R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
XXX IO Londyn 2012
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-09-07, 09:22   

ourson, faszyzm w pewnym stopniu nastawiony jest wrogo do liberalizmu. A gdyby tak przyjąć kryteria liberalizmu sportowego ;) to w pewnym sensie stwierdzenie Gregg Sparrow`a, o tym faszystowskim podejściu Korwina Mikke do sportowców niepełnosprawnych ma sens, nieprawdaż.

Ale nie o to chodzi. Z całą pewnością JKM, powiedział głośno to, co niejeden zdrowy fizycznie i psychicznie obywatel tego globu ma gdzieś w swoich myślach. Nie mniej kultura osobista, przynależność do gatunku ludzkiego, a przecież ci niepełnosprawni też do tego gatunku należą, czy w końcu samo ludzkie podejście, nakazuje tym wszystkim przemilczeć te swoje rozważania. Oczywiście oprócz pana Janusza Korwina Mikke. Ten człowiek o tym nie wie, ale to on jest właśnie największym niepełnosprawnym na tym świecie i to jego nie powinno się nigdzie, dla dobra ogółu, pokazywać, cytować, czy o nim wspominać.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-07, 10:07   

miko 005 napisał/a:
A gdyby tak przyjąć kryteria liberalizmu sportowego to w pewnym sensie stwierdzenie Gregg Sparrow`a, o tym faszystowskim podejściu Korwina Mikke do sportowców niepełnosprawnych ma sens, nieprawdaż.


dawno nie słyszałem tak naciąganej teorii :twisted:

Problem polega na tym, że JKM, co wynika dość jasno z tego artykułu nie ma nic przeciwko niepełnosprawnym, w szczególności przeciwko niepełnosprawnym sportowcom.

O ile zgadzam się z poglądami JKM to właściwie od zawsze uważałem że nie jest na tyle politycznie poprawny aby móc prezentować je osobiście :D
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-09-07, 16:25   

Gregg Sparrow napisał/a:
Już dawno wiedziałem że ten koleś ma coś z głową. To zwykły faszysta jest. :evil:





ourson wódki bym się z Tobą napił .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-07, 18:09   

HEHE wiedziałem że zjawi się co najmniej jeden obrońca Korwina i jego polityki nierealnej. :D
To jak w takim razie nawiecie rugowanie jednostek słabszych ze społeczeństwa? Dokładnie to "proponował" Adolf a teraz powtarza JKM.
Chyba żaden z was nie ma w najbliżeszej rodzinie osoby niepełnosprawnej i nie wiecie co ludzie niepełnosprawni przeżywają w naszym kraju. :roll: Jakoś mnie to nie dziwi skoro co niektórzy wolą wydawać pieniądze na zwierzęta (mamy przykłady toalet dla piesków, dotacje na kosze na kupy z których nikt nie korzysta i jeszcze setki innych by się znalazło) zamiast na pomoc ludziom niepełnosprawnym. :roll:
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-07, 18:54   

Gregg Sparrow, po pierwsze nie bronię JKM, raczej atakuje Twoje zdanie o faszyzmie- ktorego nadal nie potrafisz udowodnić uciekając się do jakichś głupich wycieczek...

W tym tekście nie ma nic o rugowaniu niepełnosprawnych. Jeśli już to krytykuje sama imprezę, jej zasady i promocję. A to z faszyzmem nie ma nic wspólnego. W felietonie nie pada nawet ani jedno słowo które wskazywałoby na chęć zakazania organizowania tych zawodów...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-07, 20:00   

ourson, pewnie Greggowi chodziło o to:
JKM napisał/a:
Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinnismy ogladac ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, madrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety.


No to zakrawa na faszyzm. Stawianie w jednym rzędzie morderców, zboczeńców czy idiotów z niepełnosprawnymi to już takie faux pas, że rzygać się chce, a Hitler też chciał, by w narodzie byli sami aryjczycy (piękni, silni, zdrowi... itp.). Dlaczego przede wszystkim mordowano m.in. słabe jednostki w obozach?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-07, 20:49   

Ferbik dzięki, ale nie potrzebuję adwokata ;) wystarczy przeczytać ze zrozuminiem kilka wypowiedzi JKMa, żeby sobie wyrobić zdanie o nim.
Dla mnie koniec oftopa.
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-07, 22:25   

Ferbik, zgadzam się. ktoś mógł poczuć się urażony. ale jedyne co autor napisał to to, że wg niego dla rozwoju ludzkości lepiej byłoby aby jako wzorzec stawiane były (pokazywane w tv) osoby mądre, piękne etc. a nie inwalidzi. jak z tego zdania można wyciągnąć wniosek że autor jest zwolennikiem rugowania/eliminowania inwalidów?

w ten sposób w Waszym mniemaniu faszysta jest każdy kto np wyraża się negatywnie o organizacji gej-parad. Jeśli ktoś uważa że takie parady nie powinny się odbywać to wg Was jest zwolennikiem wysyłania homoseksualistów do gazu? to mniej wiecej jak w tym kawalerii o policjantach:

Policjant przychodzi do biblioteki i pyta o jakąś książkę, gdzie znalazłby odpowiedź na pytanie: co to jest logika? Bibliotekarz odparł uprzejmie:
- Ależ ja to panu chętnie wytłumaczę. Logika to umiejętność wyciągania odpowiednich wniosków. Na przyklad... hmmm... Ma pan może akwarium?
- Tak - odpowiada policjant.
- Świetnie! To znaczy, że lubi pan rybki, prawda?
- Owszem.
- A to znaczy, że lubi pan żywe stworzenia, czy tak?
- No tak - potwierdza policjant.
- A to znaczy, że lubi pan też swoją żonę, prawda?
- No oczywiście.
- To z kolei znaczy, że lubi pan kobiety w ogóle, czy tak?
- No tak, lubię.
- No widzi pan, z tego wypływa logiczny wniosek, że nie jest pan pedałem.
- No nie jestem - odpowiada usatysfakcjonowany policjant.
Po jakimś czasie idzie z młodszym kolegą w patrolu i chce mu zaimponować.
- Ty, wiesz co to jest logika? - pyta kolegę.
- Nie mam pojęcia - odpowiada tamten.
- No to ja ci wytłumaczę. Hmmm... No może tak: masz akwarium?
- Nie mam.
- No to znaczy, że jesteś pedałem...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Ostatnio zmieniony przez ourson 2012-09-07, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-07, 22:28   

ourson, mocno naciągane :D Ale my to już obgadaliśmy na żywo ;)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2012-09-07, 23:27   

JKM napisał/a:
Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinnismy ogladac ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, madrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety.

Pewnie dlatego JKM i jego zwolennicy tak rzadko pojawiają się w TV.



Swoją drogą trzeba przyznać, że JKM stworzył zupełnie nową ideologię. To nie faszyzm, to debilizm.
_________________
Bij czerwonych, aż zbieleją, bij białych, póki nie poczerwienieją!
N. I. Machno
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-08, 10:27   

Morgoth, idealne podsumowanie! :one:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-08, 11:10   

HAHA :lol: :lol: :lol:
Nie mówiąc już o poparciu wyborców (zero, zoro nic) dla tego pana. Biedaczek startował już w kilku wyborach... ale wyborcy nie poznali się na jego "geniuszu" :lol: :lol: :lol:
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-08, 15:02   

Gregg Sparrow, a czy jesteś w stanie odciąć się od tego kto napisał ten felieton i dyskutować na temat tego czy to co jest tam napisane jest faszyzmem czy nie? Bo na razie rzuciłeś hasło "faszysta" i dalej skutecznie unikasz jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji...

ale może żeby Ci ułatwić... nawiązując do mojego poprzedniego wpisu... czy uważasz, że osoba, która wyraża swój sprzeciw wobec organizowanych parad równości jest faszystą?


A jeśli już bardzo chcesz mówić o poparciu JKM - w ostatnich wyborach prezydenckich miał większe poparcie od urzędującego od 5 lat wicepremiera - i czego to niby wg Ciebie dowodzi?

Ferbik - to prosta analogia jest. Skoro uważasz że osoba która uważa pokazywanie inwalidów w tv jest faszystą (bo dyskryminuje słabszych - inwalidów), to logiczne jest, że uważasz też, że osoba sprzeciwiająca się paradom równości też jest faszystą (bo dyskryminuje mniejszość - homoseksualną). Przecież obie te grupy (inwalidzi i homoseksualiści) byli zwalczani przez niemieckich faszystów, prawda?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-08, 15:58   

No tak, prawda :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-08, 16:03   

ourson napisał/a:
Gregg Sparrow, a czy jesteś w stanie odciąć się od tego kto napisał ten felieton

Po co mam się odcinać???
ourson napisał/a:
dyskutować na temat tego czy to co jest tam napisane jest faszyzmem czy nie?

Napisałem, że jest faszystą... i nigdzie nie było odniesienia że na podstawie tego artykułu.
ourson napisał/a:
ale może żeby Ci ułatwić... nawiązując do mojego poprzedniego wpisu... czy uważasz, że osoba, która wyraża swój sprzeciw wobec organizowanych parad równości jest faszystą?

Nie taka osoba nie jest. Ale osoba piętnująca zawody osób niepełnosprawnych już tak... dla mnie tak!

Masz może w rodzinie osobę niepełnosprawną? Jeżeli tak to powiedz jej to co powiedział JKM i zapytaj czy ją to dotyka czy nie. Jeżeli nie masz takiej osoby to nie mamy o czym dyskutować bo g...o wiesz ile walki codzinnej muszą podejmować takie osoby.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW