R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie tanio zatankujesz
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-07, 22:55   

Mateusz napisał/a:
W Niemczech trefne stacje zamykają, a właściciele płacą kary spore a u nas w Polsce wszystko na (słowo wymoderowano)...

Fałszować liczniki można do woli i oszukiwać klientów stacji paliw.
Ty to ciągle narzekasz i narzekasz. To jedź sobie do Niemiec tankować auto.
Gównianą stacje z gównianym paliwem wcześniej czy później ocenia klienci.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-06-08, 06:35   

Ja się raz przejechałam na gazie z krakgaz-u, Wojska Polskiego, niestety już tam nie tankuje. Samochód zaczął szarpać, dusił się, a jak tylko próbowałam przekroczyć limit 50km/h-to bardzo wolno rozwijał prędkość. Raz zatankowane i ocena negatywna A tak to wybieram LUKOIL na Sieradzkiej-póki co-bez zarzutów. Kiedyś było dosyć późno-to tankowanie było w BP Osjaków. Blisko, ale 2.95zł to wyjątkowo drogo, jak na LUKOILU w tym czasie była cena 2.72. :tuba:
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2012-06-08, 07:54   

Ja do wojska polskiego nic nie mam jesli chodzi o gaz. Autko smiga ladnie instalacja tak jak wczesnij pisalam na parowniku tegoroczna. Ja jesli chodzi o wroclaw to tankuje juz na wyjezdzie z wroclawia na lukoilu albo tez na nim na bielanach. Tam ceny wahaja sie w okolicach 2,70. W wieluniu to wojska pollskiego, gazownia,, orlen na czestochowskiej albo moya. W trasie staram sie wybierac orleny albo lukoile. Raz wracajac z wroclawia tankowalam na lotusie, tam przy zwezce kolo sycowa tez nie bylo problemow. Slyszalam, ze w rudzie jest tez dobry, ale nigdy tam nie tankowalam. Jedyny gaz jaki omijam to Intermarche jak narazie no i wlasciwie Plusa na gazowni, ktorego panowie chca mi zawsze uporczywie lac, dlatego coraz rzadziej sie tam pojawiam bo nie lubie polityki: pani jest baba nie zna sie, ja wiem lepiej, ja tu pracuje.
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-06-08, 09:30   

Też miałam obawy co do Intermarche, ale dwa razy ostatnio mi się tam zdarzyło zatankować i problemów nie było. Ale jednak na pierwszym miejscu LUKOIL.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-06-08, 20:34   

W tej chwili fałszowanie jakości paliwa raczej się nie zdarza ci co w naszym regionie tak robili zwinęli interes (zarówno stacje w Dąbrowie (Petrochemia) jak i Radominie (CPN chyba) zamknęli po kontroli jakości paliwa w przypadku tej drugiej był to ON).
Z badań jakości paliw wynika że najbezpieczniejszym paliwem najrzadziej fałszowanym jest Autogaz a najbardziej narażonym na jakość ON. W Autogazie jest to zazwyczaj wskaźnik korodowania na miedź i zasiarczenie, w benzynach prężność par a w ON woda paradoksalnie choć nie da się jej wymieszać z ON...
Szkoda że w Autogazie woda nie jest ważnym czynnikiem kontroli...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2012-06-08, 20:48   

rafalekjan napisał/a:
Jestem ciekaw co z jakością takiego paliwa.


Paliwa Orlen .

tankuje tam od poczatku jak jest stacja Moya swojego dci - tak raz na tydzien - i nie ma problemów , lpg do drugiego i również bez problemu
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-08, 20:55   

MAR-COM, to polecam orlen zimowy :D A potem z kanistrem na Statoil po Diesel Gold, żeby się ta wytrącona parafina wtrąciła z powrotem ;)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2012-06-09, 06:41   

aleś mądry Ferbik, długo nag tym myślałeś ;D
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-06-09, 09:19   

Diesel Gold też zamarza :razz: http://forsal.pl/artykuly...o_zamarzlo.html

Mam dla Wszystkich znakomitą informację dzisiejszej nocy PKN Orlen obniżył ceny hurtowe PB95 i ON o ponad 15 gr na litrze w tej chwili odpowiednio cena litra z podatkiem wynosi 5,32 i 5,31 co oznacza że zbliża sie tańsze tankowanie :D o ile nasi stacyjnicy nie wezmą tej obniżki do kieszonki...

Jest i relacja z Dąbrowy:
http://www.youtube.com/watch?v=WQ3QsWIA2AE
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2012-06-11, 12:29   

na zime dolewają do ON benzyne , ja nie musze , nie było problemów z odpalaniem
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-11, 20:42   

Vosiak napisał/a:
W tej chwili fałszowanie jakości paliwa raczej się nie zdarza ci co w naszym regionie tak robili zwinęli interes (zarówno stacje w Dąbrowie (Petrochemia) jak i Radominie (CPN chyba) zamknęli po kontroli jakości paliwa w przypadku tej drugiej był to ON).
Z badań jakości paliw wynika że najbezpieczniejszym paliwem najrzadziej fałszowanym jest Autogaz a najbardziej narażonym na jakość ON. W Autogazie jest to zazwyczaj wskaźnik korodowania na miedź i zasiarczenie, w benzynach prężność par a w ON woda paradoksalnie choć nie da się jej wymieszać z ON...
Szkoda że w Autogazie woda nie jest ważnym czynnikiem kontroli...


Wiesz. Dziwna sytuacja, ale tak samo jak z kopalni kupujesz węgiel i masz 1 gatunku i 2giego gatunku.

Podobna sytuacja jest z paliwami na niektórych stacjach, na jednej lejesz auto pali mniej i chodzi silnik dynamiczniej a na innej spalanie masz większe.

Normy jakościowe? Intermarche ma jakieś tam normy - jest napis duży o jakimś certyfikacie/normach ale co najwyżej oznacza to że paliwo nie uszkodzi silnika w aucie. Nic poza tym. ;)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-06-11, 23:55   

MAR-COM napisał/a:
na zime dolewają do ON benzyne

Stary i sprawdzony sposób ;)
Mateusz napisał/a:
z kopalni kupujesz węgiel i masz 1 gatunku i 2giego gatunku.

w Polsce nie ma takiego czegoś jak 1 lub 2 gatunek...
Paliwa typu Premium są tworzone na bazie paliw podstawowych pochodzących z Lotosu bądź częściej Orlenu. Tego typu dodatki (uszlachetniacze) są dostępne na stacjach również do samodzielnego dolania.
Widziałem deklaracje jakości ON Orlen i ON Verva. Szczerze? Tam są tak minimalne różnice że chyba tylko różnica jest w psychice i portfelu, na pewno nie w baku.
A w Polsce jedyne paliwo nie z polskich rafinerii to Shell V Power Racing sprowadzana z rafinerii w Niemczech.
A co do Intermarche to chyba jedna z najuczciwszych stacji "przymarketowych" podają do publicznej wiadomości kto jest dostawcą paliw (Orlen Petrocentrum) i Autogaz (Gaspol)

Według mnie największym legalnym przekrętem jest sprzedaż Autogazu w formie litrów. Pytam się dlaczego? (wiem wiem jak zmierzyć kilogram wlewając go do auta ;) ) Skoro wszyscy przed klientem finalnym rozliczają się w formie kilogramów i to jest jedyna uczciwa forma rozliczenia tego paliwa.

Jak pewnego dnia będę wiedział kto kupuje Autogaz w naszym regionie od firmy Novatek momentalnie tam zacznę tankować (chyba jako jedyni sprzedają propan-butan naturalny a nie rafineryjny)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-06-27, 16:14   

Moje słowa którymi alarmowałem o wysokich marżach stacji paliw na początku czerwca znalazły już odzwierciedlenie w prasie:
http://wyborcza.biz/bizne...e_tanieja_.html

Od dziś nowa promocja na stacjach Orlen:

ORLEN obniżył o 10 groszy ceny podstawowych paliw na stacjach własnych. Dodatkowo, już od najbliższej soboty rusza wakacyjna promocja - w każdy wakacyjny weekend klienci tankujący paliwo na stacjach ORLEN i BLISKA zapłacą kolejne 10 groszy taniej.

Promocyjne akcje wakacyjne prowadzone w ubiegłym roku pozwoliły Koncernowi pozyskać nowych, lojalnych klientów. W okresie trwania akcji „Zacznij lato z Orlenem” Koncern wydał ponad 100 tys. nowych kart lojalnościowych VITAY.

W oparciu o te pozytywne doświadczenia z ubiegłego roku, PKN ORLEN uruchamia od 30 czerwca nową akcję wspierającą weekendowy ruch turystyczny. Od początku wakacji, aż do 2 września, w każdą sobotę i niedzielę klienci stacji sieci PKN ORLEN, płacąc gotówką za paliwo, otrzymają 10 gr. rabatu za każdy zatankowany litr benzyny oraz oleju napędowego. Akcja obejmie wszystkie stacje na terenie Polski pod logo ORLEN i BLISKA.

Promocja koncentruje się na weekendach, ponieważ właśnie w tym czasie obserwowany jest najbardziej intensywny ruch turystyczny. Dzięki temu klienci udający się na urlopy będą mieli większe poczucie kontroli nad kosztami związanymi z wyjazdami. Wprowadzenie w okresie wakacyjnym obniżki za płatność gotówką ma także zwrócić uwagę na problem wysokich opłat ponoszonych na rzecz instytucji finansowych, związanych z akceptowaniem kart kredytowych i płatniczych.

Warto przypomnieć, że wraz ze spadkiem cen ropy na rynkach globalnych, od początku maja Koncern obniżył już ceny swoich paliw odpowiednio o 12 gr/litr benzyny i 13 gr/litr oleju napędowego. Obecnie średnie ceny w sieci stacji ORLEN są najniższe w grupie marek premium operujących na polskim rynku, a ceny na stacjach BLISKA są jednymi z najniższych w segmencie ekonomicznym.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-06, 21:46   

Dziś ON na Statoilu 5,50 a na Intermarche 5,39.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-07-07, 00:59   

red napisał/a:
Intermarche 5,39

To tankujcie do pełna w ciągu 1-2 tyg paliwo raczej zdrożeje 2 godziny temu ceny hurtowe poszły o 10 gr w góre.
HURT
PB 95 5,40
PB 98 5,50
ON 5,32
LPG 2,41 (średnia z 4 hurtowych dostawców)
Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW