R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Operat szacunkowy Bojarówka
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-24, 00:46   Operat szacunkowy Bojarówka

W związku z zaniżonymi (moim zdaniem) wycenami działek na terenie tzw Bojarówki, wykonanymi na zlecenie Urzędu Gminy a związanymi z przejmowaniem terenów pod różnego rodzaju inwestycje (drogi, chodniki itp), poszukuję solidnego rzeczoznawcy majątkowego, który mógłby wykonać operat szacunkowy na działki w tym terenie. Oczywiście nikt z Wielunia nie wchodzi w grę z uwagi na ich konflikt interesów z Urzędem.
A może ktoś od kogo miasto chce przejąć ziemię na tym osiedlu za niską stawkę, znalazł już takiego rzeczoznawcę i mógłby kogoś polecić? Ewentualnie szukam osób zainteresowanych takimi wycenami - wiadomo, że w kupie raźniej.
Kontakt na PW lub 500 21 21 21.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2012-02-24, 01:47   

Ostatnio znajomym jeden specjalista rzeczoznawca z Lodzi wycenil dzialke kupiona za XXXX na XXX XXX. Chyba zaczne szukac wegla pod ziemia u siebie.. red polecam zrobic to samo a noz znajdziesz i cena skoczy ;-)
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2012-02-24, 07:06   

Wycenę można zaskarżyć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-24, 11:59   

Syn Mariana napisał/a:
Wycenę można zaskarżyć.
Wiem. Właśnie do zaskarżenia wyceny UM potrzebuję kontrwyceny i w tym celu szukam rzeczoznawcy, z wyłączeniem wieluńskich, bo oni się nie podejmą kopania z Urzędem Miejskim.
A robię to dlatego, że cena miasta jest lekko licząc o połowę niższa niż rynkowa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2012-02-24, 20:30   

Słyszałem o temacie... od znajomego rzeczoznawcy :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-26, 21:49   

Red a czy analizowałeś ostatnie transakcje, ile ich jest i w jakich cenach? Niestety ceny lecą na łeb na szyję z miesiąca na miesiąc i nic nie wskazuje na to aby miały się zatrzymać. Wycena to jedno a znalezienie kupca i sprzydaż po cenie z wyceny to drugie. Wcale się nie dziwię UM, oczywiście pewnie z czasem pójdzie w górę ale kiedy jak ludzie wystraszeni kryzysem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-26, 22:06   

Ja chcę tylko uzyskać uczciwą cenę od miasta za kawałek mojej ziemi. Cenę rynkową, a nie o połowę mniejszą. Gdyby chodziło o kilka metrów to bym odpuścił. Ale jest tego sporo więcej. Poza tym przeznaczenie tej ziemi jest dla mnie bardzo wątpliwe...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2012-02-26, 22:07   

A to tak można sobie pójść do sądu(?) i bezkarnie analizować ceny sprzedaży nieruchomości???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-26, 22:19   

Nie wiem skąd rzeczoznawcy biorą ceny ale mają je z aktów notarialnych. Rozmawialiśmy ostatnio dość długo z Maćkiem Majdą (rzeczoznawca wieluński) i jak mi poopowiadał w jakich cenach idą nieruchomości to nie mogłem uwierzyć, a nie miał w tym żadnego interesu aby mnie bujać. Cena wywoławcza (którą naturalnie przyjmujemy jako rynkową) to jedno a cena transakcyjna to drugie. A że kupujących mało, a sprzedających z nożem na gardle więcej to i transakcje poniżej oczekiwań.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2012-02-26, 22:49   

Piszesz kolego o analizie cen sprzedaży dlatego pytam skąd, niby można wytrzasnąć wiarygodne dane :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-26, 23:42   

Syn Mariana napisał/a:
A to tak można sobie pójść do sądu(?) i bezkarnie analizować ceny sprzedaży nieruchomości???


Rzeczoznawcy mogą. I nie wiem jak w Wieluniu, ale we Wrocławiu mają tą informację z Urzędu Miejskiego (lub spółdzielni mieszkaniowych jeśli chodzi o nieruchomości spółdzielcze).
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2012-02-27, 07:06   

ourson napisał/a:
Syn Mariana napisał/a:
A to tak można sobie pójść do sądu(?) i bezkarnie analizować ceny sprzedaży nieruchomości???


Rzeczoznawcy mogą. I nie wiem jak w Wieluniu, ale we Wrocławiu mają tą informację z Urzędu Miejskiego (lub spółdzielni mieszkaniowych jeśli chodzi o nieruchomości spółdzielcze).

To logiczne. Chodziło mi właśnie o podkreślenie faktu, że wiarygodną wycenę wykonać może rzeczoznawca. I nie ma większej możliwości wykonania "analizy ostatnich transakcji"- jak to ujął "zbigie" ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2012-02-27, 08:08   

Widuje często operaty szacunkowe na potrzeby egzekucji z nieruchomości i większość jest sporządzona metodą porównawczą, tj. głównym kryterium wyceny jest porównanie wycenianej nieruchomości do podobnych nieruchomości sprzedanych w okolicy w ostatnim czasie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-03-23, 08:50   

Cytat:
Wieluń: Właściciele gruntów na bojarówce protestują

W tym roku wieluński ratusz planował w końcu sfinalizować sprawę odszkodowań za grunty, zabrane mieszkańcom osiedla domów jednorodzinnych w rejonie ulicy Bojarowskiej. Działki potrzebne są pod budowę dróg i chodników. Plan stanął jednak pod dużym znakiem zapytania. Powód? Część właścicieli działek uważa, że wycena jest śmiesznie niska.


- Spodziewałem się, że cena nie będzie wysoka, ale nie przypuszczałem, że aż tak niska. Chętnie kupiłbym działkę, której cena to 45 złotych za metr kwadratowy. Właśnie tylko tyle nam zaoferowano - mówi Radosław Urbaniak, współwłaściciel działki budowlanej na "bojarówce", jak popularnie nazywa się osiedle leżące na granicy Wielunia i Dąbrowy. - Gdyby chodziło o działkę wielkości kilkunastu metrów, to może machnąłbym ręką. Ale miasto zabiera mi prawie 150 metrów. 50 zł więcej za każdy metr robi więc różnicę.

W Władze miasta muszą wypłacić odszkodowania 76 właścicielom działek w tej okolicy. Jak ustaliliśmy, 27 z nich zgłosiło zastrzeżenia, choć nie tylko dotyczące wycen. Mieszkańcy, kwestionujący proponowaną cenę działek, mogą zgłosić się do organizacji zawodowej rzeczoznawców i tam przedstawić inny operat szacunkowy. I z takim właśnie zamiarem nosi się Radosław Urbaniak.

- Zamierzam szukać rzeczoznawcy, który zrobi kontrwycenę, ale zdajemy sobie sprawę, że nikt z Wielunia raczej się tego nie podejmie, bo nie chcą się kopać z urzędami - mówi wielunianin.


Wycen na "bojarówce" dokonał rzeczoznawca wybrany w konkursie przez starostwo, które prowadzi postępowania odszkodowawcze. Urzędnicy zaznaczają, że w każdym operacie jest uwzględnione, jakie transakcje były brane pod uwagę przy sporządzaniu wyceny. To oznacza, że rzeczoznawca opiera się na tym, po ile faktycznie są sprzedawane nieruchomości.

- Pod uwagę brane są wyłącznie transakcje z ostatnich dwóch lat - precyzje Grażyna Nowakowska, zastępca naczelnika wydziału geodezji starostwa.

O to, czy 45 zł za metr gruntu na "bojarówce" to dużo czy mało, zapytaliśmy wieluńskiego rzeczoznawcę Macieja Majdę. Wprawdzie bez znajomości charakterystyki działki nie zdecydował się na wycenę, ale zaznaczył, że w Wieluniu niechętnie wycenia się działki przeznaczone pod drogi. Dlaczego? - Bo zwykle jest masa odwołań - mówi.

Właściciele gruntów mogą się odwoływać na każdym etapie postępowania. Także już po wydaniu decyzji, która jest podstawą do wypłat. W ratuszu zapewniają, że ewentualne przesunięcie wypłat na przyszły rok nie opóźni planowanych na osiedlu robót. Na początek mają być robione ulice: Bojarowska i Ceglana. Inwestycja jest realizowana na bazie tzw. specustawy, a to oznacza, że właścicielem gruntów jest już miasto i można rozpoczynać prace, a wypłaty odszkodowań będą biegły osobnym torem.

- Na bieżąco będzie prowadzony monitoring środków niezbędnych do wypłaty odszkodowań. Na pewno każdy z 76 właścicieli otrzyma swoje pieniądze zgodnie z wydaną decyzją - zapewnia Magdalena Kopańska, rzecznik ratusza.


Źródło: http://wielun.naszemiasto...e1a1f360e,1,3,5
Ostatnio zmieniony przez Sylwester 2012-03-23, 09:04, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-03-23, 08:57   

Nie rozumiem , facet chce dostać cenę rynkową . Taką gdyby sprzedawał całą działkę np 10 arów ?? .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW