R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rowerzyści a ścieżki rowerowe i inne
Autor Wiadomość
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-29, 20:32   

Cytat:
Po to, żeby większość rowerzystów mogła spokojnie i bezpiecznie zapiąć rower i iść na zakupy/spacer/po kredyt...

Cytat:
Wtedy gwizdną mu razem ze stojakiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-04-29, 20:38   

Oczywiście, że tak. Przy okazji wezmą sobie 4 kostki brukowe i 4 śruby. Będzie złodziej biegał z rowerem i dodatkowo 16-kilowym stojakiem po mieście. Gratuluje wyobraźni.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-29, 21:14   

Mrówek, To żart był!
Cytat:
krótka forma humorystyczna, służąca rozśmieszeniu słuchacza
Cytat:
Gratuluje wyobraźni. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-13, 08:38   

http://fakty.tvn24.pl/ogl...osc,427529.html

To tak w wspomnianym jakiś czas temu temacie rolkarzy na ścieżkach. Nie wiem czy było na ścieżce, ale obrazuje jakie mogą być konsekwencje zderzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
darkness 
Przejeżdżał przez Wieluń
WIELUNIANIN



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 75
Piwa: 3/1
Skąd: Stąd
Wysłany: 2014-06-07, 03:42   

Parkowanie rowerow w naszym skromnym miescie? Ostatnio zamontowano duza ilosc stojakow rowerowych ! Tylko pytanie jest jedno ale zasadnicze czy w odpowiednich miejscach, duza ilosc jest ich w okolicach prezydium i ratusza .jakos nie widze aby nasi radni poslugiwali sie tym srodkiem lokomocji a w miejscach gdzie powinny byc umiejscowione to jest ich brak np w lasku . Panowie ogarnijcie sie w koncu bo to juz wyglada na zenade z waszj strony
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-06-07, 09:04   

darkness napisał/a:
a w miejscach gdzie powinny byc umiejscowione to jest ich brak np w lasku

Przecież stoi przed stadionem
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-07, 10:49   

Duża część z nich ma swoich sponsorów. I to od nich zależy (co chyba logiczne) gdzie zostaną postawione. Więc ewentualne pretensje można mieć tylko tam gdzie nie są sponsorowane.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-08, 13:36   

Porażka z tymi stojakami. Jak uda mi się zaobserwować dwa rowery w stojaku, to staram się zapamiętać ten fakt. Nasze pszenno- buraczane społeczeństwo generalnie nie porusza się rowerami. Odreagowują czasy komuny, gdy rower był koniecznością. Kiedyś b. krótko pracowałem w pewnej firmie pod Wieluniem, gdzie większość pracowników pochodziła z okolicznych wsi. Oczywiście przyjeżdżałem rowerem (marne 3 km od Wielunia) i byłem przedmiotem żartów z tego powodu. Osiemnastoletnie rzęchy są autentycznymi przedmiotami dumy ich właścicieli. Strach się zbliżyć do takiego padła, żeby rdza nie pogryzła, ale byłem traktowany z poczuciem lekkiej wyższości. Z kolei nasi "rdzenni" mieszczanie wyciągają rowerki tylko na niedzielne przejażdżki za miasto i nie korzystają z nich w mieście. A to z kolei obwarowane jest wieloma zastrzeżeniami. Otóż na rower trzeba się odpowiednio ubrać. Kosmiczny kask, trykoty, a nawet jeden z "rowerowych forumowiczów" kiedyś uzasadniał, że na ich rajd nie pojedzie, bo zapomniał "butów na rower". Omal ze śmiechu nie umarłem. Mam w domu ze cztery rowery- jednym jeżdżę do Brico po materiały (mój rekord to trzy worki cementu), innym "wyskakuję" do miasta na zakupy (straszny grat, ale dlatego nikt go nie ukradnie), a jeden szosowy do "walenia kilometrów" jak przyjdzie mi ochota. Czekam kiedy ukaże się kiedyś moje zdjęcie na "wiocha.pl", bo jak na dzisiejsze standardy wyglądam czasem "niestosownie". Tak więc stojaki rowerowe w naszym grajdołku to sprawa nieco na wyrost. Dopóki nie dorośnie pokolenie bez kompleksów, to stojaki będą stać puste.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-06-08, 14:38   

Pat44 napisał/a:
Nasze pszenno- buraczane społeczeństwo generalnie nie porusza się rowerami. Odreagowują czasy komuny, gdy rower był koniecznością. [...] Z kolei nasi "rdzenni" mieszczanie wyciągają rowerki tylko na niedzielne przejażdżki za miasto i nie korzystają z nich w mieście.


Człowieku ochłoń bo bredzisz. Widać, że temperatura za oknem nie sprzyja... W Wieluniu jest masa rowerzystów. Wystarczy wyjść na chwilę do miasta czy popatrzeć na "szlak" do Rudy, żeby zobaczyć jak bardzo w Wieluniu popularny jest rower. Rowerów jednocześnie na jednym stojaku jest mało, bo to raczej proste i logiczne - jeżeli jest coś często to bardziej rozkłada się ta ilość.

Pat44 napisał/a:
Otóż na rower trzeba się odpowiednio ubrać. Kosmiczny kask, trykoty, a nawet jeden z "rowerowych forumowiczów" kiedyś uzasadniał, że na ich rajd nie pojedzie, bo zapomniał "butów na rower". Omal ze śmiechu nie umarłem.

Tym cytatem znalazłeś się na pierwszym miejscu mojej listy najbardziej idiotycznych cytatów. Gratuluje. W sumie nie dziwię się, że masz taki stereotyp rowerzysty, skoro ich nie widzisz na co dzień. Może nie odróżniasz rowerzysty od motocyklisty? Proponuję pooglądać fotki z naszych forumowych rajdów i reklamę wieluńskiej firmy Zasada.


Ostatni materiał TVP o wieluńskich rowerzystach:

Cytat:
Ofensywa rowerowa w Wieluniu - miasto buduje ścieżki rowerowe i uruchamia wypożyczalnię jednośladów. Będzie to jedna z pierwszych w Polsce miejskich wypożyczalni rowerów.

W Wieluniu nie trudno spotkać rowerzystę. Jeżdżą i młodsi i starsi, w mieście zapanowała istna moda na rowery. 50 kilometrów - tyle ścieżek ma powstać w najbliższych latach.
- Można jeździć bezpieczniej i także zwiedzać okolicę - mówi jeden z mieszkańców.

Bo ścieżki są prowadzone nie tylko w mieście ale i dokoła niego.

W tym roku mamy 200 tys. zbudujemy jedną piątą ścieżek - mówi Romuald Szewczuk, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Wieluniu.

W mieście nie ma też problemu z parkowaniem rowerów - stojaków jest wystarczająco dużo.
15. czerwca uruchomiona zostanie pierwsza wypożyczalnia rowerów.

- Wystarczy przyjechać do Wielunia i będzie 8 rowerów dla dorosłych i nie zapomnieliśmy o dzieciach, dwa rowery będą dla nich - mówi Janusz Antczak, burmistrz Wielunia.

Docelowo w mieści ma być kilka wypożyczalni. Wypożyczalnie mobilne dla turystów pojawią się podczas dni Wielunia 14. i15. czerwca.

Info: TVP

Przy okazji informacja z nowego informatora gminnego dot. wypożyczalni rowerów

Cytat:
Po okresie testowym planowane jest zwiększenie liczby rowerów oraz ewentualne
uruchomienie dodatkowych punktów na terenie miasta.
– Promocje wypożyczalni zaplanowaliśmy podczas Dni Wielunia. Będzie można je bezpłatnie wypożyczyć na godzinę w dwóch mobilnych punktach – na targowisku miejskim (ul. Zielona), gdzie będą odbywały się koncerty oraz pod udostępnioną po raz pierwszy tego dnia dla zwiedzających Basztą Męczarnią przy ul. Podwale – mówi Agnieszka
Mikulska, dyrektor Wieluńskiego Domu Kultury.
Na co dzień rowery będą wypożyczane odpłatnie. Stawki są w trakcie ustalania. Kwota za bicykl będzie zależna od czasu wypożyczenia.
Dla posiadaczy Wieluńskich Kart Rodzina 3+ oraz Seniora 65+ przewidziano 50-procentowa zniżkę.
Cennik będzie można wkrótce znaleźć na stronie Wieluńskiego Domu Kultury www.wdkwielun.pl, na stronie Gminy Wieluń www.wielun.pl oraz na stronie wieluńskiego Punktu Informacji Turystycznej www.informacja.wielun.pl
Uruchomienie wypożyczalni ma służyć promocji walorów turystycznych Wielunia. Na rowerze będzie można w wygodny i szybki sposób zwiedzić najciekawsze zakątki Wielunia. Wszystkie rowery wraz z niezbędnym wyposażeniem przekazał Jan Zasada, właściciel firmy Zasada Bikes.

Info: Informator Gminy Wieluń
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-08, 15:27   

Cytat:
kiedyś uzasadniał, że na ich rajd nie pojedzie, bo zapomniał "butów na rower


A więc masz pracę domową: Dowiedzieć się co to jest SPD i dlaczego mając pedały typu PD-M540 nie pojeździsz sobie bez stosownych butów. Bo tym zdaniem wykazałeś się totalną nieznajomością tematu, resztę napisał już wyżej Mrówek.

Oczywiście ciężko też podzielić rowerzystów na tych dla których jest to hobby (pochłaniające nieraz spore pieniądze) względem tych co wyjadą raz kiedyś żeby a) gdzieś dojechać b) się przewietrzyć.
Ostatnio zmieniony przez kitor 2014-06-08, 15:31, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-08, 15:30   

Mrówek,
Cytat:
Człowieku ochłoń bo bredzisz. Widać, że temperatura za oknem nie sprzyja... W Wieluniu jest masa rowerzystów. Wystarczy wyjść na chwilę do miasta czy popatrzeć na "szlak" do Rudy, żeby zobaczyć jak bardzo w Wieluniu popularny jest rower.
Wybacz chłopie! Większość roku spędzałem w Holandii, więc twoje argumenty jakoś do mnie nie trafiają. Poza tym mam na karku piąty krzyżyk i nie gadaj mi ilu rowerzystów było w latach 80-tych i teraz (szczególnie na trasie do Rudy). Radzę ochłoń i nie wygłaszaj sądów, które nie są poparte własnym doświadczeniem (pewnie nie są, bo masz dwadzieścia kilka lat) albo doświadczeniem starszych od ciebie (wcale nie znaczy mądrzejszych,ale obdarzonych zmysłem obserwacji).
Cytat:
Pat44 napisał/a:
Otóż na rower trzeba się odpowiednio ubrać. Kosmiczny kask, trykoty, a nawet jeden z "rowerowych forumowiczów" kiedyś uzasadniał, że na ich rajd nie pojedzie, bo zapomniał "butów na rower". Omal ze śmiechu nie umarłem.

Tym cytatem znalazłeś się na pierwszym miejscu mojej listy najbardziej idiotycznych cytatów. Gratuluje. W sumie nie dziwię się, że masz taki stereotyp rowerzysty, skoro ich nie widzisz na co dzień.
Co ty chłopie? Jakiś opóźniony intelektualnie jesteś? Jeśli tak, to przepraszam! Oczywiście chętnie odpowiem na twoje zarzuty i od razu wyjaśnię, że nie mam nic do ludzi, którzy z jakiś przyczyn biologicznych mają problem z logicznym myśleniem. Po pierwsze: napisałem, że na rowerze jeżdżę ciągle: z konieczności i dla przyjemności. Po drugie: Jak myślisz? Na jakiej podstawie napisałem poprzedni post? Na podstawie dedukcji? To wyjaśniam jeszcze raz: na podstawie obserwacji! Oczywiście czasem zdarza mi się, że wątpię w swoją tzw. "inteligencję", co mi przyznał niejaki Greg Sparrow w poście o łowisku Widoradz, ale mam nadzieję, że zupełnym kretynem nie jestem. Wybacz, że ciągle nie przytaczam cytatów, nie kopiuję i nie wklejam, bo mam wrażenie, że to twoja specjalność. Wystarczy zadać sobie trud i przeczytać dwa poprzednie posty, aby obyło się bez głupawego wklejania! Jako wątpiący w swoje "walory intelektualne" chciałbym cię spytać: po cholerę wkleiłeś te bzdety o rowerzystach z tv spółdzielni mieszkaniowej i informatora gminnego? Jakbyście wy "młodzi" powiedzieli: "nie ogarniam"! Czego ma to dowodzić? Mojej ślepoty? Głupoty? Jeśli tak, to nie mamy o czym rozmawiać. Wybacz Mrówek, ale chociaż jestem mentaly cripled, to nie będę z tobą dyskutował!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-08, 16:17   

Pat44 napisał/a:
Mrówek,
Cytat:
Człowieku ochłoń bo bredzisz. Widać, że temperatura za oknem nie sprzyja... W Wieluniu jest masa rowerzystów. Wystarczy wyjść na chwilę do miasta czy popatrzeć na "szlak" do Rudy, żeby zobaczyć jak bardzo w Wieluniu popularny jest rower.
Wybacz chłopie! Większość roku spędzałem w Holandii, więc twoje argumenty jakoś do mnie nie trafiają. Poza tym mam na karku piąty krzyżyk i nie gadaj mi ilu rowerzystów było w latach 80-tych i teraz (szczególnie na trasie do Rudy). Radzę ochłoń i nie wygłaszaj sądów, które nie są poparte własnym doświadczeniem (pewnie nie są, bo masz dwadzieścia kilka lat) albo doświadczeniem starszych od ciebie (wcale nie znaczy mądrzejszych,ale obdarzonych zmysłem obserwacji).
Cytat:
Pat44 napisał/a:
Otóż na rower trzeba się odpowiednio ubrać. Kosmiczny kask, trykoty, a nawet jeden z "rowerowych forumowiczów" kiedyś uzasadniał, że na ich rajd nie pojedzie, bo zapomniał "butów na rower". Omal ze śmiechu nie umarłem.

Tym cytatem znalazłeś się na pierwszym miejscu mojej listy najbardziej idiotycznych cytatów. Gratuluje. W sumie nie dziwię się, że masz taki stereotyp rowerzysty, skoro ich nie widzisz na co dzień.
Co ty chłopie? Jakiś opóźniony intelektualnie jesteś? Jeśli tak, to przepraszam! Oczywiście chętnie odpowiem na twoje zarzuty i od razu wyjaśnię, że nie mam nic do ludzi, którzy z jakiś przyczyn biologicznych mają problem z logicznym myśleniem. Po pierwsze: napisałem, że na rowerze jeżdżę ciągle: z konieczności i dla przyjemności. Po drugie: Jak myślisz? Na jakiej podstawie napisałem poprzedni post? Na podstawie dedukcji? To wyjaśniam jeszcze raz: na podstawie obserwacji! Oczywiście czasem zdarza mi się, że wątpię w swoją tzw. "inteligencję", co mi przyznał niejaki Greg Sparrow w poście o łowisku Widoradz, ale mam nadzieję, że zupełnym kretynem nie jestem. Wybacz, że ciągle nie przytaczam cytatów, nie kopiuję i nie wklejam, bo mam wrażenie, że to twoja specjalność. Wystarczy zadać sobie trud i przeczytać dwa poprzednie posty, aby obyło się bez głupawego wklejania! Jako wątpiący w swoje "walory intelektualne" chciałbym cię spytać: po cholerę wkleiłeś te bzdety o rowerzystach z tv spółdzielni mieszkaniowej i informatora gminnego? Jakbyście wy "młodzi" powiedzieli: "nie ogarniam"! Czego ma to dowodzić? Mojej ślepoty? Głupoty? Jeśli tak, to nie mamy o czym rozmawiać. Wybacz Mrówek, ale chociaż jestem mentaly cripled, to nie będę z tobą dyskutował!



a gdzieś Ty to człowieku z tego cytatu wyczytał??
musisz mieć bardzo ciężkie życie zrzędząc tak na wszystko wokoło. Ciebie mi w zasadzie wcale nie żal, ale Twoi bliscy maja naprawde wesoło.
wiem, wiem wycieczka osobista ale nie można czytac już tych Twoich pierdół co chwile.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-08, 16:26   

Kolejny "wklejacz"! A czytałeś co wklejałeś? A jeśli "czytałeś", to czy zrozumiałeś? Chłopie! Mniej trawy, bo się wykończysz!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-08, 16:45   

Ty nazywasz kogoś 'wklejaczem'?? żałosne, ale czego sie mogłem spodziewać.
a trawe toś Ty widział ale zapewne tylko w ogródku przed blokiem więc zachowaj dla siebe te błyskotliwe uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-08, 20:45   

Cytat:
Ty nazywasz kogoś 'wklejaczem'?? żałosne, ale czego sie mogłem spodziewać.
No czego? Przekopiowałeś cały mój post i wkleiłeś.
Cytat:
a trawe toś Ty widział ale zapewne tylko w ogródku
No tak! A nawet nie w ogródku, tylko na obrazku i dlatego nie wypisuję takich idiotyzmów. Ale widziałem mnóstwo biednych ćpunów, którzy bełkotają. Kimnij się trochę, a jak dalej chcesz mnie atakować, to napisz na priv i spotkajmy się, to ci wyjaśnię o co mi chodziło.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW