R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Odnowienie sakramentu chrztu
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-04-15, 10:15   

cogito napisał/a:
Każdy normalny człowiek posługuje się rozumem. Każdego normalnego człowieka nie obchodzi co robi bliźni, w co wierzy itp, ale pod warunkiem, że bliźni robi to tylko i wyłącznie na swój rachunek i nie zawłaszcza przestrzeni publicznej dla swojej ideologii religijnej.

Rozmawiamy konkretnie o przypadku odnowień sakramentów. Jakież to jest zawłaszczenie np. Twojej przestrzeni życiowej? No ale Ty każdy przypadek sprowadzasz do wspólnego mianownika, dlatego trudno się z Tobą rozmawia.

cogito napisał/a:
Pomiędzy katolikiem a muzułmaninem, jeżeli chodzi o obronę swojej religii, nie ma żadnej różnicy. Jedynie różne są środki.

Właśnie, spróbuj sobie "poużywać" w kwestii muzułmańskiej w takim samym stopniu jak robisz to w stosunku do Kościoła Katolickiego. Na dodatek miej odwagę zrobić to publicznie, przekonasz się co to są inne środki.
Szczęść Boże cogito.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-04-15, 10:32   

cogito napisał/a:
Każdego normalnego człowieka nie obchodzi co robi bliźni, w co wierzy itp, ale pod warunkiem, że bliźni robi to tylko i wyłącznie na swój rachunek i nie zawłaszcza przestrzeni publicznej dla swojej ideologii religijnej.



LOL
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-15, 15:29   

maaciej76 napisał/a:
cogito napisał/a:
Każdego normalnego człowieka nie obchodzi co robi bliźni, w co wierzy itp, ale pod warunkiem, że bliźni robi to tylko i wyłącznie na swój rachunek i nie zawłaszcza przestrzeni publicznej dla swojej ideologii religijnej.

LOL


Dopóki taki to oto bliźni nie zagraża własnym interesom. Religja tak jak i przyjaźń się kończy tam gdzie zaczyna się biznes/interesy własne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-04-15, 16:06   

Raczej źle rozumiana religia czy przyjaźń.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-15, 16:39   

Raczej słowo fałszywa mi się przykleja do któregoś z tych słów.

Siedem sakramentów świętych
Cytat:

Chrzest
Bierzmowanie
Eucharystia
Pokuta i pojednanie
Namaszczenie chorych
Kapłaństwo
Małżeństwo


to co teraz będzie większość po x2 ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-04-15, 17:15   

Oczywiście też jestem przeciwny sztucznym obrzędom.

Natomiast przykładanie tego do 7 sakramentów nie ma większego sensu gdyż wiele z nich nie jest przyjmowana jednorazowo.
Np pokuta ,eucharystia ,małżenstwo ,namaszczenie chorych moze być przyjmowane wielokrotnie.

Tutaj raczej chodzi o obrzędy związane z jakimś tam etapem życia człowieka.

Ale przy obecnych szkolach trzyklasowych to musiało by być co trzy lata :)

Dla mnie sztuczny i niepotrzebny twór.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-15, 21:08   

No czesc tak. Ale malzenstwo?? " I ze Cie nie opuszcze az do smierci"... z tym sie nie zgodze.

Po co powtarzac i odnawiac? Zupelny bezsens. A poza tym przed kim to udowadniac? Zgadzam sie na cos i do konca zycia to przestrzegam,albo nie, a nie odnawiam za jakis czas.
Skoro tak to czemu nie odnawiac co kilka lat/ co rok / co miesiac / codziennie.
Bog widzi co robisz, jak postepujesz i to sie liczy :shock:
A czy to na co sie 1x zgodziles kiedys umarlo/popsulo sie ze trzeba odnawiac. :lol:

Takie glupoty wymysla ten kto naprawde nie ma co robic. Kler. Jak sie nie ma co robic... to sie wymysla. To moze niech 2x Jezus przyjdzie na swiat i umrze dla ludzi aby odnowic wiare. To jest paranoja. W ogole jakiemu celowi ma to sluzyc. Jest to bezcelowe!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-04-16, 08:06   

yampress napisał/a:
Ale malżenstwo??


Po śmierci małżonka można zawrzeć kolejne małżeństwo.

Tak przy okazji to właśnie przy tym sakramencie są najczęściej "odnawiania"

Jubileusze , nawiedzenia obrazu itp.
Wówczas małżonkowie po raz kolejny odnawiają p[rzysięgę małżeńską .
Ale nie jest to obowiazkowe.
Tak wg mnie jest ok.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-16, 09:59   

:idea: Dziś tak malo jest dobranych par, że nie przestrzega się już tej reguły "po śmierci małżonka" .. stąd tyle rozwodów...


Ja tam jestem za tym aby niczego nie powtarzać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2012-04-16, 19:23   

miko 005 napisał/a:

Rozmawiamy konkretnie o przypadku odnowień sakramentów. Jakież to jest zawłaszczenie np. Twojej przestrzeni życiowej? No ale Ty każdy przypadek sprowadzasz do wspólnego mianownika, dlatego trudno się z Tobą rozmawia.

Drogi Miko, w swoim pierwszym poście zwróciłem uwagę, że nie można ponawiać czegoś, co się samemu nigdy nie zrobiło. Zwróciłem również uwagę, że Biblia nie nakazuje chrztu nieświadomych niczego niemowląt, ale odnosi się do osób świadomych, które mając wolną wolę uwierzą i przystąpią do chrztu.
Powiem więcej. Przyjmując Biblię za Słowo Boże każdy wierzący powinien postępować zgodnie z tym, co tam zostało przekazane. Między innymi jest tam napisane, aby upominać bliźniego, gdy zbłądzi. Jest to istotne ze względu na sens wiary, bowiem działaniem każdego człowieka jest cel, do którego podąża. Dlatego tak ważne jest, aby postępować zgodnie z tym, co mówi Biblia.
Jeżeli więc dopisałem, że Krk zmienił wiele biblijnych nakazów, musiałem również podać jak ten Krk powstał.
Ponadto, chciałbym zaznaczyć, w tym poście nigdzie nie wskazałem adresata, nie zwracałem się też personalnie do Ciebie.
Nie musiałeś więc zaczynać od słów: "cogito, nam nie odpowiadaj.."
Nam, to znaczy komu?

Bądź tak łaskaw i zechciej zwrócić uwagę, że w następnym poście, który skierowałem do Ciebie, w trzecim zdaniu poprosiłem Moderatora, aby mi wybaczył wycieczkę ad persona.
Na przyszłość nie wyrywaj z kontekstu zdania, bo to zmienia sens. Chodzi o dwa pierwsze mojego drugiego postu, które w nawiązaniu do całości mojej wypowiedzi adresowanej do Ciebie, zupełnie co innego znaczą.

I jeszcze jedno. Muszę Cię zmartwić. Ostatniego Sylwestra spędziłem wśród muzułmanów i jakoś jestem cały i zdrowy.

Na koniec dedykuję Tobie fragment Biblii:
Mt 15:6-9
„I tak ze względu na waszą tradycję znieśliście przykazanie Boże.
Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz:
Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.
Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi." Biblia Tysiąclecia.

To chyba najlepiej donosi się do tematu tego wątku o odnawianiu sakramentu chrztu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW