R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy nowy Internet Explorer będzie konkurencyjny?
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-30, 11:57   Czy nowy Internet Explorer będzie konkurencyjny?

Jednocześnie w czasie ogłoszenia wydania Windows Vista, Microsoft ogłosił nową wersję Internet Explorera 7. Istnieją obecnie dwa warianty tej przeglądarki: jeden wydany na Windows XP i drugi "rozszerzony", który jest wbudowany w Windows Vista, posiadający dodatkowe funkcje. Obie wersje nie są dostępne dla ogółu użytkowników ale mogą je testować jedynie zarejestrowani beta testerzy.

Już pierwszy rzut oka na interfejs wbudowanej w Windows Vista przeglądarki uświadamia, że Microsoft zdecydowanie za długo nie uaktualniał wyglądu i możliwości swojego produktu. Dokładniej mówiąc: od wydania Internet Explorera 5 w marcu 1999 roku, interfejs użytkownika nie zmienił się prawie wcale. Toteż wiele nowych funkcji IE7 jest już od dawna znane użytkownikom innych przeglądarek, np. surfowanie w internecie z wieloma jednocześnie otwartymi stronami w jednym oknie (tzw. "Tabbed Browsing"), automatyczne wykrywanie stron oferujących wiadomości RSS i możliwość subskrybowania takich stron, czy chociażby dodatkowe pole wyszukiwania z możliwością ustawienia wybranej wyszukiwarki.

Z nowości możnaby wymienić także nowy punkt menu, który umożliwia skasowanie całej historii przeglądarki. Za pomocą tego jednego kliknięcia można również usunąć pliki cookies, formularze stron i zapamiętane hasła a także opróżnić folder tymczasowych plików internetowych (Temporary Internet Files).

Ponieważ już od dłuższego czasu zarzuca się IE słabe bezpieczeństwo, Microsoft włożył wiele pracy w ochronę przed atakami typu malware czy phishing, od tej pory przeglądarka powinna lepiej chronić przed tego typu atakami - jeśli IE odkryje jakieś niezgodności przy przeglądaniu stron szyfrowanych, kłódka na dolnym pasku pokaże się na czerwonym tle. Poza tym pojawi się dodatkowa ikonka (podobnie jak w Operze) prowadząca do informacji o certyfikacie.

Nowością, która ciekawie się zapowiada, może być uruchomienie przeglądarki w trybie bezpiecznym (Protected Mode), w którym IE nie mógłby zapisywać żadnych plików systemowych ani zmieniać ustawień. Możliwe to będzie do uzyskania - nie jak wcześniej przypuszczano - przez zastosowanie dodatkowego konta o ograniczonych prawach, ale poprzez pośredniczący proces, który istniałby między Internet Explorerem a systemem operacyjnym.
Czy nowe zmiany przypadną do gustu użytkownikom i zatrzymają ich przy produkcie Microsoftu - czas pokaże.

Źródło: heise.de
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-30, 13:26   

He, a Ty widzę surfujesz po necie jak trzeba, jak na Admina przystało :) Niemieckie strony i w ogóle :P
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-30, 13:53   

Bo ja Admin z prawdziwego zdarzenia jestem :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-30, 13:59   

I tak trzymaj :)
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-30, 14:01   

No to drzyjcie SpaloneLisy i Łopery :twisted: :twisted: :twisted:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-30, 14:59   

Czyżby to początki kolejnej polemiki?! :mrgreen:
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-31, 00:18   

Posilki dla spalonego lisa zostaly wezwane... a ja sie dowiedzialem, ze nie potrafie robic stron... szkoda, ze klienci tego nie wiedza, moze slepi jacys czy co ?? :|
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-31, 09:49   

Ferbik, jak sam napisales, ja nie potrafie pisac stron, jest to calkowicie zgodne sprawda. Jestem tylko prostym, na niczym nie znajacym sie uzytkownikiem, przegladaczem stron. Zarzuciles autorowi art. niewiedze, debilizm itp. a kazdy ma prawo do obrony wiec teraz zacznij sie zachowywac jak dorosly i odpowiadaj w polemice, na ile potrafisz, na jego argumenty. A nie chodz z topicu na topic mowiac, ale ten Blink jest zly, chce mnie osmieszyc i wezwal kogos kto wytyka mi niewiedze.

Moje zdanie znasz, nie chcesz nie uzywaj, ale kiedy tworzysz swoje strony staraj sie zeby byly poprawnie wyswietlane pod kazda przegladarka, bo tak jak napisal Ci Wojtek juz 75% ludzi uzywa IE i caly czas ten odsetek sie zmniejszaa A Ty za kazdym razem zamierzasz swojemu klientowi tlumaczyl ze Twoja strona jest ok. tylko te inne przegladarki sa do dupy? Jak sie dowiadujemy mozna napisac strone tak by otwierala sie poprawnie i w IE, Operze, Netscape, FF. Trzeba miec tylko odpowiednia wiedze ku temu. Jak dla mnie temat zostaje wyczerpany.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-31, 10:15   

Pisanie stron pod przegladarki, zeby je poprawnie wyswietlaly ?? To raczej powinno byc na odwrot. Kupujesz bude dla psa a pozniej rozgladasz sie za odpowiednim rozmiarem psa ?? Nie miales argumentow, przywiales autora tekstu... po co ?? zeby mnie probowac osmieszyc ?? Za chwile zjedziesz IE za to, ze wypuszcza kolejna wersje...
Nie chce i nie uzywam, i nie mam zamiaru dalej toczyc tej bezsensownej dyskusji... jak to sie w tym kraju pozmienialo, ze nawet za swoje prywatne zdanie zostaniesz zjechany... EOT !!
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-31, 10:25   

Jak doskonale widac jestes jednym z tych ktorzy nie potrafia czytac ze zrozumieniem.
Acha i rozumiem, ze proba dysputy z Toba, gdzie ktos moze miec racje a nie ty to osmieszanie Ciebie, sorry ale to co napisales jest zalosne.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-31, 11:07   

Blink napisał/a:
Jak doskonale widac jestes jednym z tych ktorzy nie potrafia czytac ze zrozumieniem.
Acha i rozumiem, ze proba dysputy z Toba, gdzie ktos moze miec racje a nie ty to osmieszanie Ciebie, sorry ale to co napisales jest zalosne.

Bo ja w ogole jestem niereformowalny jak to juz wczesniej napisales... zapominam caly czas wodzu, ze z toba sie nie wchodzi w dyskusje bo masz jakas manie posiadania racji, nawet wtedy gdy jej nie masz... pamietaj: teoria rzadko idzie w parze z praktyka, a gawedzic sobie mozna. Widzisz jaka jest roznica: ty zwracasz uwage na opisy, artykuly, ja natomiast wole czesc praktyczna. A jak juz ci brak argumentow, to wzywasz posilki... dobrze napisales "gdzie ktos moze miec racje" - ale niekoniecznie ja ma. Osmieszylem sie ze po slowie EOT chcialo mi sie jeszcze cos napisac.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-31, 11:50   

Ferbik napisał/a:
Blink napisał/a:
Jak doskonale widac jestes jednym z tych ktorzy nie potrafia czytac ze zrozumieniem.
Acha i rozumiem, ze proba dysputy z Toba, gdzie ktos moze miec racje a nie ty to osmieszanie Ciebie, sorry ale to co napisales jest zalosne.

Bo ja w ogole jestem niereformowalny jak to juz wczesniej napisales... zapominam caly czas wodzu, ze z toba sie nie wchodzi w dyskusje bo masz jakas manie posiadania racji, nawet wtedy gdy jej nie masz... pamietaj: teoria rzadko idzie w parze z praktyka, a gawedzic sobie mozna. Widzisz jaka jest roznica: ty zwracasz uwage na opisy, artykuly, ja natomiast wole czesc praktyczna. A jak juz ci brak argumentow, to wzywasz posilki... dobrze napisales "gdzie ktos moze miec racje" - ale niekoniecznie ja ma. Osmieszylem sie ze po slowie EOT chcialo mi sie jeszcze cos napisac.


Ferbik, szkoda slow. Sam dajesz o sobie swiadectwo tym jak i co piszesz.
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2005-07-31, 12:01   

Panowie proszę nie robić wycieczek słownych, które zasadniczo zaczynają odbiegać od tematu.

Do kontynuacji zapraszam właśnie tu
- http://forum.administrato...php?p=2198#2198

BTW. Do nowych wątków tematycznych, służy też ten temat.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2005-07-31, 20:38   

Ehh wystarczy parę dni nieobecności i taki brud się robi - tematu nie zamykam, bo widzę, że już jest spokój.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-31, 20:56   

Polecam nakladke na IE - Avant Browser. Ma naprawde duze mozliwosci, ktore wyjda w IE 7.0. Ponizej kilka z funkcji:
Cytat:
Jest to nakładka na Internet Explorera, oferująca kilka dodatkowych funkcji. Główną zaletą jest możliwość otwierania wielu okien jednocześnie jako zakładki (MDI - Multiple Document Interface). Bardzo wygodna jest możliwość blokowania automatycznie wyskakujących okienek (zazwyczaj z reklamami, czasem z niekoniecznie chcianymi paniami ;) - tzw. pop-up. Jeśli opcja jest włączona, w momencie zablokowania okienka użytkownik informowany jest odpowiednim sygnałem o udaremnionej próbie, a w dolnej listwie znajduje się licznik informujący o ilości zablokowanych okienek pop-up.

Avant Browser oferuje też kilka innych opcji niedostępnych w IE, m. in.: rozbudowana obsługa klawiszy myszy (możliwość wykonywania pewnych czynności o dużej powtarzalności poprzez klawisze myszy), możliwość blokowania ładowania grafik, animacji, dźwięku i komponentów ActiveX (w przypadku wolnych łącz może to znacznie przyspieszyć ładowanie stron). Dodatkowo przeglądarka zintegrowana jest z wyszukiwarką Google oraz wyposażona została w bardziej rozbudowane funkcje ochrony prywatności. Przeglądarka oczywiście wyposażona jest we wszystkie funkcje dostępne w IE, istnieje możliwość zmiany skór.

Po zainstalowaniu pojawia się jako osobna przeglądarka, a Internet Explorer jest wciąż dostępny w swojej standardowej postaci.


Link, skad mozna pobrac program:
http://www.dobreprogramy....z=2&t=67&id=401
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW