa teściowej i nalewka wiśniowa taty :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-02-17, 08:12   

Jaro napisał/a:
No jeśli rozchodzi się o tę regionalną rozkosz, również podbiła moje kubki smakowe.


Jaro jeśli smakowało Ci , spróbuj teraz smaku gruszkowego . Ja w sylwestra "kosztowałem" poezja :D .

Dobrego bimbru nie da się z niczym porównać , smak i doznania niezapomniane :)

W okolicach Szczyrku , Bystrej do dostania był regionalny produkt Miodonka , gdyby ktoś widział kupować w ciemno !
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2012-02-17, 09:03   

Do ściorania - czysta wódeczka - Wyborowa, Maximus, chociaż wybredny nie jestem :P
Na miłe wieczory - gin z tonikiem

Słodkości nie lubię - męczy mnie zgaga i ogólnie siakoś nie takoś...

ahaaa zapomniałbym o Cytrynówce, to jest coś co misiaki lubią najbardziej. Najlepsza, dobrze zrobiona samemu. Swego czasu na jednym weselu była wyśmienita, co nie Lesiu? :)
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-17, 20:42   

red napisał/a:
Próbowałem wszystkie alkohole które stały na barze w Testa Rossie (m.in. z Jarem :D )


Niezaprzeczalnie. :wink:
Tak z innej półki, właśnie przypomniało mi się Campari z sokiem pomarańczowym, też jest smakowite. :)

Syn Mariana napisał/a:
Jak ktoś lubi na słodko to może spróbować "Orzech laskowy" sobieska.


Ostatnio kosztowałem, wypiłem dwie lufy jedna po drugiej, smak mnie pozytywnie zaskoczył. :)

maaciej76 napisał/a:
Jaro jeśli smakowało Ci , spróbuj teraz smaku gruszkowego . Ja w sylwestra "kosztowałem" poezja :D .


Właśnie zamówiłem u dobrego źródła 2 sztuki śliwowicy łąckiej no i właśnie ową gruszkówkę, słyszałem, że równie dobra. Jak skosztuję to podzielę się opinią. :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2012-02-17, 21:16   

Balsam Wileński 45% , bimber taki 3-4 miesięczny dobierany śliwką suszoną - miód w gębie i najważniejsze - kaca po tym brak :)
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW