R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rowerzyści a ścieżki rowerowe i inne
Autor Wiadomość
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-06-02, 12:43   

OgioN napisał/a:
Pchają się miedzy samochodami, i nie patrzą czy z zakupami. Byle do przodu jak to pewien piłka mówił. A czy obetrze, urwie lusterko. Co tam.

Dokładnie to samo bym powiedział o kierowcach samochodów tylko w drugą stronę
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-02, 12:44   

OgioN, domaganie się ścieżek rowerowych a jeżdżenie po czymś, co nie powinno w ogóle służyć do poruszania się rowerem, to dwie zupełnie inne sprawy, których nie można łączyć.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-06-02, 13:03   

Mrówek, "wyrywasz" kawałek tekstu i się do niego odnosisz :? Ta moja pokora była skierowana do konfrontacji dwóch mas; samochodu i roweru. Co ci da przeświadczenie, że Ty jechałaś OK., a zawinił kierowca cymbał, gdy to Ty będziesz się poruszał na wózku inwalidzkim, a kierowca cymbał będzie szarżował dalej. Nam jest potrzebny zdrowy i sprawny Mrówek. Ja nie mówię, żebyście nie walczyli o swoje, ale taka walka też musi mieć rozsądne granice.

Mrówek napisał/a:
Miałem takie przypadki, że dostałem po oczach płynem ze spryskiwaczy i odnosiłem wrażenie, że to było specjalnie.

Też się dziwię, że spryskuję przednią szybę, a mam mokry bagażnik. Ale to tylko fizyka, a nie zła wola :D Nie dopatrujmy się zaraz złych intencji u innych.

Prawda też jest taka, że natężenie ruchu samochodowego jest przeogromne, to nie to co jakieś 30lat temu, gdzie na wsiach, na ulicach grało się w piłkę, taki był ruch ;) A ten dzisiejszy pęd do samochodów niestety nie sprzyja rowerzystom. Co nie oznacza, że jakby kierowcy trochę bardziej podchodzili z szacunkiem do rowerów, to świat też by się chyba tak od razu nie zawalił :)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-02, 13:44   

Ferbik napisał/a:
OgioN, domaganie się ścieżek rowerowych a jeżdżenie po czymś, co nie powinno w ogóle służyć do poruszania się rowerem, to dwie zupełnie inne sprawy, których nie można łączyć.

Ferbik możesz sobie ponarzekać, jak ja na dziurawe drogi. Ścieżka, jaka jest taka jest i żale jak pisałem nie do mnie. Tą ścieżką powinni wszyscy rowerzyści się poruszać, a nie po drodze. Po to jest zrobiona.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-02, 14:02   

OgioN napisał/a:
Ścieżka, jaka jest taka jest i żale jak pisałem nie do mnie. Tą ścieżką powinni wszyscy rowerzyści się poruszać, a nie po drodze. Po to jest zrobiona.

Dlatego jeżdżę tą ścieżką, jak jadę tamtędy :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-02, 15:18   

Cieszę się :) . Natomiast ja apelują do pozostałych. Macie ścieżkę rowerową (aczkolwiek nie najlepszą) jeździe nią. A jak nie to trąbienie będzie i faki :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-06-02, 21:11   

Poruszając temat chodziło mi raczej o to że planując taka wycieczkę warto omijać takie drogi . Poruszanie się po nich jak widać to średnia przyjemność o bezpieczeństwie nie wspomnę .Mamy tak wspaniałe okolice że nie powinno być problemów z alternatywą .

Zapomniałem nazwiska starszego pana który uczył mnie na "C" wieki temu . Pamiętam jak dziś jak powiedział że na każdym cmentarzu jest aleja tych co mieli pierwszeństwo .

Miko :564:
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-02, 21:18   

maaciej76, zgadzam się z Tobą, dlatego my jako WFKR omijamy takie drogi - tu była taka dość mocna czasówka na Praszkę, więc trzeba było tę drogę pokonać. Wolimy jeździć sobie polami, lasami, łąkami. Zdecydowanie spokojniej i piękniej.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-06-06, 23:11   

Przydałyby się stojaki na rowery na obu końcach Kaliskiej, by móc wygodniej robić zakupy. Stojak przy Tęczy by mogli bardziej wyeksponować a jeszcze lepiej, żeby był tam ładny stylowy.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-11-15, 23:16   

Dzisiaj odbyło się spotkanie z burmistrzem o którym pisałem na pierwszej stronie tematu. Jest sporo ciekawych pomysłów, które wspólnie ustaliliśmy na to jak poprawić bezpieczeństwo rowerzystów i jednocześnie odciążyć drogi od samochodów. Nasz Klub Rowerowy również został zaproszony jako głos w temacie.

Piszcie ponownie wszystkie pomysły.
Gdzie mają być stojaki na rowery
Gdzie ścieżki rowerowe
Kontrpasy
Jakimi trasami jeździcie do pracy/szkoły
Jakimi trasami po mieście poruszają się rowerzyści
Podajcie propozycję szlaków rowerowych.
inne...

Wszystkie te sprawy mają dotyczyć głównie dróg administrowanych przez miasto - znacznie przyspieszy to wszelkie procedury.

P1380852.JPG
Plik ściągnięto 85 raz(y) 250,93 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
vanilia1000 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 6 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Kwi 2010
Posty: 221
Piwa: 4/1
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-11-16, 14:35   

Jeśli ktoś z nas jeździ do pracy na rowerze to najczęściej przecina centrum Wielunia. Myślę, że warto zrobi ścieżkę okalającą całe stare miasto. Nie koniecznie przeprowadzoną przy ulicy, raczej przez poszerzenie głównego chodnika przez planty i parki.
Co do stojaków to przynajmniej w centrum proponowałabym przynajmniej jeden stojak jakiś ciekawszy bardziej ... "artystyczny". Nasze miasto am chyba już za wiele: głazów, tablic, drzew, ławek i dziesiątek innych rzeczy poświęconych pamięci temu i tamtemu. Na rzeźbę "Wieczna miłość" można czeka w nieskończoność, wiec może chociaż stojak będzie tą sztuką wychodzącą do mieszkańców.
Tak na szybko znalazłam takie propozycje:
http://static.multipino.p.../p/398683_p.jpg
http://wnetrza.bankofert....k-na-rowery.jpg
Ale błagam, niech nie nawiązują już do historii miasta.
_________________
"Umrze miasto, jeżeli budowa jego będzie zakończona"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-16, 15:40   

Mnie wystarczy że jakiekolwiek nowe ścieżki będą zrobione z głową, nie to co w Rudzie i ta nowa na Mokrsko... idzie się pociąć, a przepisy zmuszają do korzystania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-16, 15:55   

W kwestii wykonania ścieżek rowerowych, to najlepiej gdyby były wykonane z asfaltu (np. barwionego na czerwono).
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-16, 16:01   

Też nie głupi pomysł. Inaczej trafi tam kostka niskiej jakości - taka co ma zabezpieczenie tylko od "wierzchu" - a powinna być ułożona na płasko, do góry nogami. Asfalt fakt faktem, byłby w tej kwestii chyba najlepszy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-16, 16:04   

No i przede wszystkim asfalt barwiony wcale nie wygląda gorzej niż kostka, więc nie psuje estetyki :) Jest też na pewno trwalszy i mniej podatny na uszkodzenia (zagłębienia, nierówności, itp.).
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW