R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Administrator
2013-03-25, 14:07
Adwokaci w Wieluniu - opinie
Autor Wiadomość
1qaz2wsx 
Przyjeżdża na zakupy
.


Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 257
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-01, 10:09   

ourson napisał/a:

Jeszcze bardziej nie rozumiem honorariów notariuszy... dlaczego bowiem koszt sporządzenia umowy ma być uzależniony od wartości np mieszkania? I na dodatek notariusz nie ponosi praktycznie żadnej odpowiedzialności - włącznie z tym, że pozwala na zapisanie w umowie niedozwolonych klauzul, dopuszcza do sprzedaży mieszkania które stoi na działce bez dostępu do drogi publicznej etc. (i żeby nie było - w trakcie czynności jest informowany przez klienta o tych wątpliwościach)


Ciekawe co to za notariusz?

Notariusze ponosza pelna odpowiedzialnosc chcialem Ci powiedziec tylko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-01, 11:21   

1qaz2wsx, wrocławski.

Być może jest zapis że odpowiedzialność ponoszą. Ale jej egzekwowanie jest praktycznie niemożliwe.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-01, 12:10   

Prawda jest taka, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
A każdy w sądzie uważa, że sąd sądem a sprawiedliwość musi być po jego stronie. Od czasów Kargula i Pawlaka nic się nie zmieniło w tym temacie.
I jeszcze jedno - umiejętności prawnika winien oceniać inny prawnik. Ja pomimo ukończonych studiów prawniczych nie byłbym skłonny obiektywnie oceniać umiejętności i wiedzy innych prawników. Dlatego zawsze irytowało mnie jak ktoś nie mający pojęcia o prawie ocenia prawnika (oczywiście jak zawsze są od tego wyjątki). Bo każdemu się wydaje, że jego racja jest bardziej mojsza niż twojsza (czy jakoś tak - za "Dniem śwra").
Administrator napisał/a:
Zero odpowiedzialności, wykonywanie zawodu nie wymaga posiadania drogiego sprzętu, praca nie wymaga zdobywania latami umiejętności (chirurg), zawód w którym niczego się nie tworzy, kreuje, projektuje.
No czy nie wymaga zdobywania latami umiejętności to nie wiem. 5 lat studiów i 3 lata kosztownej aplikacji to nie jest mało. W dodatku na początku drogi zawodowej pracujesz jako wyrobnik za grosze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-01, 12:21   

ourson Red

W trakcie sprawy o której pisze skonsultowaliśmy z innym prawnikiem i to on przygotował nam pismo zawierające naszą odpowiedź na zarzuty powoda i zasugerował żeby podział majątku nastąpił od razu, ponieważ jest to lepsze rozwiązanie. (Pan Eugeniusz nie powiedział nam że takie pismo tj odpowiedź na zarzuty możemy sporządzić żeby sąd mógł zapoznać się z pełną wersją wydarzeń przedstawioną przez nas i zwrócić uwagę na chęć kompromisu)

Nie będę dalej rozpisywał się o szczegółach zwłaszcza na forum publicznym, ale po konsultacji z innym prawnikiem uświadomiłem sobie że początkowo wybrany adwokat okazał się nieodpowiedni i chciał nas narazić na dodatkowe koszta.

Dlatego też oceniam w naszym przypadku "pracę"Pana Eugeniusza negatywnie.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2013-03-23, 11:12, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MB 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 41
Piwa: 1/1
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2012-09-01, 23:29   

red napisał/a:
W dodatku na początku drogi zawodowej pracujesz jako wyrobnik za grosze.

hmm, a to nie jest tak w każdym zawodzie ? Czy skończysz zawodówkę i pracujesz w pizzeri jako kucharz czy montujesz solary, czy skończysz administracje i pracujesz jako referent, tez dostajesz 'grosze'. Nie rozumiem dlaczego prawnik miałby od razu zarabiać górę pieniędzy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-01, 23:54   

Cytat:
hmm, a to nie jest tak w każdym zawodzie ? Czy skończysz zawodówkę i pracujesz w pizzeri jako kucharz czy montujesz solary, czy skończysz administracje i pracujesz jako referent, tez dostajesz 'grosze'. Nie rozumiem dlaczego prawnik miałby od razu zarabiać górę pieniędzy.
Tak jest często. Ale zaręczam ci, że przeciętny monter solarów zarobi dużo więcej na początku swojej kariery zawodowej aniżeli przeciętny prawnik. Podobnie jest z kucharzem po zawodówce.
Dodatkowo praca kucharza czy montera solarów nie wymaga ukończenia 5 lat studiów i 3 lat ciężkiej i kosztownej aplikacji. W dodatku w trakcie aplikacji (głównie adwokackiej) możesz podjąć pracę tylko za zgodą Okręgowej Rady Adwokackiej, w której robisz aplikację. A co do zasady ORA wyraża zgodę tylko na pracę w zawodzie, co prowadzi do tego, że aplikanci albo pracują w kancelariach za grosze, albo wcale.
Nie chciałbym żeby to odebrano jako jakieś gorzkie żale, ale prawda jest taka, że ludzie niechętnie płacą za rzeczy niematerialne. Za godzinę pracy hydraulika czy elektryka zapłacimy bez problemu 100 zł, ale jak godzina porady prawnej ma kosztować tyle samo, to już jest to dla wielu za dużo.
A co do sprawy z tematu - można iść do prawnika w Wieluniu za stawkę wieluńską albo do Łodzi za stawkę łódzką albo do Warszawy za stawkę warszawską. Podobnie jest z lekarzami czy wieloma innymi zawodami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-02, 13:18   

red napisał/a:

A co do sprawy z tematu - można iść do prawnika w Wieluniu za stawkę wieluńską albo do Łodzi za stawkę łódzką albo do Warszawy za stawkę warszawską. Podobnie jest z lekarzami czy wieloma innymi zawodami.

Wężykiem, wężykiem. ;-)
Od siebie dodam jeszcze, że prawo jest od wieków tak skonstruowane, że "mur" tygrys przeskoczy, słoń obali a barany będą przed nim stały i tylko beeee, beeeeeee, beeeeeeeeeee.... :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-02, 16:45   

panteon napisał/a:
red napisał/a:

A co do sprawy z tematu - można iść do prawnika w Wieluniu za stawkę wieluńską albo do Łodzi za stawkę łódzką albo do Warszawy za stawkę warszawską. Podobnie jest z lekarzami czy wieloma innymi zawodami.

Wężykiem, wężykiem. ;-)
Od siebie dodam jeszcze, że prawo jest od wieków tak skonstruowane, że "mur" tygrys przeskoczy, słoń obali a barany będą przed nim stały i tylko beeee, beeeeeee, beeeeeeeeeee.... :mrgreen:


Kilka dni temu słyszałem ten cytat od znajomego, z drobną wzmianką

"jeszcze wąż się prześlizgnie"
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-15, 11:08   

Wczoraj kontaktował się ze mną Pan Eugeniusz Aleksandrowicz (starszy adwokat którego "rzetelną pracę" opisałem w tym wątku)

Powiedział że mi założy sprawę w sądzie, za moje obraźliwe wpisy na jego temat.


Cóż...

Nie dość że wykonywał, w tamtym konkretnym przypadku przeze mnie opisanym, swoją pracę nierzetelnie o czym informowałem wcześniej(nie napisał pisma w odpowiedzi na żądania strony przeciwnej, nalegał żeby podział majątku nastąpił w oddzielnej sprawie - bo będzie to dłużej trwało i więcej kasy dla niego)


to jeszcze straszy sprawą w sądzie za, jego zdaniem obraźliwe wpisy, czym tylko udowadnia swoją nieznajomość prawa i podejście do klienta.

NIE POLECAM TEGO ADWOKATA I OSTRZEGAM INNE OSOBY PRZEZ KORZYSTANIEM Z JEGO USŁUG

SPOSÓB W JAKI ZACHOWUJE SIĘ I STRASZY JEST ŻENUJĄCY I UJAWNIA W PEWIEN SPOSÓB BRAKI WIEDZY I PODEJŚCIE DO KLIENTÓW
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2013-03-23, 11:13, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-15, 14:07   

Brawo za odwagę! Panowie się przyzwyczaili do tego, że my prości szaraczkowie z pokorą przyjmujemy to co powie "autorytet" i bez szemrania płacimy ile zażąda. Ostatnio przy pomocy internetu udało mi się napisać kilka pism "urzędowych" i dzięki temu zaoszczędziłem kilkaset złotych- bo tyle kosztowałoby mnie to, gdybym skorzystał z usług jednego z naszych wieluńskich, pożal się Boże, orłów Temidy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-15, 15:14   

Mateusz napisał/a:

czym tylko udowadnia swoją nieznajomość prawa i podejście do klienta.

Pat44 napisał/a:
Brawo za odwagę!

Mam nadzieję Mateusz, że Ty znasz prawo i potrafisz udowodnić to co pisałeś na forum, przed sądem. ( jeżeli adwokat ciebie pozwie ). Przekonanie o tym, że moja racja jest najmojsza, może sądowi nie wystarczyć. Mam nadzieję, że wiesz jakie czasami ma znaczenie w sądzie, jedno słowo za dużo lub za mało. Tam przecinki też mogą mieć znaczenie. Przyszłość pokaże.
p.s. Pat44, ważniejsza jest rozwaga od odwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-15, 17:44   

Mam prawo do wyrażenia swojej opinii na temat danej firmy czy usługi i mogę to napisać publicznie zgodnie z określonymi zasadami...

Sytuacja która opisałem znam dokładnie, bo uczestniczyłem przy wyborze tego Pana "adwokata" i wiem(dzięki konsultacji z inną osobą z jego branży co powinien był zrobić a czego nie zrobił)


Jak wziął kasę to niech się liczy z tym że klienci będą oceniać jego pracę. Proste Mateusz 2013-03-15, 17:44
Mam prawo do wyrażenia swojej opinii na temat danej firmy czy usługi i mogę to napisać publicznie zgodnie z określonymi zasadami...

Sytuacja która opisałem znam dokładnie, bo uczestniczyłem przy wyborze tego Pana "adwokata" i wiem(dzięki konsultacji z inną osobą z jego branży co powinien był zrobić a czego nie zrobił)


Jak wziął kasę to niech się liczy z tym że klienci będą oceniać jego pracę. Jak każdy zawód. Proste
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2013-03-23, 11:13, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2013-03-15, 19:36   

Jak dla mnie to nikt tutaj nikogo nie obraza tylko wyraza opinie nt jakosci uslug.
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-15, 22:09   

Przecież w sądzie nikt nie sprawdza czy to co jest napisane w pozwie ma jakikolwiek związek z rzeczywistością. Ostatnio na jakiś 10 cytatów z forum 8 lub 9 było zmanipulowanych.

Przykład 1
Zmanipulowany cytat z forum w pozwie: "idiota roku"
W rzeczywistości było: "kandydat murowany na Idiotyzm Roku"

Przykład 2
Zmanipulowany cytat z forum w pozwie: "chory psychicznie"
W rzeczywistości było: "Ten facet jest po prostu chory na sławę"

Itd itd


Sąd to chora instytucja. Zanim zaczną analizować cokolwiek to miną jakieś 3-4 rozprawy i lekko pół roku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-15, 22:11   

Administrator idę prasować garnitur, bo pewnie będziemy pozwani jak ostatnio :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW