R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rowerzyści a ścieżki rowerowe i inne
Autor Wiadomość
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-07-17, 06:47   

Został oznakowany Gminny Szlak Rowerowy. Mapki są w tym temacie . Zdjęcia ze szlaku wokół centrum. Kiosk przy Muzeum ->wzdłuż Kopernika ->przejazd przez ul. Śląską -> przez Sienkiewicza ->wzdłuż Piłsudskiego -> przy światłach skręca w lewo i idzie równolegle do Krakowskiego Przedmieścia środkiem parku -> zakręca przy światłach obok ratusza i kończy się w okolicy pomnika

26.jpg
Plik ściągnięto 40 raz(y) 137,24 KB

25.jpg
Plik ściągnięto 51 raz(y) 131,34 KB

24.jpg
Plik ściągnięto 45 raz(y) 136,46 KB

23.jpg
Plik ściągnięto 59 raz(y) 112,64 KB

22.jpg
Plik ściągnięto 39 raz(y) 109,91 KB

21.jpg
Plik ściągnięto 38 raz(y) 103,46 KB

20.jpg
Plik ściągnięto 48 raz(y) 113,33 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-17, 10:12   

W parkach wygląda to trochę bez sensu. IMO lepiej było zrobić ciąg pieszo-rowerowy, choć pewnie chodziło o wymuszenie ruchu rowerów po ścieżce wzdłuż Piłsudzkiego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-17, 20:15   

Wszystko ładnie tylko co ze szlakami, które miały być już utwardzone w okolicy Wielunia? Szklak od ulicy Kijak w Wieluniu do Turowa jest ciężko przejezdny, pełno piachu. Trasa z Turowa (przy kaplicy) do Krzyworzeki również w jednym miejscu jest zapiaszczona. Nic na tych trasach nie zrobiono. Także trasa Turów - Wieluń ciągiem dawnej ciuchci...
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-07-17, 20:24   

Jak tak jeżdżę po okolicy to widzę, że jest utwardzone fragmentami. W okolicy przejazdu kolejowego na Berlinku, kawałek od Nasiennej w Dąbrowie w kierunku działek też jest utwardzona. Wszystko w swoim czasie :)
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-17, 22:05   

Ten przejazd między Sienkiewicza a Śląska nic nowego nie wnosi. W sumie nie jest to jakieś złe rozwiązanie ale wg mnie nie chodziło w nim o wytyczenie szlaku rowerowego, a raczej uzgodniono deal z właścicielem budynku przy ul. Śląskiej, wzdłuż którego biegnie nowa ścieżka. Prawdopodobnie burmistrz chciał żeby elewacja budynku widoczna od strony ul. Piłsudskiego została wyremontowana (bo przecież pod II LO odbywa się sporo uroczystości, w tym te związane z wybuchem II wojny św., a ta elewacja taka brzydka była...), a własciciel budynku zgodził się na remont elewacji pod warunkiem umożliwienia dostępu do budynku z innej strony, dzięki czemu będzie mógł zyskać dodatkowe lokale handlowe (zresztą bardzo mądrze - sam bym tak zrobił). Dlatego dobito targu - pod pretekstem wytyczenia ścieżki rowerowej umożliwiono dostęp do budynku od strony południowej. Pewnie niebawem elewacja zostanie odnowiona (już powoli to się zaczyna) i powstaną nowe lokale handlowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tryply 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 16
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2014-07-18, 21:08   

myślę że tutaj napiszę, jak źle to przenieście :) byłem dziś w parku Żwirki i Wigury. Wiecie co się tam stało?? zrobiono ścieżki rowerowe. Na forum są eksperci od jazdy rowerowej, może się wypowiedzą. Mnie zaskoczyło to iż zamiast wybudować nowy chodnik dla rowerów podzielono już istniejące.
Wydaje mi się to o tyle chybione iż:
1. idąc/jadąc odpowiednią stroną chodnika bez wątpienia wdepniemy/wjedziemy w nogi osób siedzących na ławkach.
2. zapomnieć należy o przejściu 2 i więcej osób obok siebie parkiem (choć właściwie 2 osoby jak się do siebie przycisną to przejdą, ważne chyba aby były odpowiedni ukierunkowane seksualnie ;))
3. naprawdę nie zauważyłem jadących rowerem po ścieżce, za to gro osób śmigało po parku innymi drogami niż zakłada projekt

To tylko 3 pkt. (mam więcej wątpliwości) jednak "wybudowanie" ścieżki dla rowerów poprzez "obcięcie" alejki parkowej wydaje mi się co najmniej dziwne (choć zapewne tanie - koszt farby).
Teraz piesi będą spacerować gęsiego (szczególnie promowane rodziny 3+) a rowerzyści będą jeździć innymi trasami.

Wg mnie masakra, ale może się mylę??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-18, 21:43   

Myślę, że to będzie moja kandydatura na idiotyzm roku. ZAKLEPANE ;)
 
   
jameswoo 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 155
Piwa: 13/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-20, 19:23   

szkoda było tej farby na parkowe mazaje. Mnie interesuje jeszcze, w jaki sposób nasi geniusze zamierzają te wszystkie zarąbiste drogi połączyć w całość, tak by można byłoby dojechać z dąbrowy na Sieradzką, a dalej z niej do Rudy jadąc bezpiecznie i legalnie drogą rowerową. Za taką ściemę można podziękować...

Ponadto, ja jadąc chodnikowymi drogami rowerowymi gubię klejnoty na tych podjazdach do posesji i tak naprawdę to już nie wiem czy pedałować, czy chronić nabiał :) . Drogi wyglądają mniej więcej tak:
__________-________--__--___--___---____----___----_____i np przy kościele Rudzkim zapomnijmy o ojcostwie :)
_________________
Są równi i równiejsi - Ludzie zróbmy z tym coś ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-20, 19:35   

jameswoo, weź kurdę załóż w końcu siodełko.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jameswoo 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 155
Piwa: 13/1
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2014-07-21, 13:11   

Po co? Przeciez jazda na rowerze ma sprawiac przyjemnosc :twisted:
_________________
Są równi i równiejsi - Ludzie zróbmy z tym coś ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mały_Żuczek 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 27
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-22, 10:50   

Mam tylko jedno pytanie (bez żadnej złośliwości) :
Co zmieniły/zmienią w praktyce te nie dodające uroku parkowym alejkom mazańce ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tryply 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 16
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2014-07-22, 21:42   

Nie no, też pytanie! Przez park wiedzie szlak rowerowy, należy zapewnić sprawny i bezpieczny przejazd turystom (ciekawe czy te trasy są „dwukierunkowe”, gdzieś czytałem o wymaganych szerokościach). Ja właściwie to cieszę się że zostawiono przesmyk dla pieszych, ławki zapewne wymontują bo po co one rowerzystom??, a i bez sensu żeby piesi nogi podkładali ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-22, 21:50   

Nie wiem, czemu tak psioczycie. Jechałem dzisiaj, całkiem dobra szerokość i oznakowanie. Jedyne co, to pan z wózkiem na ścieżce, którego przeprosiłem i zszedł na ciąg pieszy. Spokojnie dwa rowery się zmieszczą, można w drodze wyjątku w razie czego przejechać przez białą linię i nikt raczej nie zginie. Obawiam się bardziej właśnie pieszych, nieprzestrzegających przepisów i pchających się na ścieżkę.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tryply 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 16
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2014-07-22, 22:25   

Dlaczego?? hmm, być może się mylę ale parki zawsze kojarzyłem ze spacerami.
Wiem, moda na rower itp., kurcze, ale idź z żoną i dzieckiem na spacer, jak?? gęsiego?? Właśnie o tych pieszych chodzi, jak pójdą w trójkę to będą szli po "szlaku rowerowym" i denerwowali rowerzystów, a to nie o to chodzi, ścieżki rowerowe są po to aby rowerzyści śmigali, czuli "wiatr we włosach" .... itd., moim zdaniem rozwiązanie które nam pokazano jest lekko mówiąc chybione.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-07-22, 22:40   

Ścieżka przez park miała przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo rowerzystów na Piłsudskiego i Kopernika. W tym też celu powstaje łącznik pomiędzy Śląską i Sienkiewicza. Na ten temat dyskutowano w 2012 roku na spotkaniu w czasie którego omawiano problemy rowerzystów - pisałem o nim na początku tematu. Nie trzeba od razu iść gęsiego. Bez przesady. Ten chodnik to też nie jedyna opcja przejścia przez park.

jameswoo napisał/a:
Mnie interesuje jeszcze, w jaki sposób nasi geniusze zamierzają te wszystkie zarąbiste drogi połączyć w całość, tak by można byłoby dojechać z dąbrowy na Sieradzką, a dalej z niej do Rudy jadąc bezpiecznie i legalnie drogą rowerową.

Niestety nasze miasto jest tak zbudowane, że nie da się tak wyczarować.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW