R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wieluński media expert
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-05-31, 13:13   Wieluński media expert

Sklep łudząco przypominający MediaMarkt pod wieloma względami: ukradziona grafika na gazetkach reklamowych, identyczne gabloty, reklamy na banerach firm, którymi handlują itp.
Ale co mnie zjeżyło:
mianowicie mają taki chłyt marketingowy, który mówi że jeśli klient znajdzie produkt tańszy niż u nich, zejdą poniżej ceny którą znalazł klient. Udało nam się z Jaro znaleźć w Wieluniu taniej, bo jak się później okazało taka sztuczka dotyczy tylko miasta, na którego terenie znajduje się media expert. Co się zatem okazuje? Usłyszeliśmy od kierownika sklepu, że ta cena, którą znaleźliśmy u konkurencji jest niezdrowa i ktoś kto nam chciał sprzedać ów sprzęt w takiej cenie jeszcze do tego interesu dokłada. Pytamy zatem co z ich słownością w takim razie, usłyszeliśmy odpowiedź od kierownika, że nie da rdy opuścić nawet do ceny konkurencji i że on za krótko tu pracuje. Pełen profesjonalizm, o niskich cenach nie wspomnę. Co do cen to na otwarciu mieli niższe niż w tej chwili ale na niektórych produktach jeszcze wiszą stare niższe ceny. Wg prawa rynkowego po takiej cenie mają obowiązek mi sprzedać dany towar jaka na nim widnieje i nie obchodzi mnie to, że ktoś nie zdążył zmienić ceny.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-05-31, 13:34   

racja - swiete slowa :) poza tym jest jeszcze jedna wazna uwaga, o ktorej chyba wszyscy zapominaja (przypominaja sobie tylko na targu) - chodzi mianowicie o mozliwosc negocjowania cen... zawsze i wszedzie!!! zgodnie z obowiazujacym prawem kazdy z nas ma przywilej potocznie mowiac "targowania sie" ze sprzedawca... szkoda tylko, ze nie wszyscy sprzedawcy chca ten przywilej uznac i nie z kazdym sie targowac da... no coz - chyba do tego jeszcze nie doroslismy jako spoleczenstwo konsumenckie... a odnoszac sie jeszcze na chwile do cen w marketach takich jak MediaMarkt czy MediaExpert - ja podziekuje, jak bede zdesperowany to moze cos kupie :) taniej i z wieksza kultura mozna kupic wszystko poprzez internet (choc mozna sie rowniez naciac - mowiac na marginesie - ale to moze temat na inny watek)... tak wiec pozdrawiam "ekspertow" z MediaExpert, MediaMarkt, itp...

ps. Ferbik, Jaro - szacuneczek za eksperyment z proba wyegzekwowania "chlytu marketindodego" :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-05-31, 13:44   

tONic napisał/a:
Ferbik, Jaro - szacuneczek za eksperyment z proba wyegzekwowania "chlytu marketindodego"

Większa tu zasługa Jaro niż moja :) Ale myślę, że ten sklep będzie miał tylko takich klientów, którzy nie mają z reguły pojęcia o cenach i ślepo wierzą w tanie chwyty w gazetkach reklamowych typu: "u nas najtaniej!" (najtaniej niż gdzie?), "kup telewizor a dvd dostaniesz gratis" itp. (w tych czasach to za darmo nie mozna nawet w ryj dostac a co dopiero mówiąc o dvd... pracuję trochę w reklamie i wiem na czym te "chłyty" polegają. Wszystko jest wliczone w cenę, ale o tym chyba Was nie muszę przekonywać).

Najbardziej jednak kpiną wg mnie jest hasło:
"Wygraj telewizor z Polską Reprezentacją! Jeśli reprezentacja Polski zdobędzie puchar Świata w Piłce Nożnej 2006 wszystki, którzy w dniach 29-30 maja kupią telewizor LCD i zachowają paragon zwrócimy pieniądze!"
Nie wiem czy to szydzenie z Janasa za jego tra(e)fny wybór kadry czy może z klientów?

PS. Dużo literówek znalazłem w gazetce reklamowej. Ciekawe czy w cenach też?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-05-31, 13:48   

Ferbik napisał/a:
"Wygraj telewizor z Polską Reprezentacją! Jeśli reprezentacja Polski zdobędzie puchar Świata w Piłce Nożnej 2006 wszystki, którzy w dniach 29-30 maja kupią telewizor LCD i zachowają paragon zwrócimy pieniądze!"


zycze wszystkim udanych zakupow i niech Polska wygra (choc to plonne nadzieje - nie tylko po wczorajszym meczu z Kolumbia).... ja proponuje, zeby zrobili taka promocje - kup i jesli Polak zdobedzie mistrzostwo swiata w pilce noznej zwrocimy pieniadze... gwarantuje, ze zakupy beda wieksze, bo Niemcy z dwoma Polakami w skladzie maja nieporownywalnie wieksze szanse na mundialu niz chlopcy Janasa - taka prawda...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-31, 18:35   

Ferbik napisał/a:
Sklep łudząco przypominający MediaMarkt pod wieloma względami: ukradziona grafika na gazetkach reklamowych, identyczne gabloty, reklamy na banerach firm, którymi handlują itp.

W Polsce obowiązuje ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i Media Markt spokojnie może podać tą podszywającą się firmę do sądu. Z kolei my jako klienci też możemy zgłosić takie przekręty jak niewywiązanie sie z obietnic reklamowych do Urzędu Ochrony Konsumentów, w Wieluniu rzecznik konsumentów działa chyba w Urzędzie Powiatowym.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-05-31, 18:51   

Ryfka, wierzysz w to, że taka firma się tym przejmie ? Zapewne zwolniliby w pierwszej kolejności kierownika sklepu (w zadośćuczynieniu klientowi) zwalając winę na niego... co do UOKiK w Wieluniu to marne-szanse. Miałem problem z reklamacją aparatu fotograficznego bo nie chcieli uznać wady jako fabrycznej i zgłosiłem się do wieluńskiego UOKiKu. Zostałem odesłany z paroma adresami internetowymi, których treść na pamięć znałem. W tej chwili siłę stanowią ludzie i internet (skuteczna w nim reklama czy antyreklama) a nie urzędy - wiem po swoim przypadku. Gdybym zdał się na UOKiK to mógłbym zapomnieć o wygraniu przeze mnie mojego problemu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-31, 19:00   

Wierzę w to że Media Markt może podać tą druga firmę do sądu i wygrać sprawę, bo znam takie przypadki jak np. firma Red Bull zaskarzyła firme Koral(tą od lodów) z nazwanie swojego produktu Red Blu (czyli proste skojarzenie z produktami Red Bulla) i wygrali! Czyli mozna! No, ale pewnie masz rację że jako klienci mamy mniejsze szanse na wygraną ...
Ferbik napisał/a:
W tej chwili siłę stanowią ludzie i internet (skuteczna w nim reklama czy antyreklama)
dlatego dobrze, że jest Forum :)
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-05-31, 19:04   

Ryfka, to już problem MM ale nie chcę, żeby naszą wieluńską społeczność naiwnie traktowano. Forum właśnie jest od tego, żeby takie problemy poruszać i żeby pokazywać niezorientowanym ludziom właściwą drogę :)
Myślę nad zrobieniem paru małych testów naszych wieluńskich punktów sprzedawczych jak i usługowych :)

A tak nawiasem mówiąc: cieszę się, że jestem idiotą, bo przecież media expert to kolejny odcinek z cyklu "Nie dla idiotów" :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-31, 19:16   

Ferbik napisał/a:
Myślę nad zrobieniem paru małych testów naszych wieluńskich punktów sprzedawczych jak i usługowych n

To jest świetny pomysł, bo pełno jest takich firm które jak sępy żerują na ludzkiej łatwowierności, a czasem po prostu niewiedzy, no bo przecież ja nie muszę znać się na wszystkim, tylko sprzedawca jest od tego by profesjonalnie i rzetelnie udzielić informacji.
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-06-01, 00:10   

Mało tego Media Expert reklamuje się, że tylko u nich wpłacając 30% wartości towaru resztę rozłożą na raty, za okazaniem jednynie dowodu osobistego...
Więc chciałem poinformować szanownych Expertów, że większość sklepów ma już podobną politykę sprzedaży :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-06-01, 09:59   

Taaaa niskie ceny hi hi hi. W dniu otwarcia tego ,, super taniego '' sklepu kupiliśmy sobie w Marsie lodówkę , która była tańsza o 200 zł niż w Media Expert. Media Expert - tylko dla idiotów ...... hi hi hi
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-01, 17:12   

Jaro napisał/a:
tylko u nich wpłacając 30% wartości towaru resztę rozłożą na raty, za okazaniem jednynie dowodu osobistego...

na to jest odpowiedni artykuł w ustawie o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji:
art.16. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy jest w szczególności:
1. reklama sprzeczna z przepisami prawa, dobrymi obyczajami lub uchybiająca godności człowieka;
2. reklama wprowadzająca klienta w błąd i mogaca przez to wpłynąć na jego decyzję co do nabycia towaru lub usługi;
3. reklama odwołująca się do uczuć klientów przez wywoływanie lęku, wykorzystywanie przesądów lub łatwowierności dzieci;
4. wypowiedź, która, zachęcając do nabywania towarów lub usług, sprawia wrażenie neutralnej informacji;
5. reklama, która stanowi istotna ingerencje w sfere prywatności, w szczególności przez uciążliwe dla klientów nagabywanie w miejscach publicznych, przesyłanie na koszt klienta niezamówionych towarów lub naduzywanie technicznych środków przekazu informacji;
za te w/w czyny jest grzywna lub areszt
jak widać przepisy odpowiednie są tylko gorzej z egzekwowaniem ich przestrzegania...
1.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-06-01, 18:57   

Dodam jeszcze, że z promocją telewizorów odnośnie Mistrzostw Świata w piłce nożnej wystartował pierwszy MediaMarkt... i jeśli faktycznie media expert to nie mniejszy brat MM to mogą ponieść niezłe konsekwencje prawne.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2006-06-01, 20:45   

A ja dodam tyle, że to co reklamowali w RZW to już było przegięcie :x " nawiększy sklep w mieście" no to się zabrałem i pojechałe z myslą o kurde, ale sobie połaże po sklepie i może sie jeszcze zgubie ( hehe) , wchodze i jak sie nie w kur@##$m i walnąłem śmiechem, że mało sie nie posikałem :D Media - jakie tam media kilka telewizorów itp, Expert - hehhe bez komentarza , a ludzie jak idioci na otwarcie w kolejkach stali ( śmiech i wstyd) :x
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Syla 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
SuperStar



Pomogła: 7 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2005
Posty: 1063
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-06-03, 22:30   

Lesiu napisał/a:
a ludzie jak idioci na otwarcie w kolejkach stali


jak w kryzysie :twisted:
Czekałeś na papier toaletowy, przywieźli namioty to też się brało, hihii... :wink:

A tak w ogóle to jeszcze tam nie byłam, niebawem się wybiorę... chyba
_________________
SUCCESS UNLIMITED
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW