R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Konkurs na logo Wielunia
Autor Wiadomość
mihau 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 252
Piwa: 2/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-13, 18:59   

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-17, 12:40   

RZW napisał/a:
Logo i hasło promujące Wieluń – wybrane. Dziś poznaliśmy zwycięzcę konkursu ogłoszonego przez magistrat. To Michał Dudek z Wielunia, który jest zawodowym grafikiem komputerowym. Nagrodzone logo nawiązuje do historii:
- Nie ma takich rzeczy, które określają Wieluń poza ratuszem i murami. Dla osoby, która wjeżdża, to jest pierwsza rzecz, która się rzuca w oczy – to jest jeśli chodzi o zarys graficzny. Drugi cel – żeby to było dynamiczne, odcięło się od szablonów, które mamy, pasowało do bardziej nowatorskich projektów i żeby kolorystyka nie była inna. Chodzi o to, żeby rzucało się w oczy i odróżniało na tle innych.


Pan Michał nadesłał 3 prace. W sumie komisja konkursowa wybrała zwycięski projekt spośród 44 zgłoszonych. Po podpisaniu umowy z magistratem autor pracy dostanie 2,5 tys. zł nagrody. Magistrat nie wyklucza, że skorzysta w przyszłości także z innych nadesłanych projektów. Mogłyby m.in. pojawić się na tzw. witaczach ustawionych przy wjeździe do Wielunia.


Gratulacje mixas
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-17, 13:20   

Przynajmniej linia obrony konkursu w wątku powyzej jest bardziej zrozumiała... ;-)

A czemu właściwie sprzyja Wieluń?

rzw napisał/a:
Magistrat nie wyklucza, że skorzysta w przyszłości także z innych nadesłanych projektów. Mogłyby m.in. pojawić się na tzw. witaczach ustawionych przy wjeździe do Wielunia.


A po co? Bo jedno logo będzie zbyt mocno eksploatowane? A moze jedno logo na kazdy miesiąc roku?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-17, 13:42   

Dzięki Marcinie za miłe słowo.
_________________
www.michaldudek.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-04-17, 16:15   

Logo Wielunia wybrane!
„Wieluń – sprzyja” – logo zawierające to hasło promujące nasze miasto zostało uznane przez jury za najlepsze w konkursie na logo i hasło promujące Wieluń. Jego autorem jest Michał Dudek z Wielunia, z wykształcenia grafik komputerowy, na co dzień pracujący w jednej z miejscowych drukarni.

Na konkurs wpłynęły 44 prace. Jury obradowało w poniedziałek, 16 kwietnia w składzie:
Janusz Antczak - Burmistrz Wielunia
Magdalena Kopańska - Doradca ds. Promocji
Piotr Radowski – Przewodniczący Rady Miejskiej
Anna Macińska - Instruktor plastyk
Tomasz Spychała - Etnograf
Emilia Urbaniak - Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wieluniu

Dzień później, 17 kwietnia, odbyła się konferencja prasowa, podczas której burmistrz Janusz Antczak zaprezentował zwycięską pracę oraz jej autora.

- Projektując logo musiałem określić te rzeczy, które na pierwszy rzut oka kojarzą się z naszym miastem. I doszedłem do wniosku, że jest to zarys zabudowań z ratuszem na czele. Jednocześnie nie odwoływałem się dosłownie do historii i kultury, ponieważ chciałem, żeby projekt był bardziej nowatorski i czytelny dla osób z zewnątrz. Potem dobrałem kolorystykę, ale najwięcej czasu zajęło mi hasło. Słowo „sprzyja” jest synonimem słowa „pomaga”, bo Wieluń sprzyja w różnych rodzajach aktywności i zdecydowałem, że pozostawię to takie nie do końca dopowiedziane – zdradzał kulisy swej pracy Michał Dudek.

- Ze swej strony dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Ilość prac przekroczyła nasze oczekiwania i okazało się, że było w czym wybierać. Mając projekt dopracujemy teraz koncepcję, w jaki sposób najlepiej go wykorzystać – mówił burmistrz Janusz Antczak.

Info i grafika UM Wieluń

logo Wielunia.jpg
Plik ściągnięto 283 raz(y) 61,49 KB

logo2.JPG
Plik ściągnięto 224 raz(y) 84,51 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-17, 19:15   

Ja zgłosiłem tylko jedno, zrobione w przeddzień zamknięcia zgłoszeń wieczorem w ciągu godziny :D Wystartowałem w ostatniej chwili, żeby mieć spokojne sumienie, że spróbowałem :)
Nie liczyłem szczerze powiedziawszy na wygraną, to się też nie przeliczyłem :)
Widzę podobieństwo w podłożeniu kolorów w nazwie miasta z wygranym logiem :)

791113_kolor-20120330-133938.jpg
Plik ściągnięto 206 raz(y) 29,07 KB

791113_bw-20120330-133938.jpg
Plik ściągnięto 232 raz(y) 31,25 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-17, 19:50   

Gratulacje dla autora.

Chociaż szczerze mówiąc nowe logo - jakie by nie było - i tak nie zmieni nic w wieluńskiej mizerii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-17, 20:26   

red, jak to nic - będą nowe foldery, nowe materiały promocyjne:-D

swoją droga- czy na sali jest jakiś polonista? chodzi mi o te słowa sprzyjać - pomagać , które wskazywane są jako synonimy... choć w moim odczuciu synonimami nie są... ale może to moje błędne odczucie...

no i nadal nie wiem czemu sprzyja Wieluń..
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielkareklama 
Dojeżdża PKSem
producent reklamy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 109
Skąd: Wojska Polskiego 45
Wysłany: 2012-04-18, 10:45   

Synonimy frazy sprzyjać:
Grupa 1
być zwolennikiem
opowiadać się
optować
popierać
trzymać stronę
Grupa 2
dobrze robić
dodatnio wpływać
dogadzać
dopisywać
służyć
wychodzić na dobre
Grupa 3
pobudzać
podsycać
popierać
wspierać
wzmacniać
_________________
www.wielkareklama.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielkareklama 
Dojeżdża PKSem
producent reklamy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 109
Skąd: Wojska Polskiego 45
Wysłany: 2012-04-18, 10:45   

http://synonim.net/synonim/sprzyja%C4%87
_________________
www.wielkareklama.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-18, 11:45   

Jak dla mnie hasło "Wieluń sprzyja..." jest totalnie bez sensu. W miejscu wielokropka można wpisac dowolne słowo, które będzie miało wydźwięk negatywny i też będzie pasowało np. sprzyja przestępcom.
 
   
wielkareklama 
Dojeżdża PKSem
producent reklamy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 109
Skąd: Wojska Polskiego 45
Wysłany: 2012-04-18, 11:47   

Gregg Sparrow - dobre ;-)
to nie jest hasło to jest słowo - jedno słowo "SPRZYJA"
_________________
www.wielkareklama.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielkareklama 
Dojeżdża PKSem
producent reklamy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 109
Skąd: Wojska Polskiego 45
Wysłany: 2012-04-18, 11:56   

ooooo już wiem Gregg Sparrow
Wieluń sprzyja i teraz w miejscu kropek "korupcji" ;-) a później tak jak to ładnie opisali (powiedzieli) w UM że inne loga mogą być wykorzystywane więc kolejne będą hasła
i powstanie jedno wielkie hasło:
Wieluń sprzyja ... (korupcji) bo to Wieki Tradycji Wieki Kultury , w powiewie historii w murach nowoczesności, w wielu możliwościach, miastem przez szlak (chyba mnie trafi hehe ) gdzie wszystko się zaczęło ;-)


no i nadal nie wiem czemu sprzyja Wieluń..

proszę używać opcji "zmień" i nie pisać postów jeden pod drugim
ourson
_________________
www.wielkareklama.eu
Ostatnio zmieniony przez ourson 2012-04-18, 12:17, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
natallena 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-18, 12:22   

Wprawdzie nie pochodzę z Wielunia, ale mieszkam tu od jakiegoś czasu. Nie wiem, mówiąc szczerze, co autor miał na myśli i choćbym bardzo się starała pewnie i tak się nie dowiem. Dobrze, że niedługo wracam "do siebie" bo wstyd byłoby mi za takie logo...
"Nie ma takich rzeczy, które określają Wieluń poza ratuszem i murami. Dla osoby, która wjeżdża, to jest pierwsza rzecz, która się rzuca w oczy – to jest jeśli chodzi o zarys graficzny(...)" - nie rozumiem, ale może się nie znam; mam wrażenie, że autor sprowadził wszystkich "odwiedzających" do mechanicznych "obserwatorów" budynków, nieczułych na estetyczne doznania i nieskłonnych do historycznej refleksji. Jak przyjechałam do Wielunia po raz pierwszy w oczy rzuciło mi się raczej to jak wiele tu firm, instytucji, ludzie są przedsiębiorczy, nowocześni (pochodzę z miasta o podobnej liczbie ludności jednak u nas wszystko jest dość ospałe...), a jednak pamiętają o swojej historii i tradycji, uczestniczą w jej kultywowaniu i mają swoje zasady. Szkoda, że sami mieszkańcy widzą tylko mury...

A co do komentarza "Magistrat nie wyklucza, że skorzysta w przyszłości także z innych nadesłanych projektów" to odnoszę wrażenie, że komisja już sama czuje, że nie dokonała trafnego wyboru (więc po co było to robić?), skoro zabezpiecza się wykorzystaniem także innych prac. Logo robi się po to, by jego prezentacja (w każdym miejscu) zapamiętywana była przez jak najwięcej osób i odpowiednio kojarzona z daną instytucją, miastem czy wydarzeniem. W ten sposób buduje się spójny obraz danego podmiotu - jaki jest więc sens umieszczania innych znaków np. na witaczach, innych na materiałach promocyjnych miasta, a jeszcze innych np. na stronie internetowej??? Drogi Magistracie, jak już wybrałeś, idź za ciosem i nie przeszkadzaj potencjalnym odwiedzającym w dostrzeżeniu w tym mieście tylko kilku czemuś "sprzyjających" cegieł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2012-04-18, 13:20   

Okropne logo, jedyne co przypomina Wieluń to nazwa.... Ferbik zrobił bardzo fajne, przynajmniej widać nasz ratusz a nie jakieś kreseczki,których nijak nie można skojarzyć z jakimkolwiek znanym budynkiem. Dzieci też by takie umiały namalować ;) Szkoda, ze nie ma wszystkich prac.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW