R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rowerzyści a ścieżki rowerowe i inne
Autor Wiadomość
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-01, 21:51   

Mnie natomiast wkurzają barany jadące drogą z i do Rudy, kiedy z boku jest ścieżka. No ja im po tej ścieżce nie jeżdżę. :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-06-01, 21:53   

Ale bywają przypadki, że samochody stoją na chodniku... ale nie jeżdżą po nim :D
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-01, 22:07   

A na drodze leżą pijacy, którzy na rowerze nie mogą się utrzymać. No i czego to dowodzi?
Mam tylko prośbę. Jak będziecie widzieli rowerzystę, który nie jedzie po ścieżce, a po drodze to nich również dostanie faki. :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-06-01, 22:20   

Ferbik napisał/a:
nie znając przepisów


Zanim coś tutaj napiszę , Ferbik przytocz może ten paragraf z kodeksu drogowego . Szczególnie interesuje mnie aspekt kiedy rowerzyści jadą koło siebie na drodze krajowej .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-06-01, 22:31   

Nie widzę konkretnego paragrafu ale na stronie TUTAJ jest na ten temat

7. Rowerami obok siebie
Nowe prawo daje możliwość jazdy dwóch rowerzystów obok siebie, ale tyko wtedy, gdy nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu. Dzięki temu dorośli będą mogli na przykład asekurować swoje dzieci (dziś można za to dostać 50 zł mandatu).

edit
Oddział 11
Przepisy dodatkowe o ruchu rowerów, motorowerów oraz pojazdów zaprzęgowych
Art. 33.
3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-01, 23:11   

OgioN napisał/a:
Mnie natomiast wkurzają barany jadące drogą z i do Rudy, kiedy z boku jest ścieżka. No ja im po tej ścieżce nie jeżdżę. :twisted:

Łaskawie przejedź się nią rowerem z prędkością większą niż biegnący pieszy. Może zrozumiesz dlaczego tak jest...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-01, 23:13   

maaciej76 napisał/a:
Zanim coś tutaj napiszę , Ferbik przytocz może ten paragraf z kodeksu drogowego . Szczególnie interesuje mnie aspekt kiedy rowerzyści jadą koło siebie na drodze krajowej .

I Ty Macieju, zawodowy kierowco pytasz o tak podstawową rzecz? Dobrze, dodam tyle, że w uzasadnionych przypadkach można jeździć obok siebie. Uwierz mi, że każdy taki przypadek jestem w stanie przed policją uzasadnić. Przeczytaj chociażby ten wpis: http://ferbik.bikestats.p...za-kolkiem.html - mało czasem brakuje do straty życia przez takich idiotów, którzy myślą, że jak mają furę, jedno jajko, i komórę, a mózg wielkości orzecha (bo spuchł), to świat należy do nich...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
starszy pan 
Dojeżdża PKSem
zawsze spokojny


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 240
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: przybył do Wielunia
Wysłany: 2012-06-02, 00:36   

.
Ferbik napisał/a:

.... idiotów, którzy myślą, że jak mają furę, jedno jajko, i komórę, a mózg wielkości orzecha (bo spuchł), to świat należy do nich...


Ferbik - no chyba nie piszesz o mnie ??? :galy:







.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-06-02, 07:45   

Za kodeksem drogowym

Cytat:
3. Kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się:

jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu z zastrzezeniem ust. 3a;
jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na pedałach lub podnóżkach;
czepiania się pojazdów.
3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.


stąd : http://kodeks-drogowy.org...ow-zaprzegowych

Jechaliście w sobotę po drodze krajowej gdzie odbywa się ruch tranzytowy , gdzie nie ma pasa awaryjnego . Ruch tam teraz jest ogromny biorąc pod uwagę że na godzinę chyba przelatuje z 50 patelni na budowę S8 .

Jeśli dobrze interpretuje przepis to samemu trzeba podjąć decyzję czy utrudnia się ruch czy nie . Czy może zmienić trasę .

Ferbik dlatego że zawodowo jeżdżę widziałem już niejedno , powiem tylko tyle że ja z synem za żadne skarby bym na ta drogę rowerem nie wyjechał .

Bardzo proszę bez ciśnienia , przedstawiłem tylko swoje zdanie .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-02, 08:42   

maaciej76, a teraz logicznie: jadę rowerem jeden za drugim. Jakiś kretyn (a jest ich mnóstwo na drogach), któremu się spieszy, nie zwalnia, żeby mnie wyprzedzić, z naprzeciwka sznur aut, więc pcha się na trzeciego. Mija mnie dosłownie na centymetry, bo droga nie pozwala na tyle, żeby wyprzedził mnie wg przepisowego przynajmniej 1 metra. Istnieje ogromna możliwość, że dostanę lusterkiem. Przy jego prędkości jakieś 100km/h on traci lusterko a ja być może życie.

Jadąc obok siebie, zacytuję:
maaciej76 napisał/a:
3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Dwie głupie sprzeczności. Skoro jazda obok siebie utrudnia poruszanie się innym uczestnikom ruchu, to jednak nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, a jazda w pojedynkę jest bardziej zagrażająca, jak opisałem na powyższym przykładzie. Jadąc we dwóch, auto musi zwolnić i wyprzedzić powoli, bo musi zmienić pas. Tyle ode mnie. Jeżdżę rowerem ponad 25 lat i wiele się naoglądałem, nie dam się zabić przez jakiegoś trepa, co buty ma z betonu. Autem jeżdżę od 16 lat i rozumiem rowerzystów, zdecydowanie więcej wykroczeń popełniają kierowcy niż rowerzyści - tutaj nie ma czego porównywać.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-02, 09:01   

kitor napisał/a:
Łaskawie przejedź się nią rowerem z prędkością większą niż biegnący pieszy. Może zrozumiesz dlaczego tak jest...

Domagacie się ścieżek rowerowych. Pełna zgoda. Jak już ją masz/macie to narzekasz/narzekacie. Ogarnij się kitor! To nie do mnie takie żale :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-06-02, 09:22   

Co do tej tragicznej "ścieżki" bo rowerową jej nazwać nie odważyłbym się, to jest ona wykonana wbrew zasadom i normom jakie obowiązują przy robieniu ścieżek rowerowych.


Poprawiono 2 błędy ort.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2012-06-02, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-06-02, 11:34   

Ferbik, trafiasz na "nerwowego" policjanta i za taką jazdę jak na obrazku, płacisz mandat aż miło. A tłumaczenie, że jedziesz "podwójnie" tylko dlatego, żeby zmniejszyć ryzyko staranowania przez samochód wyprzedzający Was, jest ... powiem delikatnie, naciągane do granic możliwości :P
Problem jak zwykle polega na interpretacji (każdy swojej) swobody swego JA. Prawda jest niestety taka, że w razie kolizji samochodu z rowerem, zawsze ucierpi rowerzysta. I nie ma tutaj znaczenia z czyjej to winy. Kierowca samochodu, dostanie jakiś tam wyrok, może nawet odsiedzi swoje, ale będzie dalej żył, będzie zdrowy. Co innego rowerzysta, albo już dawno pod ziemią 2 metry, albo kaleka do końca życia.
Dlatego, pomimo że jestem bardzo otwarty na ruch rowerowy, to zalecałbym jednak więcej pokory do samochodów. Kozaczenie na nic się przyda, gdy możemy zapłacić za to ogromną cenę.

Co do ścieżek rowerowych w Wieluniu i gminie. Żeby mogły powstać potrzeba jest spełnienia przynajmniej jednego, ale jakże ważnego warunku. Musi być na nie miejsce. Jeździcie przecież naszymi ulicami, to widzicie sami jak jest to wszystko poutykane. A właściciele swoich posesji niechętnie pozbywają się swoich podwórek na rzecz państwa ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-06-02, 11:55   

miko 005 napisał/a:
to zalecałbym jednak więcej pokory do samochodów.

Albo w ogóle nie jeździsz, albo nie wiesz co się dzieje na drogach, jak zachowują się kierowcy jak widzą rowerzystę. Miałem takie przypadki, że dostałem po oczach płynem ze spryskiwaczy i odnosiłem wrażenie, że to było specjalnie. Ale to pojedyncze zdarzenia.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-02, 12:42   

Mrówek napisał/a:
Co do tej tragicznej "ścieżki" bo rowerową jej nazwać nie odważyłbym się, to jest ona wykonana wbrew zasadą i normą jakie obowiązują przy robieniu ścieżek rowerowych.

To jest twoje zdanie. Jednak została zaprojektowana i dopuszczona do ruchu jako ścieżka. Więc możesz sobie pomarudzić.
Mrówek napisał/a:
Albo w ogóle nie jeździsz, albo nie wiesz co się dzieje na drogach, jak zachowują się kierowcy jak widzą rowerzystę. Miałem takie przypadki, że dostałem po oczach płynem ze spryskiwaczy i odnosiłem wrażenie, że to było specjalnie. Ale to pojedyncze zdarzenia.

miko pewnie dobrze wie jak ci kierowcy się zachowują. Jednak nie ma co się unosić. W starciu z takim kierowcą - samochodem z pewnością nie wygrasz, a kaleką możesz zostać.
Natomiast co do rowerzystów. No ci są święci. Pchają się miedzy samochodami, i nie patrzą czy z zakupami, czy bez. Przecież im wolno. Nie? Byle do przodu jak to pewien piłkarz mówił. A czy obetrze, urwie lusterko. Co tam.
Ostatnio zmieniony przez OgioN 2012-06-02, 12:43, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW