R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Platforma darmowych kursów online - Coursera.org
Autor Wiadomość
Żmuda 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 50
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-19, 16:07   Platforma darmowych kursów online - Coursera.org

Witam,
jakiś czas temu dostałem od kumpla z uczelni namiar na stronkę www.coursera.org oferującą masę kursów online. Początkowo podszedłem do tego trochę z dystansem, ponieważ baza kursów jest naprawdę spora i nie do końca wierzyłem, że wszystkie te kursy mogą być dostępne za zupełną darmochę. Oczywiście wpadło mi kilka kursów w oko, ale ostatecznie wybór padł na Algorithms, Part I z tego względu, że materiał się częściowo uzupełniał z uczelnianym, a poza tym obawiałem się o język, czy mój poziom angielskiego nie jest zbyt niski i czy ogarnę materiał. Ale jak tylko kurs ruszył wszystko stało się jasne...
Co tydzień udostępniano jedno lub dwa nowe zagadnienia w formie wykładów, do których można było dla ułatwienia pobrać napisy w j. angielskim oraz pdf'a. Wraz z nowymi materiałami udostępniano ćwiczenia do zrobienia online oraz jakieś powiązane zagadnienie z opisem, do którego należało napisać program. Oczywiście ćwiczenia były punktowane, a program przechodził jakąś przygotowaną serię testów po czym dostawaliśmy raport zwrotny z punktacją, na którą składała się poprawność działania, złożoność obliczeniowa oraz złożoność pamięciowa. Dodatkowo do kursu dołączony był webowy ebook oraz funkcjonowało forum, na którym często udzielali się prowadzący. A co ciekawe, nie byli to ludzie anonimowi, bo to autorzy książki oferowanej przez Helion "Algorytmy", panowie Robert Sedgewick i Kevin Wayne.
Mój kurs już dobiega końca i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że był doskonale przygotowany, a materiał został wyłożony w bardzo przejrzysty sposób. I nawet mój przeciętny angielski dał radę. ;) Ja już dziś jestem zapisany na kolejną część tego kursu, ale nie wykluczone, że w między czasie jeszcze się na coś zdecyduję. :)

W chwili obecnej Coursera współpracuje z 33 uczelniami z całego świata, z czego 17 dołączyło dopiero dziś.

Jak się okazuje, nawet w dzisiejszym świecie komercji i pieniądza istnieje w sieci taka perełka jak Coursera, gdzie można za zupełną darmochę poszerzać swoją wiedzę i rozwijać język branżowy. Wystarczy tylko trochę chęci i czasu. :)
_________________
http://www.bartlomiej-zmudzinski.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW