R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wybór obiektywu do Canon 600d
Autor Wiadomość
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2012-05-28, 01:03   Wybór obiektywu do Canon 600d

Jak w temacie. Jeden obiektyw to na pewno f1.8 50mm. Zastanawiam się nad wymianą kitowego, głośno działający AF, długo zastanawia się, wielokrotnie się myli. To podstawowe wady, strasznie irytujące.
Co polecacie jako zamiennik kitowego 18-55 mm IS? Zależy mi na jak największej uniwersalności (ale bez przesady by kupować 18-200 mm bądź więcej) i zminimalizowanych wadach wyżej opisanych. W grę wchodzą raczej używane, na nowe nie ten budżet.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-28, 07:25   

Kup sobie Tamrona 17-50 2.8 będziesz zadowolony. Niedrogi, b.dobra rozdzielczość, optycznie świetny jak na szkło za mniej niż 1000 zł. Trochę głośny AF ale bez przesady.
_________________
www.michaldudek.com
Ostatnio zmieniony przez mixas 2012-05-28, 10:30, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-05-28, 09:54   

Albo jakąś stałkę.. 35 albo 50.. Takie szkła są przeważnie super ostre i AF śmiga dobrze. Porównywałem nikkora 18-55 i tamrona 17-50. Tamron lepsze ale jest droższy z 4 razy a do tego większy.. Może powinieneś pomyśleć o czymś czym teraz zastępują kity..? W nikonie jest np teraz 18-105 ze stabilizacją. Sprawiłem sobie niedawno i jestem zadowolony. Często teraz dają jako standard ten obiektyw z body. Myślę że w Canonie też mają taki podobny obiektyw ale nie siedzę w tym systemie więc nie wiem..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-28, 10:18   

Przecież napisał, że na pewno 50 mm 1.8 + coś :) .
Tamrona jak dobrze poszukasz znajdziesz nawet za 700-800 zł.
_________________
www.michaldudek.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-28, 11:21   

Kupując obiektyw Tamrona albo Sigmy do 600D musisz się poważnie zastanowić. Mam podobny problem i raczej będę kupował coś canonowskiego.
Poczytaj na forum Canona jakie mogą być problemy z BF i FF z takimi niesystemowymi szkłami. Niestety 600D nie ma mikroadjustacji autofokusa i jak źle trafisz to będziesz miał poważny problem bo serwis Canona ci tego nie skoryguje. Co do serwisu Sigmy miałem z problem z lampą bo była kupowana do 350d a z 600d już nie wspołpracowała. Koszty wgrania nowego oprogramowania do lampy Sigmy to 400PLN. Jakbym wtedy wiedział, że zwykła wymiana puszki sprawi takie problemy, to nie kupowałbym lampy Sigmy tylko kupiłbym canonowską. Dlatego radziłbym kupić coś co na pewno będzie chodziło nawet po wymianie korpusu.
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-28, 12:02   

No fakt z Tamronem trzeba trafić z sztuką. Ale to nie jest problem i zawszę można skalibrować w serwisie (koszt około 80 zł).
_________________
www.michaldudek.com
Ostatnio zmieniony przez mixas 2012-05-28, 22:42, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-28, 19:31   

A co chcesz fotografować??

http://fotozakupy.pl/obie...nt-canon,26k,2p

http://fotozakupy.pl/obie...ef,26k,32p,379d

http://fotozakupy.pl/obie...ef,26k,89p,379d
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2012-05-28, 21:52   

Gregg Sparrow napisał/a:
Kupując obiektyw Tamrona albo Sigmy do 600D musisz się poważnie zastanowić. Mam podobny problem i raczej będę kupował coś canonowskiego.
Poczytaj na forum Canona jakie mogą być problemy z BF i FF z takimi niesystemowymi szkłami. Niestety 600D nie ma mikroadjustacji autofokusa i jak źle trafisz to będziesz miał poważny problem bo serwis Canona ci tego nie skoryguje. Co do serwisu Sigmy miałem z problem z lampą bo była kupowana do 350d a z 600d już nie wspołpracowała. Koszty wgrania nowego oprogramowania do lampy Sigmy to 400PLN. Jakbym wtedy wiedział, że zwykła wymiana puszki sprawi takie problemy, to nie kupowałbym lampy Sigmy tylko kupiłbym canonowską. Dlatego radziłbym kupić coś co na pewno będzie chodziło nawet po wymianie korpusu.

Co polecasz? Widze nieliczny canonowiec na forum ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW