R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Czego brakuje w Wieluniu
Autor Wiadomość
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-31, 11:16   

Siłownia na powietrzu - jestem za! Ścieżka zdrowia też super pomysł, idealnie pasowałaby w lasku :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-31, 11:49   

Mrówek napisał/a:
Kino już się remontuje!
http://wielun.naszemiasto...uzeum,id,t.html


Z tego co piszą, to rozdają to co zostało z kina, o remoncie tutaj ani słowem nie napisano ! Skoro projektor działa, to zamiast dawać go do muzeum, można było z niego korzystać w dalszym ciągu, skoro żałują kasy na nowy lub w przyszłości zorganizować kino letnie na świeżym powietrzu, z wyświetlanymi starymi filmami.
Zgadzam się z Leveile Soleile, jest wiele możliwości i pomysłów, żeby coś niedużym kosztem zrobić, ale do tego trzeba myśleć a jak widać urzędnicy myślą tylko o swoich wypłatach.
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-05-31, 11:58   

Może mój poprzedni link nie był do końca trafiony.
http://wielun.biz/viewtop...t=8730&start=75 - tutaj możesz pobrać dokumentacje nowego kina i informacje o firmie, która już tam pracuje.
Zanim ekipa remontowa weszła do kina, odzyskano wszystkie wartościowe rzeczy jak np. kaloryfery czy część foteli, które będą wykorzystane przy innych inwestycjach np. na Dworcu Dąbrowie
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-31, 12:17   

Powiem tak, dopóki nie zobacze to nie uwierze :D Nie zagłębiałam się w tym temacie, ale konkretnego terminu rozpoczęcia remontu tam nie widzę i wartość przetargu również budzi wątpliowści, więc pożyjemy zobaczymy :)

Żeby nie zbaczać z tematu, uważam, że w Wieluniu przydałoby się również obwodnica, bo powrót z pracy i przejazd przez całe miasto w godzinach "szczytu" jest wielkim testem na cierpliości i nie da się przejechać, żeby choć raz nie przeklnąć. Niedość ze "ósemka" jest totalnie zakorkowana, to ostatnio pogorszyło się również na Sieradzkiej, jak i na skrzyżowaniu 18-stycznia/Piłsudsiegego (trzeba przeczekać ze dwie zmiany świateł czerwone/zielone/czerwone/zielone bo nie ma miejsca za skrzyżowaniem, gdzie robi się już następny korek do skrzyżowania Śląśka/Piłsudskiego/Kopernika. To jest jedym słowem tragedia, mam wrażenie, że przez Wrocław w tym momencie (po otwarciu obwodnicy Długołęka/Bielany) się przejedzie szybciej niż przez Wieluń, a różnica w wielkości miast jaka jest sami wiecie.

Ale nie będę tylko krytykować, podoba mi się inicjatywa utworzenia jednokierunkowych ulic z Sucharskiego i Sikorskiego, za to daje dużego plusa.
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-05-31, 17:11   

Pomysły, pomysły i jeszcze raz pomysły, niejednokrotnie połączone z marzeniami mieszkańców. Niestety samymi chęciami niczego nie zmienimy. Plany trzeba jeszcze realizować, tak jak np. wieluńsko - kurowski zalew. Obiekt marzenie w ... letnie dni. Gdzie on jest? :shock:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-31, 17:14   

miko 005, zostało do wywłaszczenia dosłownie parę działek i temat jest zamykany.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
obowiązkowy 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 83
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-31, 17:16   

Basia napisał/a:

Ale nie będę tylko krytykować, podoba mi się inicjatywa utworzenia jednokierunkowych ulic z Sucharskiego i Sikorskiego, za to daje dużego plusa.


co do tego posunięcia naszych władz nie jestem przychylny. Jest to tylko przykrycie problemu, doraźne udawanie, że jest wiecej miejsc parkingowych. Na ul. Sucharskiego (odcinek Biedala-Sieradzka) przybędzie jedynie ok.4 legalnych miejsc parkingowych (jak wiadomo pod La Spezią do tej pory samochody parkowały na ulicy - teraz będzie się to nazywało parkingiem (pod blokiem nr 1 są już zatoczki parkingowe, ale uniemiżliwia to parkowanie po drugiej stronie ulicy. Tył samochodu wystaje na ulicę, gdy ktoś jeszcze zaparkuje po drugiej stronie tworzy się wąskie gardło nie do przejechania dla samochodów dostawczych dla pobliskich sklepów lub innych większych aut. I już zator gotowy - częsty widok) i dla takiej liczby dodatkowych miejsc postoju (4!!!) utrudnia się życie mieszkańcom osiedla z którego wyjechać w godzinach szczytu nie będzie możliwei. Skrzyżowanie Traugutta-Młodzieżowa zakorkowane, Bedala-Wojska Polskiego zakorkowane, Sieradzka-Sikorskiego to samo i w końcu Młodzieżowa-Wojska Polskiego korek. Komu to pomoże że zrobili jednokierunkowa??? Błazenada i kpina z ludzi!

Czego w Wieluniu brakuje?: Parkingów wielopoziomowych lub innych tego typu rozwiązań. A nie zamykanie ulic dla 2 kierunków ruchu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-05-31, 17:27   

Ja bym postulował o zrobienie jakiejś porządnej galerii sztuki gdzie można by było oglądać wystawy obrazów i zdjęć, jakieś małe wernisaże.. Art Deco coś chyba upadło, bo było w ratuszu a później remont, przeniesione gdzies na ewangelicką ale czy ludzie tam w ogóle chodzą? Dawno już nie słyszałem żadnych info w tej sprawie.. lokal też był dość mały jedynie wejść pooglądać i wyjść..
Choć zdaje sobie sprawę że wieluniaków pewnie sztuka i działania artystyczne mało obchodzą a to przykre.. :( Niemniej jednak wierze że choć kilka osób byłoby zainteresowanych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2012-05-31, 17:41   

Dodam cos od siebie - czynnych fotoradarow na niektorych ulicach.
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielunianka1992 
Ma stragan na targu



Pomogła: 5 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Cze 2009
Posty: 571
Piwa: 7/13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-06-01, 12:54   

Też jestem za siłownią na powietrzu. Świetny pomysł ! :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-06-01, 15:13   

Ferbik napisał/a:
miko 005, zostało do wywłaszczenia dosłownie parę działek i temat jest zamykany.

No właśnie, parę działek :roll: Należało pomyśleć i tak skonstruować umowy wstępne, żeby potem nie było takich niespodzianek, gdzie kilku cwaniaków chce wyrwać jeszcze więcej z tego co było umówione. A tak, spora kasa została już zainwestowana, a inwestycja i tak stoi w w punkcie zerowym. Administracja po Polsku :shock: :shock: :shock:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-06-22, 23:27   

Fajnie by było, gdyby ponownie grano hejnał z ratusza.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
fanzie 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 8 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 420
Piwa: 5/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-23, 08:16   

Siłownia na powietrzu świetny pomysł. W Krakowie w jednym z parków jest tak zwana ścieżka zdrowia. Szutrowa ścieżka dookoła parku wzdłuż której rozlokowane są ławeczki, drążki, poręcze i inne sprzęty do ćwiczeń. Powodzenie takiego przedsięwzięcia moim zdaniem w znacznej mierze zależałoby od solidności wykonania tych urządzeń. Tym bardziej jeśli miałyby stać w 'lasku'. W Krakowie sprzęty są solidne i dużo osób z nich korzysta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
eddiemj 
Dojeżdża PKSem
eddiemj


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 106
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-25, 12:56   

Bardzo ciekawy temat. Myślę, że warto brać pod uwagę każdą propozycję.

Odnośnie Opola i maszyn, które tam się znajdują to mogę powiedzieć, że biegałem przy nich codziennie oraz z niektórych korzystałem (tzn. tylko z drążka :P ale dlaczego tylko z tego napiszę potem). Widziałem dokładnie jak były one użytkowane przez starsze osoby, do których są oczywiście skierowane. Grupa starszych osób zapaleńców, którym na prawdę zależy na poprawie zdrowia jest zawiedziona. Rozmawiałem z wieloma osobami i nie tego się spodziewali. Tylko dwie/trzy maszyny spełniają ich oczekiwania. Reszta maszyn jest dana absolutnie na siłę i zostały one zamówione zapewne bez jakiegokolwiek profesjonalnego rozeznania (czyli, ktoś je po prostu miastu wcisnął i teraz się cieszy). Wyrzucenie ogromnych pieniędzy w błoto także, gdybyśmy w przyszłości być może się na to zdecydowali to absolutnie nie możemy popełnić takiego błędu. Profesjonalista musiałby to przypilnować :P

Oczywiście jeśli ktoś tam przychodzi raz na dwa tygodnie to także ćwiczy tylko i wyłącznie na tych dwóch/trzech pożytecznych maszynach, które wymagają podniesienie ciężaru własnego ciała. Reszta maszyn w większości jest bazzasadna oraz czasami nawet niebezpieczna nawet dla mnie (a jestem dosyć sprawny) ;) Nie uwierzycie jak wiele osób sprawdzało wszystki sprzęty po kolei oraz schodzili z tego z grymasem na twarzy po czym korzystali tylko z tych trzech rodzaji atlasów.

Powiem, że jeśli chodzi o wygląd oraz nowoczesność zupełnie by takie coś odmieniło oblicze Wielunia tak samo jak skonfigurowane z tymi maszynami "ścieżki zdrowia", które przy okazji moglibyśmy usytuować w pobliżu naszych zabytków turystycznych tak, aby stworzyć interesującą "sieć ścieżek zdrowia" od lasku przy WKS-sie, aż po osiedle Stare Sady z dużą rolą aspektów turystycznych czyli min. ratusz, park obok LOII, mury, pomniki itd itp.

Czyli proponowałbym w lasku zrobić coś na wzór co pokazał Obowiązkowy czyli ciekawy i kompleksowy obwód ćwiczebny plus oczywiście kilka atlasów. Nad morzem to się sprawdza rewelacyjnie w kilku miastach.

I tak jak pisałem wcześniej. W pobliżu najważniejszych zabytków oraz interesujących miejsc usytuować solidne i piękne atlasy jak te z Opola tak, aby był efekt zdrowotny i edukacyjny równocześnie.

Kolejna bardzo fajna sprawa zaczerpnięta z Opola i Wrocławia jest z wypożyczaniem rowerów, które są usytuowane w miejscach, gdzie jest najwięcej osób. Wydaje mi się jednak, że ceny są wzięte z kosmosu. 20 minut jest za darmo oraz kolejno w zależności od czasu ceny rosną (1h powinna być za free w przeciwnym wypadku to lepiej byłoby sobie kupić taki sam rower na raty i były nasz na zawsze).

Na rowerach można umieszczać reklamy i to powinno być głównym źródłem dochodu dla tej firmy, która by np. zasponsorowała takie rowery (niekoniecznie musiałaby być to ta firma co działa w Opolu i Wrocku mamy swoje wielkie firmy rowerowe i moglibyśmy pokusić się o zmodyfikowanie trochę regulamin i systemu płatności nie byłby to wielki problem lub zastosować zupełnie inne zasady korzystania). Wydaje mi się, że miasto nie byłoby zatłoczony w tak mocnym stopniu, jeśli by ktoś jechał na krótką chwilę do miasta oraz dużo osób po prostu na godzinę mogłoby sobie wsiąść na rower oraz dla zdrowia popracować nad sobą.

Tutaj jest opisany ten system wypożyczania rowerów http://www.nto.pl/apps/pb...IAT01/120619645

Przy orliku oraz generalnie przy placach zabaw mogłyby się pojawić wspomniane wyżej granitowe stoły do tenisa stołowego oraz oczywiście stoły do grania w szachy. Nie patrzmy na wandali, nie zrobilibyśmy tego przecież dla nich, żeby mieli, gdzie popryskać sprayem...to tylko garstka ludźi w prównaniu do tego kto miałby z tego korzystać. Miejmy na uwadze, że proponuję, aby te maszyny i stoły były widoczne dla oka a nie schowane, za budynkami, gdzie nikt nie widzi wandali, którzy mają tam istny raj na ziemi.

Przy orliku oprócz atlasów marzy mi się natomiast "małpi gaj" dostosowany dla młodych, gdzie drążki/poręcze i inne ułożone byłyby oczywiście na piasku tak, aby nikt sobie nie zrobił krzywdy przy ewentualnym upadku. Dla tych już bardziej zaawansowanych zapaleńców wyglądąłoby to mniej więcej tak: http://www.youtube.com/wa...feature=related Znalazłbym bardzo dużo osób, które by się tak bawiły (z czasem byłoby ich coraz więcej :P )

Nie mówiąc już o skatepark'u z prawdziwego zdarzenia. To były hit na miarę nowoczesnego miasta i mam nadzieję, że ta inicjatywa wypali :)

Wszystko dałoby się zrealizować. Gdybyśmy to wszystko wprowadzali w życie na pewno tak dużo dzieciaków nie miałoby nadwagi, na pewno duża ilość osób otyłych poszłaby do rozum do głowy i zaczęłaby robić coś w tym kierunku, aby było lepiej. Teraz co najważniejsze w porównaniu budowy np. basenu te wszystki atlasy, małpie gaje i inne to są śmieszne pieniądze a korzyści są absolutnie niepodważalne. Lepiej zapobiegać chorobom niż leczyć :P Ciekawe czy będziemy brali przykład z trochę większych i bardziej doświadczonych miast, które właśnie myślą perspektywicznie i stosują taką profilaktykę w walce z chorobami cywilizacyjnymi (min. nadwaga) oraz z alkoholizmem i narkomanią :) Dla mnie np. kwestia zdrowia jest zdecydowania ważniejsza od wszystkiego innego.

Pozdrawiam

Tomasz Gustaw
Ostatnio zmieniony przez eddiemj 2012-08-14, 12:33, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gagatek 
Przejeżdżał przez Wieluń
:) :) :) :)



Wiek: 32
Dołączyła: 01 Cze 2012
Posty: 74
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Londyn
Wysłany: 2012-07-14, 17:09   

Przydał by się taki park rozrywki z miejscem do ćwiczeń-co uważam za świetny pomysł. Ale także Skate Park czy jakiś Małpi Gaj miałby rację bytu, niektórzy młodzi ludzie mieliby miejsce, żeby swój nadmiar energii rozładować, zamiast niszczyć czyjeś mienie-np.malować głupie napisy sprayem. Te stoliki do gry w szachy to coś super! Lubię grać w szachy.
_________________
Życie mamy tylko jedno...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW