R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przywrócmy Wieluniowi zabudowę miejską!!!
Autor Wiadomość
fazzoni 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 15
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-07, 23:33   

Archdevil napisał/a:
fazzoni napisał/a:
Trzeci raz powtórzę - miejsca, które wskazałem BYŁY ZABUDOWANE !!!! Park był znacznie mniejszy !!! Moja propozycja dotyczy ODTWORZENIA przedwojennej zabudowy, a nie likwidacji parku.

Ilu mieszkańców przed wojną miało samochody? Więcej budynków/mieszkańców w centrum = więcej aut w centrum, co zakorkuje jeszcze bardziej i tak zatkane drogi... Jaki masz pomysł na rozwiązanie tego problemu?
Moim zdaniem, jeśli Wieluń ma się rozbudowywać, to po zewnętrznej stronie.


Samochody - tak jak w każdym mieście - podwórka kamienic i pas jezdni przed nimi - nikt tu nic nowego nie wymyśli.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
starszy pan 
Dojeżdża PKSem
zawsze spokojny


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 240
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: przybył do Wielunia
Wysłany: 2012-07-08, 00:44   

.

Ponieważ jestem (chyba) jednym z najstarszych użytkowników tego forum a wiem, że jest ono czytane przez wielu młodych - muszę zaprotestować

Nieprawdą jest to co piszesz :


fazzoni napisał/a:


1. Lepszy pieniądz wyprze gorszy - takie są prawa rynku




Już Kopernik w 1526 r stwierdził, że " gorszy pieniądz wypiera lepszy" .
Potwierdziło to później wielu innych ekonomistów - poczytaj w necie.
Noo - chyba, że masz podstawy i dowody by zmienić to prawo ....








.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2012-07-08, 00:58   

fazzoni napisał/a:
Samochody - tak jak w każdym mieście - podwórka kamienic i pas jezdni przed nimi - nikt tu nic nowego nie wymyśli.

Mowa tu o ruchu na jezdniach a nie o miejscach parkingowych - choć i tych nadmiaru za bardzo nie widać w ścisłym centrum nawet w płatnej strefie. No chyba, że chciałbyś zamknąć centrum dla ruchu... Powodzenia życzę wtedy :wink:
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
fazzoni 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 15
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-08, 09:49   

starszy pan napisał/a:
.

Ponieważ jestem (chyba) jednym z najstarszych użytkowników tego forum a wiem, że jest ono czytane przez wielu młodych - muszę zaprotestować

Nieprawdą jest to co piszesz :


fazzoni napisał/a:


1. Lepszy pieniądz wyprze gorszy - takie są prawa rynku




Już Kopernik w 1526 r stwierdził, że " gorszy pieniądz wypiera lepszy" .
Potwierdziło to później wielu innych ekonomistów - poczytaj w necie.
Noo - chyba, że masz podstawy i dowody by zmienić to prawo ....


Nie rozmawiamy o ekonomii, a o urbanistyce - tu pojawienie się w zabudowie miejskiej "lepszego pieniądza" (nowych inwestycji) zawsze skutkuje wyparciem "gorszego" - patrz np. zmiany na poznańskiej Wildzie, warszawskiej Pradze. Co ma do tego Kopernik ze swoim prawem dotyczącym pieniądza - doprawdy nie wiem?





.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fazzoni 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 15
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-08, 09:51   

Archdevil napisał/a:
fazzoni napisał/a:
Samochody - tak jak w każdym mieście - podwórka kamienic i pas jezdni przed nimi - nikt tu nic nowego nie wymyśli.

Mowa tu o ruchu na jezdniach a nie o miejscach parkingowych - choć i tych nadmiaru za bardzo nie widać w ścisłym centrum nawet w płatnej strefie. No chyba, że chciałbyś zamknąć centrum dla ruchu... Powodzenia życzę wtedy :wink:


Dziwny sposób prowadzenia dyskusji przez wkładanie w usta adwersarza słów, których nie wypowiedział - w którym miejscu postulowałem zamknięcie centrum dla ruchu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-07-08, 11:04   

fazzoni, powinieneś tę dyskusję zacząć od skonstruowania odpowiedniej ankiety. Pokazała by ci ona wtedy jak zapatrują się na to forumowicze. A że jest ich trochę na tym forum, to śmiało można by było odebrać to jako wynik reprezentatywny dla miasta Wielunia. Ja oczywiście byłbym przeciwny takiej zabudowie. I nie z czystej przekory, a w myśl przekonania, że zieleni i wolnej przestrzeni w mieście nigdy za dużo.
Zgadzam się z twierdzeniem, że skoro miasto musi się rozbudowywać, to tylko po zewnętrznej stronie.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2012-07-08, 12:39   

fazzoni napisał/a:
Dziwny sposób prowadzenia dyskusji przez wkładanie w usta adwersarza słów, których nie wypowiedział - w którym miejscu postulowałem zamknięcie centrum dla ruchu?

O ile dobrze mi wiadomo, tryb przypuszczający nie jest trybem oznajmującym :wink: W dalszym ciągu mi jednak nie odpowiedziałeś, jaki masz pomysł na rozwiązanie nadmiarowego ruchu pojazdów w centrum.

Tak czy inaczej, zgodnie z tym co miko 005 napisał - warto byłoby rozpocząć od ankiety.
Dla mnie jedynym powodem, dla którego miałbym poprzeć rozbudowę w centrum zgodnie jest aspekt wizualny. A i ten uważam, że powinien pójść do przodu od strony wyburzania niż budowy (patrz temat: http://wielun.biz/viewtopic.php?t=7155 ). Wieluń to nie tylko centrum, choć jak widać w nim można znaleźć "kwiatki".
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
fazzoni11 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-08, 13:52   

Archdevil napisał/a:
fazzoni napisał/a:
Dziwny sposób prowadzenia dyskusji przez wkładanie w usta adwersarza słów, których nie wypowiedział - w którym miejscu postulowałem zamknięcie centrum dla ruchu?

O ile dobrze mi wiadomo, tryb przypuszczający nie jest trybem oznajmującym :wink: W dalszym ciągu mi jednak nie odpowiedziałeś, jaki masz pomysł na rozwiązanie nadmiarowego ruchu pojazdów w centrum.

Tak czy inaczej, zgodnie z tym co miko 005 napisał - warto byłoby rozpocząć od ankiety.
Dla mnie jedynym powodem, dla którego miałbym poprzeć rozbudowę w centrum zgodnie jest aspekt wizualny. A i ten uważam, że powinien pójść do przodu od strony wyburzania niż budowy (patrz temat: http://wielun.biz/viewtopic.php?t=7155 ). Wieluń to nie tylko centrum, choć jak widać w nim można znaleźć "kwiatki".


1. Kłopoty z mailem spowodowały, że musiałem założyć konto fazzoni11.

2. Stosowanie trybu przypuszczającego w stosunku do poglądów dyskutanta to świetny sposób na dyskusję z samym sobą - wtedy ma się zawsze rację.

3. Tak Wieluń to nie tylko centrum - ale z osiedlami z płyty wiele się nie zdziała - z centrum miasta można.

4. Czemu miałaby służyć taka ankieta? Można przewidzieć jej rezultat już teraz - trawniki górą!!!

5. Jak zabudowa centrum ma niby wpłynąć na natężenie ruchu - nie rozumiem, o co Ci chodzi?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-08, 14:42   

Ludzie nad czym Wy tu tak intensywnie dyskutujecie?
1) likwidować i zabudowywać tereny zielone w centrum? wycięto trochę drzew, żeby uporządkować parki i już była zadyma, a jak się okazało były one w większości spruchniałe (osobiście poszedłem je obejrzeć),
2) mieszkania na Śląskiej? o co chodzi? pracuję w bloku na rogu Śląskiej i Piłsudskiego i nie zauważyłem aby ktoś był szczęśliwy z powodu tego, że słucha na okrągło ryku ciężarówek i wdycha spaliny, a ci co się wyprowadzili twierdzą, że w życiu by tu nie wrócili,
3) odbudowa fary? za co odbudować to może nie taki problem ale za co utrzymać? kościołów ci u nas dostatek a ludzi w nich coraz mniej, a te fundamenty to nasza historia, wizytówka martylorogii miasta na której zbudowaliśmy nasz PR,
4) żule? - byli, są i będą, niestety, byle nie byli agresywni, gdzieś przebywać muszą, zresztą każdy z nas ma szansę "awansować" do tej ekipy,
5) idąc tym tropem myślenia należałoby przywracając dawny obraz miasta wyburzyć bloki na Okólnej itd., świat idzie do przodu i to, że kiedyś było tak a nie inaczej nie oznacza, że trzeba robić coś, co niekoniecznie dobre jest na te czasy w imię tego, że ma być tak jak kiedyś. To zacznijmy się zachowywać jak Amische w Stanach i cofnijmy o trzy wieki do tyłu we wszystkim.
6) wg mnie w centrum i jego bliskich okolicach jest wiele do zrobienia niskimi kosztami i w zakresie zwykłego porządku np. wyburzenie komórek przy kościele ewngelickim straszących widokiem zawalonego dachu od stony parku Pileckiego, uporządkowanie terenu na rogu św. Barbary i Piłsudskiego po lewj stronie patrząc od Terjana, porządek na podwórkach kamienic Kaliskiej i parking od strony Piłsudskiego, zabudowania św. Barbary od strony parkingu przy muzeum, waląca się piętrówka przy Mokrej obok Peugota - to są sprawy do załatwienia na już.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fazzoni11 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-08, 14:53   

zbigie napisał/a:
Ludzie nad czym Wy tu tak intensywnie dyskutujecie?
1) likwidować i zabudowywać tereny zielone w centrum? wycięto trochę drzew, żeby uporządkować parki i już była zadyma, a jak się okazało były one w większości spruchniałe (osobiście poszedłem je obejrzeć),
2) mieszkania na Śląskiej? o co chodzi? pracuję w bloku na rogu Śląskiej i Piłsudskiego i nie zauważyłem aby ktoś był szczęśliwy z powodu tego, że słucha na okrągło ryku ciężarówek i wdycha spaliny, a ci co się wyprowadzili twierdzą, że w życiu by tu nie wrócili,
3) odbudowa fary? za co odbudować to może nie taki problem ale za co utrzymać? kościołów ci u nas dostatek a ludzi w nich coraz mniej, a te fundamenty to nasza historia, wizytówka martylorogii miasta na której zbudowaliśmy nasz PR,
4) żule? - byli, są i będą, niestety, byle nie byli agresywni, gdzieś przebywać muszą, zresztą każdy z nas ma szansę "awansować" do tej ekipy,
5) idąc tym tropem myślenia należałoby przywracając dawny obraz miasta wyburzyć bloki na Okólnej itd., świat idzie do przodu i to, że kiedyś było tak a nie inaczej nie oznacza, że trzeba robić coś, co niekoniecznie dobre jest na te czasy w imię tego, że ma być tak jak kiedyś. To zacznijmy się zachowywać jak Amische w Stanach i cofnijmy o trzy wieki do tyłu we wszystkim.
6) wg mnie w centrum i jego bliskich okolicach jest wiele do zrobienia niskimi kosztami i w zakresie zwykłego porządku np. wyburzenie komórek przy kościele ewngelickim straszących widokiem zawalonego dachu od stony parku Pileckiego, uporządkowanie terenu na rogu św. Barbary i Piłsudskiego po lewj stronie patrząc od Terjana, porządek na podwórkach kamienic Kaliskiej i parking od strony Piłsudskiego, zabudowania św. Barbary od strony parkingu przy muzeum, waląca się piętrówka przy Mokrej obok Peugota - to są sprawy do załatwienia na już.


Moją intencją jest raczej kontynuacja zabudowy, którą zapoczątkowały bloki na Okólnej, a nie ich wyburzanie - uważam, że dopełnieniem byłaby tu zabudowa Reformackiej.

I czy naprawdę uważasz za świetny pomysł utrzymywanie stanu zniszczeń wojennych w tkance miejskiej ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-08, 15:00   

Tak uważam, akurat jeśli chodzi o fundamenty fary to jedyny taki relikt przeszłości, więcej nie potrzeba ale jeden powinien być. W ogóle to uważam, że jest nam w Wieluniu potrzebny konkretny urbanista tak jak kiedyś Łódź miała Hilarego Majewskiego, który ogarniałby całość miasta i nie pozwalał na radosną twórczość każdego inwestora, a wszystko co by było budowane spójne by było z konkretnym zarysem. Poza tym brak nam z prawdziwego zdarzenia osoby, która by zajmowała się budownictwem w miejsce Marii Zarębskiej (znam ją i szanuję ale z całym szacunkiem wg mnie jest za słaba).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-08, 15:28   

Problemem żuli w parku powinna zająć się Straż Miejska, ale jak widziałem już kilkakrotnie żule nie interesują strażników. Przecież ich siedziba znajduje się w parku a sto metrów dalej żule spożywają na ławkach jabcoki. Za to się powinniście wziąć a nie za zastępowanie parków i zieleni miejskiej budynkami.
Jak komuś przeszkadzają drzewa to niech sobie jedzie np do Łodzi i zamieszka w pięknej sypiącej się przedwojennej kamienicy. Będzie miał tak jak było przd wojną.
 
   
fazzoni11 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-08, 16:43   

Gregg Sparrow napisał/a:
Problemem żuli w parku powinna zająć się Straż Miejska, ale jak widziałem już kilkakrotnie żule nie interesują strażników. Przecież ich siedziba znajduje się w parku a sto metrów dalej żule spożywają na ławkach jabcoki. Za to się powinniście wziąć a nie za zastępowanie parków i zieleni miejskiej budynkami.
Jak komuś przeszkadzają drzewa to niech sobie jedzie np do Łodzi i zamieszka w pięknej sypiącej się przedwojennej kamienicy. Będzie miał tak jak było przd wojną.


Aż ręce opadają z rozpaczy - i Ty jesteś moderatorem na forum o Wieluniu ?????
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-08, 17:15   

fazzoni11, wróć do swojego poprzedniego konta, to blokuję.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-08, 17:40   

fazzoni11 napisał/a:
Gregg Sparrow napisał/a:
Problemem żuli w parku powinna zająć się Straż Miejska, ale jak widziałem już kilkakrotnie żule nie interesują strażników. Przecież ich siedziba znajduje się w parku a sto metrów dalej żule spożywają na ławkach jabcoki. Za to się powinniście wziąć a nie za zastępowanie parków i zieleni miejskiej budynkami.
Jak komuś przeszkadzają drzewa to niech sobie jedzie np do Łodzi i zamieszka w pięknej sypiącej się przedwojennej kamienicy. Będzie miał tak jak było przd wojną.


Aż ręce opadają z rozpaczy - i Ty jesteś moderatorem na forum o Wieluniu ?????

A to moderatorowi nie wolno mieć swojego zdania innego niż twoje???
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW