R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wyrosły dwa kolejne bloki socjalne
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-03, 11:09   Wyrosły dwa kolejne bloki socjalne

W podwieluńskim Widoradzu powoli dobiega końca budowa dwóch kolejnych bloków socjalnych. Budynki są już gotowe, wnętrze mieszkań również. Na zewnątrz trwa praca przy chodnikach i trawnikach.


Prowadzone są również prace związane z instalacją oświetlenia i elewacji. W każdym znajduje się 9 lokali mieszkalnych o powierzchni od 25 do 45 m2.

Budynki są nowocześnie wykonane. Pierwszy z nich nr 5 ma być oddany do użytku już w połowie lipca, choć wykonawca inwestycji ma czas na zakończenie wszystkich prac do końca września. Wraz z budynkami oddana zostanie do użytku cała infrastruktura. Będą tu zatem rzecz jasna chodniki, ścieżki, boiska sportowe – te zostaną ulokowane za ostatnim nowo wybudowanym budynkiem.

Więcej w tym miejscu nie powstanie już mieszkań socjalnych, co naturalnie nie oznacza, że nie będą budowane w innym miejscu. Ale to kwestia przyszłości. Koszt inwestycji oszacowano na 2 mln 200 tys. złotych.

Źródło: http://www.tvk.wsm.wielun.pl



Nawet nawierzchnię asfaltową poprawili na tym odcinku dojazdowym, swoją drogą ta poprzednia była w fatalnym stanie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marcin_
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-03, 11:44   

Dobrze, że poprawili nawierzchnie, bo tam zawieszenie można było zostawić. Teraz spokojnie tamtędy można jechać do pracy :) bez niepotrzebnych wiraży.

BTW: dobrze, że takie domki stawiają na uboczu...:P
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2006-07-03, 18:05   

Marcin_ napisał/a:
dobrze, że takie domki stawiają na uboczu...


jeśli to miał być żart to kiepski, bardzo kiepski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-07-03, 22:30   

Tam mieszkają nie tylko wykolejeńcy życiowi ale również ludzie porządni których poprostu nie stać na płacenie wysokiego czynszu , nie można człowieka oceniać tylko po miejscu zamieszkania.....
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-04, 14:07   

Marcin_ napisał/a:
BTW: dobrze, że takie domki stawiają na uboczu...

Nie tolerujemy tu rasizmu. Pierwsze słowne ostrzeżenie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-07-04, 14:21   

Ferbik napisał/a:
Nie tolerujemy tu rasizmu


Wypowiedź niezbyt fortunna, to fakt. Ale gdzie tutaj jest rasizm?
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-04, 14:23   

baltazar, a uważasz że nietolerancja wobec osób mieszkających w tych blokach socjalnych nie jest rasizmem ? Ci ludzie mają się czuć gorsi bo nie mieszkają w domku jednorodzinnym czy na sadach ?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-07-04, 14:37   

Ferbik napisał/a:
baltazar, a uważasz że nietolerancja wobec osób mieszkających w tych blokach socjalnych nie jest rasizmem ?



Rasizm (z fr. le racisme od la race – ród, rasa, grupa spokrewnionych) – ideologia oraz wypływające z niej zachowania przyjmujące założenie wyższości niektórych ras ludzi nad innymi. Przetrwanie tych "wyższych" ras staje się wartością nadrzędną i z racji swej wyższości mają one prawo do dominowania nad rasami "niższymi". Większość ideologów rasizmu opiera się na różnicach w wyglądzie ludzi.

Źródło : wikipedia

I jeszcze Kopaliński:

rasizm zespół poglądów o rzekomo nierównej wartości biologicznej, a zatem intelektualnej i społecznej, ras ludzkich (poglądów połączonych zazw. z wiarą we wrodzoną wyższość jakiejś określonej rasy i w jej prawo do panowania nad innymi).
Etym. - wł. razzismo 'jw.' od razza 'rasa; plemię; gatunek'.

To chyba tylko nietolerancja. Jeżeli mieszkaliby tam na przykład Romowie i Marcin wypowiadałby się w tej kwestii no to można byłoby mówić, że być może jest rasistą. :D

Ferbik napisał/a:
Ci ludzie mają się czuć gorsi bo nie mieszkają w domku jednorodzinnym czy na sadach ?


Dlaczego mieliby czuć się gorsi? Jeżeli ktoś ich poniża, to świadczy o głupocie poniżającego a nie poniżanego.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-04, 14:49   

Czyli generalnie sam sobie zaprzeczasz, bo:
baltazar napisał/a:
Rasizm – ideologia oraz wypływające z niej zachowania przyjmujące założenie wyższości niektórych ras ludzi nad innymi.

baltazar napisał/a:
rasizm zespół poglądów o rzekomo nierównej wartości biologicznej, a zatem intelektualnej i społecznej,

"Nierówność społeczna"
Ktoś tu poczuł się właśnie wyższy i szczęśliwszy z tego powodu, że ludzie z klasy najniższej mieszkają z dala od osiedli, w których często mieszkają Ci "lepsi ludzie" (aryjczycy itp. :> )
To już nie jest nietolerancja - to już jest rasizm.



baltazar napisał/a:
Dlaczego mieliby czuć się gorsi? Jeżeli ktoś ich poniża, to świadczy o głupocie poniżającego a nie poniżanego.

To zdanie jest kwitesencją tego na co zwróciłem uwagę.

Z mojej strony EOT bo zwróciłem tylko uwagę a zaczynam się tłumaczyć.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-07-04, 14:59   

rasizm zespół poglądów o rzekomo nierównej wartości biologicznej, a zatem intelektualnej i społecznej

czyli nierówność intelektualna i społeczna w rozumieniu rasistów wynika wprost i tylko z nierówności biologicznej.
jedno nie przeczy drugiemu
Rasizm to tylko i wyłącznie ideologia propagująca wyższość rasy. A w tym przypadku nie ma o tym mowy. No chyba, że w blokach tych mieszkają ludzie o innych rasach, no ale mnie nic na ten temat nie wiadomo. A i z wypowiedzi Marcina to nie wynika.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-04, 15:04   

baltazar, rasizm to nie tylko - jak sam wcześniej podałeś przyklady - pojęcie odrzeczownikowe od słowa "rasa".
Głównie to chora nietolerancja, czucie się kimś lepszym. Widzę, że nadal tego nie rozumiesz, ale tłumaczyć dalej nie mam zamiaru...

Nie odbiegajmy od tematu, bo z tematyki bloków socjalnych zjechaliśmy na regułki o rasizmie.

JA TYLKO ZWRÓCIŁEM UWAGĘ JAKO ADMINISTRATOR NA ZACHOWANIE W POŚCIE. WSZYSTKO NA TEMAT. PROSZĘ O NIECIĄGNIĘCIE DALEJ TEJ DYSKUSJI. EOT
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-07-04, 15:13   

Ok też kończę, ale widzę, że nie rozumiesz pojęcia rasizm.
Ale niech Ci będzie. Przyjmuję, że masz rację...
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marcin_
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-04, 16:27   

Więc, zostałem wywołany :)

Nie zamierzałem nikogo poniżyć. Nigdzie też nie napisałem, że mieszkają tam cytuję za edzią i odziem:
"wykolejeńcy życiowi". Nikogo również nie oceniałem po niczym.

Drugie. Nie wiem w którym miejscu pojawił się tutaj rasizm...

Wtrącone przezemnie zdanie nikogo nie obraża, przynajmniej nie miałem tego na myśli.

Fakt, że kilku ludzi tam mieszkających (z moich obserwacji), że tak powiem są to ludzie źle nastawieni do reszty społeczeństwa. Nie twierdze również, że nie mieszkają tam porządni ludzie, jak najbardziej, których nie stać na płacenie czynszu na osiedlach.

Wcale nie czuje się lepszy od tych ludzi co tam mieszkaja(stwierdzenie jednego z forumowiczów), nawet czuje się gorszy, bo ja siedze u rodziców i nie stać mnie jak narazie na mieszkanie :(

Z mojej strony EOT :P

Ja tylko chciałem podziękować, że drogę w końcu zrobili...
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-04, 16:37   

ale się dyskusja wywiązała.... z tego wniosek dla wszystkich, ze na forum trzeba precyzyjniej wyrażać co ma się na mysli pisząc posty
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-04, 16:58   

Ryfka napisał/a:
na forum trzeba precyzyjniej wyrażać co ma się na mysli pisząc posty

przede wszystkim

Ciekawe zatem, co miało oznaczać zdanie "dobrze, że takie domki stawiają na uboczu" skoro nie była to obraźliwa forma? Bo nie zostałem oświecony przez autora tego cytatu po jego wyjaśnieniach. Bo na pewno nie było to podziękowanie za to, że "drogę w końcu zrobili".
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW