R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Stefan
2012-12-26, 10:12
21.12.2012. Koniec świata - mity i fakty
Autor Wiadomość
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-11, 20:30   21.12.2012. Koniec świata - mity i fakty

Analizując tzw. przepowiednie dotyczące z udziałem daty 21.12.2012 można zauważyć, że wszystkie one opierają się przede wszystkim dogmat kalendarza majów, oraz cykliczny proces przebiegunowania ziemskiego.

Kalendarz majów:

Majowie jak każdy wie posługiwali się innym kalendarzem niżeli nasz Gregoriański. Każdy też zdaje sobie sprawę, że byli wyśmienitymi matematykami i badaczami nieba. Ich mentalność opierała się na cykliźmie danych procesów, dla nich podstawowym porządkiem były gwiazdy. Tam gdzie się mówi o powyższej dacie tam się powtarza, że na tym dniu kończy się kalendarz majów i nastąpi koniec świata. To stwierdzenie, wynikające tylko z uwagi, że ich kalendarz się kończy tego dnia jest największą bujdą XXI wieku. A oto dlaczego.

Po fachowe informacje odsyłam do internetu czy książek. Majowie nie zakończyli kalendarza na dniu 21.12.2012 tylko z końcem ery. Tego dnia właśnie kończy się obecna era. Zakończyli prawidłowo bo i po co mieli to ciągnąć w nieskończoność. W astrologi występuję 9 cykli. 22.12.2012 roku rozpocznie się cykl 5 zwiastujący oczyszczenie, przemianę głębszą swiadomość i duchowość.

Cytat:

"Każda Era liczy ok. 2000 lat. Pełny obieg trwa 26 000 lat (dokładnie 25 770 lat). Nasi uczeni ten okres nazywają "rokiem platońskim", Aztekowie "słońcem", a Majowie "światem". Obecnie zbliżamy się do końca "świata" według kalendarza Majów, co nie oznacza wcale końca ludzkości, lecz koniec kolejnego, liczącego 26 000 lat cyklu ewolucyjnego, którego początkiem były narodziny planety Wenus. "

Planeta Nibiru:

Wiele uwagi poświęciłem zagadnieniu przebiegunowania, oraz przyczynie tego zjawiska. Pierwsze pytanie jakie się pojawia, to za sprawą czego w końcu miało by to przebiegunowanie nastąpić ? Jakiś czas temu, zaczęły pojawiać się doniesienia o planecie X tzw. Nibiru, która swoim rozmiarem i innymi cechami miała bezpośrednio zagrażać Ziemi. Należy pamiętać, że jeżeli owa planeta istnieje, i miała by zagrażać nam w tym jeszcze roku, skutki jej oddziałowania musieli byśmy już odczuwać. Podawane były informacje, że jakoby 21 grudnia 2012 roku za jej sprawa, nasza planeta zrobi "fikołka" Już musiało by to następować, a skutki tego musiały by być już odczuwalne przez wszystkich. W naszym kraju zrobiło by się bardzo gorąco lub bardzo zimno - w zależności w którą stronę planeta by zaczęła się przekręcać. Są też doniesienia, że nadleci znad arktyki i dlatego jej jeszcze nie widać, niektórzy podają że już nad arktyką ją widać. Skoro jej średnica jest większa od naszej ziemskiej to w chwili obecnej, by zdążyła zrobić nam krzywdę musiała by być nie aż tak daleko od ziemi a to związane jest z tym, że w odniesieniu do jej rozmiaru powinna być widoczna na całej półkuli południowej, a chociażby w Australii. Nie twierdzę jednocześnie, że coś takiego jak Nibiru nie istnieje. Fakty i logika nie pozwalają mi stwierdzić, że w tym roku ta planeta nam zagrozi.

Nadaktywność słońca:

Nie tylko od Nibiru oczekiwane jest przebiegunowanie, sprawcą tego ma być też słońce. Owszem ten argument mnie przekonuje, ale dlaczego w odniesieniu po raz kolejny do 21 grudnia 2012 roku kiedy to jak ustaliliśmy nastąpi koniec ery ? Zarówno nikt nie określił prędkości ew. planety X jak i pełnego krążenia wokół słońca - o ile oczywiście planeta istnieje. Tak zarówno w przypadku Nibiru jak i w przypadku naszej gwiazdy nie da się precyzyjnie określić kiedy dane zjawisko będzie mieć miejsce. Zaburzenia magnetyzmu powinny odbijać się na ludziach i urządzeniach na masową skale. Słońce w ostatniej dekadzie płata nam figle, ale poza niektórymi incydentami, brak jest podstaw do oskarżania słońca o proces przebiegunowania 21.12.2012. Niektórzy wiążą aktywność wulkaniczną z nadaktywnością słońca, jest gorzej... nadaktywność wulkaniczna wynika z faktu pękania naszej ziemskiej skorupy.

Nie mniej jednak warto obserwować rozwój wydarzeń, dla mnie jedynym wiarygodnym proroctwem jest Apokalipsa św. Jana.
Ostatnio zmieniony przez michal_saper 2012-12-20, 00:14, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-04, 18:19   

Z pewnością wielu z Was spostrzegło w TV "reklamę" która trwa ok 2-3 sekund i ukazuje naszą planetę która eksploduje (czy jakkolwiek to nazwać) Jest pokazana data 21.12.2012. W internecie zawrzało na ten temat. Na wielu forach internetowych porusza się kwestie tej wstawki. Ale jak ktoś na jakimś forum zauważył, po co komuś bulić za to skoro ta "reklama" tak właściwie niczego nie reklamuje ??? Ja mam jednak przypuszczenie, że ta wstawka to jakby prolog do właściwej reklamy która ukaże się np. za miesiąc. Wydaje mi się, że jej autorowi chodziło o wzbudzenie dużego zainteresowania, a za jakiś czas dorobi do niej ciąg dalszy gdzie będzie namawiał do skorzystania z promocji która trwać będzie do 21 grudnia. Takie przypadki już w TV widziałem. Była niby reklama nic nie sugerująca, a za kilka dni dorobili do tej reklamy ciąg dalszy. A co Wy o tym myślicie ???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2012-11-04, 19:01   

Od kilku dni widzę,że przed reklamą przez kilka sekund pojawia sie data 21.12.2012 ...
Na lekcji religii dzieciaki w pewnej szkole, miały się zastanowić, co chciałyby jeszcze zrobić przed datą 21.12.2012.
My dorośli, możemy się z tego śmiać, ale moje dzieci, bardzo to przeżywają, zwyczajnie się boją, że to będzie koniec. Wczoraj po reklamach obie ryczały. Jestem wściekła i ktoś powinien za to oberwać...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-04, 19:09   

Założę się że to będzie raklama Media Marketu dotycząca bezVatu albo wielkiej świątecznej wyprzedaży :D
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-04, 22:19   

Gregg Sparrow napisał/a:
Założę się że to będzie raklama Media Marketu dotycząca bezVatu albo wielkiej świątecznej wyprzedaży :D


Lub tego by zdążyć kupić przed końcem świata :D A jakieś mam przeczucie, że to nie MM
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-11-05, 09:36   

edzia i odziu napisał/a:
My dorośli, możemy się z tego śmiać, ale moje dzieci, bardzo to przeżywają, zwyczajnie się boją, że to będzie koniec. Wczoraj po reklamach obie ryczały.

edzia i odziu, jeśli już to widziałem w telewizji, to zawsze o późnej porze. Wiesz jakie pytanie nasuwa mi się teraz? ;)
edzia i odziu napisał/a:
Na lekcji religii dzieciaki w pewnej szkole, miały się zastanowić, co chciałyby jeszcze zrobić przed datą 21.12.2012.

Przecież jak wiesz w jakiej szkole to powiedz to otwarcie. Takie zachowanie na lekcjach trzeba piętnować, nie zrobimy tego jak tylko będziemy wiedzieć, że to w ... pewnej szkole się działo.
A jak nie masz ochoty powiedzieć w jakiej to było szkole, albo historyjka wyssana z palucha, to daj sobie spokój z takimi wpisami.

Wyginęły dinozaury, z cywilizacją Majów też stało się coś niewytłumaczalnego, dlaczego nasz czas miałby trwać wiecznie ;) Wcześniej czy później doczekamy się w końcu jakiegoś kataklizmu. Nie mniej mówienie o konkretnej dacie jest dla mnie czymś nie do zaakceptowania (chyba że się mylę :razz: ).

A co do tych sekundowych wstawek w telewizji (jak na razie widziałem to w TVP i POLSACIE), bez wątpienia chwyt marketingowy. Fakt, że trochę głupi ale jak na razie spełniający swoje zadanie. Przykuł uwagę widzów :D Tylko co by się nie okazało, że finał będzie denny. Reklamy oczywiście :P
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Skorupa 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 190
Piwa: 21/54
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-05, 09:53   

michal_saper napisał/a:
A co Wy o tym myślicie ???


(...) że to genialna zagrywka :-)
_________________
Gość, uśmiechnij się :585:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-05, 23:40   

michal_saper napisał/a:
Z pewnością wielu z Was spostrzegło w TV "reklamę" która trwa ok 2-3 sekund i ukazuje naszą planetę która eksploduje (czy jakkolwiek to nazwać) Jest pokazana data 21.12.2012. W internecie zawrzało na ten temat. Na wielu forach internetowych porusza się kwestie tej wstawki. Ale jak ktoś na jakimś forum zauważył, po co komuś bulić za to skoro ta "reklama" tak właściwie niczego nie reklamuje ??? Ja mam jednak przypuszczenie, że ta wstawka to jakby prolog do właściwej reklamy która ukaże się np. za miesiąc. Wydaje mi się, że jej autorowi chodziło o wzbudzenie dużego zainteresowania, a za jakiś czas dorobi do niej ciąg dalszy gdzie będzie namawiał do skorzystania z promocji która trwać będzie do 21 grudnia. Takie przypadki już w TV widziałem. Była niby reklama nic nie sugerująca, a za kilka dni dorobili do tej reklamy ciąg dalszy. A co Wy o tym myślicie ???


Mówiąc brzydko mam to w ..... ;)

Nie jest nam wiadome kiedy to się wszystko skończy, a ludzie którzy próbują ustalić koniec świata to szarlatani.

Zajmijmy się powazniejszymi rzeczami.

A po 3cie nie uzbierałem jeszcze na nowego SAABa, więc niech poczekają jeszcze z tym końcem świata :twisted:
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 407
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-06, 09:11   

Tak czy siak na piątek 21.XII biorę wolne i sobie popatrzę jak będzie na co :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-06, 09:53   

Mi akurat wolne wypadnie 20 i 21 :D Ale szczerze mówiąc, to było by dobrze jakby coś w końcu "trafiło" tą planetę i zakończyło żywot wszystkich ludzi. Za dużo już zła na nim jest.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-06, 21:35   

michal_saper napisał/a:
Mi akurat wolne wypadnie 20 i 21 :D Ale szczerze mówiąc, to było by dobrze jakby coś w końcu "trafiło" tą planetę i zakończyło żywot wszystkich ludzi. Za dużo już zła na nim jest.


Zapisz się do jakiejś sekty. :twisted:
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
adamaszek 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-11-24, 12:14   

Bajki..bajki..bajki..
_________________
Jak będzie wyglądało Twoje dziecko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-20, 00:08   

No to byle do piątku :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-20, 09:21   

Oj tam, jak dobrze wiemy koniec świata jest świętem ruchomym :D Ktoś wie kiedy wypada w 2013 :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-12-20, 09:57   

Już jutro , coś koło dziesiątej ??
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW